Skocz do zawartości

Monitory do X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może mi ktoś wytłumaczyć pewną dziwna rzecz? mianowicie gram na xie na monitorze LCD 17" i jak w konsoli ustawiam obraz panoramiczny to jest trochę "nierozciągnięty" obraz (nie przeszkadza mi to w sumie) ale jak zmieniam na opcje "normalny" to wszystko jest ok ale jakość grafiki wyświetlana jest żenująca : | czego tak sie dzieje, można to jakoś zmienić?

ustawiasz panorame a masz monitor panoramiczny?

 

normal do do monitorow 4:3 wiec jak taki masz to tak trzeba ustawiac

 

jakosc grafiki jest zenujaca ale jaka rozdzialke uzstawiles?

Odnośnik do komentarza
Może mi ktoś wytłumaczyć pewną dziwna rzecz? mianowicie gram na xie na monitorze LCD 17" i jak w konsoli ustawiam obraz panoramiczny to jest trochę "nierozciągnięty" obraz (nie przeszkadza mi to w sumie) ale jak zmieniam na opcje "normalny" to wszystko jest ok ale jakość grafiki wyświetlana jest żenująca : | czego tak sie dzieje, można to jakoś zmienić?

ustawiasz panorame a masz monitor panoramiczny?

 

normal do do monitorow 4:3 wiec jak taki masz to tak trzeba ustawiac

 

jakosc grafiki jest zenujaca ale jaka rozdzialke uzstawiles?

Mam zwykły LCD 17 nie panorame, mam ustawiona rozdziałke na 1280 x 1024 i poziom referencji średni i tak jest ok i gram tak juz od dawna ale obraz jest lekko nierozciągniety natomiast jak ustawie z panoramy na zwykły to grafika jest okropna, ale za to obraz nie jest rozciagniety. Da sie z tym coś zrobić?

Odnośnik do komentarza

wystarczy policzyc to: masz monitor ktory ma stosunek bokow 4:3 = 1,333333...

a ustawiasz rozdzialke 1280x1024 a to jest stosunek 1,25

czyli Twoj monitor jesli nie wyswietla po bokach czarnych pasow to sam rozciaga i dopasowuje ta rozdzialke do 4:3 i stad masz te anomalie

potrzebny by byl monitor ktory nie rozciaga tylko dodaje pasy czarne i zostawia proporcje nienaruszone

 

jak ustawiasz panorme to nie wiem co xbox z tym robi, bo teoretycznie nie powinien nic robic skoro rozdzialka sztywno okresla proporcje a panorma to 16:9, wynika z tego ze sam przeskalowuje i dla tego to tak wyglada okropnie...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałem sobie kupić jakiś monitor do swojego pokoju 22`- 24` lub TV 26`. Będzie on miał służyć do Xboxa 360 i w późniejszym terminie także PS3. Konsola ma wejście HDMI, można także ją podpiąć pod composite. Narazie mam 900 zł, ale mam jeszcze kilka gier na sprzedaż, więc niedługo powinna pojawić się jakaś dodatkowa gotówka.

 

Czytałem różne opinie i znalazłem coś takiego:

 

BenQ G2400Wa

HP PAVILION V220

LG 26LC2R

 

Polecilibyście coś z tego czy może macie inne propozycje ? Może lepiej się wstrzymać i kupić w późniejszym terminie coś większego ? Tylko, że większa gotówka wpadnie dopiero we wakacje. Czekam na wasze opinie.

Edytowane przez jasiopatryk
Odnośnik do komentarza
Chciałem sobie kupić jakiś monitor do swojego pokoju 22`- 24` lub TV 26`. Będzie on miał służyć do Xboxa 360 i w późniejszym terminie także PS3. Konsola ma wejście HDMI, można także ją podpiąć pod composite. Narazie mam 900 zł, ale mam jeszcze kilka gier na sprzedaż, więc niedługo powinna pojawić się jakaś dodatkowa gotówka.

 

Czytałem różne opinie i znalazłem coś takiego:

 

BenQ G2400Wa

HP PAVILION V220

LG 26LC2R

 

Polecilibyście coś z tego czy może macie inne propozycje ? Może lepiej się wstrzymać i kupić w późniejszym terminie coś większego ? Tylko, że większa gotówka wpadnie dopiero we wakacje. Czekam na wasze opinie.

