Skocz do zawartości

Ekstraklasa + Puchar Polski


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki 22 kolejka

 

Piast Gliwice 1-0 Górnik Zabrze

GKS Bełchatów 2-1 Śląsk Wrocław

Odra Wodzisław 1-0 Lechia Gdańsk

Cracovia Kraków 0-0 Ruch Chorzów

Arka Gdynia 0-1 Legia Warszawa

Polonia Warszawa 1-0 Polonia Bytom

Jagiellonia Białystok 4-0 ŁKS Łódź

Lech Poznań 1-1 Wisła Kraków

 

 

Walka o mistrza zapowiada się ciekawie - LECH ma już tylko 1 punkt przewagi nad drugą Legią.

Po trzech porażkach z rzędu Lechii prace stracił Jacek Zieliński.

Odnośnik do komentarza

Wyniki 23. kolejki:

Legia Warszawa 4:0 (3:0) Cracovia Kraków

ŁKS Łódź 3:0 (1:0) Arka Gdynia

Ruch Chorzów 1:3 (1:2) Polonia Warszawa

Wisła Kraków 1:0 (1:0) Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk 1:2 (1:1) GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław 1:1 (0:1) Górnik Zabrze

Piast Gliwice 1:2 (0:1) Lech Poznań

Polonia Bytom 1:1 (1:1) Odra Wodzisław

 

Z meczów, które oglądałem to szkoda mi Lechii Gdańsk - grali bardzo dobrze i ambitnie, stwarzali dużo sytuacji podbramkowych, a Bełchatów grając już trochę bez motywacji (co mnie dziwi, bo wciąż liczą się w walce o europejskie puchary - czyżby z góry z nich rezygnowali?) jednak wygrał i zaaplikował Gdańszczanom te dwie bramki... Będzie im teraz trudno walczyć o te utrzymanie, bo czekają ich też mecze z drużynami z czołówki tabeli. Ale z tą grą mogą naprawdę sporo zdziałać - nie wiem czy to już efekty pracy nowego szkoleniowca, ale w porównaniu z ostatnimi kolejkami, to grali zdecydowanie lepiej.

 

Wisła Kraków dalej razi nieskutecznością - niby wygrali, ale ta bramka choć ładna, to jednak trochę taka przypadkowa. Najlepsze jest to, że Jagiellonia wcale nie odstawała od Białej Gwiazdy i też ciągle atakowała, dzięki czemu oglądaliśmy bardzo ciekawy mecz, z wieloma sytuacjami z jednej i drugiej strony. Jeśli Wisła szybko nie poprawi swojej skuteczności to może być ciężko o tego mistrza... No ale za tydzień wraca Brożek, więc powinno już być lepiej ;) .

 

Mecz Lecha oglądałem tylko końcówkę i ta końcówka była jak najbardziej w ich stylu :D . Bramka w ostatniej minucie doliczonego czasu gry - może szczęśliwie, ale wcześniej był strzał Cueto, gdzie moim zdaniem piłka przekroczyła linię bramkową, a sędzia gola nie uznał. Można więc powiedzieć, że sprawiedliwości stało się zadość :D .

 

No i zaskoczyła mnie łatwość, z jaką Legia uporała się z Cracovią - ci drudzy mają nóż na gardle, więc spodziewałem się większej determinacji w ich grze, a tymczasem wyszli na boisko, jakby już wiedzieli że przegrają... Bardzo ładna bramka Chinyamy - zaskoczył mnie, że nie strzelał od razu tylko przerzucił piłkę na drugą nogę i dopiero uderzył :) .

 

W sumie to bardzo ciekawe mieliśmy spotkania, za tydzień chyba znowu zasiądę do oglądania :whistling: .

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No, obejrzalem sobie mecz Legii z Wisla. Wnioski sa takie:

 

1) polska liga jest nedzna i zwykle nie rozni sie za wiele do tego co jest grane na podworkach (no, to wszyscy wiedza);

 

2) Legia nie chce zdobyc mistrzostwa, o czym swiadczy fakt, iz Chinyama nie trafil dwa razy z metra do bramki przeciwnika (jego wystep w tym meczu to byla w ogole wisienka na torcie), a sam zespol nie bardzo sie kwapil do odrabiania strat, mimo ze przeciwnik byl nieco zagubiony po wymuszonej przez kontuzje zmianie taktyki.

 

 

Ogolnie dno.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Dużo ludzi chce oglądać naszą ligę. Ja zawsze chętniej obejrzę polską ligę mimo jej żałosnego poziomu niż np. angielską. Po dzisiejszym meczu naszła mnnie myśl, że nie jest złym pomysłem ta elitarna LM. Przeciez gdyby przypadkowo jakoś ta nasza czołówka tam się dostała to by z 5:0 obrywała w co drugim meczu.

