Skocz do zawartości

Alan Wake


Texz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe, Remedy mus coś robić, to w końcu ich praca, tworzenie gier ;) Po za tym to tylko remake, o którym było już wiadomo od dawna, sam community pisze na forum iż o prócz nowej odświeżonej wersji DR w studiu pracują nad czymś innym, ale jeszcze nie może zdradzić nad czym ;) To jest pewne, że dwójka będzie inna spraw tylko kiedy, MS by nie wrzucał AW do bundle za darmo gdyby nie miał planów co do dalszej przyszłości IP, tak chcą aby jak największa baza zagrała w AW. Po co?? Po to aby dwójka miała potencjalnie większą liczbę zainteresowanych odbiorców, sequel na pewno będzie, pytanie tylko kiedy, stawiam pierwszy kwartał 2012, a na najbliższym E3 obejrzymy zajawkę.

Odnośnik do komentarza
Gość majsterrPL

A ja mam takie pytanie. Podczas gdy mgła "zgęstnieje" to przeciwnicy pojawiają się bez końca? Chodzi mi np. o końcówkę 1 rozdziału gdy...

jestem tuż przed samą stacją benzynową i mam wykonać telefon. Zamiast tego wcześniej udałem się za drogą do tunelu gdzie znalazłem termos z kawą, jednak ta mgła pojawiła się i cały czas wyskakiwali wrogowie. Oni tak będą wyskakiwać bez końca?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ta książka raczej będzie marna jak fabuła gry. O ile początek jest całkiem niezły i zapowiada się na fajną historię to później fabuła się rozmywa żeby kompletnie rozczarować zakończeniem, nie mówiąc już o dodatkach, które nic nie wnoszą poza tym, że są ciut trudniejsze od podstawki. Postaci są strasznie stypizowane - Nightingale to agent z przerostem ambicji, w dodatku pijaczyna i nie mam pojęcia dlaczego z taką determinacją ściga Analka, Alan musi być nieobecnym artystą z wybujałą wyobraźnią, zaniedbujący żonę, głupi grubas Barry jest gupi i myśli tylko o kasie itp. Co zagrało natomiast to grafa, klimat i muzyka - oprawa AV stoi na wysokim poziomie, mamy ładne efekty (mgła) i zabawę światłem ale beznadziejną mimikę. Fajny dobór kawałków, świetnie pasują. Dla mnie 8-

Odnośnik do komentarza

Wytłumacz mi jedno, piszesz, że na początku fabuła fajnie się zapowiada, ale potem się rozmywa, skąd wywnioskowałeś, że się fajnie zapowiada? Rozumiesz w ogóle fabułę w tym tytule, bo ja nie do końca ;) Tzn historię można interpretować na tyle sposobów, że jak czytam kolejne autorskie rozumienie graczy i za każdym razem odpowiadam sobie "Do cholery, przecież to tak może być". Właśnie to mi się podoba, nic nie jest podane na tacy i po zakończeniu niby wiemy mniej więcej co i jak, ale tak naprawdę małooo wiemy, bo jest wiele poszlak co do innych teorii, które twórcy sami nam podrzucają. To mi się podoba w AW, trzeba troszkę pomyśleć nad fabuła, dla tego mi została cała historia w głowie i jeszcze pewnie będzie w niej dłuuugo. Najlepiej zagrać parę razy, aby sporo faktów nam się zlało w jedną całość, wyrobić sobie swoje story ;) Oczywiście to jest twoje zdanie, ale widzę, że źle podszedłeś do tego tytułu, tu się trzeba troszkę zaangażować, heh.

Edytowane przez zloto
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jak ktoś pisze, że fabuła jest marna to znaczy, że ni (pipi)a nie zrozumiał z gry :)

 

Jak czytam na forach, że zakończenie jest niby banalne i przewidywalne to się zastanawiam co ludzie robili przez te 10-14h gry. Bo dialogów raczej nie słuchali.

 

Rozumiem, że takie motywy jak ten z "pstrykaczem" itp. są banalne i przewidywalne od początku do końca :)

 

Po zakończeniu gry nie wiemy tak na prawdę nic, bo teorii jest wiele. A wszystko zakręca powiązanie między książką Zahne'a i tym co się dzieje w grze w czasie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym że trochę przekombinowali fabularnie. Za dużo napchali do ZA małego worka, a ten pękł. Przecież 70% czasu gry zamiast grać, słuchamy(czytamy) monologi Alana. Cięzko skupić się jednocześnie grając i rozkminiać fabułę, która nie oszukujmy się jest delikatnie pokręcona. Aby wyłapać detale i smaczki trzeba by ukończyć grę 2-3 razy. Nie było by z tym problemu jakby gra oferowała coś więcej gameplayowo aniżeli tylko strzelanie i oświetlanie opętanych. Zero zagadek, zero główkowania i luzu w rozgrywce.

