Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie już tłumaczę - kumpel słyszał o tytule, ale nie wie co to jest. On nie przegląda różnych tematów o grach, tylko jak ma ochotę popykać to idzie do emipku, wybiera jakąś grę i sobie gra... więc ja jestem jego latarnią na morzu. pokazałem mu wysłane przez Was trailery i zsikał się w gacie :D więc mamy o jednego maniaka więcej.

 

Ale fajnie, że takim temat wyszedł - może część z Was zrozumie, że niestety my - zarejestrowani na tym forum - to ułamek posiadaczy PS3 w Polsce...

 

u mnie sporo znajomych ma PS3, ale nie wiedzą o tym, że taka czy inna gra to must-have (nawet nie wiedzą co to stwierdzenie znaczy). Wyjątkiem jest tu GTA4 - o tym wiedział każdy z nich ...

 

Anyway - za(pipi)iste trailerki - a ten z multi usmażył mi cycki...

 

Odnośnik do komentarza

waldusthecyc - wyślij go do wujka Jacobssa ;) Już on się nim zajmie.

 

A tak na serio, to żadnych trailerów w stylu Helghan Trailer. Przede wszystkim zrób tak:

 

Wyjaśnij (mam nadzieję, że znasz, jeżeli nie, to się zgłoś na priva, dam Ci listę :) i opowiedz mu wszystkie plusy tej gry i dlaczego będzie taka dobra.

 

Potem, opowiedz (ewentualnie pokaż) cytaty ludzi, którzy grali w pełną wersję - OMG!

 

Później, żeby go nie przesycić tym samym, pokazać mu dwa porządne gameplaye, w nieskompresowanym HD na PS3 i TV.

 

Potem intro, balet i powinno wystarczyć.

 

Edit: Widzę, że już ci się udało :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

no właśnie szukam jeszcze filmiku z intro (ten w którym po lądowaniu zaczyna rozpierduchę)

czy znajdę gdzieś w sieci kilka słów o fabule serii? bo szukam, szukam i skrawki znajduję...

 

waldusthecyc - wyślij go do wujka Jacobssa

no wujek Jacobss to by go dopiero w obroty wziął... hehe. jest dobrze, już jest przekonany, razem nie jedną godzinę na B:BC spędziliśmy i było wesoło, więc dobry multi go zawsze przekonuje :D

 

 

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
no właśnie szukam jeszcze filmiku z intro (ten w którym po lądowaniu zaczyna rozpierduchę)

http://www.megaupload.com/pl/?d=WZZNCT8X

 

Spadniecie z krzesła. Nieskompresowane HD z początku gry.

 

czy znajdę gdzieś w sieci kilka słów o fabule serii? bo szukam, szukam i skrawki znajduję...

Polecam intro poprzedniej części (wyjaśnia wiele).

 

http://pl.youtube.com/watch?v=CjmCc-0seZo

 

A potem możecie przejechać te wszystkie "party" bo są tam same filmiki od początku do końca gry. Dużo tego jest.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
To kumpel ma PS3 a nie wie co to K2?

Teraz widać, jak Sony reklamuje swoje gry...

Eee tam ja to raczej spytałbym, gdzie ten kumpel żyje, że nie słyszał o KZ.

 

No właśnie wychodzi reklamowanie się Sony. Też mam kumpla, który nie słyszał prawie nic o KZ2 (na szczęście słyszał, że będzie zaje.biste ^^). Ten sam kumpel ma na PS3 Motorstorma, FNR3, Singstara i NFS Undercover O_o. A siana mu nie brakuje. Żadnego Resistance, Uncharted, MGS4. Tacy gracze jak my, którzy siedzą na forach i piszą o grach to może 10 % społeczeństwa graczowego. Nam się wydaje, że nie można nie słyszeć o KZ2. A gdzie ono tak głośno jest reklamowane? Cały hype to nakręcający się nawzajem Xmeni i PS3fanboje. No i spreparowane gify. I to jest wszystko ;]. Żadnych reklam, bilbordów ani nawet nic w PE. Więcej o NFS Undercover, GTA IV i GoW 2 słyszałem. Nawet Prince of Persia, które śmiesznie się sprzeda jest reklamowane w TV (na jaką platformę pominę, bo to nie ten dział ;]), a gra taka jak KZ2 NIE.

