Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jest dobrze, Lech rozjeżdża każdego [ jaki żal tego pierwszego meczu :( ]. Jest miło :)

 

Selekcjoner reprezentacji Polski, Leo Beenhakker, dostrzegł i docenił świetną grę Lecha Poznań. Zaowocowało to powołaniem pięciu zawodników "Kolejorza" na mecze eliminacji mistrzostw świata, które za dwa lata odbędą się w RPA.(...)

Jego wybór padł na robiącego furorę Roberta Lewandowskiego, pomocników Rafała Murawskiego i Tomasz Bandrowskiego oraz obrońców Bartosza Bosackiego i Grzegorza Wojtkowiaka. Selekcjoner wytypował jeszcze jednego zawodnika, Sławomira Peszko, na listę zawodników rezerwowych.

- Leo prawił komplementy mojemu Lechowi. Był zaskoczony tym, co zrobiliśmy z Grasshopperem - relacjonował rozmowę z Beenhakkerem Smuda. - Szczerze mówiąc, aż takich pochwał od Beenhakkera się nie spodziewałem.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nikt nic nie nie pisze o zajściach w warszawie?? może znacie kogoś kto tam był? jakieś informacje z pierwszej ręki??

 

w internecie są sprzeczne zeznania, z jednej strony nagonka na "kibiców" legii, z drugiej na policję, władze klubu i rząd.

 

po przeczytaniu kilku relacji i artykułów, sam się dziwię, bo jestem kibicem lecha czyli teoretycznie powinienem być przeciwko legii , ale tym razem jest inaczej.

nie żebym popierał to co zrobili, bo samo przyjście pod stadion (podobno nie mieli biletów i tak by nie weszli) i rzucanie racami jest naganne i inne takie, ale coś w tej sprawie śmierdzi...

 

kilka linków:

te od strony iti:

http://www.tvn24.pl/-1,1563417,0,1,zobacz-...,wiadomosc.html

http://sport.onet.pl/0,1256663,1818146,,74...,wiadomosc.html

 

te z drugiej strony barykady:

http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=21946

http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=21966

http://legia.com.pl/pl/index.php?view=2&nID=21959

 

jest tego dużo więcej. dziwi (przynajmniej mnie bo kibiców legii nie) nagonka w tvn-ie.

-------------

 

stona->no poza świetnym meczem z szwajcarami u siebie to tak średnio z tym "rozjeżdżaniem", z górnikiem nawet legia wygrała :P a już arka była za silna...

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

Sytuacja podobno do tej w Mydlnikach - odpowiedzialność zbiorowa, prewencja pałuje wszystkich Legionistów i osoby postronne, w tym kobiety (to nic ze dymiących było kilkunastu na ok. 750!), zamyka w kordonie i po ok 6h rozwozi po komendach w całym województwie. Każdemu zostaję postawione zarzuty brania udziału w zbiorowisku i niszczenia mienia publicznego (nie wiem o jakie mienie chodzi, bo chyba nie o te 2 oberwane lusterka?). Ci co chcą wyjść wcześniej poddają się dobrowolnie karze, reszta zostaje zatrzymana na 48h. Każdy dostaje z automatu zakaz stadionowy.

 

Sprawa wygląda tak, że cała akcja byłą jedną wielką policyjną prowokacją. Jak widać, Schetyna postanowił odpłacić Walterowi za pomyślnie przeprowadzoną kampanie medialną na rzecz PO.

 

Wpis z bloga Kowalczyka:

 

Przykro mi, ale wycofuję się z mediacji na linii klub – kibice. Po tym, co się wczoraj stało wiem, że wojna fanów Legii z ITI dopiero się rozpoczęła i choćbym stanął na głowie, to jej nie powstrzymam. Poza tym dochodzi do mnie zbyt wiele sygnałów na temat tego, kto zainspirował wczorajsze wydarzenia i komu zależy na tym, aby było o nich jak najgłośniej i by przedstawiono je w odpowiednim świetle.

 

Nie wierzę w bajki, że stu policjantów zatrzymało 760 agresywnych chuliganów – gdyby tam było 760 agresywnych chuliganów, to by policja spieprzała gdzie pieprz rośnie. Na pewno znalazły się osoby, które zawiniły i które należało wyłapać, ale zastosowano odpowiedzialność zbiorową. Co gorsza – taką odpowiedzialność zastosował też klub. Wiem już, że wszyscy zatrzymani dostają dwuletnie zakazy stadionowe. Widzę więc, iż klub tylko czekał na taki pretekst i pozbywa się kibiców, którzy jeżdżą za Legią na mecze wyjazdowe. „Żyleta” w zasadzie przestaje istnieć.

