Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo
W alanie screen tearing jest prawie zerowy. Żebyś widział co się dzieję w GT5 :)

 

Screen tearing jest i to nie mały. Cała gra jest ustawiona na betonowe 30 FPS i tak samo ma praktycznie non stop 8-10% tearingu. Źle nie jest, ale mogło być lepiej.

 

Ale boss byl...kombajn:D

 

Z kombajnem było dobre jak Alan powiedział

"You gotta be kidding me" i kombajn mu z szopy wyskoczył :P

 

 

Mimo, że gra trzyma w napięciu to jednak ma trochę jaja - "Flaming eye of Mordor" anyone :P ?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość donsterydo

Na necie masz przecież video analizy Alan Wake :) Jak jest las i jest ciemno bez jakiś źródeł światła to czasem nie ma tearingu, ale wystarczy się pobawić światłem i tearing rośnie i jest właśnie na poziomie 8-10%. Im więcej światła tym większy tearing.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Nie ma blokady na DLC na amerykanskim Marketplace?

 

nie ma

 

 

Mi w Alanie brakuje jedynie urozmaicenia gry i fajnych zagadek bo o to się prosi, no i więcej gry zza dnia :)

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza

A i tak najlepszym motywem w całej grze była farma Andersonów, scena i Children of the Elder God :)

Podpisuję się pod tym obydwoma rękami- 'koncert' na farmie walniętych braci był rewelacyjnym momentem- szczególnie że przekłuwał bańkę napięcia i dość nadętej atmosfery, spuszczał z tego powietrze, idąc w troszkę inne- luźniejsze klimaty, puszczając do gracza oko. Nie wyobrażam sobie nikogo kto nie rozwalałby wsioków w tej scenie z baaaardzo szerokim uśmiechem na twarzy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Mały niedosyt podstawy uzupełnił "The Writer" i świetne byłoby to urozmaicenie 4 i 5 epizodu.Wraz z farmą Andersonów pojawił się szczyt eppogeum.Aż żal że do końca nie udało się tego poprowadzić. "The Signal" jeszcze przede mną.Ogólnie z AW wiązałem marne nadzieje a tu miłe rozczarowanie choć Silent Hill 2 może nie czuc się zagrożone to pod paroma względami zostało zdeklasowane.Jednym słowem bajka i czekam na kolejne odc. z wytęsknieniem.

Odnośnik do komentarza

Ja napiszę od siebie. Chyba tylko w systemie walki, bo niestety, ale ten z SH jest kiepski. Stanie w miejscu i chaotyczne okładanie wrogów, czy tam strzelanie. Może jeszcze w SH2 tak bardzo to nie przeszkadzało, tak już w każdej kolejnej części tak. Fajnie za to zrobili to w Homecoming. Poza tym SH2 to niedościgniony fabularnie wzór. Gra dopracowana w najdrobniejszych detalach, gdzie nawet wygląd przeciwników, czy ich zachowanie ma uzasadnienie.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Przepraszam, możesz napisać pod jakimi konkretnie względami, poza oprawą, Alan Wake deklasuje Silent Hilla 2 ?

 

W szczgólności tych parę ujmujących wzgledów dotyczy rozgrywki jak i przeciwników, które jak pamięcią sięgam na dłuższą metę mnie meczyły (można też i potraktować to jako plus ;)) tutaj, wypadło to o wiele lepiej ale co się dziwić, kolejna generacja wytycza nowe standardy i zwiększając szeroko pojęty przy tym realizm.Dalej, otoczka i mglisty górski klimat bardziej podpasowały w AW, pomimo tego że były dużo lżejsze co nie znaczy też że nie doceniam schizowatej do bólu i przezrażającej SH2.To była jedyna w swoim rodzaju historia, która pozostawiła uszczerbek na moim zdrowiu (w sensie psychicznym ;) ).

