Skocz do zawartości

Resident Evil 5


liquid

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce do tego wracac, ale :P

 

This game is racist! Against white people. Look there's hordes of black people trying to kill this one white dude, so he's not killing black people, he's defending himself.

 

Hehe.

Genialna riposta! Capcom jednak przestraszył się oskarżeń o rasizm i wprowadził do gry białych. Nie zwróciłem na to uwagi katując trailer, dopiero w tej analizie zauważyłem. Jest nawet znany biały raper :)

 

Czytam sobie różne wypowiedzi fanów i widzę dużo narzekania że gra bazuje na czwórce. Jak dla mnie to logiczne i jedyne możliwe rozwiązanie. Zmiany były konieczne bo ileż można grać w to samo. Łatwo było wszystko spaprać, ale Capcom stworzył prawdziwe arcydziełko i RE4 pozamiatał. W RE5 dostaniemy najlepsze patenty z czwórki + zupełnie nowe dla serii. I to mi się podoba. Wyjdzie w końcu MGS4 to RE5 wskoczy na pierwsze miejce na mojej liście "OMG! Dawać grę!" :)

 

Garść ciekawostek o RE5:

 

- Chris Redfield został wysłany do Afryki w celu zbadania początków powstania Wirusa Matki (Progenitor Virus) znanego z RE Code: Veronica

- gra na chwilę obecną jest ukończona w 60%, czas gry: 20 godzin

- koleś z wielkim młotem (nie pokazany na trailerze, jedynie podczas grywalnej prezentacji na Captivate 08) potrafi rozwalić ściany, przez co otworzyć sobie drogę do Chrisa

- zmiana broni będzie odbywać się w czasie rzeczywistym (koniec z wchodzeniem do ekwipunku)

- na nadchodzącym E3 (lipiec) zostanie zaprezentowany nowy trailer, w którym poznamy kto jest tajemniczą dziewczyną z trailera z E3 2007 (prawdopodobnie jest to Sherry Birkin);

- w grze pojawią się pewne lokacje, których nie da się przejść bez użycia latarki czy też innego źródła światła;

- pojawi się inny wirus/pasożyt niż ten, z którym mieliśmy do czynienia w RE4

- zostanie wyjaśniona tajemnica Wirusa Matki

- akcja (przynajmniej jej początek) odbywać się będzie w fikcyjnej wiosce w Afryce

- w grze znajdziemy ponad 20 rodzai broni

- pojawi się również system upgrade'owania broni, jednakże nie jest powiedziane, iż zobaczymy w niej Merchanta znanego z RE4.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
Chris Redfield został wysłany do Afryki w celu zbadania początków powstania Wirusa Matki (Progenitor Virus)

Fabuła wraca więc do korzeni serii, ciekawe, może w końcu wyjaśni się skąd się wziął ten cały wirus i jak to wszystko się zaczęło. Przy okazji nie może zabraknąć Weskera. W tej części widzi mi się wielki finał i ostateczne rozwiązanie fabuły RE.

Odnośnik do komentarza
Nie chce do tego wracac, ale :P

 

This game is racist! Against white people. Look there's hordes of black people trying to kill this one white dude, so he's not killing black people, he's defending himself.

 

Hehe.

Genialna riposta! Capcom jednak przestraszył się oskarżeń o rasizm i wprowadził do gry białych. Nie zwróciłem na to uwagi katując trailer, dopiero w tej analizie zauważyłem. Jest nawet znany biały raper :)

 

Czytam sobie różne wypowiedzi fanów i widzę dużo narzekania że gra bazuje na czwórce. Jak dla mnie to logiczne i jedyne możliwe rozwiązanie. Zmiany były konieczne bo ileż można grać w to samo. Łatwo było wszystko spaprać, ale Capcom stworzył prawdziwe arcydziełko i RE4 pozamiatał. W RE5 dostaniemy najlepsze patenty z czwórki + zupełnie nowe dla serii. I to mi się podoba. Wyjdzie w końcu MGS4 to RE5 wskoczy na pierwsze miejce na mojej liście "OMG! Dawać grę!" :)

 

Garść ciekawostek o RE5:

 

- Chris Redfield został wysłany do Afryki w celu zbadania początków powstania Wirusa Matki (Progenitor Virus) znanego z RE Code: Veronica

- gra na chwilę obecną jest ukończona w 60%, czas gry: 20 godzin

- koleś z wielkim młotem (nie pokazany na trailerze, jedynie podczas grywalnej prezentacji na Captivate 08) potrafi rozwalić ściany, przez co otworzyć sobie drogę do Chrisa

- zmiana broni będzie odbywać się w czasie rzeczywistym (koniec z wchodzeniem do ekwipunku)

- na nadchodzącym E3 (lipiec) zostanie zaprezentowany nowy trailer, w którym poznamy kto jest tajemniczą dziewczyną z trailera z E3 2007 (prawdopodobnie jest to Sherry Birkin);

- w grze pojawią się pewne lokacje, których nie da się przejść bez użycia latarki czy też innego źródła światła;

- pojawi się inny wirus/pasożyt niż ten, z którym mieliśmy do czynienia w RE4

- zostanie wyjaśniona tajemnica Wirusa Matki

- akcja (przynajmniej jej początek) odbywać się będzie w fikcyjnej wiosce w Afryce

- w grze znajdziemy ponad 20 rodzai broni

- pojawi się również system upgrade'owania broni, jednakże nie jest powiedziane, iż zobaczymy w niej Merchanta znanego z RE4.

