Skocz do zawartości

Programy telewizyjne poświęcone grom


Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko w polsce robic program o grach..gamebox padl choc pani byla bardzo ladna ale chyba nie miala smykalki do tej dziedziny...gram.pl trzyma jakis poziom i nawet nie udane zarty prowadzacych az tak mi nie przeszkadzaja,Game time...robia recenzje ciekawych tytulow,maja wsparcie PE..da sie to ogladac ale wiekszosc zartow jest bardziej zenujaca niz smieszna :)

Idealny program o grach? z 5 recenzji , 1 gierka w klimatach retro ,reportaze i wywiady z waznych imprez ,5 min poswiecone psp/ds, newsy(np. puszczane najnowsze trailery) zeby prowadzacy nie mieli kija w (pipi)e ale zeby tez nie robili z siebie blaznow,zeby tekst gadany mowili w miare plynnie :D ,jakis konkurs zawsze na koniec :D zeby to jakos wszystko wyszlo musi za tym stanac d00pna stacja z $ (tak..wiadomo..tvn) bedzie szmal to i program bedzie swietny...ale nic NIGDY nie dorowna kultowego programowi z Polonii 1 ESCAPE (Knapik i jego recenzje sa nie do pobicja) :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na porgramie TV 4 co tydzień puszczany jest 30 min program o grach gdzie dwóch gości opowiada, informuje i przedstawia swoje odczucia co do gier - głównie na konsole ( wynika to z przewagi ilości gier na konsole nad PC). Nie wiem czy też ktoś ma takie odczucie ale goście czasem nie wiedzą o czym mówia, oni w te gry chyba nie grają chyba, może w demo pociupia ale tak to kapa. Czasem walną taką kape, co do specyfikacji gry, możliwości gry itp. Mam ps3 i jak czasem spotykam sie z recenzją gry którą np.posiadam to dosłownie gotuje się we mnie, co oni czasem za głupoty wygadują. Możecie mi powiedzieć - " To nieoglądaj!!!" , no ale to jest jedyny program o grach konsolowych jaki jest w tv. Kiedys na satelicie był program Game ONE, ale cos tam padło czy coś... no nei wiem , ale dziwie się, że taki zyskowny rynek jest pomijany przez komercyjne tv. Wystarczyła by jedna godzina np na tvn7 z ludźmi którzy znają sie na grach , grają i kochaja je.. i daje głowe że po do brej reklamie programu napewno była by duża widownia. Jeśli tylu ludzi czeka na nowe wydanie psx extreme, czy neo plus, codzinnie oglada gametrailers w poszukiwaniu nowego filmiku... to taki program tv zrobił by mozna by powiedzieć "szeroki sukces". Przecież jeśli wiek gracza ( świadomego) zaczyna się tak kolo 10-12 lat a ludzie którzy jeszcze sie tym interesuja na tyle żeby kupować nowe gry i śledzic nowosci wynosi kolo 40 lat ( reszte pomijam jelsi istnieje) to widownia objeła by każda grupe wiekową. Wystarczy dobra reklama zeby ludzie wiedzieli ze takei cos jest i nie musieli czekac mesiaca na polskei informacje o grach tylko siasc wygodnie w fotelu i ogladac. Po dobrej reklamie należałoby zatrudnić odpowiednich ludzi, ludzi którzy graja, nie okazują jacy sa pokreceni przed kamera ale w miare poważni aby zdobyć zaufanie widza ( polecam zobaczyc na TV4 w/w program .. Ci ludzie to porażka, oni nawe t sztabki złota ni wcisną za darmo człowiekowi).

 

1 . Dobra reklama.

2.Odpwowiedzni ludzie, luźni w zachowaniu poważni w slownictwie - godni zaufania nie jakeis lebry wyciągniete z szafy

3.Odpwiednie poinformowanie reklamodawców - ( mam na mysli to : jesli taka firma dowei sie ze przez 1 h przed tv beda ludzie ktoprzy maja konsole, sa z przedzialu wiekowego 15-35, maja jakas kase bo maja konsole , puszcza odpowiednie programy, a ze widownia jest idealna jako konsumenci to beda dawali wiecej za reklamy w tym czasie antenowym, telewizja to zauwazy i sie tym bardziej zainteresuje i kolo ruszy....

 

Taka jest moja opinia i przepis na cos dobrego dla gracza.. napiście co o tym sądzicie i czy znacie jakies programy tv o grach.....

Odnośnik do komentarza

Kanał Hyper nadaje od 21 przez pare godzin ( wspólne pasmo z Zig Zap ) Głowna tematyka to gry, anime i podobne klimaty :) Dość ciekawa audycja.

Powstają kanały o modzie, nauce, czy o nawet pierniczonej pogodzie (cały dzień o tym że pada <_< ).

Gdyby tak powstał kanał typowo o grach i scenie konsolowo-pc'owej .... ehh.

