Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Po fantastycznym meczu Śląsk Wrocław pokonał Wisłę i umocnił się na dobrym, szóstym miejscu w tabeli. Na wiosnę podopieczni Tarasiewicza będą atakować miejsce dające grę w europejskich pucharach.

 

Mistrzem jesieni Polonia. Niezbyt mnie cieszy dominacja Warszawki w lidze, ale pewnie stołeczni kibice zadowoleni, że nagle mają dwa czołowe kluby. Wydaje się jednak, że kandydatów do tytułu jest teraz czterech i trudno dać któremukolwiek z nich więcej niż 25% na triumf. To w sumie dobrze, chyba.

Odnośnik do komentarza

Trzymam kciuki za Lech bo ta drużyna i Franek Smuda zasługują swoją grą na tytuł.Trzeba trochę świeżej krwi bo oprócz jednego epizodu w ostatnich latach zawsze triumfowała Wisła.Jako rodowity Ślązak legii oczywiście niczego nie życzę(gdyby kurcze Grzyb trafił w piątek z karnego to by nie skończyło się porażką) a polonii warszawa to lepiej się nie wypowiadam-akurat zupełnie nic nie mam do piłkarzy tam grających,na boisku pokazują,że są dobrzy jak na nasze warunki ale sposobu w jakim Polonia wywalczyła sobie miejsce w ekstraklasie nie daruje...ale tak to jest jak w piłce liczą się tylko pieniądze.

 

Górnik Zabrze-choć teoretycznie powinienem ich nienawidzić to żal mi tego zespołu.Oni muszą się utrzymać w lidzę! Henio Kasperczak-każdy inny trener w naszym kraju(łącznie z Leo) po takiej "passie" już dawno wyleciał by z klubu na bruk.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Maiden
Mistrzem jesieni Polonia. Niezbyt mnie cieszy dominacja Warszawki w lidze, ale pewnie stołeczni kibice zadowoleni, że nagle mają dwa czołowe kluby.

 

W Warszawie kibicujemy tylko jednej drużynie :)

 

 

Mistrzem jesieni został Lech. Taką samą liczbę punktów ma Legia. Moim zdaniem tytuł rozegra się między Legią (na 100% osłabi się zimą) oraz Wisłą i Lechem.

Gdyby Legia miała naprawdę dobrego trenera postawiłbym każde pieniądze, że wygrałaby ligę.

Odnośnik do komentarza

Wisła IMO... jakby tonęła. Końcówka rundy w wykonaniu Białej Gwiazdy fatalna. W dodatku nie widać chęci zmian na lepsze, właściciel się podobno zwija. Myślę, że nowa siła polskiej piłki pojawi się teraz we Wrocławiu. Śląsk, mimo piłkarzy zbieranych "z odzysku" i stosunkowo nieznanego trenera, pamiętających jeszcze grę w drugiej lidze, teraz dzielnie atakuje czołówkę. Bywa ciężko, rzadko udaje się wygrywać gładko do zera, ale widać, że wola walki o najwyższe cele jest tam wielka. Teraz są tylko 3 punkty straty do Wisły i 6 do lidera. A Milę, Szewczuka czy Gancarczyka chce kupić każdy klub w Polsce. Jeśli Śląsk się ich nie pozbędzie, zamiast tego nadal się rozwijając - droga do mistrzostwa jest otwarta.

 

A tak poza tym, to Lech. Gra najfajniej, jest najmądrzej zarządzany i najbardziej ambitny. Chyba każdy widz Ekstraklasy mu w tym sezonie kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Cupial sie zwija z Wisly od dobrych trzech lad, wiec te pogloski wsadzilbym miedzy bajki ;)

 

Co do Slaska: Trener juz zdazyl zapowiedziec, ze jezeli ktos zechce odejsc to nikt nie bedzie mu w tym robil problemow wiec imo Slask sie raczej oslabi niz wmocni. No i najwazniejsze: brak im sponsora.

 

Sorry za brak pl znakow, pisze z kompa ktory ich nie ma :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Od remisu 1-1 na trudnym stadionie Lechii zaczął nową rundę Śląsk Wrocław.

