Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę wstyd panowie, że żaden się tutaj z was nie koncentruje na przesłanie jaki ma trailer, postacie, o co w ogóle biega

 

O rany, przecież to Resident Evil, nie Metal Gear Solid. O co tu może biegać? Pewnie znowu podpiep'rzyli córke prezydenta, albo jakiś inny suchar, a fabuła będzie tak samo beznadziejna jak zawsze. Zresztą o czym ty w ogóle chcesz dywagować na podstawie kilku pokazanych postaci?

 

Saddler będzie w tej części.

Skąd to wiesz, ja słyszałem że to Rysiek z Klanu ma grać skrzypce głównego bad guy'a. Masz jakieś przestarzałe informacje.

Przyznaj się po prostu, że nie umiesz po angielsku i nie rozumiesz kilku wypowiedzianych kwestii. W takim wypadku rozumiem, że jedynie grafika i strzelanie dla ciebie istnieje. Właśnie fabuła potrafiła mi się wczuć w klimat RES 4. Myślałem, że muszę ją odnaleźć, co zrobi Saddler etc. Wybacz, ale każda gra bez fabuły wiele traci, choćby ta była oklepana. A jeżeli dla ciebie koncentrować się trzeba na fabule, tylko przy takich grach jak MGS, to nie wiem co z ciebie za gracz. Jakoś ludziom (którzy rozumieją o co chodzi) za granicą, trailer nie przeszkodził na rozmowy o czym to jest itp. Ludzie, którzy widzą tylko proste strzelanie, kojarzą mi się z bezmózgami, którzy tylko by nawalali szybciej w klawisz.

 

A skąd to wiem - proste, była podana lista aktorów, którzy będą udzielać głosu postaciom w RES 5. Był podany aktor, który dawał głos Saddlerowi z dopiskiem, że udziela go (ponownie) Saddlerowi.

Odnośnik do komentarza
Trochę wstyd panowie, że żaden się tutaj z was nie koncentruje na przesłanie jaki ma trailer, postacie, o co w ogóle biega

 

O rany, przecież to Resident Evil, nie Metal Gear Solid. O co tu może biegać? Pewnie znowu podpiep'rzyli córke prezydenta, albo jakiś inny suchar, a fabuła będzie tak samo beznadziejna jak zawsze. Zresztą o czym ty w ogóle chcesz dywagować na podstawie kilku pokazanych postaci?

 

Saddler będzie w tej części.

Skąd to wiesz, ja słyszałem że to Rysiek z Klanu ma grać skrzypce głównego bad guy'a. Masz jakieś przestarzałe informacje.

Przyznaj się po prostu, że nie umiesz po angielsku i nie rozumiesz kilku wypowiedzianych kwestii. W takim wypadku rozumiem, że jedynie grafika i strzelanie dla ciebie istnieje. Właśnie fabuła potrafiła mi się wczuć w klimat RES 4. Myślałem, że muszę ją odnaleźć, co zrobi Saddler etc. Wybacz, ale każda gra bez fabuły wiele traci, choćby ta była oklepana. A jeżeli dla ciebie koncentrować się trzeba na fabule, tylko przy takich grach jak MGS, to nie wiem co z ciebie za gracz. Jakoś ludziom (którzy rozumieją o co chodzi) za granicą, trailer nie przeszkodził na rozmowy o czym to jest itp. Ludzie, którzy widzą tylko proste strzelanie, kojarzą mi się z bezmózgami, którzy tylko by nawalali szybciej w klawisz.

 

A skąd to wiem - proste, była podana lista aktorów, którzy będą udzielać głosu postaciom w RES 5. Był podany aktor, który dawał głos Saddlerowi z dopiskiem, że udziela go (ponownie) Saddlerowi.

 

No nie rozbawiaj mnie...resident 4 i fabula...Juz teraz mozna sie domyslic ze nowy resident podobnie jak porzedni stawia na grafike i akcje.Fabula to drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Przyznaj się po prostu, że nie umiesz po angielsku i nie rozumiesz kilku wypowiedzianych kwestii. W takim wypadku rozumiem, że jedynie grafika i strzelanie dla ciebie istnieje.