Odnośnik do komentarza

nie sprowadzaj wszytskich klubów do jednego poslkiego poziomu . Wschód co rok dwa zgarnia PU , co chwile słychać o nowych ciekawych zespołach z tych biedniejszych lig , które ładnie pracują na konto swoich krajów . Tylko my tam gdzieś zatrzymaliśmy się na 1973 roku .

LM nie może być elitarna bo to wprowadziłoby jeszcze większy chaos niż do tej pory . Już teraz 4 drużyna z Hiszpanii / Włoch/Anglii powinna być mniej uprzywilejowana niż było to do tej pory . Status quo w obecnej formie to ślepa uliczka .

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
nie sprowadzaj wszytskich klubów do jednego poslkiego poziomu . Wschód co rok dwa zgarnia PU , co chwile słychać o nowych ciekawych zespołach z tych biedniejszych lig , które ładnie pracują na konto swoich krajów . Tylko my tam gdzieś zatrzymaliśmy się na 1973 roku .

LM nie może być elitarna bo to wprowadziłoby jeszcze większy chaos niż do tej pory . Już teraz 4 drużyna z Hiszpanii / Włoch/Anglii powinna być mniej uprzywilejowana niż było to do tej pory . Status quo w obecnej formie to ślepa uliczka .

 

1. Na wschodzie zdobywającym co rok dwa PU są oligarchowie inwestujący miliony w transfery.

2. Gdyby LM nie była elitarna i dostałaby się tam polska czołówka to odprawiona byłaby tak dobitnie, że zapłakalibyście za elitarnością ligi mistrzów. Jakie szanse ma Wisła i Legia z Chelsea albo MU ? :)

3. Na cholere czwarta drużyna miałaby nie być uprzywilejowana? Bądźmy szczerzey, cztery najlepsze drużyny z Anglii prezentują wyższy poziom niż praktycznie cała reszta świata. Komu na ręke byłoby aby taki Liverpool nie grał albo Arsenal?

Odnośnik do komentarza

Nie chcesz pojąć albo po prostu nie pojmujesz . Ogórki z Polski to europejska 3 liga , która kończy swój występ w europejskich pucharach już w pazdzierniku . Oni nie mają szans zjawić się w LM nawet za 10 lat . Mało tego Platini wprowadził taki udogodnienia w europejskiej lidze ,że nasi zaczną grać z porządnymi ekipami już w lipcu co może oznaczać totalną zlewką ze strony piłkarzy bo komu chciałoby sie grać na poważnie w perspektywie miesięcznego urlopu (vide sytuacja z Pucharem Intertoto ). LM pojawi się u nas jak Gates albo inny krezus na poważnie zainteresuje się polską piłką . Co napewno nie nastpi predzej niż w 2012 , bo przyszłośc rodziemgo sportu jest uzależniona w głównej mierze od tej imprezy . W Portugali wpłynęło to kojąco , w Austri i Szwajacarii cudów już jednk nie było .

LM to nie tylko Anglia Hiszpania i Włochy . To że rok w rok w półfinałach znajdują sie 3 teamy z Wysp oznacza dobitnie ,że system 32 drużyn z jedną fazę grupową ewidetnie się przejadł . Nie zdzwiłbym się gdyby LM za pae nie przyjełaby od poczatku rozgrywek systemu mecz i rewanż bo faza grupowa to jeden wielki śmiech . Grając o punkty w 6 meczach jest zbyt lajtowo dla potentatów . Aby zwiększyć emocje i prawdobieństwo wyeliminowania mocnego zespołu trzeba wprowadzić system pucharowy od samego początku rozgrywek . Zyskaliby na tym zespoły (mniej meczów do rozgrywania ) i kibice . Wpływy z praw do transmitowania tez nie byłyby dużo mniejsze .

Ta czwarta drużyna o której mówisz , to w eliminacjach w 120 minucie dogrywki strzeliła gola skromnemu klubowi z Belgii Standard Liege . Także ona żadnym potentatem nie jest . Ja opotowałbym za tym bym reszta klubów z Europy nadgoniła czołową czwórkę najlepszych lig świata . Sam prezes UEFA chce wprowadzić limity dla zagranicznych najlepszych lig by ci nie wpierdalalai rocznego budżety Legii Warszawa na jednego piłkarza bo to pokazuje na jak dużych przepasciach egzystujemy . To tak jak z gospodarka , bogaci sie bogaca a biedni biednieja . Rolą UEFA jest to aby w poszczegolnych krajach infrastruktura i poziom sportowy stopniwo wzrastał bez wiekszych strat na koncie rzecz jasna .

