Skocz do zawartości

Killzone 2


filipekcipek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem z 5 razy, szczególnie dla grafy(zabiła mnie choć nie tak bardzo bo wiedziałem czego się spodziewać) i ogólnego feelingu.Gra się świetnie, na fullu zacznę na 100% na hardzie bo normal jest za prosty.Co do dubbingu nadal mam dylemat, bo polski dubb mimo że dobry to jednak nie to amo co oryginalne f*cki :) Znalazłem jeden mały bug, helgh co stoi na początku(zaraz po wysadzeniu mostu chyba, tam gdzie bazoka leży)) na górze i ładuje z nas wyrzutnią rakiet. Dostał ode mnie centralnie z niej właśnie i go nie zabiło tylko nienaturalnie przesunęło w bok :P

Odnośnik do komentarza

Napiszę swoje wrażenia w wielkim skrócie - jest ... średnio/za(pipi)iście :)

 

Co mi się NIE spodobało:

- sterowanie: narazie ukończyłem demo 4 razy i sprawdziłem 2 warianty sterowania - alter 2 i standard 1. Chyba będę grać na alter 2. Zoom pod L3 jest dla mnie straszny. Poza tym ustawiłem maxymalną czułość i "hold zoom-a". Ale i tak mnie wkurza bo w alter 2 jest głupia sytuacja: L1 to celowanie/zoom, a zaraz obok pod L2 jest kucanie co przy nieprawdopodobnych akcjach jakie się dzieją strasznie mnie denerwuje. (nie potrafię tych 2 guzików trzymać jednocześnie - chyba jestem noobem )

- AI naszych wojsk. Może mi się przytrafił jednostkowy przypadek ale to było straszne. Zaraz po oczyszczeniu mostu musisz zdjąc jeszcze kilku helghastów. Wszędzie po drodze są różne ściany. Jeden z moich kompanów chciał "na chama" dobiec pod jedną z tych osłon. Helghast go jednak postrzelił, a te nieszczęście po postrzale... zaczęło stać w miejscu (!!!) I stał już tak do końca aż padł i prosił później o pomoc. Mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek.

- PL DUBBING (!!!) "O Rany!" "Dobry strzał" "Cholera!" Dalej nie będę komentować. Dzięki, że dali ten język w demie bo dobitnie się przekonałem, że gdy dostanę full wersję z automatu wybieram wer. ENG.

 

 

Zalety:

 

- Najpiękniejsza animacja przeładowania broni jaką w życiu widziałem !!! To jest tak niesamowicie zrobione, że szczena mi opadła. Przechodząc za 2 razem grę wystrzeliwałem 1 pocisk żeby móc znów przeładować i zobaczyć ten niesamowity efekt.

- Graficznie 9++/10 Nie jestem z niej w niektórych momentach zadowolony, ale spełnia swoje zadanie w 100%

- Niektóre zachowania helghastów. Jestem w szoku jak fajnie twórcy wykonali niektóre zachowania helgh-ów. Chyba po raz pierwszy w grze czuję, że gram w FPS-a z inteligentnym przeciwnikiem

- Klimat !!

 

Możnaby jeszcze wiele rzeczy napisać, ale to tak w wielkich skrócie wrażenia osoby która zagrała 4 razy w demo (zaraz idę katować dalej, aby wprawić się w sterowanie) i osoby która żyje na takim hype-ie na tą grę jak nigdy wcześniej Preorder zamówiony w sklepie PSXE. JA CHCĘ TO GRĘ !!

Odnośnik do komentarza
Mam dziwne wrażenie, że gra swoim oddaniem rzeczywistości będzie niegrywalna. A może wręcz przeciwnie będzie jak pierwsze Halo mega skillowa...

 

Od Halo 1 czekam na FPS'a w którym tak naprawdę liczy się skill(ogólnie pojęty). Po demku jestem coraz bliższy stwierdzenia, że to może być TO :) 0 auto-aima, rozrzut broni = konkretny anty-casualowy system. Grafika, fizyka, animacja, muzyka i singiel to tylko "dodatki" do tego co będzie się działo w sieci. Oby KZ2 stał się moim prawdziwym "Halo 2".

 

Też mam takie nadzieje po tym demku, jest trudno, skillowo, ciężko się celuje, od razu na myśl przyszedł mi pierwszy Halo. Szkoda ze nie dali snajperki w demie.

Odnośnik do komentarza

Poweim na podgrzanie atmosfery że w pełnej wersji ten etap wygląda "troszeczke" lepiej i wyżej wymienione błędy są wyeliminowane, wiec spokojna waszaq rozczochrana 8)

 

A do wyboru jezyka to GG pewnie czyta fora i wrpowadzi zmiany poprzez patch zebyśmy mogli mokoswać napisy i rózne wersje jezykowe gry. Bo fajnie by się grało z Angielksimi ogłosami i Polskimi napisami.

