Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Gra jest genialna, ale większość recenzentów szukała na siłe błędów i obniżała ocenę za coś czego w grze nie ma ( i nie jest konieczne/nie było zapowiedziane vide freeroaming) przez takich debili mamy to co mamy, masę tasiemców a doskonałe gry nikną w zalewie szlamu. AW to hit, masa rzeczy jest dopracowanych tak, że inne gry mogą się wstydzić.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Jedyny argument za kupnem za granicą to był kod na DLC, reszta jest taka sama. teraz już lepiej normalnie u nas kupić za niewygórowaną kwotę, a za DLC zapłacić o ile oczywiście będzie warte tych 800MSP (Moim zdaniem dużo - Kasumi do ME2 stoi po 560MSP).

Odnośnik do komentarza

Może gdyby 90% recek nie pochodziło z USA to było by inaczej.

A co się tyczy AW2, może być extra ale pod warunkiem, że głównym bohaterem nie będzie Alan.

Jak bohaterem nie będzie Alan Wake to gra nie będzie się nazywała Alan Wake 2, a np. Marian Zarażalski ;)

 

Gry Remedy nazywają się tak jak główny bohater i ta ttradycja zapewne zostanie podtrzymana.

Odnośnik do komentarza

Ja ci powiem Cethu, że Remedy jak nie będzie widziało miejsca dla Alana jako pierwszoplanowej postaci to drugiego Alana nie zrobi. Zajmie się zapewne nowym projektem z nową nazwą, która będzie jednocześnie nazwiskiem głównego bohatera. I dlatego właśnie kolejny tytuł tej firmy może wyjśc nawet w 2015 roku. Biedni ci growi recenzenci się chłopiny naczekają znowu i będa narzekać w swych tekstach na czas developingu i zaniżać oceny z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie zaniża przez czas developingu, tylko przez to, że nic wybitnego nie osiągnęli w tym tytule.

 

Pomijając całkiem fakt, że nad AW pracowało ~40 osób a nie momentami 200 jak to bywa w Ubi czy Bungie. No ale dla hamburgerów nie ma to znaczenia, bo przecież tyle nad tą grą siedzieli, że wszystko powinno być 10/10.

Odnośnik do komentarza
Pomijając całkiem fakt, że nad AW pracowało ~40 osób a nie momentami 200 jak to bywa w Ubi czy Bungie. No ale dla hamburgerów nie ma to znaczenia, bo przecież tyle nad tą grą siedzieli, że wszystko powinno być 10/10.

 

No bo Remedy zapomniało o jeszcze większym nastawieniu rozgrywki na strzelanie i Amerykanie nudzą się po 10 minutach. No i brak covera, jak można w ogóle prowadzić ostrzał bez krycia się za osłonami, za to też zaniżyli noty.

 

A finalnie trochę za mało dostaliśmy trąb powietrznych dewastujących otoczenie. Na pierwszych trailerach tornado było też za dnia, tutaj mamy tylko w nocy. Szkoda bo to jeden z lepszych efektów w tej grze.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Nikt nie zaniża przez czas developingu, tylko przez to, że nic wybitnego nie osiągnęli w tym tytule.

 

Zaniżali przez czas developingu. W wielu reckach nawet się z tym nie kryją.

 

A jeżeli chodzi o drugą część zdania to życzyłbym sobie by przy recenzjach wszystkich gier recenzenci byli tak skrupulatni i rzetelni jak przy Alan Wake - w takim przypadku nie zobaczylibyśmy gry z oceną 9 i więcej pewnie przez najbliższe 10 lat.

 

Już pomijam fakt, że w wielu recenzjach recenzenci popisywali się wybitną nieznajomością tematu - no bo od jak dawna już wiadomo, że to nie sandbox i nie horror. To drugie to nawet napis na okładce wyklucza :P

 

A wybitne w tej grze jest to, że udało się idealnie połączyć akcję, fabułę, gęsty klimat i wysoki poziom technicznego wykonania.