Odnośnik do komentarza

Ten program to TOTALNA padaka. Ci kolesie w ogóle nie wiedzą o czym mówią. Zdecydowanie odradzam bo jedyny skutek jego oglądania to nadszarpnięte nerwy. Kilka dni temu widziałem w TV reklame tego programu... nie zwróciłbym na nią uwagi gdyby nie zapowiedź recenzji GT5: Prologue... Ciekawy byłem co tam nagadają. Zgodnie z przewidywaniami usłyszałem takie farmazony, że głowa mała. Teksty o fizyce w grze itp. A najlepsze to to, że wg nich w grze jest 40 aut, 5 tras (owszem tyle jest... ale w wersji jap) a w pełnej wersji, która wg. nich wyjdzie już niedługo będzie 60 samochodów i nieco więcej tras. Wyciągleli z tego wniosek taki, że nie warto kupować tego "płatnego dema" skoro już niedługo dostaniemy "pełną wersję", która zaoferuje niemal to samo. Totalny brak kompetencji.

Pomyśleć tylko, że im za to płacą...

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

E........ Ludzie...... Z tym że czasem nie mówią od rzeczy, to prawda. Ale pamiętajcie że to prezenterzy, a nie zwykli recenzenci, przede wszystkim mają się jakoś prezentować a nie pokazać jakimi są inteligentami, kiedzy widz przysypia przed TV nie !?. Ja tam bardzo lubie Gram TV, nie narzekam bo takich programów zbyt dużo w Polsce nie ma raczej, a poza tym zawsze fajnie jest popatrzeć na gameplay :P.

Odnośnik do komentarza

Gram TV...Myślałem, że po trzech latach chłopaki się czegoś nauczyli. Nie ma bata, lameriada po całości. Weźmy np. prezentację gry Diablo II w Klasyce. Jakieś pier.dolenie o magu, wojowniku, łuczniczce. W tle, zamiast konkretnej napie.rdalaniny widać było barbarzyńcę chodzącego po pierwszym miasteczku, kręcącego się przy krowie, jakby chciał ją w czekoladowe oko popchnąć. Noż ku.rwa, żal mi tych ludzi. Pozują na pr0-h4xor-l33t-gamerów, a nie potrafią atrakcyjnie zaprezentować podmiotów, które w domyśle sakralizują (vide DII).

 

Pozerzy, kur.wa :wiking:

Odnośnik do komentarza
No jak dla dla mnie, to game time z tekstami recytowanymi jak z kartki wysiada przy luźnych gadkach Grabarza i tego pc nerda z review territory.

 

Nie wiem jak z Game time, ale co do RT to Tokar powiedział dokładnie to co sam uważam. ŻADEN prezenter telewizyjny w polsce nie potrafi tak płynnie posługiwać się polszczyzną jak Grabarz aka. Miłosz :)

Odnośnik do komentarza
No jak dla dla mnie, to game time z tekstami recytowanymi jak z kartki wysiada przy luźnych gadkach Grabarza i tego pc nerda z review territory.

wpis

 

 

RT - jedyny emitowany, a drugi w historii polskiej TV<zaraz po MO> program o grach warty uwagi.

 

Recki są ciekawe, obiektywne, a przede wszystkim mozna gre zobaczyc w akcji i ocenic samemu. No ale ja osobiscie nigdy nie potrzebowałem recki, zeby kupic gre. RT ma fajny klimat i prezenterow na poziomie, ktorzy nie są prezenterami jako takimi, oni po prostu siedzą w tym temacie, a ich poziom wypowiedzi i obycia przed kamerą robi wrazenie. Program leci na luzie, zero czytania z kartek, teksty sa zabawne, a sam program tresciwy.

 

 

Czyli całkowite przeciwieństwo Tilta czy innego gram Tefał. A najwiekszą porazka był taki program ,ktory leciał w soboty rano na TVP1 gdzie gry przedstawiał jakis typ podobny do zbigniewa wodeckiego, grubas o dziwnym spojrzeniu i panienka z wybielonymi zębami, ktora nigdy nic ciekawego nie powiedziała, a szczerzyła kły przed kamerą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
A najwiekszą porazka był taki program ,ktory leciał w soboty rano na TVP1 gdzie gry przedstawiał jakis typ podobny do zbigniewa wodeckiego, grubas o dziwnym spojrzeniu i panienka z wybielonymi zębami, ktora nigdy nic ciekawego nie powiedziała, a szczerzyła kły przed kamerą.

Grubas z Gameboxa jest jednym z prezenterow w Gram TV. Ten Wodecki chyba tez, albo jego sobowtor.

 

 

a nie, cos mi sie poyebalo. nie ma Wodeckiego, tylko jakis wyplosz

Edytowane przez RoL
Odnośnik do komentarza

a pamięta ktoś ten program o grach na 4Fun TV :D

To było coś... no właśnie coś bo słów mi brak by opisać tę żałość.

