Skocz do zawartości

Siatkówka


White

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem na czym to polega Insane, i akurat jak w przypadku skokow czy zuzla zgodze sie ze to sa sporty ktore nikogo procz 5 panstw tak juz chcialbym zobaczyc jakies dane na jakiej podstawie wnioskujesz ze w europie (bo nie bede liczyl USA z wiadomych przyczyn) koszykowka jest tak mega popularna a siatkowka nikogo. 

Odnośnik do komentarza

Kanabis, musiłbym szukać statystyk/linków, a nie mam na to czasu teraz. Tak po prostu jest. A inne polskie sporty drużynowe niech biorą przykład z systemu szkolenia siatkarskiego, bo ich w ogóle nie ma.

 

Słowenia - nemesis siatkarskiej Bolzgi w finale? Będzie ciekawie. Swoją drogą,  jakby awansowali do finału i (oby nie) ograli Polskę, to we wrześniu ten mały kraj by miał kombo w postaci MŚ w siatkówkę i dużą szansę na ME w koszykówkę, w której to imprezie broni tytułu i jest głównym faworytem turnieju.

 

Dla mnie to jest fenomen jeśli chodzi o sport. Podobnie Serbia - prawie w każdej ważniejszej dyscyplinie się liczą, może poza piłką nożną.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ginn napisał:

Pytam jako czysty laik, z czego wynika tak silna pozycja Polski w tym sporcie? Po prostu to co wymienił @Bartg? Czy sukces jest jednak bardziej złożony?

 

Szansa na trzeci z rzędu tytuł mistrza świata to jakiś kosmos :obama:

 

Jest system szkolenia. Utalentowana młodzież. Silna liga. Zainteresowanie sponsorów i kibiców. Pieniądze. Polsat pokazuje ligę i imprezy non stop.

 

Utalentowane pokolenie, które idzie na sportową emeryturę, zastępowane jest przez kolejne utalentowane pokolenie i dobrze się to kręci. 

 

Uwiera tylko brak medalu olimpijskiego, bo od lat jadą jako faworyci, a potem po wyjściu z grupy ch... bombki strzela.

 

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, krupek napisał:

Szkółek piłkarskich niby też mamy dużo, a kadra jest balasem od 30 lat. Także liczy się jakoś szkolenia i mental w profesjonalnej lidze potem.

Mental mentalem ale caly ten pzpn i jego struktury to jest chore go.wno i mlodzi z ambicjami sa gaszeni przez lesnych dziadkow. 20k na start i wielu juz mysli, ze szczyty osiagnite bo mozna dopy wyrywac na drogie auta. 

Odnośnik do komentarza

No wiesz jak on tyle zarobi w ekstraklapie a byl na testach w anglii gdzie nie nadazal za 38 latkami fizycznie to on juz woli mniej zarobic ale sie nienarobic. Na podjechanie sportowym bmw pod manieczki wystarczy. 

 

Ale nie ma sie co bac o reprezentacje bo o potencjalny trzon w przyszlosci zadbaja szkoleniowcy z innych krajow jak np w przypadku zalewskiego, casha czy paru innych. Poczekajcie jak dorosna wszystkie te brajanki , owoce grzechu z ciemnymi pytongiem polek ktore powylatywaly na zmywak 15 lat temu. Wszyscy szkoleni w anglii :obama:

 

I kto wie, moze reprezentacja jeszcze kiedys wskoczy do top 10 rankingu fifa.

 

A klubowa pilka dalej bedzie meczyc sie z mistrzem luksemburga i azerbejdzanu.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też mi się zawsze wydawało, że w siatkówce igrzyska są najważniejsze, tak samo miałem wrażenie, że w hokeju są najważniejsze. 

 

Nie wiem czym to jest spowodowane, że w jakimś sporcie medal olimpijski jest ważny, a w innym nie. W piłce nożnej olimpiada to jest jakiś żart, tam liczy się tylko mundial. 

Edytowane przez Wooyek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co tu dużo mówić, przegraliśmy ze zdecydowanie lepszym od nas zespołem. Mnie niepokoi jedno: Italiańcy to najmłodszy zespół tych mistrzostw. Skoro już teraz wygrali to mogą dominować latami. Może jak wróci Leon po kontuzji sytuacja naszych się poprawi. trochę go brakowało, zwłaszcza jego zagrywek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...