 

Tak w ogóle, to nie rozumiem tych zakazów. Czy jeśli ja przywalę komuś na Bródnie, to dostanę zakaz stadionowy? A Piotr Świerczewski i Radek Majdan dlaczego nie dostali zakazu stadionowego za wydarzenia z Mielna? Coś się dzieje na ulicy, a klub daje zakaz. Naprawdę – dziwne.

 

Może przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, gdybym wierzyć, że wszyscy zatrzymani byli chuliganami. Ale w to nie uwierzę nigdy. 760 chuliganów spowodowałoby chyba większe szkody niż dwa uszkodzone samochody i 0 (słownie: zero) rannych? Tymczasem ci „chuligani” stali sobie przez sześć godzin otoczeni przez policjantów. Oczywiście zaraz się pojawi argument, że skoro większość była taka niewinna, to mogła uspokoić resztę. Już to widzę, jak Mariusz Walter biega między jakimiś karkami i krzyczy "przestańcie". Raczej schowałby się za prywatnych ochroniarzy. Powiedzmy sobie szczerze - nikt normalny w takich sytuacjach nikogo nie uspokaja, tylko dba o swój tyłek.

 

Najważniejsze – widzę, jak TVN triumfalnie donosi o tych zdarzeniach (jak żadna inna stacja). Od dziennikarza tej stacji dowiaduję się, że szalikowcy Legii burdy wywoływali już w Moskwie – dziwne, do tej pory nikt o tym nie mówił. Za chwilę kibice będą winni wojny rosyjsko-gruzińskiej. Medialna maszynka ruszyła w ruch.

 

Miałem dobre chęci. Spotkałem się z prezesem Leszkiem Miklasem, potem spotykałem się z najważniejszymi kibicami (kilka razy). Wysłuchiwałem ich argumentów, miało zostać zorganizowane spotkanie wszystkich stron. Teraz to spotkanie nie ma sensu. 760 zakazów stadionowych oznacza, że Legia nie chce mieć kibiców. Zapomniała o jednym – chce czy nie chce, będzie ich miała.

Odnośnik do komentarza
Nie może być żadnej litości i pobłażania dla tych zwyrodniałych bandziorów! Warszawscy policjanci zatrzymali aż 742 śmiertelnie groźnych kiboli, którzy wszczęli burdę przed warszawskim meczem Polonia-Legia.

 

Odurzeni narkotykami i alkoholem bandyci uzbrojeni w kastety, noże i pałki rzucili się na funkcjonariuszy. Żądni krwi wandale na szczęście zostali spacyfikowani przez blisko 1500 policjantów. To przerażające, ale wśród bandytów było aż 63 nieletnich. Większość z kiboli usłyszała już zarzuty. Ich miejsce jest za kratami.

 

To wyglądało jak wojna. Rozwścieczeni chuligani jak w jakimś amoku roztrzaskiwali samochody, wyrywali i łamali ławki, obrzucali wyzwiskami przerażonych przechodniów. Ale tym hordom zwyrodnialców wciąż było mało. Odurzeni wódką rzucili się na policjantów, wyzywających ich od najgorszych. Chcieli ich skatować i sponiewierać.

 

- Byłam na spacerze. Właśnie chciałam wrócić do domu - mówi wstrząśnięta Maja (18 l.), studentka ze stolicy. - W pewnej chwili zobaczyłam bandę kiboli i ubranych na czarno policjantów. Jeden z nich kazał mi uciekać na górę, na Nowe Miasto. Widok był straszny, ogromnie się bałam. Biegłam, by być jak najdalej od nich - opowiada nam dziewczyna drżącym głosem. Inni przerażeni przychodnie uciekali w popłochu, by nie mieć roztrzaskanej głowy lub zmasakrowanej twarzy.

 

Przy ujętych bandziorach policjanci znaleźli bokserskie ochraniacze na szczęki, rękawice z ćwiekami, kastety i gaz paraliżujący. - To nie jest standardowe wyposażenie sympatyków piłki nożnej, którzy idą oglądać mecz - komentuje kom. Marcin Szyndler (32 l.) ze stołecznej policji.

 

Całą wczorajszą dobę policjanci i prokuratorzy przesłuchiwali groźnych kiboli. Ale nie wszyscy byli w stanie zeznawać. Wielu pijanych i naćpanych musiało najpierw trafić do izby wytrzeźwień. Ci najbardziej zwyrodniali i agresywni usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy i uszkodzenia mienia. Grozi za to nawet 10 lat więzienia. Zasłużyli na to jak mało kto.