Co się tyczy Alana mam tylko mały żal i jego ograniczen do szesnastki, nie zaszkodziłaby nikomu pewnie odrobina brutalności i choćby skierowania parę przyrównań do Bioshocka, gdzie przemoc i krew odbierana była poprzez artyzm.Jak dla mnie tego najbardziej w niej zabrakło.Za to wielki plus leci za niebanalne i dojrzałe podejście do tematu i tak na dobrą sprawę ląduje do mojego prywatnego przedziału, zwanego potocznie perełką.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza
...Ogólnie z AW wiązałem marne nadzieje a tu miłe rozczarowanie choć Silent Hill 2 może nie czuc się zagrożone to pod paroma względami zostało zdeklasowane...

Nie chcę być w ten dzień nieprzyjemny ;) Ale czytać nauczyli ? Sh2 uważam nadal za prekursora swojego gatunku i nic jak narazie nie jest wstanie temu zagrozić.Ale biorąc parę względów pod uwagę zapytam się tylko. A dodatki zaliczone ? Rzeczywiście Psychologi w grach mamy tyle ile ważą dwa motyle ;)(uwaga ! zwiększona dawka procentów w moim organizmie !)

Stąd i też moje przyrównanie :dance: trudności??? względem czego ? ustaw sobie hard core może i wtedy się oświecisz ...jak widze po wcześniejszych postach, przyrównaiania nie tylko są moje i nie zmienia to rzeczy.AW jest wyjątkowy i widocznie nie do każdego dociera :P

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

ja caly czas zaluje ze nie bylo akcji za dnia przeciez koszmary, strach itd nie musi byc wywolane tylko i wylacznie noca.

 

za*ebisty patent bylby gdyby zrobili cos ala sny na jawie, cos na styl ide sobie w dzien zwiedzam miasteczko, ide do sklepu gadam z baba ta sie schyla za lade i nagle jakies zamroczenie i hardcore ;)

 

moze w drugiej czesci nad tym popracuja :) bo naprawde klimat miasteczka az o to sie prosi :)

 

tym o to wpisem koncze ten rok ;d dziewczyna juz krzyczy zebym sie zbieral heheh

 

najlepszego !

Odnośnik do komentarza

Jestem na poczatku 3 epizodu i gra mnie znisczyla. Narracja i fabula, to mistrzostwo swiata, tak jak i klimat. Dawno nie bylem pod takim wrazeniem, a na poczatku AW zlewalem. Swietny motyw z podzieleniem gry na epizody w serialowej konwencji, masa cudownych smaczkow takich jak Night Springs TV. Grafika i design wypalaja galki oczne. Jeszcze cale 4 epizody i 2 DLC, mniam. Dla mnie gra roku, jak na razie 9+. I blagam niech Remedy zrobi cos takiego w realiach mitologii Cthulhu, Innsmouth :wub:

Odnośnik do komentarza

Jestem na poczatku 3 epizodu i gra mnie znisczyla. Narracja i fabula, to mistrzostwo swiata, tak jak i klimat. Dawno nie bylem pod takim wrazeniem, a na poczatku AW zlewalem. Swietny motyw z podzieleniem gry na epizody w serialowej konwencji, masa cudownych smaczkow takich jak Night Springs TV. Grafika i design wypalaja galki oczne. Jeszcze cale 4 epizody i 2 DLC, mniam. Dla mnie gra roku, jak na razie 9+. I blagam niech Remedy zrobi cos takiego w realiach mitologii Cthulhu, Innsmouth :wub:

Podbijam w calosci, nawet fakt ze tez jestem na poczatku 3 epizodu :) W ogole zaje.bongo zawsze dobrana muzyczka na koniec kazdego epa, az sobie puszczam pare minut niech poleci. Swietna gierka, dizajn rzeczywiscie miazdzy, najlepsza rzecz w jaka zagralem w 2010 ;)

Odnośnik do komentarza
' timestamp='1294316700' post='2315454']

Spośród czterech, w które grałem w tym roku :DA tak serio, to warto sobie obejrzeć Twin Peaks przed graniem w Alana. Zwiększa przyjemność z gry znacznie.

Właśnie tego najbardziej żałuje że przez tyle lat miałem okazje obejrzeć i zawsze znalazła się jakaś wymówka.Mam nadzieje że po ukończeniu AW, Twin Peaks w odbiorze będzie dużo, dużo lepszy.

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...