Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

Berion takie są mniej więcej różnice. :)

 

- brak sprzedawcy

- nie ma możliwości łączenia skarbów, dzięki czemu można było sprzedawać drożej

- krótszy czas gry, przejście zajmuje tyle co w czwórce zaliczenie wioski i zamku (zostaje wyspa)

- mniej QTE

- brak exclusive'ów dla broni po maksymalnym tuningu

- gdzie strzelnica?

- gdzie coś na miarę korytarza z laserami, gdzie Leon efektownie wyminął "przeszkodę" (motyw prawie jak z pierwszego filmu RE)

 

Za to dużym plusem jest zmiana broni w locie, w czwórce po czasie trochę irytowało, że trzeba wchodzić do inventory by ją zmienić.

 

RE5 to dobra gra, ale RE4 znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Odkopuję topik. ;]

 

Kupiłem i jeśli kogoś interesuje wersja Gold/Gold ME to mam kilka info na ten temat:

- gra działa z padem i move. ;]

- stary save (czyli z "wersji zwykłej") jest kompatybilny i nie jest nadpisywany, ale gra sugeruje zapisanie nowego i to z niego później będzie wczytywać nie tylko wynalazki z dodatków, ale też i progress z podstawki.

- gra wgrywa 16MB+5,8GB.

 

Jeśli ktoś jeszcze nie grał, polecam. 60zł to jak za darmo na taki tytuł.

Odnośnik do komentarza

- krótszy czas gry, przejście zajmuje tyle co w czwórce zaliczenie wioski i zamku (zostaje wyspa)

Z tym chyba trochę pofantazjowałeś ;]

 

W sumie wielka szkoda, że goście z Capcom całą swoją uwagę skupili na trybie kooperacji, zamiast maksymalnie podszlifować wymienione przez Ciebie elementy. Mógł być RE4 na dopalaczach, a wyszło tak jak wyszło...

Odnośnik do komentarza

- krótszy czas gry, przejście zajmuje tyle co w czwórce zaliczenie wioski i zamku (zostaje wyspa)

Z tym chyba trochę pofantazjowałeś ;]

Taka jest właśnie prawda :confused: Mi czwórka przy pierwszym przejściu zajeła trochę więcej niż 20h, a piątka w coop'ie pękła w ok 14h. To samo widać przy ponownych przejściach, czwórka 8h, piątka <5h.

Odnośnik do komentarza

- krótszy czas gry, przejście zajmuje tyle co w czwórce zaliczenie wioski i zamku (zostaje wyspa)

Z tym chyba trochę pofantazjowałeś ;]

 

W sumie wielka szkoda, że goście z Capcom całą swoją uwagę skupili na trybie kooperacji, zamiast maksymalnie podszlifować wymienione przez Ciebie elementy. Mógł być RE4 na dopalaczach, a wyszło tak jak wyszło...

 

No może pofantazjowałem, bo moje pierwsze przejście RE4 skończyło się na 25h (starałem się szukać skarbów, ale i tak nie wszystkie wtedy znalazłem, podobnie ze strzelnicami), a RE5 zajęło mi za pierwszym razem jakieś 12h i też lizałem ściany. Więc różnica jest jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza

No to szybko jak 15h, ale na jakim poziomie trudności? Jeśli na easy, to wycięte są niektóre lokacje, jak ogród z pieskami.

 

Wiadomo, później grę już przechodzi się znacznie szybciej, ale nadal podtrzymuję, że RE5 kończy się mniej więcej w takim momencie, jak w czwórce dopiero po załatwieniu Salazara. Czyli zostaje wyspa.

Odnośnik do komentarza

Zarówno w RE4 jak i w piątkę grałem za pierwszym razem na normalu. Możliwe, że dłuższy czas gry tego pierwszego wynika po części z nieco wyższego poziomu trudności, bo przynajmniej ja jak grałem, to ginąłem w nim dosyć często (najwięcej zajmowały mi walki z bossami), co przy RE5 podczas przechodzenia w coopie zdarzało mi się raczej sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Było jakieś info dlaczego patcha pod PSM dostała tylko wersja gold ?