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Tylko, żeby nie działy się takie jaja jak w F1 teraz - obcinanie kosztów, ograniczenie budżetu... Skąd ja to znam? :/

 

Niech lepiej nic nie kombinują, nawet w Polsce ktoś w końcu zainwestuje, a jak zainwestuje w jedną drużyne to już wszystko ruszy. Jakiś Szejk miał w Wiślaków zainwestować, doszło do skutku? Chyba nie. A szkoda niestety :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość lukasz

Rozbawiły mnie ostatnie publikacje Przeglądu Sportowego kiedy dodawali takie wkładki o najlepszych występach polskich drużyn w historii. Był Górnik-Roma, był Widzew-Liverpool, była Legia- Sampdoria. PS chciał być poprawny politycznie i dać też coś Lecha i w ramach, przypominam, najlepszych meczów Polaków, dał mecze OM gdzie Lech raz wygrał 3:2 i raz przegrał..6:1. No, faktycznie kozacki wynik :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
...rzekł lukasz, fan zespołu ze stolycy.

 

Bądź co bądź Lechowi gratulujemy superpucharu :)

 

No, wybacz, ale nie wiem jak mają się sukcesy Widzewa, Górnika i Legii do "sukcesu" Lecha. Nie wiem co ma do tego komu kibicuje.Ja na miejscu fanów kolejarza chciałbym zapomnieć o meczu gdzie mój team przegrywa 6:1 a nie jeszcze to odgrzebywać. Legia miała pierwszy mecz z Valencią na świetnym poziomie (byłem na nim) ale drugi zakończył się klęską i nie ma o czym mówić. Aczkolwiek rozumiem, że jak nie macie sukcesu to nawet takie coś traktujecie na pozytyw :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
...rzekł lukasz, fan zespołu ze stolycy.

 

Bądź co bądź Lechowi gratulujemy superpucharu :)

 

Powinien był rozbitą psychicznie Wisłę zmieść z powierzchni ziemi, a nie męczyć się z nią w karnych.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
...rzekł lukasz, fan zespołu ze stolycy.

 

Bądź co bądź Lechowi gratulujemy superpucharu :)

 

No, wybacz, ale nie wiem jak mają się sukcesy Widzewa, Górnika i Legii do "sukcesu" Lecha. Nie wiem co ma do tego komu kibicuje.Ja na miejscu fanów kolejarza chciałbym zapomnieć o meczu gdzie mój team przegrywa 6:1 a nie jeszcze to odgrzebywać. Legia miała pierwszy mecz z Valencią na świetnym poziomie (byłem na nim) ale drugi zakończył się klęską i nie ma o czym mówić. Aczkolwiek rozumiem, że jak nie macie sukcesu to nawet takie coś traktujecie na pozytyw :)

 

@ lukasz

 

Aaaaaah wybacz, zapomniałem na jakim ja świecie żyję! Przecież w Twojej rzeczywistości to kibice Lecha/Legii/Wisły piszą arty do przeglądu sportowego i to kibice wybierają co puszcza się do druku. Wybacz, kompletnie o tym zapomniałem.

 

@ maiden

 

A Wisła powinna rozjechać Estończyków. Co się powinno, a co wychodzi to dwie różne rzeczy.

aha

Imho wcale nie taką rozbitą psychicznie. Wiadomo że po takiej porażce[el. LM] zespół za wszelką cenę chce się zrehabilitować.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
...rzekł lukasz, fan zespołu ze stolycy.

 

Bądź co bądź Lechowi gratulujemy superpucharu :)

 

No, wybacz, ale nie wiem jak mają się sukcesy Widzewa, Górnika i Legii do "sukcesu" Lecha. Nie wiem co ma do tego komu kibicuje.Ja na miejscu fanów kolejarza chciałbym zapomnieć o meczu gdzie mój team przegrywa 6:1 a nie jeszcze to odgrzebywać. Legia miała pierwszy mecz z Valencią na świetnym poziomie (byłem na nim) ale drugi zakończył się klęską i nie ma o czym mówić. Aczkolwiek rozumiem, że jak nie macie sukcesu to nawet takie coś traktujecie na pozytyw :)

 

@ lukasz

 

Aaaaaah wybacz, zapomniałem na jakim ja świecie żyję! Przecież w Twojej rzeczywistości to kibice Lecha/Legii/Wisły piszą arty do przeglądu sportowego i to kibice wybierają co puszcza się do druku. Wybacz, kompletnie o tym zapomniałem.

 

@ maiden

 

A Wisła powinna rozjechać Estończyków. Co się powinno, a co wychodzi to dwie różne rzeczy.

aha

Imho wcale nie taką rozbitą psychicznie. Wiadomo że po takiej porażce[el. LM] zespół za wszelką cenę chce się zrehabilitować.

