Skocz do zawartości

Heavenly Sword


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już temacik został lekko otrzepany z kurzu to i ja się wypowiem, bo jest o czym:]

 

Dla mnie Heavenly Sword to jedna z największych growych niespodzianek w życiu, kupiłem nie tak dawno temu PS3, zaopatrzyłem się w parę gierek, m.in. HS (śmieszna cena zachęcała). Szczerze mówiąc żadna z tego typu chodzonych bijatyk nie wciągnęła mnie na więcej niż 15 minut a podchodziłem do kilku, z DMC i GoW na czele, ot taki gust.

Wziąłem się za HS bardziej z ciekawości bo ta giera narobiła swego czasu sporo szumu. Włączyłem i skończyłem w dwa intensywne wieczory, a potem co już w ogóle mi się nie zdarza wziąłem się za masterowanie (aż żal że gra nie ma trofeów :rolleyes: )

 

Co podeszło mi najbardziej:

- prosty i przyjazny niezbyt ogranym w tym gatunku zawodnikom system walki, niby wydawał mi się dziwny- vide uniki na gałce ale potem doszło do tego że w kilku innych grach uciekając przed jakimiś rzezimieszkami instynktownie machałem gałką. No i świetna animacja naszej heroiny, aż chce się klikać

- najlepsze wykorzystanie żyroskopu jakie spotkałem w grach, najpierw dość trudne do załapania ale potem dające masę frajdy, naprawdę mało jest tak sympatycznych rzeczy jak strzała prosto w krocze posłana z kilkuset metrów :rolleyes:

 

Najbardziej powalające są za to (fanfary):

 

- rewelacyjna reżyseria: motion capture,- chyba tylko ten z Heavy Rain może mu dorównać ale to dużo młodsza gra. Wszystkie scenki, mimika, projekty postaci i ich zachowania, dubbing zasługują na najwyższe laury.

np. moment kiedy

Kai boi się Fying Foxa

naprawdę poderwał mnie z fotela.

- klimat, na pozór niewiele nowego ale tak jak pisał donsterydo twórcom udało się poskładać bardzo przyjemną, spójną historię rozgrywającą się w pięknej scenerii, z pełnokrwistymi postaciami w rolach głównych

 

Zdecydowanie jedna z perełek Playstation 3, zdecydowanie posiadać tę konsolę i nie przeżyć historii Nariko to wstyd, nawet dla kogoś kto do slasherów podchodzi jak pies do jeża.

 

Ja dla swojej kopii już zarezerwowałem miejsce na półeczce wśród 'szczególnych' gier, i na pewno kiedyś jeszcze do HS wrócę, choćby po to żeby znów zobaczyć jak Nariko podnosi miecz mówiąc: (cytat z pamięci)

I'm not the chosen one, I'm the one who chose "

 

 

Edytowane przez Wielki K
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...