Skocz do zawartości

Silent Hill: Homecoming


kubanczyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość Mr. Blue

Mam nadzieję, że to jest jeden, wielki, kiepski żart.

 

Ta gra nie przyciąga mnie niczym, niczym. O grafice nawet nie mówię, ale jak na razie, nawet główny bohater jest sztampowy jak tylko się da.

Odnośnik do komentarza

Bieda, ale nic to, zagram tak czy siak. Oby fabuła i gameplay dał radę, to i słabą grafikę jakoś przełknę. Swoją drogą, to oczekiwałem ewolucji wizualnej podobnej do RE5. To byłoby ładne. Ponadto znikanie przedmiotów w trakcie ich zbierania (znak firmowy poprzednich części) to lekka przesada. Wydaje mi się, że twórcy aż tak dosłownie nie powinni wzorować się na poprzednich częściach.

Odnośnik do komentarza

Obejrzalem nowy gameplay na www.gamersyde.com (konkretnego linka nie dam bo jestem na PS3) i powiem wam, ze teraz prezentuje sie to calkiem niezle. Kolo ma w koncu porzadnie zrobione wlosy (nie jak do tej pory - jak na PSP), bardzo dobre oswietlenie i cieniowanie i IMO bardzo fajna real-time'owa zmiana swiata. Rabanie desek tez dosyc przyjemne.

Heh... no i powrot Piramido-glowego ;)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Miejscówki fajne, grafika wygląda klimatycznie, ale miejscami jest strasznie plastikowa i kanciasta ( trochę jak jakiś szajz z peceta na minimalnych ustawieniach) i po wyglądzie pomieszczeń mam wrażenie jakby bardziej wzorowali się na filmie niż wcześniejszych częściach gry. Oświetlenie i cienie wyglądają naprawdę super. Liczę jeszcze na świetny klimat, fabułę i muzykę... Ale w gameplayu smętnie popierdują dwa dźwięki, fabuła wydaje się jak z SH2 (choc ucieszył mnie powrót piramidogłowego) ,a klimat mam nadzieję ze będzie dobry ( ale czyżby postawili bardziej na wygląd potworów i akcje niż ten strach w niepewności). Nie mam zamiaru oceniać gry po tak krótkim fragmencie. Albo będzie kapa albo dzieło wybitne. ;p

Odnośnik do komentarza

O kurna ale to fajne! Polecam oglądnąć ostatnio puszczoną w czeluści sieci walkę z bossem! (A że to spoiler? whatever...) To co bohater wyprawia z toporem (Toporas z pół-obrotu technique?) Brał chyba lekcje u Astaroth'a. Normalnie już nie ma czego się bać! [sarcasm mode off] Ja wiem że wyolbrzymiam i jestem entym narzekaczem ale serce mi się kroi jak to widzę. Twórcy podniecają się na każdym kroku nowym systemem walki i w ogóle. (Jeśli fabuła będzie na takim samym wysokim poziomie co ich buńczuczne chwalenie się systemem obijania mord no to mamy na co czekać!). Chciałbym żeby The Collective dało czadu, naprawdę, ale jak na razie to szykuję się Doom 3 z Tpp. (Obym się mylił!)

Edytowane przez -Sora-
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Szczerze mówiąc dla mnie może wcale nie wychodzić...

Z jakiejś tam strony na temat sh5:

 

Silent Hill 5 will feature an entirely new plot, and will follow Alex Shepard as he searches for his missing father and brother. The game begins with Alex in a veterans hospital recovering from a near fatal wound. After having a premonition that his younger brother is in danger, Alex leaves the hospital for his home in New England.

 

Deja vu?

Warto zauważyć, że gdy wychodziły poprzednie części zawsze miały zaskakującą fabułę (zwłaszcza sh1 i sh2), tym razem ma być coś w stylu SH1+SH2 więc od razu wiadomo że zaskoczenia nie będzie. SH2 było dobre, ale drugi raz to samo (lub gorzej) ze zmienionymi postaciami będzie po prostu wtórne. Gameplay nic się nie zmienił, a już 7 lat temu (!!!) gra zbierała słabe noty głównie za to. Sukces murowany :D

Edytowane przez xylaz
Odnośnik do komentarza

No, fabularnie jak nic będzie kalka SH2. Założe się, że Alex kropnął swojego brata i teraz przyjdzie mu za odpokutować w Silent Hill (czyli podobnie jak było w przypadku

Jamesa

). Obecność Piramidogłowego daje do myślenia. Swoją drogą, fajnie że zaczerpnięto kilka motywów z filmu - nowa zamiana świata, tym razem w czasie rzeczywistym, bardziej złowieszczy design kata, ciągnące się za nim robactwo, wygląda to fachowo. Na fragmencie gameplayu widać nawet tą samą miejscówe co w filmie - budynek mieszkalny, scena z rozcinaniem obrazu tez wygląda znajomo. Ciekawe jak daleko twórcy posuną się w nawiązaniach do poprzednich Silentów, i ile nowego rzeczywiscie będzie w Homecoming.

Edytowane przez Seigaku
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...