 

Nie wiem gdzie to przeczytałem, może nawet tutaj jak ktoś napisał coś w stylu, że przy wszystkich innych grach recenzentom wystarczy by gra miała dobra grafikę czy tonę skryptów, a już sypią się 9/10, a przy grach takich jak Alan Wake wszyscy zaczynają udawać ekspertów gatunku :)

Edytowane przez donsterydo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Nikt nie zaniża przez czas developingu, tylko przez to, że nic wybitnego nie osiągnęli w tym tytule.

 

no jak nie ? czytałeś np: recka myszaqa ?

 

tutaj jego cytat odnośnie AW

 

Ja ocenialem wiele aspektow, rowniez to ze gra powstawala 5 lat

 

Jeżeli chcecie poczytac jego wypociny to są w temacie na forum - PSX Extreme #154. Napisał o tym że AW to prawdziwy horror, porównuje grafikę postaci do zupełnie innej gry > HR, porównuje świat i obszar AW do HR bo to prawie to samo, przy ocenie usprawiedliwia się tym że ktoś dał niższą ocenę.

LOL

 

no i jak AW dostaje 8 za grafę to oznacza że x360 to mocarna konsola a grafika poziomu AW to standard :D

Ja chciałbym wrócić do sprzedaży - nie potrafię zrozumieć czemu jest taka słaba. Oczywiście biorąc pod uwagę Vgchartz bo tylko te dane mamy. Toż to poziom Too Human, jak nie gorzej. Chyba ktoś popełnił faila w MS jeśli chodzi o reklamę.

 

- data premiery w obok RDR i konkretnych gier z muliplayerem > LP2, SS, Blur

- AW to specyficzna gra, nie dla mas

- brak reklam

- zasługa niektórych recenzji

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

Największy zawód ostatniego okresu.

Poza naprawdę świetnymi efektami oświetlenia i całkiem klimatycznym miejscem w którym ma miejsce akcja, to reszta dla mnie same minusy.

 

-fabuła

-świat stworzony metodą kopiuj wklej

-bohaterowie

-wrogowie

-tony bzdur (idz przez las i zapalaj po kolei generatorki z reflektorami - kurde mamy 2010r, a tu archaizmy jak wieki temu..) i naprawdę nie dziwie się relatywnie niskiej sprzedaży bo jakość tej gry (akcji w niej zawartych) według mnie jest baaardzo niska i nie wim co trzeba brać żeby się wkręcić w fabułę.

 

Strasznie żałuje bo pierwsze chwile sa bardzo pozytywne i samo Bright Falls to bardzo klimatyczna miejscówka.

 

Z góry przepraszam jesli kogoś uraziłem moim negatywnym podejsciem, ale gram od co najmniej 20 kliku lat i tak przehypeowanego tytułu i straconego potencjału dawno nie widziałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat co do kopiuj wklej to mnie zabiłeś, w tej grze dizajn lokacji jest naprawdę genialny, nie ma elementów typu kopiuj wklej(czerwony fotel to nawiązanie od TP) Nom i te tony bzdur o których piszesz są wytłumaczone w fabule, wszystkie sprzęty zostawiała Pani Światła. Co ci się w fabule nie podoba?? Wake to nie komandos, jeżeli jest za mało madafackers, to sorry :P Wyartykułuj swoje zdanie, bo ja też mógł bym napisać bez żadnych argumentów, ale nikt by tego nie zrozumiał :)

Odnośnik do komentarza

-świat stworzony metodą kopiuj wklej

Jakie kopiuj wklej, oczywiście akcja nie przenosi nas na Pustynię Gobi i do dżungli, a ciemność i las są stałymi motywami, to przecież miejscówki są bardzo zróżnicowane:

 

wyspa, park narodowy, miasteczko z wnętrzami kilku budynków, klinika z ogrodem, kopalnia na powierzchni i w tunelach, duża farma, elektrownia, kawał szosy w ostatniej misji

 

I wszędzie dziesiątki detali, smaczków, znajdziek....

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...