Skocz do zawartości

PS2 FAQ - najczęściej zadawane pytania


Rekomendowane odpowiedzi

PS2 Slim jest cichutka. Nawet jak wiatrak pracuje, to jest cicho.

 

 

Masz rację Burgund,PS 2 slim jest cicha a szczególnie że NIE MA wiatraka,przynajmniej ja w mojej go nie zauważyłem ;) Wg mnie zalety to małe rozmiary,mniejszy pobór mocy a wadą jest brak wysuwanej tacki na płytki(o wiele wygodniejsze rozwiązanie).

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza
Masz rację Burgund,PS 2 slim jest cicha a szczególnie że NIE MA wiatraka,przynajmniej ja w mojej go nie zauważyłem ;) Wg mnie zalety to małe rozmiary,mniejszy pobór mocy a wadą jest brak wysuwanej tacki na płytki(o wiele wygodniejsze rozwiązanie).

 

Chyba masz klapki na oczach :)

Bo jeśli PSTwo nie ma wiatraka, to powiedz mi co to jest to, co zaznaczyłem czerwonym kółeczkiem na zdjęciu poniżej?

pstwo.jpg

 

 

Chociaż z tą awaryjnością to nie masz racji. Mi ps2 padła po 2,5 roku użytkowania(miałem nową) a kolega ma swoją fat już z 6 lat i laser jest w wyśmienitej kodycjii chociaż katuje ją bardziej niż ja swoją.

 

Ja nie mówię, że od razu musi paść. Chodzi mi o to, że w obiegu są teraz wyłącznie używane/wysłużone PS2 Fat i to od dłuższego czasu, więc po prostu prawdopodobieństwo awarii wzrasta wielokrotnie (ni znosz dnia, ni godziny).

Odnośnik do komentarza

CYTAT(Alien00 @ 10 05 2009, 16:05) *

Masz rację Burgund,PS 2 slim jest cicha a szczególnie że NIE MA wiatraka,przynajmniej ja w mojej go nie zauważyłem wink.gif Wg mnie zalety to małe rozmiary,mniejszy pobór mocy a wadą jest brak wysuwanej tacki na płytki(o wiele wygodniejsze rozwiązanie).

 

Burgund:

Chyba masz klapki na oczach smile.gifBo jeśli PSTwo nie ma wiatraka, to powiedz mi co to jest to, co zaznaczyłem czerwonym kółeczkiem na zdjęciu poniżej?

 

Alien00:

Oczywiście masz rację Burgund,wychodzi moja niewiedza w temacie :o

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

Kupiłem ten sam kabel, na szybko odpaliłem okami i powiem że różnica naprawdę jest widoczna gołym okiem, może nie aż tak spektakularna jak myślałem ale obraz bez jakichkolwiek zniekształceń, kolory trochę jaśniejsze niż były ale ich nasycenie chyba lepsze, obraz trochę przesunięty ale to chyba już wina tv (tak z 1 cm). Ogólnie jestem zadowolony i mogę potwierdzić, różnica jest i jest warta swojej niskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, sory jeśli ten temat już gdzieś się pojawił ale nie zalazłem odpowiedzi na forum. Dodatkowo postęp elektroniki wciąż postępuje i stale coś się zmienia. Ale do rzeczy:

Na jakim telewizorze uzyskamy najlepszą jakość obrazu z naszej starej poczciwej ps2? Ze swojej strony wiem że najlepiej szukać telewizora 16:9 z panscanem. Ale nie mogłem znaleźć żadnego takiego telewizora CRT (jak nie ma to nie krzyczcie). Będę cholernie wdzięczny za podanie nawet konkretnych marek i modeli. Proszę także o wypowiedzi co do jakości obrazu na telewizorach LCD (z wiejskich legend słyszałem że jest zdecydowanie gorszy).

Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Kup jakikolwiek TV 100hz, plaski ekran, wejscia rgb i bedzie bardzo dobrze. LCD do konsol starych generacji sie nie nadaje.

Popieram. Ja mialem 21 calowego Philipsa z wystajaca dupa i smigal lepiej niz plazma u starych. Pozdro ;)

 

Ostatni wysyp CTRów - naprawde dobrej jakości kineskopy. Jakies 4 lata temu kupilem Thompsona 21 Flat. Idealny pod PS2ke!! Obraz żyletka ;).

Odnośnik do komentarza

było parę modeli Samsunga i Philipsa które pomimo tego,że CRT to wspierały hd ready.Sam mam takiego Samsunga z wyjściem component i gry z ps2 wyglądają na nim pięknie(jak na każdym porządnym crt),a po przesiadce na PS3 mam po componencie obraz w 720p lub 1080i i wygląda to jak na monitorku crt.

 

Z tego co wiem Philips dawał nawet wejście hdmi,a sam tv miał jakieś stabilizatory obrazu i swego czasu ten ich crt hd po prostu deklasował wszystkie lcd pierwszej generacji,nawet te najdroższe.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Reasumując najlepszy będzie CRTek, 100 Hz, Pan Scan, płaski ekran. Tak mi się że tak powiem wydawało. Szukałem tego typu telewizorów na allegro i zauważyłem że nie ma mniejszego niż 32/29 cali (16:9). Znajdą się jakieś mniejsze telewizorki w takim przedziale czy to raczej niemożliwe jest?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej mam taki problem z pen drive. tzn moja konsola nie widzi pen drive gdy chce skopiwac save z ps2 albo z ps one to mam komunikat No media to copy to.. tak samo w uLaunchELF v4.30 gdy chce wejść w programie do mass:/ to program mi sie zawiesza. i dopiero gdy wyjmę pen drive zaczyna trybić.... czasami.

 

czy trzeba jakoś specjalnie formatować pen drive żeby konsola ps2 go wykryła ??

Odnośnik do komentarza

@nWo

 

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2generalfaq/strona6.php

 

"Konsola nie widzi mi dysku, ani pendrive'a!"

Konsola w sensie PS2Browser. To normalne, jak już wspomniałem wcześniej, tego rodzaju nośniki danych nie są obsługiwane przez browser. Niektóre gry używają czytników kart flash do zapisywania na nich danych (np. Gran Turismo 4 umożliwia zapis zdjęć), ale i tak jest to determinowane przez moduł odpowiedzialny za obsługę mass w danej grze (USBD.IRX).

 

"Jakie Pendrive'y (itp.) działają z PS2?"

Obsługa mass:/ uzależniona jest od modułu USBD.IRX. To on "decyduje" o tym czy dany program będzie widział urządzenie czy też nie. Obecnie wszystkie programy mają te moduły już "wbudowane w *.elf-a", zaś tylko nieliczne pozwalają wybrać swój (np. uLELF, gdzie ścieżkę do *.irx podajesz w jego pliku konfiguracyjnym LAUNCHELF.CNF).

Odnośnik do komentarza

Moja konsola to 30004R + MESIASH. Ostatnio HD Loader z memorki +HDD. Czy zabierając ja do Japonii będzie ona działała? Pomijam aspekt innej wtyczki gdyż jest to najmniejszy problem. Chodzi mi tu głównie o system TV i napięcie 110V. Być może ktoś z Was miał już podobny problem.

Odnośnik do komentarza

Nie będzie, to nie PS3. Musisz zmienić zasilacz, albo co rozsądniejsze podłączyć przez "konwerter napięcia" (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

 

TV musi obsługiwać PAL. O ile u nas jest to całkiem normalne, że TV obsługują oba systemy, tak u amerykanów i japończyków już nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...