Odnośnik do komentarza
Nam się wydaje, że nie można nie słyszeć o KZ2. A gdzie ono tak głośno jest reklamowane? Cały hype to nakręcający się nawzajem Xmeni i PS3fanboje. No i spreparowane gify. I to jest wszystko ;]. Żadnych reklam, bilbordów ani nawet nic w PE. Więcej o NFS Undercover, GTA IV i GoW 2 słyszałem. Nawet Prince of Persia, które śmiesznie się sprzeda jest reklamowane w TV (na jaką platformę pominę, bo to nie ten dział ;]), a gra taka jak KZ2 NIE.

A Ty chciałbyś kampanii reklamowej na pół roku wstecz, mającej na celu ukazanie fabuły, uniwersum KZ i wprowadzenie w świat KZ wszystkich "zielonych", czy standardowej kampanii reklamowej towarzyszącej premierze głośnego tytułu? Skąd u Was taka gorączka odnośnie marketingu gry, która wychodzi za półtora miesiąca??

 

PS:edit

A ten Twój reklamowany często i gęsto Prince of Persia to kiedy wychodzi?

Aha - już wyszedł kilka tygodni temu!?

A to przepraszam, to zmienia postać rzeczy. Faktycznie, KZ2 ma spóźniony marketing... o_O

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Tak obserwuje Was i widze ze odnosnie K2 temperatura juz niedlugo dojdzie do wrzenia.

A wystarczy troszke sie wyluzowac. Prawie piec lat czekania bylo, wiec te pozostale 1.5 miesiaca jak z bicza strzeli.

Mysle ze wiekszosc z nas kupi, i wiekszosc sie bedzie bardzo fajnie bawic.

A przeciez o to tylko chodzi. Bo jakosc rozrywki bedzie, jak sie wydaje, z najwyzszej polki.

Czesci ludzi sie cos tam nie bedzie podobac. I takie ich prawo.

Odnośnik do komentarza
Panowie już tłumaczę - kumpel słyszał o tytule, ale nie wie co to jest. On nie przegląda różnych tematów o grach, tylko jak ma ochotę popykać to idzie do emipku, wybiera jakąś grę i sobie gra... więc ja jestem jego latarnią na morzu. pokazałem mu wysłane przez Was trailery i zsikał się w gacie :D więc mamy o jednego maniaka więcej.

 

Ale fajnie, że takim temat wyszedł - może część z Was zrozumie, że niestety my - zarejestrowani na tym forum - to ułamek posiadaczy PS3 w Polsce...

 

u mnie sporo znajomych ma PS3, ale nie wiedzą o tym, że taka czy inna gra to must-have (nawet nie wiedzą co to stwierdzenie znaczy). Wyjątkiem jest tu GTA4 - o tym wiedział każdy z nich ...

 

Anyway - za(pipi)iste trailerki - a ten z multi usmażył mi cycki...

Ja po przeczytaniu PE zawsze daje go kupmlowi, który też nie siedzi w tym wszytskim mocno i to wystarcza :)

 

PS: Ja mam kilka filmików z singla w 720p na kompie, które swojego czasu były na gamersyde. Jak chcesz jeden z lepszych (8 minut ok 160Mb) to mogę gdzieś zamieścić tylko daj znać na PM.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Spójrzcie na newsa na gry.wp.pl :lol:

 

klik

 

Napisali, że owszem demo pojawi się przed premiera gry, ale nie wiadomo kiedy (a wiadomo, że dzień przed premierą). Można przeczytać również, że nadal nie wiadomo czy demo trafi do Europy. Nie ma to jak wiarygodność serwisu :lol: :lol3:

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
Nam się wydaje, że nie można nie słyszeć o KZ2. A gdzie ono tak głośno jest reklamowane? Cały hype to nakręcający się nawzajem Xmeni i PS3fanboje. No i spreparowane gify. I to jest wszystko ;]. Żadnych reklam, bilbordów ani nawet nic w PE. Więcej o NFS Undercover, GTA IV i GoW 2 słyszałem. Nawet Prince of Persia, które śmiesznie się sprzeda jest reklamowane w TV (na jaką platformę pominę, bo to nie ten dział ;]), a gra taka jak KZ2 NIE.

A Ty chciałbyś kampanii reklamowej na pół roku wstecz, mającej na celu ukazanie fabuły, uniwersum KZ i wprowadzenie w świat KZ wszystkich "zielonych", czy standardowej kampanii reklamowej towarzyszącej premierze głośnego tytułu? Skąd u Was taka gorączka odnośnie marketingu gry, która wychodzi za półtora miesiąca??

 

PS:edit

A ten Twój reklamowany często i gęsto Prince of Persia to kiedy wychodzi?