 

Podobno w zwykłej wersji były jakieś problemy techniczne.

 

Taaaa cash cash money money. F.U. Capskom :down:

 

wiadomo cos dalej w tej sprawie?

dostanie ta wersja w końcu wsparcie PS'Move czy nie?

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Mówili, że podobno sprawy techniczne nie pozwalały na implementację Move do zwykłego RE5.

 

Lepiej sprzedać zwykłą wersję i kupić Gold, jest kilka dodatków, więc można to przełknąć. Warto choćby dla samego Lost in Nightmares, by poczuć klimat starych RE, zwłaszcza jedynki.

A co z tymi co mają dodatki z PSS ? Tu już sprawa nie jest taka prosta :confused:

 

 

Grał ktoś już coopa na dwóch ,ale za pomocą dwóch kontrolerów Move? Chciałbym wiedzieć jak to się sprawuje,gdyż na święta zamierzam pograć z bratem ;p

Hmm, tak samo jak by się grało samemu, chyba że się obawiasz że kamerka nie będzie wyrabiała z ogarnięciem dwóch szalejących pałek.

Odnośnik do komentarza

Grałem sam, trochę szybciej się celuje, ale radzę od razu mieć navi controller. Bo trzymanie pada w jednej dłoni nie jest zbyt wygodne. Przy odrobinie wprawy gra się lepiej niż na padzie. Szkoda tylko, że w grze nie jest zbyt dużo QTE by wykorzystać w pełni potencjał kontrolera, czwórka była pod tym względem znacznie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Lepiej sprzedać zwykłą wersję i kupić Gold, jest kilka dodatków, więc można to przełknąć. Warto choćby dla samego Lost in Nightmares, by poczuć klimat starych RE, zwłaszcza jedynki.

 

Dla 15min gry? Raczej nie warto, patrząc po cenie.

 

Natomiast Gold ME jak najbardziej. 60zł to jak za darmo na taki pakiet.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Lepiej sprzedać zwykłą wersję i kupić Gold, jest kilka dodatków, więc można to przełknąć. Warto choćby dla samego Lost in Nightmares, by poczuć klimat starych RE, zwłaszcza jedynki.

 

Dla 15min gry? Raczej nie warto, patrząc po cenie.

 

Natomiast Gold ME jak najbardziej. 60zł to jak za darmo na taki pakiet.

 

15 minut? :blink: Mi zajęło trochę ponad godzinę (no i nie ma to jak smaczek z sonata księżycową, czy statyczne kamery rodem z RE1 do odblokowania przy kilkukrotnym otwarciu drzwi od rezydencji), Desperate Escape podobnie, a są jeszcze dodatkowe postacie w Mercach, gdzie rządzi Barry, który strzałem z bani miażdży głowy.

 

A co z tymi co mają dodatki z PSS ? Tu już sprawa nie jest taka prosta :confused:

 

W takim wypadku nie ma sensu kupować tego drugi raz dla samego sterowania.

Odnośnik do komentarza

Mówili, że podobno sprawy techniczne nie pozwalały na implementację Move do zwykłego RE5.

 

Lepiej sprzedać zwykłą wersję i kupić Gold, jest kilka dodatków, więc można to przełknąć. Warto choćby dla samego Lost in Nightmares, by poczuć klimat starych RE, zwłaszcza jedynki.

A co z tymi co mają dodatki z PSS ? Tu już sprawa nie jest taka prosta :confused:

 

dokładnie.. wygląda na to, ze jesteśmy u(pipi)eni.

a ja wcale nie zamierzam sprzedawać mojego Resident'a, którego mam w kolekcjonerce dla jakiejś zachcianki.

jesli oni nic z tym nie zrobią, choćby na te Święta to nie prędko zakupie Move'a, bo po 1-sze nie mam do czego, a po 2-ie bardzo zaprzyjaźniłem sie z moja kolekcjonerka i nie zamierzam rozrzucić jeej na części.

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...