No w morde, jasne. Przecież to właśnie dialogi odgrywają tak ogromną rolę w Re4, a ich zrozumienie jest tak bardzo potrzebne do ogarnięcia tej iście zagmatwanej fabuły...fabuły której tak na dobrą sprawe wcale nie ma.

 

Właśnie fabuła potrafiła mi się wczuć w klimat RES 4. Myślałem, że muszę ją odnaleźć, co zrobi Saddler etc. Wybacz, ale każda gra bez fabuły wiele traci, choćby ta była oklepana. A jeżeli dla ciebie koncentrować się trzeba na fabule, tylko przy takich grach jak MGS, to nie wiem co z ciebie za gracz.

 

Ja akurat koncentruje się na fabule tylko jeżeli ta prezentuje jakiś poziom, jeżeli jest słaba to nawet nie zaprzątam sobie nią głowy, po prostu gram i leje na to co się dzieje na filmikach. Sorry, ale to co podało nam Capcom w tej materii w przypadku Re4 nie moge nazwać nawet słabizną. To są jakieś rzygowiny, a nie fabuła. Idiotyczne dialogi, postacie bez ikry, żenujące zwroty akcji, beznadziejni bad-guy'owie, kretynizm, parodia horroru, jeden absurd za drugim. Fabuła to w tej grze tylko dodatek do niemal nieprzerwanego strzelania i gra ze spokojem mogłaby się bez niej obejść. Jestem skłonny nawet stwierdzić że dużo by w takim przypadku zyskała. Spójrz zresztą ile gier doskonale radzi sobie bez fabuły, że podam za przykładm chociażby świetną serie Time Splitters. Scenariusza nie ma żadnego, a gra się rewelacyjnie.

 

A skąd to wiem - proste, była podana lista aktorów, którzy będą udzielać głosu postaciom w RES 5. Był podany aktor, który dawał głos Saddlerowi z dopiskiem, że udziela go (ponownie) Saddlerowi.

To sweet. A teraz chciałbym zobaczyć tą liste.

Odnośnik do komentarza

gierka zarządzi, trailer pozamiatał jedyne co mi niepasuje to siła chrisa...w jednym ujęciu 2 gości w jednym momencie odleciało po jego uderzeniu z piąchy, za chwile pewnie się okaże że ma rentgen w oczach i lata...

Laska to pewnie tutejsza pani "władza" w końcu seria potrzebuje nowych twarzy;) a te pasożyty jak śluzowce wyglądają ,pewnie za wszystkim stoi Wesker.Mam nadzieję że w tej części dopadniemy skurczybyka (pewnie zmieni się w coś dużego i ochydnego)i zrobimy mu z d*** jesień średniowiecza.

Odnośnik do komentarza

O oprawe Av sie nie martwie, bo to bedzie masterpiece. Gameplay niemalze identyczny jak w Re4, chociaz finalna wersja moze byc calkiem inna.

 

BTW: Nie denerwuje was to, ze podczas strzelenia postac jest unierochomiona?... A moze Capcom zdecydowal sie na to, aby nie upodobniac rozgrywki do Gears of War.

Odnośnik do komentarza

tam gdzie piąchą rzekomo powala dwóch typów, to on miał nóż tam. raczej hadokenów z dupy nie będzie...

 

a w ogóle wiem, że na pewno kupię re5, które mimo swej odtwórczości już widzę, że ma KLIMAT. kurde, stado murzynów, którego się nie da wystrzelać? jeśli capcom rozwinie ten motyw zaszczucia to będzie moc.