 

Zer dalej Ci sterowanie sprawia trudność ? ^_^

Odnośnik do komentarza

Było tow K1 a nie ma w K2.Chodzi mi o to jak halgaści wybiegają z tych wozów opancerzonych,zasadziłem im do środka rakiete zaraz jak się klapa otworzyła i nic,w K1 gdy wysiadali z barki desantowej wszyscy gineli gdy z granatu dostali na dzieńdobry.Druga sprawa,wystrzeliłem rakiete na przeciwległy brzeg i znikła,żadnego wybuchu na ścianie :P

Odnośnik do komentarza
Poweim na podgrzanie atmosfery że w pełnej wersji ten etap wygląda "troszeczke" lepiej i wyżej wymienione błędy są wyeliminowane, wiec spokojna waszaq rozczochrana 8)

 

A do wyboru jezyka to GG pewnie czyta fora i wrpowadzi zmiany poprzez patch zebyśmy mogli mokoswać napisy i rózne wersje jezykowe gry. Bo fajnie by się grało z Angielksimi ogłosami i Polskimi napisami.

 

Zer dalej Ci sterowanie sprawia trudność ? ^_^

 

A co ty myślisz, że ja nie mam co robić tylko w kółko gram w 10 minutowe demo by się przyzwyczaić do sterowania? Dostanę fulla pogram i się wypowiem. Dalej jestem nastawiony lekko sceptycznie. To wszystko na bank musi się podobać jak się patrzy z perspektywy widza, bo widz czuję się jakby oglądał film, a z perspektywy gracza to wygląda jakby brał naprawdę udział w wojnie. Więc jest ciężko... Już widzę reckę Zero Punctuation... albo się zachwyci albo zgnoi (prędzej to drugie). Zagrałem natomiast raz jeszcze z czułością ustawioną na maks... i też jest źle. Bo gubi się klimat... I tak źle i tak niedobrze. Gra jest zdecydowanie nie dla wszystkich. Nie wiem czy Sony dobrze zrobiło wypuszczając demo, lepiej bylo karmić wszystkich nowych filmikami IMO.

Mam wrażenie, że przejdę grę i zapomnę o niej bo będę zmęczony jest twardym, brudnym klimatem... poza tym nie muszę chyba pisać, że jestem zachwycony nowym Halo :):lol:

Odnośnik do komentarza
A co ty myślisz, że ja nie mam co robić tylko w kółko gram w 10 minutowe demo by się przyzwyczaić do sterowania? Dostanę fulla pogram i się wypowiem. Dalej jestem nastawiony lekko sceptycznie. To wszystko na bank musi się podobać jak się patrzy z perspektywy widza, bo widz czuję się jakby oglądał film, a z perspektywy gracza to wygląda jakby brał naprawdę udział w wojnie. Więc jest ciężko... Już widzę reckę Zero Punctuation... albo się zachwyci albo zgnoi (prędzej to drugie). Zagrałem natomiast raz jeszcze z czułością ustawioną na maks... i też jest źle. Bo gubi się klimat... I tak źle i tak niedobrze. Gra jest zdecydowanie nie dla wszystkich. Nie wiem czy Sony dobrze zrobiło wypuszczając demo, lepiej bylo karmić wszystkich nowych filmikami IMO.

Mam wrażenie, że przejdę grę i zapomnę o niej bo będę zmęczony jest twardym, brudnym klimatem... poza tym nie muszę chyba pisać, że jestem zachwycony nowym Halo :):lol:

 

Wiesz po tym jak obejrzałem twoje showshowshow na temat killzone 2 i twoje teksty typu "szukaj czapki" ^_^ i widziałem jak sterujesz i jak strzelasz do przeciwników to wiem dlaczego tak narzekasz na sterowanie :D Grałeś na złym sterowaniu

(moze ci pasowało ale po twoich wypowiedziach wątpie)

Z tego co czytałem znaczna wiekszość ok 90% ma dalej pozytynie zdanie o grze i sie nie zawiodło (w przeciwieństwie do dama Residenta5). Zer nakręć showshowshow z K2 ale z polskim dabingiem 8)

Odnośnik do komentarza

Mnie demo utwierdziło w przekonaniu że jest dobrze,pozwoliło troche liznąć K2 a nie tylko czytać jak zgredzi zagrywają się na 3 tygodnie przed premierą.Po za tym K2 nie miał na celu odciągnąć zeratula od halo,tylko aby kupił swoją kopie i pograł,co pewnie się uda i cel zostanie zrealizowany,cała reszta będzie zachwycona :P

Odnośnik do komentarza

Ja mialem taki niedorzeczny blad - wale rakieta w ten most i NIC sie nie dzieje O_O, walilem w beczki , walilem w strzelcow NIC !!. Ten glitch co pokazywany strone temu byl sam z ciekawosci sprawdzilem - calkiem ciekawy XD, nareszcie nakopalem bez nerwow Helghanskim sk...... chcialem powiedziec draniom (wzorujac sie na naszej polonizacji .. :) ) na tym wzniesieniu,

Poza tym - jaka bron preferujecie ? (POZA karabinem ISA) mi BARDZO przypadla do gustu bron polautomatyczna ktora zostawia w hangarze Helg na dachu budynku. Na pewno bede ja preferowal w pelnej wersji.