 

Grzegorz Schetyna (45 l.), minister spraw wewnętrznych:

 

- Wobec stadionowych chuliganów prawo będzie twardo egzekwowane. Gwarancją bezpieczeństwa w czasie meczów może być tylko wyrzucenie bandytów ze stadionów sportowych. Sposobem na to ma być wprowadzenie wobec zatrzymanych tak zwanego zakazu stadionowego. W czasie meczu musieliby się oni stawiać na komisariacie policji.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/dosc-terr...cach_70576.html

Pierwsze akapity rządzą. Aż dziw, że Warszawa jeszcze nie leży w gruzach.Pogrubione fragmenty zostawiam bez komentarza, do samodzielnej rozkminy ;]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

to, że wycofają to jedno, a drugie to to czy coś się zmieni w pzpnie...

umoczonych jest większość działaczy więc trzeba, by wymienić prawie wszystkich żeby naprawdę oczyścić to bagno, a to raczej nie wchodzi w gre.

 

znam ludzi, którzy prowadzą klub w niższej klasie rozgrywek i jest to jak walnie głową w mur :wallbash:

mają pieniądze i zawodników żeby awansować, ale jest klub w ich grupie bogatszy, który kupuje mecze i nic praktycznie się nie da zrobić...

Odnośnik do komentarza

E, z tego co wiem to nas nie moga wykluczyc, bo kurator nie byl powolany przez ministra, a przez niezalezny trybunal. We Wloszech bylo tak samo i nikogo nie wykluczono. Zobaczymy czy w FIFA sa rowni i rowniejsi, ale jezeli przepisy jasno wskazuja, ze wykluczenie nastepuje tylko, gdy kuratora ustanowi organ nadzorujacy, to luz.

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mogą, ale chcą. I mówiąc szczerze, już mam dosyć tej całej międzynarodowej organizacji piłkarskiej. Nie można wykonać żadnego kroku, ponieważ wszystkie próby są natychmiast torpedowane szantażami. Chcemy sie powolywac na przyklad Wloch, tlumaczyc, ze zwiazek zawiesil trybunal sportowy, ale mimo wszystko, nic to nie da. Platini w dalszym ciagu bedzie bronil lesnych dziadow jak niepodleglosci. A tak poza tym, to szefa zwiazku powinni wybierac kibice. Szef PZPN ma postepowac na korzysc fanow, a nie skorumpowanych nieudacznikow z okregowych boisk dumnie zwanych delegatami.

Odnośnik do komentarza

"Na niecałą dobę przed upływem ultimatum w sprawie PZPN federacje piłkarskie światowa (FIFA) i europejska (UEFA) nie zmieniły stanowiska. Jeśli do poniedziałku do godz. 12.00 z PZPN nie będzie wycofany kurator, polscy piłkarze nie zagrają w najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata. " - to tak w temacie (info z wp)

 

za 5minut rozpoczyna się mecz Lech-Legia.

 

mecz w tvp2:D - ktoś wie z jakiej okazji taka promocja? gdyby nie mój dziadek, który siedzi nonstop przy tv to bym na livescore "ogladał":P

Odnośnik do komentarza
"Na niecałą dobę przed upływem ultimatum w sprawie PZPN federacje piłkarskie światowa (FIFA) i europejska (UEFA) nie zmieniły stanowiska. Jeśli do poniedziałku do godz. 12.00 z PZPN nie będzie wycofany kurator, polscy piłkarze nie zagrają w najbliższych meczach eliminacji mistrzostw świata. " - to tak w temacie (info z wp)

 

za 5minut rozpoczyna się mecz Lech-Legia.

 

mecz w tvp2:D - ktoś wie z jakiej okazji taka promocja? gdyby nie mój dziadek, który siedzi nonstop przy tv to bym na livescore "ogladał":P

nie promocja tylko tvp ma prawo do wyemitowania 4 wybranych meczow w sezonie oraz do programu emitujacego skroty..

Odnośnik do komentarza

No ja mysle, ze to nie koniec atrakcji bo wcale nie jest powiedziane, ze kurator zostanie wycofany. Drzewiecki moze co najwyzej wnioskowac do Trybunalu o taka decyzje, ale Trybunal to przeciez niezalezne od niego cialo;] Ponadto o ile pamietam, to rozpatruje sie juz wniosek o ustanowienie stalego kuratora, ktory kiedys tam byl zlozony.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...