 

i na pewno wiem, że gra będzie lepsza od nowego alone in the dark, który jest IMO pokazem taniego efekciarstwa, a nie dobrego horroru. ja wiem, że starają się nowych ścieżek, ale każdy kolejny trailer alone udowadnia, że dotknęła go choroba currentgenów, czyli przerost formy nad treścią [patrz: assasins's creed i gtaIV [ktore jest przemocne i za(pipi)iste, ale zawsze...]]. mam nadzieję, że to okres przejściowy i po prostu developerzy zaznajamiają się z potęgą nowych maszyn, a w międzyczasie ja, prosty gracz pogram w re5 i mgs4 :D

 

btw. w drugiej połowe GT TV jest trailer w HD

http://www.gametrailers.com/gametrailerstv...p;ch=1&sd=0

i tak, gra wygląda obłędnie. jaskinia jest niesamowicie klimatyczna. wrzucone filtry dają rade, zwłaszcza przepalenie obrazu. widać, że ktoś tu miał bardzo konkretną i wyraźną wizję. nie to co Alone : d [wiem, czepiam się]

Edytowane przez systematyk
Odnośnik do komentarza
i na pewno wiem, że gra będzie lepsza od nowego alone in the dark, który jest IMO pokazem taniego efekciarstwa, a nie dobrego horroru

 

...

 

widać, że ktoś tu miał bardzo konkretną i wyraźną wizję. nie to co Alone : d [wiem, czepiam się]

Zabawne, bo mi to właśnie Re5 widzi się jako pokaz taniego efekciarstwa, tzn. gra na pewno będzie zarąbista, ale bardziej jako gra akcji niż jako porządny horror. Prawdziwego spektaklu grozy z kolei spodziewam się właśnie po nowym Alonie. Moge sobie dać ręke uciąć że pod względem schizy i straszących motywów zeżre Re5 na śniadanie.

Odnośnik do komentarza
i na pewno wiem, że gra będzie lepsza od nowego alone in the dark, który jest IMO pokazem taniego efekciarstwa, a nie dobrego horroru

 

...

 

widać, że ktoś tu miał bardzo konkretną i wyraźną wizję. nie to co Alone : d [wiem, czepiam się]

Zabawne, bo mi to właśnie Re5 widzi się jako pokaz taniego efekciarstwa, tzn. gra na pewno będzie zarąbista, ale bardziej jako gra akcji niż jako porządny horror. Prawdziwego spektaklu grozy z kolei spodziewam się właśnie po nowym Alonie. Moge sobie dać ręke uciąć że pod względem schizy i straszących motywów zeżre Re5 na śniadanie.

Zacznijmy od tego, że Alone in The Dark wygląda po prostu kiepsko, oraz razi błędami typu przenikanie bohatera przez ściane. Nie wiem jakiego spektaklu grozy spodziewasz się w chodzeniu po płonącym budynku i ciągłego gaszenia ognia i macania w ciemnościach żeby znaleźć jakiś obiekt którego należy użyć :/RE5 to jednak Capcom jedna z moich ulubionych firm. To już nie będzie horror, to będzie surviwal/gra akcji z elementami horroru, ale co z tego ważne że będzie świetnie i zje Alone in The Dark na śniadanie, Silent Hilla też :D Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza
i na pewno wiem, że gra będzie lepsza od nowego alone in the dark, który jest IMO pokazem taniego efekciarstwa, a nie dobrego horroru

 

...

 

widać, że ktoś tu miał bardzo konkretną i wyraźną wizję. nie to co Alone : d [wiem, czepiam się]

Zabawne, bo mi to właśnie Re5 widzi się jako pokaz taniego efekciarstwa, tzn. gra na pewno będzie zarąbista, ale bardziej jako gra akcji niż jako porządny horror. Prawdziwego spektaklu grozy z kolei spodziewam się właśnie po nowym Alonie. Moge sobie dać ręke uciąć że pod względem schizy i straszących motywów zeżre Re5 na śniadanie.

 

ja Ci powiem, że trochę mam nadzieję, że masz rację, bo bardzo mi się podoba interakcja z otoczeniem w alone, choć niektóre rozwiązania za bardzo śmierdzą makgajwerem, przez co stają się po prostu śmieszne.