Ciesze sie tez ze wyzaliliscie sie co do "problemu sterowania" w tej grze :), pisalem juz wczesniej Jacobssowi ze zaden shooter na konsolach nie wymuszal ode mnie takiego skilla ! (noz kazdy przez chwile pomysli ze jest autentycznym n00bem !, a prawda jest taka ze mamy do czynienia z renesansem NIE-casualowej gry, ja tu nie widze Amerykanskiej dzieciarni, niedzielnych graczy czy tam kobiet nie-graczy).

Dziwie sie ze HIV i Butcher nie zaznaczyli tego w recenzji, niezlego banana mialem jak zobaczylem moje proby trafienia headshota :P, w ogule to chyba 1 gra na konsolach w ktorej musialem dokonywac tak DOGLEBNYCH zmian w ustawieniach (dopiero po zwiekszeniu czulosci galek poczulem sie jak w domu, poczatkowo nawet zgodzilbym sie z Zeratulem w kwestii zabijania funu gry przez taki "realizm").

Gra jest po prostu CIEZKA (COD ? - to juz gra dla przedszkolakow ! :D ) i Zeratul bardzo fajnie to napisal - "to gra dla prawdziwych mezczyzn" .

 

Call Of Duty to taki lekki karabin szturmowy, StrefaSmierci to ultra (pipi) ciezki CKM i cud ze jeszcze go trzymasz nie tracac reki !.

 

Odnośnik do komentarza

Zer ja Ci powiem szczerze i w prost.. Grales w to demo jak totalny noob wiec Ci sie nie dziwie ze boisz sie ze gra bedzie dla Ciebie za trudna:) Ty chyba z godzine szukales juz na wstepie windy;] A tak wogole to jak tylko zagralem w demko to obstawilem w 100% na co bedziesz narzekac( bo to bylo oczywiste ze bedziesz) i przyczepiles dokladnie do tego co myslalem..no bo jak czegos sie nie lapie w minute to najlatwiej po tym jechac;) Nie odbieraj tego personalnie jak cos ale chyba kazdy wiedzial ze Ty o cos sie przy(pipi). Jak by sterowanie bylo inne to bys (pipi)nol ze jest za latwo albo cos takiego..

 

Dla mnie wlasnie fun plynacy ze sterowania i "czucia psotaci": to jest esencja zabawy w demie. To nie grafika mnie zszokowala ale wlasnie ten ciezki i realistyczny gameplay. MH!!

 

P.S. Niby czemu to mialby byc blad ze Sony wypuscilo to genialne demko??

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
L1 to celowanie/zoom, a zaraz obok pod L2 jest kucanie co przy nieprawdopodobnych akcjach jakie się dzieją strasznie mnie denerwuje. (nie potrafię tych 2 guzików trzymać jednocześnie - chyba jestem noobem

A ja dla odmiany powiem, ze mi sie to podobalo. Owszem nie jest to wygodne, jest problematycze, ale intensyfikuje gameplay i urealistycznia rozgrywke - a ja takie efekty przyjmuje z otwartymi ramionami.

 

Odnośnik do komentarza

Izon - Wlasnie tak jak mowisz, po zagraniu w demo stwierdzam ze to co poczatkowo wydawalo sie atutem KZ2 (czyli grafika) jest TYLKO marginesem !

Zreszta szlag ta grafike, nawet bez niej KZ2 powinien przejsc do kanionu rewolucji, to wlasnie za sprawa gameplay'a !

Poza Fear nie widzialem w zadnej grze tak inelige..... nie .... tak prawdziwych wrogow !, prawdziwy atut Killzone'a lezy w samej rozgrywce - w Gearsach atutem byl system cover ktory byl notabane wazniejszy nieraz od samego strzelania, tutaj mamy skillowy do opanowania system sterowania, inteligentnych wrogow, i zroznicowany teren dzialan pozwalajacy podjac rozny rodzaj taktyki, autentycznie - w R2 lecialem jak strzala nie ciekawilo mnie jak dojde do celu, tu obieram za kazdym razem inna droge dorwania sie do Helganskich (_)_) jak nic zeby cos takiego sprawialo mi satysfakcje ?! - cos w tym musi byc.