 

Jedynego gola dla Śląska zdobył Jarosław Fojut. To był jego pierwszy mecz w polskiej piłce seniorskiej! Wrócił do kraju po 5 latach trenowania w Boltonie i jakichś angielskich słabeuszach. Anglii nie podbił, ale o ile pamiętam, to widziałem go kiedyś w którejś kadrze juniorskiej i wyglądał dobrze.

 

Widzę powyżej niedawny post Maidena, że Śląsk nie ma sponsora. Jakże inna sytuacja jest dzisiaj. Za kilka miesięcy do klubu wkroczy Zygmunt Solorz. "Przegląd Sportowy" donosi, że w 2011 r. budżet klubu ma wynosić 80 mln zł, co uczyni Śląsk najbogatszym klubem w Polsce. Solorz planuje grę w Lidze Mistrzów. Sponsorzy już zaczęli się pojawiać. Podobno nowa umowa z Carlsbergiem jest ponad 5 razy wyższa, niż dotychczasowa, a koszulki Śląska stały się łakomym kąskiem dla branży reklamowej.

 

Ten klub będzie niedługo silny.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę krakać ale tak samo było, jak ITI przejmowało Legię. Obiecywano Ligę Mistrzów i dominację na krajowym podwórku, a jak jest każdy widzi. Widać, Solorz pozazdrościł Walterowi darmowej zabawki - stadionu. Niemniej, dobrze dla Śląska - taka ekipa zasługuje na pewne miejsce w Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza

Zaskakujące, jak wiele czołowych zespołów w tym sezonie potrafi tak często zawalać mecze... Wisła miała szansę zbliżyć się do Legii, ale nie dała rady Polonii Bytom, która wprawdzie u siebie jest mocna (wcześniej drużyny Legii i Lecha na tym terenie też nie wygrały), ale jeśli Krakowianie myślą o mistrzowskim tytule, to nie mogą notować takich wyników w meczach z drużynami ze środka tabeli i niżej... Brożek w jednym z wywiadów mówi, że zaczyna mu się przypominać sezon, w którym zajęli ósme miejsce... Może rzeczywiście coś w tym jest :huh: ?

 

Ja dzisiaj trzymam kciuki za Lecha - w ogóle mam nadzieję, że ta drużyna wygra ligę, bo prezentuje się w tym sezonie najlepiej i choćby swoją grą w Pucharze UEFA zasłużyła na mistrzowską koronę po tylu latach przerwy. Ale z GKS-em nie będzie łatwo, tym bardziej że Lechici ten mecz grają na wyjeździe... Po tej kolejce Lech równie dobrze może odskoczyć, albo i tabela może zostać w podobnym układzie jak przed rozpoczęciem tej kolejki <_< .

Odnośnik do komentarza

3-0 wygrał Śląsk Wrocław z Polonią Bytom i pozostaje żałować, że nie więcej. Sytuacji w drugiej połowie było co nie miara, włącznie z rzutem karnym w ostatniej minucie. Śląsk umocnił się na 5. miejscu i jest tylko 3 punkty za lokatą na podium. Doskonale grający Lech się oddala, ale awans do Pucharu UEFA jest w zasięgu. Rywal w następnej kolejce raczej nietrudny, bo Odra. Będzie okazja na dogonienie Wisły.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

A Legia wspomnianą Odrę właśnie zmiażdżyła aplikując jej worek bramek. Żałuję tylko, że bramki nie strzelił Paluchowski. Cieszy mnie natomiast postawa Gizy który może wreszcie zacznie grać na miarę swoich nieprzeciętnych umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Faworyci w tej kolejce mocno zawiedli... Remisy albo przegrane czołowych drużyn ligi w takiej zgodzie sprawiają jednak, że wciąż sprawa tytułu jest otwarta. A Lech miał niepowtarzalną szansę odskoczenia drugiej Legii na 5 punktów...

 

Wyniki - 20. kolejka

Cracovia Kraków 3:1 (0:0) Lechia Gdańsk

Polonia Warszawa 1:3 (0:1) ŁKS Łódź

GKS Bełchatów 0:0 Wisła Kraków

Górnik Zabrze 1:1 (0:0) Lech Poznań

Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1) Legia Warszawa

Odra Wodzisław 0:0 Śląsk Wrocław

Arka Gdynia 0:1 (0:0) Piast Gliwice

Polonia Bytom 0:3 (0:1) Ruch Chorzów

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...