Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Jestem na początku 5 odcinku i jest za(pipi)i,ście :)

 

Tylko mam pytanie, bo jedna rzecz mi umknęła:

 

 

Skąd się wział i kim jest ten gościu w stroju nurka, który na końcu 4 odcinka pomógł mi w ucieczce z domu?

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie w sumie jedyna taka większa wada to ta nieszczęsna mimika i co za tym idzie synchronizacja. Najlepiej to widać chyba w pierwszym chapterze

gdy Alan woła Alice, po wiadomym zdarzeniu.

 

 

Trochę szkoda, bo więcej ekspresji wydają z siebie postaci z tak mało znaczących fabularnie gier jak Call of Duty Modern Warfare 2.

Odnośnik do komentarza

Gdzies jedno radio przegapilem , ale to nic , bo najwiekszy lol z tego co widze po zdj , to taki , ze te ukryte termosy znajduje bez problemu , a te na widoku omijalem :D Niezle.... dam sobie szanse przy koszmarnym poziomie , ale w planie mam odpalenie latwego dla wyszukania niedobitkow - znaki , termosy itp.Wiekszy luz bede mial przy szukaniu tego.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Plusy

 

- klimat! klimat! Klimat!!

- świetna oprawa AV

- miażdżące efekty

- świetna fabuła, jak dla mnie najlepsza z gier jakie przeszedłem(obecna generacja). Do samego końca gry nie wiedziałem jak to się zakończy :)

- powiew świeżości

- masa smaczków (radio, TV, plakaty, ciekawostki...)

- przyzwoity czas gry ok. 14h

- grywalność

- system walki/strzelania - dobrze zrobiony, jest wymagający

- design

- spory teren gry, taki ,,lekki sandbox''

- charakterystyczne postacie

- odwołania do realnego świata (S. King, King-Kong, Hitchock, itd.)

- narracja Anala podczas gry

- maszynopisy

- wygodne sterowanie

- mix wielu gatunków. AW to nie horror ani gra przygodowa, to psychologiczny thriller akcji. Remedy tak określając AW miało rację.

 

Minusy

 

- skopana mimika twarzy na cut-scenkach

- problemy z v-sync, słabsze tekstury, kilka pomieszczeń do poprawy (tyle w minusach o grafice)

- właściwie brak kozackich zagadek logicznych...AW aż się prosi o to...

- za mało gry w ciągu dnia, za mało zwiedzania miasteczka i poznawania mieszkańców

- dziwaczny model jazdy samochodem + kiepski dźwięk

 

9+ grafika

10- dźwięk

9 grywalność

9- żywotność

 

OCENA 9+

 

ps. teraz pozostało czekać na DLC i AW2 :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

@bigdaddy: Mnie też screen tearing uderzył po oczach, ale głównie na samym początku tutoriala. Generalnie to efekt podobny do Bayonetty - screen tearing zauważa się raczej podczas samej eksploracji, a podczas walki nie zwraca się już uwagi.

Odnośnik do komentarza

Twoje życie nie może spaść do poziomu szaro białego obrazu w pewnej misji ;)

 

 

Mnie też denerwują te termosy, nie mogli zrobić tak jak z manuskryptami, aby się wiedziało w którym levelu brakuje. Zostało mi 9 do znalezienia, ale nie wiem gdzie, trzeba czekać na poradnik(na GOL'u ma być) ;)

Czyli można trochę oberwać? To jeszcze ujdzie, bo jak by to miało być zupełnie bez obrażeń, to by była kicha.

 

A termosy wciśnięte na siłę. Reszta znajdziek uzasadniona.

 

...Mnie też screen tearing uderzył po oczach...

Że co?

Odnośnik do komentarza

Gra skończona!! Podtrzymuję swoją ocen mocne 9!

 

Mam pytanie o zakończenie? (więc kto nie skończył nie nie czyta!!

 

 

Jak rozumiecie ten tekst Alana w ostatniej scenie. "To nie jezioro, to ocean? " Z30-051 te zło to tylko początek i jest tego zła nie jezioro , a cały ocean ;p ?

 

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wyczulony wzrok ? Jak ktoś nie widzi to ma raczej problemy ze wzrokiem. Brak v-sync to było pierwsze co rzuciło mi się w oczy jak tylko odpalił się tutorial.

 

Snejk96: Nawet nie ma się nad czym zastanawiać, gra jest za(pipi)ista.

 

Co do gry to jestem na początku 5 epizodu i urywa łeb :)

 

 

Zahne mnie rozwalił, normalnie Big Daddy :P Gdybym nie wiedział ile lat powstawał Alan Wake to bym pomyślał, że motyw ze sceną na farmie jest wzorowany na Left 4 Dead 2 :D Dobry był też motyw z Agentem N. - "Zaraz, zaraz już to czytałem..." :P

 

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Gra skończona!! Podtrzymuję swoją ocen mocne 9!

 

Mam pytanie o zakończenie? (więc kto nie skończył nie nie czyta!!

 

 

Jak rozumiecie ten tekst Alana w ostatniej scenie. "To nie jezioro, to ocean? " Z30-051 te zło to tylko początek i jest tego zła nie jezioro , a cały ocean ;p ?

 

 

 

Też się nad tym zastanawiałem, najpierw myślałem, że Alan chciał przenieść chatkę i mrok z tego jeziorka do oceanu by jej już nikt nie odnalazł, no ale to by nie miało sensu, bo mrok przenosi się z wodą więc zagrożeni byli by wszyscy. Coś mi się zdaje, że będziemy musieli poczekać na DLC bądź AW2, żeby się dowiedzieć o co mu chodziło... No i to "Alan, wake up..." wypowiedziane zaraz po tym... ech tyle pytań :D

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...