Aha - już wyszedł kilka tygodni temu!?

A to przepraszam, to zmienia postać rzeczy. Faktycznie, KZ2 ma spóźniony marketing... o_O

Przypomnij sobie kampanie H3... powolne meczenie fanow... najpierw trailer w 2k6... potem rozbudowanie tego trailera, potem reklama "starry night" (genialna IMO), potem beta, trailery i dupna kampania Believe (miesiac przed premiera)... a przy tym jeszcze Iris... tuz przed sama premiera doszly mountain dew, reklamy w kinach, pady McFarlane, Burger King, 3 rozne bundle z gra...

 

W przypadku KZ2 mamy... trailer z 2k5, trailery z konferencji, beta... brak limitki... ciekawe co Sony bedzie robic miesiac przed premiera...

poki co nic nie zapowiada jakies specjalnego potraktowania najwazniejszej gry dla Sony... moze sie myle... przekonamy sie w przeciagu najblizszych 3 tygodni

Odnośnik do komentarza

Co Wy się tak przejmujecie tą reklamą? Kto ma kupić to kupi :) Mnie zastanawia bardziej inna rzecz. Wiem że są to dwie różne gry, platformy i że ściągnę na siebie niezadowolenie forumowej społeczności, ale muszę... Jak KillZone 2 wygląda w porównaniu do C Cr..Crisi.. no sami wiecie o co chodzi :lol: . Pytanie głównie do zg(red.)ów i nie chodzi mi tutaj o np. wodę a jakość tekstur, wygląd broni i efekty.

 

Edytowane przez Soniak
Odnośnik do komentarza
Przypomnij sobie kampanie H3... powolne meczenie fanow... najpierw trailer w 2k6... potem rozbudowanie tego trailera, potem reklama "starry night" (genialna IMO), potem beta, trailery i dupna kampania Believe (miesiac przed premiera)... a przy tym jeszcze Iris... tuz przed sama premiera doszly mountain dew, reklamy w kinach, pady McFarlane, Burger King, 3 rozne bundle z gra...

 

poki co nic nie zapowiada jakies specjalnego potraktowania najwazniejszej gry dla Sony... moze sie myle... przekonamy sie w przeciagu najblizszych 3 tygodni

A Ty sobie przypomnij (choć zapewne nie musisz) czym było uniwersum Halo i czym było H3 - nie tylko dla MS, ale świata gier i branży w ogóle. A wtedy być może olśni Cię, że porównywanie tych gier - zwłaszcza w kwestii marketingu, budżetu i rozmachu - nie ma sensu.

 

poki co nic nie zapowiada jakies specjalnego potraktowania najwazniejszej gry dla Sony...

A ktoś ze SCEE stwierdził, że K2 nią jest, że narosło naraz takie ciśnienie na kampanię porównywalną z H3? To tylko Twoja opinia i Twoje porównanie.

A gdzie umieścisz takie Heavy Rain i oczekiwania marketingowe do tej produkcji ? Sztuczne trupy na ulicach pół roku wcześniej ? Sztuczne wywoływanie ulew w USA aż do premiery? Wyluzujmy z tym marketingiem... Tam pracuje dość ludzi, za grubą kasę - niech robią co uważają za stosowne, a my cieszmy się wspaniała grą, bo nie potrzebujemy reklamy żeby biec do sklepu.

Obchodzi kogoś czy Kowalski spod "piątki" też kupi grę? Bo mnie średnio...

 

PS

Podobało mi się czyjeś porównanie tutaj do CoD4 - to idealny przykład co można i bez marketingu.

Odnośnik do komentarza

jezeli Sony chce wpakowac $60 baniek w gre i zadowolic hardcorowych tech nerdow to fajnie, nie mam nic przeciwko... dla mnie KZ2 mial byc odpowiedzia na Halo 3, gra ktora zajmie zaszczytne miejsce na tronie peestrojkowych efpeesów, ale tego nie dokona się tylko robiąc świetną grę, ale także dobrym, bardzo dobrym marketingiem. I owszem halo 3 dla M i dla swiata je KZ2 na sniadanie, ale wlasnie marketing ma szanse to zmienic, a Sony tu raczej poki co daje dupy.

 

HR oczywiscie nie ma szans sie rownac ani z KZ ani z H3, ta gra IMO sprzeda sie dobrze, ale nie ma najmniejszych szans na rekordy. Jedyna nadzieja w KZ2...

 

Po tym co obserwuje od premiery PS3 i patrze na Microsoft mam duze obawy (zreszta nie tylko ja) czy rzeczywiscie marketing Sony wie co robi...

