Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


kotlet_schabowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz pograć w multi, to polecam Ci też Def Jam: Fight For New York. Zapuściłem ten tytuł kumplowi, który wcześniej prawie nie grał na konsoli i jego opinia wyglądała tak, że "to dwie najbardziej wartościowe godziny, jakie spędziłem w oczekiwaniu na fryzjera". Niszczący tytuł, ot, co - prosty, a zarazem z polotem. No i nie omiń też DBZ Budokai Tenkaichi 3 - jeśli tylko nie odrzucają Cię klimaty DBZ, to będziesz bawił się przednio. Zwłaszcza w multi :)

Odnośnik do komentarza

poszukuje jakiegoś RPG dla nooba tzn dla mnie :) nie gram w tego typu gry i tak sobie mysle, ze warto by zacząć... tylko nie chce sie zniechęcić.. zbyt szybko xD

 

szukam czegos z ciekawa linia fabularna, prostym systemem, nie za dlugimi walkami.... no i w miare krótkim gameplayem [dla mnie przesiedzieć przed jedna grą 40h to już jest masakra]

 

Odnośnik do komentarza

Poleciłabym VP: Lenneth, ale może to już dla ciebie trochę zbyt retro...

 

A na PS2: Xenosaga 1 to 30-45h, w zależności od chęci i zacięcia. Ma MASĘ filmików, wciągającą fabułę, niestety, to tylko część trylogii, więc na koniec jest więcej pytań niż odpowiedzi. Ale gra się bardzo przyjemnie i nie ma losowych walk, a te nie do uniknięcia to z reguły minutka-dwie. Pomijam bossów, oczywiście.

 

Pierwsze Shin Megami Tensei DDS jest podobno dosyć krótkie (+/- 30h), mechanika jest extra, a walki krótkie, choć częste. Mam jednak dopiero 5,5h na liczniku, więc wstrzymam się z polecaniem.

Odnośnik do komentarza

Persona 3 to jeden z ciekawszych jRPG w jakie grałem, i choć wieje od niego pewną monotonią to potrafi wciągnąć jak bagno. Obecnie męczę wersję FES i gdyby tylko czas pozwalał to bym siedział całymi dniami przy nim zapewne. Aktualnie co prawda jadę na "kopii" ale gdy tylko będę miał możliwość (brak karty) to sprowadzę sobie tytuł zza granicy - 35$ za taką gierkę to prawie jak darmo. Fabuła jest naprawdę ciekawa, wciągająca i nie dłużąca specjalnie. Gameplay można podzielić na element przygodowy, w którym jako student uczęszczamy do szkoły i utrzymujemy znajomości z ludźmi oraz na element typowo rpg, w którym łazimy po losowo generowanych lochach pakując nasze postaci i wykonując czasem jakieś questy. Choć chwilami rozgrywka robi się monotonna to ogólnie jest co robić, a fabuła prowadzona jest spokojnie, stopniowo. Ciężko w sumie opisać grę w kilku zdaniach ale osobiście polecam. Nie warto się też zrażać designem postaci oraz niektórymi pomysłami. Choć z początku krzywo patrzyłem na emo bohaterów strzelających sobie w łeb i walczące dwa razy większymi od nich broniami (Junpei) to potem się przyzwyczaiłem. Ogólnie utrzymywanie kontaktów z postaciami jest bardzo przyjemnym elementem rozgrywki, chwilami lepszym niż samo łażenie po lochach. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to to, iż czasem nie wiadomo, którą opcję dialogu wybrać aby trafić w gust osoby, z którą rozmawiamy (często te które wydają się być właściwe są złe i odwrotnie), ale to szczegół prawdę mówiąc.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Sprawdź też Final Fantasy X - mi przejście głównego wątku fabularnego, bez żadnych bonusów w stylu łapania potworków na MA, bawienie sę w Overdrive'y i Celestiale zajęło około 45 godzin. A sama gra wciąga jak bagna biebrzańskie, polecam Ci spróbować.

Odnośnik do komentarza
Canis Canem Edit czy KH 2?

KH jedynka mi się bardzo spodobała, ponoć dójka jeszcze lepsza.

Ale i też chcialbym zobaczyć klimat szkolny, duzo dobrej grywalnosci i mini gierek, a to oferuje CCE.

Co wg. was jest lepsze?

Ciężki wybór, obie gry są świetne i zarówno przy CCE jak i KH2 bawiłem się wyśmienicie. Canis posiada wszystkie najlepsze cechy GTA - sporych rozmiarów miasto, wciągający tryb przygodowy, zróżnicowanie misji, fhooj zadań pobocznych, minigierek oraz ogromną żywotność, wszyscy maniacy sztandarowej serii Rockstar od razu poczują się jak w domu. Kingdom Hearts II z kolei uderza chyba najpiękniejszą historią jaką można przeżyć na konsolach, pełnym zwrotów akcji i chwil wzruszeń scenariuszem, wspaniałym klimatem bajek Disney'a i uczuciem uczestniczenia w niesamowitej przygodzie. I tak, KH II nie ma nawet co porównywać do 'jedynki', w tej części wszystko stoi na znacznie wyższym poziomie. System walki został solidnie dopakowany, Sora może zamieniać się w różne, silniejsze formy (w tym swoje mroczne alter-ego), nawalać dwoma keyblade'ami naraz, odpalać super ataki z napotkanymi postaciami, a w trakcie potyczek z bossami wyczyniać niesamowite akrobacje za pomocą tzw. "reaction commands", co trzeba przyznać - gra jest cholernie efekciarska, a pomimo nieustannego mashowania nie nudzi się. Cała reszta także stoi na bardzo wysokim poziomie - grafika, muzyka, głosy podłożone pod postacie (w tym takie gwiazdy jak Haley Joel Osment, Christopher Lee czy Jesse McCartney), czas gry wystarczający na dobre 30 godzin, skutecznie przedłużany przez rozmaite mini gierki i...chyba tyle. Jak już wcześniej napisałem obie gry prezentują zbliżony, bardzo wysoki poziom i ciężko wybrać tą lepszą. Sam miałem kiedyś identyczny dylemat, wybrałem CCE. Z perspektywy czasu doszedłem jednak do wniosku że lepszym wyborem byłby KH, po prostu takich gier jak Canis jest wiele, a Kingdom to unikat, gra którą wspomina się z bananem na pysku i do której wraca się wielokrotnie by jeszcze raz zatopić się w tej wspaniałej przygodzie, CCE przejdziesz i zapomnisz, a KH będziesz pamiętać do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Zależy. Jak chcesz sie dłużej pobawić, łyknij PoP-a, naprawdę zacna gra, system walki jest np. o wiele lepszy od tego w GoWie. Bossowie - również. Akrobacje księcia nie mają sobie równych, sama rozgrywka jest też bardzo długa. A mówię wam - ta część pod względem fabuły jest zaje.bista, motym z maską rządzi SPOILER

gdy okazuje się, że ten koleś którego spotykamy przez całą grę to my

. W ogóle zabawy z czasem są super...

 

Ja to bym dozbierał kilka zeta i kupił trylogię PoP-a. GoW też super, ale krótszy, ma klimat i fabułę, ale...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...