Skocz do zawartości

Monitory do X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam poszukuje monitora 22cale wraz z tunerem TV tak do 1300-1500zł i znalazłem LG 22" M228WA http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=344328939 i właśnie nie bardzo wiem czy sie nadaje do 360 i oglądania TV, a nie moge znaleźć w necie jakiś recenzji tylko filmik z youtuba. Moze w tej cenie cos lepszego parametrami znajdę??

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Mam powyzszy monitorek i polecam, nie psiocze wcale :)

Edytowane przez shy4
Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

Im więcej czytam tym mniej wiem. Mam 17" monitor CRT LG MB776BM i zamierzam podłączyc do niego X360 kablem VGA. I tu mam problem. Możecie mi wytłumaczyc na jakiej zasadzie mógłbym odbierac dźwięk? Niby ma tam jakieś wejścia, ale nie wiem czy będą pasowac... w każdym razie chinch na bank nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Chciałbym zakupić jakiś monitorek full hd tak ok 24 cali (może być mniejszy) -> taki będzie dobry KLIK ewentualnie możecie coś polecić ?

Ja bym nie brał za ta cenę. To sa monitory powystawowe czyli będą miały jakieś wady wyświetlanego obrazu na bank. Na przykład nierówne podświetlenie matrycy czyli wypalone piksele. Koleś w aukcji oczywiście tego nie napisze.

 

PS: Kup sobie Benqa G2400W za około 1200zł chodzą. Tylko te Benqi nie wyświetlają poprawnie 1920-1080 po VGA. Jedynie po HDMI nie ma problemów z obrazem w 1080p. O innych rozdziałkach nie ma co rozmawiać bo jak się kupuje 24" to tylko po to by ustawić 1080p z 1:1.

 

EDIT: Tutaj masz aukcję http://allegro.pl/item362009104_salon_benq...1_warszawa.html

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Chciałbym zakupić jakiś monitorek full hd tak ok 24 cali (może być mniejszy) -> taki będzie dobry KLIK ewentualnie możecie coś polecić ?

Ja bym nie brał za ta cenę. To sa monitory powystawowe czyli będą miały jakieś wady wyświetlanego obrazu na bank. Na przykład nierówne podświetlenie matrycy czyli wypalone piksele. Koleś w aukcji oczywiście tego nie napisze.

 

PS: Kup sobie Benqa G2400W za około 1200zł chodzą. Tylko te Benqi nie wyświetlają poprawnie 1920-1080 po VGA. Jedynie po HDMI nie ma problemów z obrazem w 1080p. O innych rozdziałkach nie ma co rozmawiać bo jak się kupuje 24" to tylko po to by ustawić 1080p z 1:1.

 

EDIT: Tutaj masz aukcję http://allegro.pl/item362009104_salon_benq...1_warszawa.html

 

W zasadzie to potrzebuję właśnie z VGA. Byłbyś tak miły i coś doradził ;-)

Odnośnik do komentarza
W zasadzie to potrzebuję właśnie z VGA. Byłbyś tak miły i coś doradził ;-)

Jak byś coś znalazł do powiedzmy 1200zł to się opłaca kupić monitor 24" z 1:1. Ale powyżej tej kwoty to tylko 26" calowe TV z HD Ready. Ja osobiście za np. 1500 lub 1600zł nie kupiłbym bym nic innego niż HDTV. I obsługa 1080p nie jest dla mnie żadnym argumentem przemiawiającym za monitorami 24". Napisz jaką kwotą dysponujesz, może coś znajdziemy ;)

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Powiedzmy do 1400 zł

Znalazłem tego twojego Gateway'a ale używkę http://www.allegro.pl/item359205162_gatewa...24_85w_gw_.html i to jest juz dla mnie niezła oferta. Lepsza używka od osoby prywatnej z gwarą niż powystawowe g.ówno, które działało 20h dziennie 7 dni w tygodniu w jakimś MM. Ja bym brał na twoim miejscu ;)

 

Ten fragment mnie martwi:

 

"Results with Xbox 360 VGA and using 1:1.

640x480 (480p), 1024x768, 1280x768, 1280x1024, 1360x768 are mapped and colors are fine

848x480 (widescreen 480p) is mapped but colors are messed up

1280x720 (720p) is stretched to fill and colors are messed up

1920x1080 (1080p) is stretched to fill but colors are fine (it's not actually stretched since it's higher than the native resolution but nothing is cut off)"

 

oznacza on, że obraz jest rozciągniety w pionie czyli jakby mapowanie 1:1 nie działało przy VGA i 1920-1080 w tym Gateway'u.

 

EDIT: Dobra wszycho jasne:

 

"The FPD2485W was released yesterday at Gateway.com for $679.99. I just had a lenghty discussion with a tech supervisor at Gateway.com. I went through two tech people before I got pissed and told them to let me talk to a supervisor. If you don't care about my ramblings, you should just read the highlighted sentences at the bottom.

 

He/she basically told me that the FPD2485W supports 1080p over both DVI-D and component inputs! However, he also told me that the VGA port does not support 1:1 pixel mapping and will always stretch to fill the screen. I don't believe him on this point fully."

 

Nie kupuj gateway'a.

 

źródło: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1118947

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Witam.

Jako że przymierzam się do kupna X360 zacząłem się rozglądać za odpowiednim telewizorem. Nie znam się na tym niestety, dlatego nie potrafiłem nic konkretnego znaleźć. Zastanawiam się czy ktoś byłby w stanie mi polecić telewizor, 26 calowy, do 2 tys. zł do X-a i oglądania TV (monitory niestety odpadają). Zastanawiam się na niektórymi modelami LCD, ale liczę że ktoś mógłby mi pomóc coś znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Posiadam monitor Samsung 226BW

Pytanie do userów którzy grają na x'ie na 22 calach.

Jaką rozdzielczość najlepiej ustawić? Wybór jest spory i niektóre tworzą jajowaty obraz. Robił ktoś jakieś szczegółowe testy za pomocą których można ustalić optymalne ustawienia ?

"Jajowatego" obrazu nie tworzą rozdzielczości, a format monitora (16:10, zamiast 16:9 w przypadku panoramicznych TV). Samsungi 2x5BW, 2x6BW nie dają możliwości dodania pasów i dlatego obraz jest lekko rozciągnięty.

Co do rozdzielczości to spróbuj w takiej kolejności i wybierz tą która jako pierwsza zadziała poprawnie: 1920x1080, 1280x720, 1360x768, 1280x768, 1280x1024 (w "wersji" panoramicznej).

Odnośnik do komentarza

Kurna, mam glupie pytanie.

 

Jaki jest stosunek odleglosci do wielkosci ekranu? :D Bo zauwazylem, ze na 21' dobrze patrzy sie na gierke z odleglosci 1-1,5 metra :P. Szukam wiec rozwiazania, na ktore byloby mnie stac a jednoczesnie komfortowego. Przy odleglosci ponad 4m granie na 21 calach traci sens.

 

Do tego wolalbym miec monitor, co by nie bulic 2200kr (1000zl - to przeciez konkretna suma) rocznie za abonament rtv.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...