Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

To auto celowanie nożem zważyłem przy rozwalaniu beczek. Gra sie naprawdę fajnie z tym że jednak brakuje prawego analoga do korekcji kamery.

Dokladnie.

Sterowanie jest niezle, ale czuje jakbym uczyl sie grac na nowo. Re5 na padzie konczylem dawno, i nie pamietam czy byla mozliwosc poruszania kamera podczas chodzenia, ale tutaj tego brakuje bardzo :)

Odnośnik do komentarza

To akurat sprawa oczywista, Capcom po prostu każe kupić nową wersje i tyle, jak za starych lat, kiedy podobnie robili np z RE2 i do tego jakieś wersje Dual Shock itd.

szczególnie jak mam kupione wszystkie dodatki (trochę ich było). move olewam.

Nie jesteś sam.

 

 

To auto celowanie nożem zważyłem przy rozwalaniu beczek. Gra sie naprawdę fajnie z tym że jednak brakuje prawego analoga do korekcji kamery.

Dokladnie.

Sterowanie jest niezle, ale czuje jakbym uczyl sie grac na nowo. Re5 na padzie konczylem dawno, i nie pamietam czy byla mozliwosc poruszania kamera podczas chodzenia, ale tutaj tego brakuje bardzo :)

Tak można było poruszać kamerą podczas chodzenia / biegania.

Odnośnik do komentarza

wypas gra się w RE5 gold edition. Przechodzę z radością jeszcze raz tą grę bo pierwsze podejście miałem rok temu.

 

Co ciekawe bez problemu gram sobie leżąc. Na brzuchu trzymam lewą ręką pada a prawą z movem kładę na poduchę i celuje w ekran.

 

Analogiem sterujemy postacią, movem celujemy gdy naciskiemy T (strzelamy naciskając guzik move). Podczas celowania (czyli z naciśniętym T) kursor przesuwa się po całym ekranie tv. By w trybie celowania poruszać głową postaci należy ruszać lewym analogiem na padzie.

 

W trybie chodzenia nie możemy ruszać kamery (w trybie sterowania tylko na padzie dało się lekko ruszać kamerą prawym analogiem, choć i tak cały czas oglądaliśmy plecy postaci) co jest jedyną wadą ale mi to nie przeszkadza bo kamera często sama ustawia się najbardziej odpowiednie( to nie U2 gdzie tam prawym analogiem dało się obracać 360stopni wokół postaci)

 

Co najważniejsze steruje się bez najmniejszego laga, od razu wchodzą headshoty a QTE zmienione są pod Move'a

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się że nie automatycznie. Jutro obadam. Nie jestem pewny bo zawsze podchodziłem pod beczki/skrzynki ale auto-aimu nie widziałem.

 

Ważne że celowania bez laga

 

A bez navi się fajnei steruje - jak leże pada mam na brzuchu, jak siedzę opieram go o kolano. I nawet przy graniu 3h nie czuje dyskonfortu. Choć fakt faktem granie na stojąco z padem zamiast navi będzie okropne.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

RE5 powstawał z myślą o padzie, więc byłoby głupotą ze strony producenta kastrować go z tej opcji.

 

Capcom szaleje i to już trzecia edycja RE5, ciekawe ilu znajdą naiwniaków, którzy będą myśleć, że ta wersja ma jakąś dodatkową zawartość względem normalnego Gold Edition i kupią ponownie.

Odnośnik do komentarza

Ja niedługo mam zamiar zaopatrzyć się w Golda ('zwykły' RE5 skończyłem chyba z 5 razy, chociaż to i tak najgorszy Rezydent), a że kumpel kupił move'a, to mam nadzieję na dobrą zabawę.

 

Dużo bym dał za Resident Evil Remake w HD na ps3 albo chociaż RE4 w HD z move'em :potter:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...