 

ale niestety z tego co pokazali, to nie będzie tam nic, co by straszyło lub miało chociaż zadatki na porządny horror. horror nie musi straszyć, ma jakoś szokować i w produkcji capcomu liczę na szokowanie obrazem. sceny gore i takie tam, które w trailerze były. do tego re5 bije na głowę alone w kwestii trików graficznych jak flitry, kamera itd.

 

no i na koniec dizajn carnby'ego mnie rozwala po prostu. nijak nie mogę polubić jego facjaty. nawet przepakowany w bicu chris jest lepszy...

Odnośnik do komentarza

Fajnie że będzie Afryka, ciekawe tylko jak szybko zmieni się w laboratorium, zamek, czy inne typowe dla tej serii lokacje.

Mam nadzieje ze w koncu bedzie mozna kupowac bron i amunicje wedlug uznania i że skonczy sie wypadanie amunicji/apteczek z psów, wron i innych nosicieli.

Na zwiastunie widać ciekawe, nietypowe akcje, ale co z tego jeśli większość z nich będzie się ograniczała do klepania w przycisk wyświetlony na ekranie?

Celowanie podczas chodzenia powinno być obowiązkowe i miejmy nadzieję że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
o już nie będzie horror, to będzie surviwal/gra akcji z elementami horroru, ale co z tego ważne że będzie świetnie i zje [...] na śniadanie, Silent Hilla :D

 

proszę Cię - podstawowa zasada forum - nie ośmieszamy się. Zaraz powiesz, że zje również GRID i Resistance 2.... przecież to są zupełnie różne gry! Silent Hill ma stworzyć klimat horroru - jak Ty wolisz strzelanki - proszę bardzo.

Inna sprawa, że grafika w SH jest kiepska...

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza
Zacznijmy od tego, że Alone in The Dark wygląda po prostu kiepsko, oraz razi błędami typu przenikanie bohatera przez ściane.

Soł łot? Pierwszy Silent Hill na swoje czasy też był brzydki i pełen błędów, ale jakoś nie przekadzało mu to straszyć.

 

ale niestety z tego co pokazali, to nie będzie tam nic, co by straszyło lub miało chociaż zadatki na porządny horror. horror nie musi straszyć, ma jakoś szokować i w produkcji capcomu liczę na szokowanie obrazem. sceny gore i takie tam, które w trailerze były

No, a moim zdaniem porządny horror musi straszyć. Nie ważne jak, grunt żeby robił to skutecznie. Silentowi ze swoimi przestarzałymi motywami raczej to już się nie uda, Re5 jak sam stwierdziłeś idzie bardziej w strone dosadnego, brutalnego slashera niż klimatycznego filmu grozy. Dlatego największe nadzieje pokładam w nowym Elołnie, który jak na razie z tej trójki wydaje się być najlepszym materiałem na poważnego straszaka. Twierdzisz, że na razie nie pokazano nic strasznego. I właśnie to mnie intryguje, podobnie jak w zapowiadanym Alan Wake chce żeby straszyło mnie coś czego nie widać na pierwszym planie, nie jakieś obsmarowane juchą zombiaki wyskakujące z szafy, nie gnijące ścierwa przybite widłami do stodoły, nie ochydne pasożyty wyrastające z głów martwych przeciwników. Dosyć mam już tych wszystkich banalnych sztuczek, chcę czegoś więcej. A AitD5 ze swoją otwartą strukturą, klimatycznym, rozpadajacym, pogrążajacym się powoli w ciemności miastem, kilkoma niezłymi patentami i ciekawie zapowiadajacymi się lokacjami (min. Central Park czy kanały pod miastem) ma szanse dać mi więcej. I ja w to wierze.

 

o już nie będzie horror, to będzie surviwal/gra akcji z elementami horroru, ale co z tego ważne że będzie świetnie i zje [...] na śniadanie, Silent Hilla :D

 

proszę Cię - podstawowa zasada forum - nie ośmieszamy się. Zaraz powiesz, że zje również GRID i Resistance 2.... przecież to są zupełnie różne gry!

