Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeszedłem obydwa dodatki i powiem szczerze, że

jeśli dwójka ma traktować o ucieczce AW z odmętów wyimaginowanego świata stworzonego przez jego chory umysł

to nie wróżę jej wielkiej kariery. Zastanówmy się co wiemy na dzień dzisiejszy.

Jego żona nie żyje, a Alan jest chory psychicznie. Zapewne leży w klinice u Hartmana i będąc pod wpływem silnych dawek leków śni sobie te chore historyjki, których jest głównym bohaterem

Czy dokończenie podróży zapoczątkowanej w dwóch DLC jest dobrym materiałem na cały sequel? Śmiem wątpić. Mnie osobiście "Pisarz" trochę znudził i po raz pierwszy przy Alanie Wake'u miałem ochotę odejśc od konsoli by odetchnąć.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Osobiście zacząłem ten tytuł dziś (xa mam od 1,5 tygodnia), póki co (3 odcinki) gra dobra ale no właśnie tylko dobra... Drażni strasznie brak zagadek, liniowość(mogliby chociaż dać takie złudne wrażenie jak w serii silent hill...) i zbieranie pierdół (termosy- gdzie w środku lasu między drzewami można znaleźć takowe :P ), na + otoczka, klimat i póki co fabuła (mam nadzieję że do końca będę zaciekawiony storyline,em) i gra świateł! (mistrzowska!).

 

ps. drażni również troszkę sterowanie w momencie nalotów ptactwa(bardzo niewygodne...)...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wątpię by Alan Wake 2 traktował głównie

o ucieczce z leża Mroku

 

 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby gdybyśmy w drugiej części kierowali na zmianę Barrym, żoną Alana i samym Alanem. By ich wątki się jakoś przeplatały.

Odnośnik do komentarza

Miałem okazję właśnie przed sekundą ukończyć Alana... Zresztą dla niego, jrpg i gearsów przerzuciłem się na x360 (z ps3).

Czy warto było??

Szczerze mam mieszane uczucia co do pana z latarką i jego mrocznej podróży... Z jednej strony świetna fabuła, z drugiej nie poprowadzona przyzwoicie (za mało jej na rzecz parcia i strzelania), graficznie jest cudownie (otoczenie i gra świateł) potem patrzymy na twarze bohaterów i widzimy że gearsy 1 miała ładniejsze modele, klimat przeraża ale już sam gameplay średnio (jakby co to nie jest horror !). Przeciwnicy mega klimatyczni, ale zarazem bardzo monotonni, itp, itd.

Owszem jest to bardzo dobry tytuł ale "tylko" bardzo dobry.... Jakbym go miał ocenić to przyznałbym mocne 8/10...

 

ps. kiedyś ktoś narzekał na zakończenie... Mi się strasznie podobało....

Odnośnik do komentarza

Takie czasy nic nie poradzisz. Na szczęście równie dobrze można je sobie odpuścić. Ogólny sens zakończenia pozostaje bez zmian, ale jak komuś się AW spodobał, to DLC są dla niego obowiązkowe moim zdaniem i warto na nie torchę wydać. W dodatkach tylko kilka wątków się bardziej wyjaśnia, a kilka bardziej zakręca jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Szkoda, że 70% recenzentów nie miało o tym bladego pojęcia ;)

 

W DLC nie ma żadnego zakończenia, nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jak wyjdzie Alan Wake 2 to wszyscy będą startować z tego samego poziomu, to znaczy że ci którzy ukończyli dodatki będą wiedzieć dokładnie tyle samo co ci którzy ich nie przeszli. DLC do Alana to taki dodatkowy smaczek bez którego można się obejść, ale jednak smaczek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość bigdaddy
Time wybrał już swoją grę roku! Jest nią... Alan Wake na X360! Zaskoczeni? Oto jak redaktorzy tego niezwykle popularnego periodyku uargumentowali swoją decyzję:

 

"Wiele gier puszy się wytłuszczoną literką "M" [nasze "18" - dop. Zax] na okładce w lewym dolnym rogu, ale żaden z tytułów nie oferował tak dojrzałych klimatów, jak Alan Wake. Główny bohater, nękany problemami dorosłości - zawieszoną karierą, trudnym małżeństwem - wprowadza nas w psychologiczny thriller, osadzony w miasteczku owładniętym okultystycznymi mocami. (...) Największy sukces Alan Wake to przemienienie metafory w doznanie gameplayowe. Tak, walczymy w grze z mieszkańcami Bright Falls przy użyciu konwencjonalnych pistoletów i strzelb, ale jest to możliwe dopiero po skierowaniu na nich światła, by wypalić ciemność".

 

Werdykt magazynu Time powinien ucieszyć grupę graczy, która uważa, że Alan Wake pozostało mocno niedocenionym tytułem. Napiszcie koniecznie co sądzicie o przyznaniu tego tytułu. Czy Alan Wake rzeczywiście zaprowadził scenariusz gier na wyższy poziom dojrzałości?

 

AW grą roku według Time

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Remedy na słabą sprzedaż już narzekać nie będzie, Alan Wake jest teraz w każdym Holliday Bundle z X360, a tego schodzi lekko ponad 100 tys. co tydzień przed świętami i odsprzedać się nie da (po ograniu) bo kod na karcie jest :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...