 

Stona, o czym Ty do mnie mówisz? Najpierw mi zarzucasz brak obiektywizmu w tak oczywistej sprawie a teraz silisz się na jakąś ironię. PS starał się być poprawny "politycznie" i dał dodatek o każdym większym polskim klubie. Problem w tym, że nie wiem czy dwumecz gdzie jeden pojedynek przegrywa się różnica pięciu goli, jest jednym z najlepszych polskich meczów ever.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
@ maiden

 

A Wisła powinna rozjechać Estończyków. Co się powinno, a co wychodzi to dwie różne rzeczy.

aha

Imho wcale nie taką rozbitą psychicznie. Wiadomo że po takiej porażce[el. LM] zespół za wszelką cenę chce się zrehabilitować.

 

OK, czyli według Ciebie Lech osiągnął wielki sukces wygrywając Super Puchar Polski po wygranej wymęczonej w karnych z mistrzem Polski który dwa dni wcześniej dostał baty od jakiejś Estońskiej drużynki?

Odnośnik do komentarza

Bawimy się w politykę i dopisujemy ludziom słowa których nie powiedzieli?

 

Napisałem, że gratulujemy mu zdobycia superpucharu. Kończę z Wami "dyskusję" bo słabo się robi.

 

@ lukasz

 

To Ty wyskoczyłeś jak Filip z konopi z tym artem z P.S.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Bawimy się w politykę i dopisujemy ludziom słowa których nie powiedzieli?

 

Napisałem, że gratulujemy mu zdobycia superpucharu. Kończę z Wami "dyskusję" bo słabo się robi.

 

Po co ją w ogóle zaczynałeś? Lepiej o tym pomyśl. Najpierw wyskakujesz jak Filip z konopi, że ja ja musze być nieobiektywny mówiąc o Lechu, bo kibicuję komu innemu w Polsce. Później silisz się na ironię żeby na koniec napisać, że kończysz "dyskusję". Słusznie ująłeś te słowo w cudzysłów, bo żaden z trzech twoich postów nie odniósł się do tematu. Bywa.

Odnośnik do komentarza
Imho wcale nie taką rozbitą psychicznie. Wiadomo że po takiej porażce[el. LM] zespół za wszelką cenę chce się zrehabilitować.

 

Wiesz, może i taki zamysł był, żeby wyskoczyć na was z pianą na ustach, ale jakbym grał w klubie Mistrza Polski, co niektórzy grają w reprezentacji swojego kraju i dostał baty od mistrza >>>estonii<<<, to raczej bym myślał o zakończeniu kariery ;)

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
To Ty wyskoczyłeś jak Filip z konopi z tym artem z P.S.

 

Ja podałem news związany z PS i polską ekstraklasą. Ten temat jest do tego. Ty nie napisałeś jeszcze żadnego postu na temat. Rozumiem twoje rozgoryczenie faktem, że Lech nie ma żadnych osiągnięć w porównaniu z czołowymi polskimi zespołami, ale chyba niektóre rzeczy trzeba po prostu przyjąć do siebie a nie miotać się. EOT.

Odnośnik do komentarza

Korci mnie żeby Ci coś odpisać ale jak EOT to EOT..

 

Ruszyła karuzela.

 

Lechia wygrywa z Areczką, a Polonia Be. z Bełchatowem. Jak dla mnie drugi wynik to jednak lekkie zaskoczenie.

 

 

edyt.

 

Jak na razie Wisła napiera i napiera, a Ruch nie istnieje.

 

no i 2:0

 

edyt.

 

nieuznana bramka dla Ruchu. Tak się teraz zastanawiam czy obrońca może przeszkadzać przy wybijaniu piłki przez bramkarza [po akcji, nie od gwizdka] ?

 

No i 2:0 2 połowa raczej słaba.

Odnośnik do komentarza

Jak to określił komentator :

 

Lechiści przejechali na zielonym świetle po Pasach.

 

2:6 w meczu Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk.

 

Kopanina i raczej brak jakichś akcji na poziomie ale dużo bramek ;) Przy stanie 1:3 sędzia nie dyktuje karnego dla Cracovi co było ewidentnym błędem. Później co prawda Pasy strzelają bramkę na 2:3 ale dalej to już katastrofa. Cabaj pokazał jak NIE należy bronić i Lechia gromi Cracovię 6:2.

 

 

EDIT

 

"Piękny" gol Wisły ze spalonego. W tej kolejce chyba sędziowie mają problemy ze wzrokiem ;/

 

Wisła niszczy Zagłębie 1-4.

 

Ostatnie 10 minut to zabawa w dziada z Lubinianami. Niby Zagłębie stawia opór ale co z tego, skoro Wisła wjeżdża w ich pole karne jak w masło. Dużo błędów sedziego, bardzo fajny doping na stadionie i ciekawy meczyk. Dużo walki, IMHO Miedziowi zasłużyli na honorową bramkę* ;/

 

 

*Na koniec Pawełek zalicza FAILa i jest gol na 1-4 ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...