 

Skoro jest ukonczona w 60% to poczekamy jeszcze ze dwa lata hehe bo tyle do tej pory na nia czekamy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mimo, że nie mam jeszcze konsoli to się wypowiem. RE5 to jest jedna z tych gier dla których będę kupował PS3. Jeżeli gameplay będzie co najmniej tak dobry jak w RE4 to będzie to hicior. Trochę szkoda, że jest to już bardziej gra w stylu "przygody Krzysia na Czarnym Lądzie" i "Mordowanie tubylców", niż to co było starych RE. No cóż formuła RE już się trochę postarzała (choć REmake był za(pipi)isty) więc Capcom musiał odświeżyć serię i wprowadzić trochę istotnych zmian.

 

 

Więc pozdrawiam i do zobaczenia po zakupie RE5 (i PS3 przeze mnie:P)

Odnośnik do komentarza

cóż...nawet ja - zagorzały fan serii RE w starym stylu, gardzący RE4 i jego cosa nuova, wierny kibic Cichego Wzgórza i otaczającej tam gracza psychodelicznej atmosfery przyznaję - RE5 wygląda zabójczo. Grafika powala na kolana w każdym szczególe. Jezeli tylko nie będzie problemów z Vsynciem, dropami, itp. - ta gra zmasakruje inne tytuły. Porażająca, wciągająca szczegółowość obrazu jest jak wyrok - zagrasz i zapomnisz o świecie...

Odnośnik do komentarza

od code veronica, nie grałem w żadnego RE. wcześniej 1,2,3 i te które były strzelankami, łykałem calutkie, czwórka wydawała mi się niczym nowym, no ale teraz, to widzę, że będzie to tytuł obowiązkowy. Po zobaczeniu durnego filmu gdzie akcja rozgrywała się na pustyni, marzył mi się RE w takich klimatach. To powinien być hit, właśnie nie GTA, nie MGS, tylko RE 5 !

Odnośnik do komentarza
cóż...nawet ja - zagorzały fan serii RE w starym stylu, gardzący RE4 i jego cosa nuova, wierny kibic Cichego Wzgórza i otaczającej tam gracza psychodelicznej atmosfery przyznaję - RE5 wygląda zabójczo.

 

Jeżeli gardzisz RE4 to myślę, że RE5 też będziesz gardził, gameplay wygląda na identyczny co w 4. Ciekawe jak będzie 6 wyglądać:P

Odnośnik do komentarza
cóż...nawet ja - zagorzały fan serii RE w starym stylu, gardzący RE4 i jego cosa nuova, wierny kibic Cichego Wzgórza i otaczającej tam gracza psychodelicznej atmosfery przyznaję - RE5 wygląda zabójczo.

 

Jeżeli gardzisz RE4 to myślę, że RE5 też będziesz gardził, gameplay wygląda na identyczny co w 4. Ciekawe jak będzie 6 wyglądać :P

 

przeczytaj wątek kilka stron dalej - była już na ten temat dyskusja. Ogólnie gardzę RE4, bo jest strzelanką i stąd moje negatywne podejście do ojca konsolowego horroru. Ale widzę w RE5 parę zmian i jak odpowiednio się nastawię (grafa super, rozpierducha super, klimat lipa, horror lipa - jednym słowem - shoot and kill i tyle) to myslę, że będzie super. Graficznie gra pociąga niesamowicie

Odnośnik do komentarza

Po obejzeniu ostatniego trailerka dostepnego w ps store nastawiam sie jeszcze bardziej pozytywnie na RE5. Motyw przetrwania w tlumie robi wrazenie. Seria odchodzi w tych momentach od charakterystycznych samotych eksploracji, ale i tak pewnie walka z przewazajacym przeciwnikiem bedzie jedynie okazjonalnym dodatkiem. Nowa bohaterka narazie anonimowa, wie ktos o niej cos wiecej ??

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nowe skany z Famitsu wprowadziły sporo świeżości do RE5, chociaz czekam na trailer z tych fotek na E3, motyw online? Jestem jak najbardziej za :D granie Shevą i Chrisem w Co-Op'ie, mam nadzieję że na E3 pokażą jego możliwości, co do samych zdjęć wkońcu przedstawili drugiego zamaskowanego gościa który będzie się przebijał przez ściany, motyw Nemesisa jak najbardziej mile widziany, stroje gości z piramidkami na twarzach też dają do myslenia, czyżby nowy kult? lokacja samej wiochy i ukazanie jej z lotu ptaka pokazuje jaki teren działań bedzie miał gracz i daje sobie rękę uciąć że ten level pojawi się w trybie Mercenaries, samo jego rozłożenie )level desingerom należy się szacun), ścieżki i motywy wielu dróg ucieczki ehh może być taktycznie 8)

 

Z Horror IA:

 

 

http://www.the-horror.com/imagedisplay.php...%207%209/03.jpg

 

http://www.the-horror.com/imagedisplay.php...%207%209/01.jpg

 

http://www.the-horror.com/imagedisplay.php...%207%209/04.jpg

 

http://www.the-horror.com/imagedisplay.php...%207%209/02.jpg

 

 

PS. Tak sobie przeglądałem ostatnio arty z Far Cry 2 i kiedy spojrzałem na głównego bohatera coś mi się skojarzyło (napewno wielu wam również wypatrzy podobieństwo), kojarzy mi się z Chrisem, czy nie wolelibyście takie Redfield'a niż obecnego z RE5 czyt. bardziej dopakowanego? Bo mi osobiści taki wygląd pasowałby idealnie:

 

http://img257.imageshack.us/my.php?image=re5chrisch3.jpg

 

http://img230.imageshack.us/my.php?image=chrisre5nd5.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

Może i Chris wydaje się przesadzony (te mięśnie.... i stosunek czoła do włosów brrrr), ale jak z takim typem się łatwo nie identyfikować ? :P, jego wygląd jest po prostu charakterystyczny i charyzmatyczny.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...