Odnoszę wrażenie że jakby twórcy przystali przy swoim pierwszym pomyślę na grę, czyli sandbox. Gra była by już kultowa. A tak, szybko lecimy z punktu A do B i nie mamy nawet czasu lekko zwolnić i pobawić się grą. Wyobraźcie sobie Bright Falls z otwartym terenem gdzie dosłownie wszystko możemy zwiedzić i z każdym pogadać. Mamy czas na fabularne zawiłości itd. Gra by tylko zyskała.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Sandbox zabiłby klimat gry przecież. Dlatego właśnie z tego zrezygnowali, tam gdzie jest struktura sandboxa to jest miejsce na nudę, a w tej grze chodzi o nieustającą atmosferę napięcia i właściwe prowadzenie fabuły. To nie jest gra o jeżdżeniu wokół miasta przez 5h :P

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

To jest produkcja dla ludzi myślących ceniących fabułę i klimat. Gra nic nie podaje na tacy, po jej skończeniu pytań jest więcej niż w momencie rozpoczęcia przygody. Dlatego była "jechana" w recenzjach.

 

Zarzuty jak monotonna mechanika strzelania można spuścić w kiblu bo rozgrywka jest bardziej złożona niż w większości produkcji (światło + broń palna + filmowe uniki). Jakoś nie widziałem zarzutów w stosunku do GTAIV w stylu, że ciągle zabijamy ludzi strzelając do nich.

 

.:marioo:.: Co z tego, że w grze byłyby bardziej złożone zagadki czy łamigłówki skoro kończąc grę raz już byś wiedział jak je rozwiązać :P Nie widzę w jaki sposób by to miało kogokolwiek zachęcić do kończenia gry 3 razy. Chęć lepszego zrozumienia zawiłości fabuły jest wielokrotnie silniejszą motywacją.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Fabula jest dobra, ale potem syaje sie dosc przewidywalna, szkoda ze klimat rozciencza sie w zbyt duzej liczbie pojedynkow z przeciwnikami. Gra swietna, ale sequel powinien byc bardziej nastawiony na psychologie, jakkolwiek to brzmi, a nie na zabicie odpowiedniej ilosci fal Taken by brnac dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

To jest produkcja dla ludzi myślących ceniących fabułę i klimat. Gra nic nie podaje na tacy, po jej skończeniu pytań jest więcej niż w momencie rozpoczęcia przygody.Dlatego była "jechana" w recenzjach.

 

i dlatego DS2 ma lepsze oceny niż DS1 ;/

 

 

ale mam nadzieję że AW zostanie thrillerem i nie zniszczą gry

 

http://www.grasz.org/newsy/seria-alan-wake-bedzie-nadal-thrillerem-,1,1,3395

 

 

Co do zakończenia:

 

jakie miajsce obstawiacie na akcję AW2 ? może jak ostatnie słowa Alana, Ocean ?

 

Edytowane przez bigdaddy
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ostatnie słowa to raczej metafora odnosząca się do ogromu zła. Może to sugerować, że Mrok jest zbyt silny by go zniszczyć, a jedyną drogą do przetrwania jest odtwarzanie ciągle tego samego cyklu - każdy kolejny artysta musi zostawiać/kreować środki do tłumienia Mroku przez tych, którzy nadejdą po nim.

 

Ciekaw jestem czy w AW2 nie okaże się przypadkiem, że Zane wcale nie jest pozytywnym bohaterem :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Ofsajd

od 3 dni próbuję pobrać pierwsze DLC i za każdym razem przy 99% wywala mi błąd że nie można dokończyć pobierania... ktoś wie czym to może być spowodowane? czyściłem pamięć podręczną, na dysku mam miejsce, dlc mam wykupione. Jeżeli nikt nie wie to można prosić w spoilerze informacje co się tam dzieje? Pisarza mam ściągniętego i chciałem dzisiaj dokończyć AW, a widzę że chyba nie uda mi się tego dokonać... :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...