Należą do tego samego (pod)gatunku, więc raczej można je ze sobą porównywać.

Odnośnik do komentarza

alan wake jest świetnym przykładem, bo tam remedy stworzyli namacalny niepokój. szkoda tylko, że od ponad roku nic o grze nie słychać... ale w sumie z pierwszym max paynem też tak było.

 

....szszszfak... właśnie zobaczyłem, że alan wake tylko na pieca i x360 będzie........ ch_je.

 

ale wracając... co do alone to pokazali sporo tzw. "straszaków" - były potwory, był murzyn wskakujący w kadr i było wielkie coś niszczące ulice nowego jorku. tylko że póki co bardzo sztucznie to wygląda. nie czuję klimatu tej gry. do tego irytują użycie mimo nowinek gamplaya oklepanych motywów [np. uciekanie po gzymsie, gdzie wokół wszystko się wali].

 

wszystkie części re i sh niezależnie od poziomu całej gry miały bardzo konkretny klimat, a tutaj...

 

cóż. powtórzę, że jednak chciałbym by alone było dobrą grą, bo cieszy chęć innowacji. ale zobaczymy jak gra wyjdzie... mogli by demo na psn wrzucić w zamian za to, że parę miesięcy trzeba właścicielom chlebaka.

 

offtop: jak ktoś chce narobić w gacie ze strachu, to polecam obie części Penumbra na pieca. jedyna gra, w którą grać nie mogę, bo mnie wykańcza psychicznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mnie, to mówię absolutnie nie, dla celowania podczas chodzenia. To jest element, który bardzo mi sie podoba. Jeśli już ma byś strzelanie w ruchu, to właśnie bez celowania, z obieranym mniej więcej kierunkiem i wielkim rozrzutem, żeby bardziej się opłacało przystanać i wycelować. Dla mnie brak poruszania się podczas celowania w ogóle nie przeszkadza, poza tym jest multum gier, w których się tak gra.

 

RE5 i tak zarządzi.

Odnośnik do komentarza

Widać ,że twórcy pomysleli...Skoro RE4 stał sie sukcesem ,niemal wiekszym niz poprzednie części to dlaczego mieliby zmieniać specyfike gry.Ta zostanie w RE5 nienaruszona..Widze klimat,gameplay taki sam z małymi poprawkami ;) Jestem pewien na 100% ,że w najnowszej częsci będą takie same/lub podobne akcje jak w 4 części...tzn.quick time events ,za(pipi)iste walki z bossami,dużo zróżnicowanych miejscówek i masa pomysłów na gameplay i zaskoczenie gracza.Ja dodam jedynie,że marzy mi sie ,aby koleżaną można było grać w pewnej sytuacji na zmiane z bohaterem(ntb.kozacko wygląda) jak zarówno przesiadka do pojazdu kierująco przez laske ,a ty nawalasz z maszynówy do tłumu zombiaków ,którzy giną zarówno pod kołami Fury jak i ostrzału :D Fajnie by było wprowadzić takie miejscówki jak ogromne bagno z wysoką trawą ,podziemny labirynt (gdzie czai sie minotaur :D hehe) czy jakiś maly lasek ,gdzie z krzaków by wyskakiwaly jakieś stworki ot ,takie zróżnicowanie...i możliwe ,że tak bedzie.Ciekawe ,czy po raz enty zobaczymy zamek,laboratorium...Szczerze-zamiast tego widze ogromny szpital dla chorych pacjentów Afrykanczyków--Zombiaków ;P ...mozna gdybać...Ale trailery podkręcają chęc już zagrania chociaż dema :):):)

 

A jak szukacie odpowiedniego horroru aż do czasu pojawienia sie Alona 5,Silenta,Residenta itd...to polecam pecetową Penumbre -2 części....coś wspaniałego :D

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...