Jakieś ziomki z Clicka czy z czegoś takiego tam były Krooger jakiś który o dziwo czasem nawet kumaty był ale Ten Foob to nie wiem skąd się urwał bo o grach miał pojęcie poniżej zera

Odnośnik do komentarza

na Review Territory nie ma bata. zaje.bisty wisielczy humor, obycie przed kamerą czy jak tam to mówicie , chłopaki wypadają naturalnie. Czasami jak zaczną jakąś kosmiczną rozkminę to mało o samej grze się można dowiedzieć ale taki chyba mam być ten program. Mi to odpowiada. Powiedziałbym ze to takie PE ze starych czasów wśród programów o grach jeśli o klimat chodzi. Więc trochę mnie zdziwiło gdy się dowiedziałem ze prowadzi tam koleś z neo+. A ten pecetowiec Tadeusz czy jak mu tam też daje rade , jak dla mnie świetnie się uzupełniają. W recenzowaniu jest chyba lepszy od świra z neo , bardziej treściwie, mniej lania wody , czami jak sie rozkręci to napierdziela słowami jak z karabinu . Nie każdy to potrafi co można zobaczyć choćby w.... ;p.

 

Jedyny program który równie mi sie podobał , to program Escape który leciał swego czasu na Polonii 1. Tam chyba bossem był Emil Leszczyński z Top Secret. Recenzje czytał profesjonalny lektor który pewnie nie miał pojęcia o czym mówi ale i tak wypadało to świetnie , nie było sztywno , humor w tekstach .

 

 

A pamiętacie Joysticka ? :D Ah ta czołówka z myśliwcami, jaka to grafa wtedy była. sam program zero szaleństwa ale wiadomo, pierwszy program w tv o tej tematyce . no i czasami wrzucali Oxygene part II Jean Michael Jarra co mnie miażdżyło na maxa (nie wiedziałem wtedy kto to gra). Gościł tam też aktor Kazimierz Kaczor który recenzował swoje ulubione strategie. Przy pierwszym C&C śliniłem sie ostro. Który to był rok 95-96 ? Co ja wtedy miałem , 386 i 256 kb na grafie :D ? To były czasy.

Edytowane przez Abdul
Odnośnik do komentarza
Grubas z Gameboxa jest jednym z prezenterow w Gram TV. Ten Wodecki chyba tez, albo jego sobowtor.

Gruby i "ten drugi" z GRAM TV prowadzili kiedys Gamebox'a z jeszcze jakas dupeczka a konkretnie z dwoma bo jedna zrezygnowala po kilku programach. A GRAM TV trzyma taki sam zalosny poziom jak wspomniany wyzej Gamebox i wcale nie rozni sie niczym ich formula (w zasadzie poza nazwa i brakiem laseczki to to samo). Ktos moze powiedziec ze "Z braku laku..." ale jak juz sie za cos bierze to przydaloby sie chociaz wstepnie przygotowac grajac w te gry a nie podawac "informacje" z pudelka czy instrukcji. Ogolnie chlopaki znalezli sobie sposob na zarobienie kasy przy niklym wysilku. Za jakis czas zdejma ten program z anteny i o chlopakach bedzie cicho przez nastepne 2 lata i znowu pojawia sie w jakiejs tv (bylo tvp i tv4 to moze czas na tvn?). Jedno slowo na zakonczenie ZENADA

Odnośnik do komentarza

Gameplay!! to co mnie dobija i mam chwile ze chce zmienic kanal.Pokazuja tylko poczatkowe fazy gry!Przeciez polowa sukcesu videorecenzji znajduje sie w gameplay'u.Przez cala recenzje ogladamy pewien poczatkowy fragment gry o czym by nie gadali.Niech obejrza sobie jakis zachodni video review jakich pelno i wyciagna wnioski.Prezenterow to nawet polubilem ale sam program lipny....

Odnośnik do komentarza

I tak nikt tego nie doceni jeśli recenzent przejdzie grę, zna ją na wylot. Ciężko w recenzji to udowodnić.

Luz jest potrzebny, ale nie jest warunkiem dobrej recenzji. Trzeba miksować humor z rzetelnymi informacjami, tak by nie powstała komedia ani TVN24.

Lektor to teraz norma, profesjonalne podejście (patrz chociażby GameTrailers Revievs), bo ja np. wg. logopedy lekko zaciągam i nici z kariery prowadzącego, choć słówko zawsze powiem.

 

Ogólnie fajnie, że coś się dzieje na naszym rynku. O treści czy też wartości danego programu się nie wypowiadam (bo nie mogę :P ) bo stoję po ciemnej stronie mocy.

Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Ludzie nie doceniają programów które stawiają na jakość. Duża liczba relacji z pokazów gier (także przedpremierowych), konwentów, turniejów i zlotów, do tego ciekawe (wg. gustu) recki i miejscami wisielczy humor nie gwarantują widowni.

Czasami się zastanawiam jak taki jeden z drugim dostali się do TV. Wiedza, to IMO najważniejszy czynnik. Bo co mi z tego, że prezenter przeczyta tekst z okładki, każdy tak może, albo recenzja GT5 Prologue w 4 odcinkach z rzędu...

Ale nie ma co się poddawać i trzeba walczyć o widza, przede wszystkim rzetelnymi i ciekawymi informacjami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...