Warto pograc jeszcze troche w to demo by przygotowac sie z jakims doswiadczeniem do czasu premiery :).

 

Ciekawa limitka z Empika, ale zastanawiam sie nad czyms takim .... Chcialbym kupic zwykla wersje i wydrukowac ta fajna okladke made by fan (pare stron wczesniej, czuc od niej sceptyczny komunizm, i ta czerwien, podoba mi sie znacznie bardziej od zwyklej !!).

Odnośnik do komentarza
http://www.youtube.com/watch?v=ErEg9mjL2oc...feature=related trzeba będzie posłuchać gościa i wypowiedzieć się na tamtym forum co by "chłopięce głosiki" nie zagrażały Killzone 3 ;)

Polska wersja jest żenująca. Gość z TV Gry ma faktycznie rację. Warto się wypowiadać o tej miernocie bo dzięki temu może przyszłe lokalizacje będą trochę lepsze.

Odnośnik do komentarza

killzone 2 jest rewolucyjne? mówimy o tej samej grze? guerilla dopieściła na maksa wszystko to co było wcześniej, no chyba,że potem w fullu zobaczymy jakieś nowe patenty ale żadna recenzja o nich nie wspomina, killzone 2 jest świetną grą, nawet genialną ale żadnej rewolucji tu nie zauważyłem, gdy wyjdzie retail przekonamy się o trybie multi

Odnośnik do komentarza

Demo z wersji single player to tylko namiastka tego co zobaczymy w pelnej wersji gry. :)

Wiem to juz po tym jak gralem w wersje beta i widzialem tam na prawde fajne i klimatyczne miejscowki, poza tym tryb multi to po prostu swietna sprawa - tam dopiero jest zabawa i jak wiadomo liczy sie precyzyjne celowanie. :)

 

Mapy z trybu multiplayer z bety pokazywaly inne miejsca niz te z dema - byly tam ciemniejsze lokacje i przede wszystkim o wiele wieksze, wiec bylo co ogladac. Na przyklad taki Blood Gracht z wiejacym wiatrem poruszajacym przewodami wiszacymi miedzy budynkami, albo Salumun Market z niebem oswietlonym przez przelatujace rakiety - swietne efekty ! Pomyslec tylko, ze beta to byl jeszcze stary build :)

 

Podobaja mi sie dynamiczne cienie - jesli podejdziemy np. do wentylatora stojacego na ziemi, strzelimy lekko sie przesuwajac to na scianie zobaczymy na prawde fajny cien przesuwajacy sie wraz z ruchami postaci. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ta gra to bedzie chyba najlepszy zakup w kwestii gier jaki kiedykowliek dokonalem. Mam nadzieje, ze nie bedzie lagow, bo dzieki multi gra mi starczy na wieele miesiecy. Ale nie tylko dzieki niemu. Mowicie ze demo jest 11 minutowe? Ja je juz przeszedlem z 10 razy, spedzilem w nim wiecej niz godzine. A TO JEST TYLKO DEMO. Jesli pelna wersje przejde 10 razy to to bedzie poprostu masakra, sam single mi starczy na wieeele dni.

Odnośnik do komentarza
Zer ja Ci powiem szczerze i w prost.. Grales w to demo jak totalny noob wiec Ci sie nie dziwie ze boisz sie ze gra bedzie dla Ciebie za trudna:) Ty chyba z godzine szukales juz na wstepie windy;] A tak wogole to jak tylko zagralem w demko to obstawilem w 100% na co bedziesz narzekac( bo to bylo oczywiste ze bedziesz) i przyczepiles dokladnie do tego co myslalem..no bo jak czegos sie nie lapie w minute to najlatwiej po tym jechac;) Nie odbieraj tego personalnie jak cos ale chyba kazdy wiedzial ze Ty o cos sie przy(pipi). Jak by sterowanie bylo inne to bys (pipi)nol ze jest za latwo albo cos takiego..

 

Dla mnie wlasnie fun plynacy ze sterowania i "czucia psotaci": to jest esencja zabawy w demie. To nie grafika mnie zszokowala ale wlasnie ten ciezki i realistyczny gameplay. MH!!

 

P.S. Niby czemu to mialby byc blad ze Sony wypuscilo to genialne demko??

 

Ale ty jestes dziwny chlopie... ja w przeciwieństwie do ciebie nie wyrażam sie negatywnie o KZ2, jak ty masz w swoim fanbojstwu jechać po Halo. Po prostu przelałem swoje odzucia... dziwne, że WIĘKSZOŚĆ graczy w tymtemacie oceniła moje uwagi jako trafne i podziękowała za uwagi. Ty oczywiście musiałeś to odczytać jako że ja się gry czepiam i narzekam. Ale ok ważne, że ty jesteś pro, halo jest słabe i masz helgazm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...