 

I obchodzi mnie czy Kowalski spod piatki kupi gre, bo chce z nim zagrac... chce by jak najwiecej ludzi kupilo ta gre i bysmy mogli stworzyc ladne community i byc moze Killzone Arena na wzor Halo arena...

 

* piszac to wszystko zakladam, ze KZ2 jest rzeczywiscie wybitnym fps, bo nie gralem wiec nie mam pojecia...

Odnośnik do komentarza

A co do Sony i KZ2, marketing tej firmy strasznie sssie w porownaniu z MS, ktory pompuje duzy hajs w promocje danego tytulu itp. Pamietajmy, ze Sony przed premiera PS3 mowilo, ze sprzeda ok 5mln konsol nawet bez gier i coraz czesciej sie utwierdzam w przekonaniu, ze panowie w zarzadzie tej firmy ciagle wierza, ze sama marka PlayStation moze czynic cuda, bo nie ma co sie oszukiwac, brak juz tych "ryjacych" beret reklam PlayStatnion, wogole tak jakby mniej tego Sony - promocja wlasnego tytulu tez widocznie sie nie przejmuja, ale zapominaja, ze nie wszyscy czytaja branzowe pisma, wortale czy spedzaja wiele godzin dziennie na forach tematycznych. Mogla ich troche przystopowac slaba sprzedaz LBP - bo troche bylo tych reklam, artukulow sponsorowanych itp. Ale KZ2 ma potencjal, kampania reklamowa KZ2 powinna bic po oczach i co najwazniejsze, z marka tak slabo rozpoznawalna jak Killzone - Sony powinno zaczac kampanie marketingowa juz miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
dla mnie KZ2 mial byc odpowiedzia na Halo 3, gra ktora zajmie zaszczytne miejsce na tronie peestrojkowych efpeesów, ale tego nie dokona się tylko robiąc świetną grę, ale także dobrym, bardzo dobrym marketingiem.

Aha - czyli gra ma szansę zasiąść na tronie PS3-kowych FPS-ów również dzięki marketingowi za grube$$?? Huh... o_O Dziękujmy Opatrzności, że ten świat tak nie funkcjonuje, bo byśmy w same crapy grali - od bogatych wydawców. A ja nieświadomy myślałem, że gra musi się SAMA obronić, zawartością... Naiwniak ze mnie.

 

I obchodzi mnie czy Kowalski spod piatki kupi gre, bo chce z nim zagrac... chce by jak najwiecej ludzi kupilo ta gre i bysmy mogli stworzyc ladne community i byc moze Killzone Arena na wzor Halo arena...

No popatrz - a mnie Kowalski wali w cycki, bo jestem przekonany, że nawet jak Sony nie kiwnie marketingowym palcem, i tak będę miał kilka milionów ludzi do grania online. Ty wątpisz? Twoje prawo. Nawet w Biblii taki jeden wątpił...

EOT.

Odnośnik do komentarza
Aha - czyli gra ma szansę zasiąść na tronie PS3-kowych FPS-ów również dzięki marketingowi za grube$$?? Huh... o_O Dziękujmy Opatrzności, że ten świat tak nie funkcjonuje, bo byśmy w same crapy grali - od bogatych wydawców. A ja nieświadomy myślałem, że gra musi się SAMA obronić, zawartością... Naiwniak ze mnie.

Jeżeli KZ2 okaże się tak fenomenalną grą, że zdoła zbliżyć się do piętra bliższego marce Halo (zakładając że Sony w ogule w nosie ma jakąkolwiek reklamę i rozgłos) to i tak będzie prawdziwy 'kick ass' sukces !!! XD.

Pomyślcie, gra która nie byłaby tak reklamowana jak "maskotka" Xboxa, a osiągnęłaby zbliżony sukces (również popkulturowo - bo Helghaści mają potencjał !) to naprawde zdołowałoby niejednego antyfana Sony.

Odnośnik do komentarza

No ale jesli cos sie slabo sprzeda nie zostanie ikona, w dzisiejszych czasach dobra gra ze slabym marketingiem nie zostanie doceniona przez wielu, moze dostac wysokie noty, ale duza czesc uzytkownikow konsol kupuje/idzie za markami ktore zna, to wlasnie przyczyna sukces wszystkich tych gier na licencjach filmowych i tych po(pipi)ek od lego. Mielismy cudowne gry ICO i SoC, a nie mozna powiedziec aby odniosly one komercyjny sukces.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...