Ja Ci osobiście polecę BENQ z tym, że lepiej dopłać ok. 100zł i kup wersję G2400W bo ona ma dodatkowe wejście HDMI. Umili Ci to życie jak będziesz miał 2 konsole.

Odnośnik do komentarza

Siemka to znowu ja i moje pytanka :]

Już odliczam dni do kupna 360-tki ( ok 14 ) i do kupna tv LCD ( ok 90 hehe ) wiec chce podpiąć ekspoksa do mojego monitora bo pare osób na forum powiedziało mi , że lepiej grać tak niż na dużym SDTV

oto mój monitor , nada się ? bede coś widział na nim ?

MONITOR CRT 17" SAMSUNG SM793DF

 

Typ kineskopu

CRT (Powłoka Multi-Layer Coating)

Częst.odchyl.poziom.

30-70kHz

Częstotliwość wyjścia

50-160Hz

Pasmo video

110MHz

Max.rozdzielczość

1280x1024 @65Hz

Spełniane normy

GS,MPR II,TCO 03, UL, CSA, TUV, CB, NEMKO

Wejścia

15pin D-Sub

 

i ostatnie pytanie , na kilka miechów przed zarobieniem kasy na upragniony tv

lepiej grac na tym monitorze czy na 28" TV SD ?

dzieki&pozdro .

Odnośnik do komentarza

wielkosc przekatnej ma znaczenie w zaleznosci od odleglosci jaka mamy do ekranu

 

rozdzielczosc_chart.jpg

 

patrzac na ten schemat, to nawet jakby miec monitor 17" i TV LCD 32" to mozna tak usiasc ze na tym monitorze bedzie wszystko lepiej wygladac i wiecej szczegolow niz na tym LCD TV, ktory moze byc za daleko ustawiony, juz nie mowiac o SD...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Ja też ostatnio szukałem i także nie udało mi się odszukać, ale kiedyś czytałem negatywne opinie o tańszych kablach.

W każdym razie oryginalny jest świetnie wykonany i zawiera przejściówki do monitora i głośników, ja bym go polecał chociażby dla pewności, że wykorzystuje się w pełni zalety monitora.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na wstepie przepraszam, bo pewnie ktos juz poruszyl temat wczesniej i byc moze padla odpowiedz na moje pytanie. Zaryzykuje jednak, bo o Xboxie i rozdzielczosciach, w ktorych moze pracowac wiem b. malo, a mam nie ukrywam chetke na jakas konsole i jego "potanienie" poteguje chec zakupu. Uzaleznic ja jednak musze od odpowiedzi na moje pytania. Mam bowiem 19 calowy monitor LCD o rozdzielczosci natywnej 1280x1024 (LGL1919s). Wlasnie do niego chcialbym podlaczyc x-a. Pojawiaja sie jednak w Waszych postach jakies czarne paski, jakies rozciagniecia obrazu? Jak to wlasciwie jest? Czy w kazdej grze mozna sobie wybrac na wstepie czy mam panorame czy nie? Czy w menu Xboxa moge to zaznaczyc? Czy beda mi sie pojawialy czarne paski z boku czy na gorze i na dole? Jednym slowem o co chodzi? Czy na tym monitorze osiagne jakosc HD? Jaka rozdzielczosc monitora jej odpowiada? Z gory dzieki za wyjasnienia.

Odnośnik do komentarza

Witam poszukuje monitora 22cale wraz z tunerem TV tak do 1300-1500zł i znalazłem LG 22" M228WA http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=344328939 i właśnie nie bardzo wiem czy sie nadaje do 360 i oglądania TV, a nie moge znaleźć w necie jakiś recenzji tylko filmik z youtuba. Moze w tej cenie cos lepszego parametrami znajdę??

 

nieaktualne już

Edytowane przez paprot7
Odnośnik do komentarza

Witam,

Jutro mam zamiar udać się do sklepu po nowy monitor/TV. Monitor/Tv chciałęm zakupić do mojego Xboxa (premium) tylko niewiem co brać ten monitorek: http://www.zadowolenie.pl/zobacz,16387,kat...,lg-m228wa-bz-- czy lepiej brać tv http://www.zadowolenie.pl/zobacz,16531,kat,247,lg-22ls4r--.

Dodam iż Tv posiada wejście HDMI co jest dużym plusem jednak będę go wykorzystywał jedynie do grania na Xo i ogladania TV. Pytanie co lepsze i co kupować oraz czy do obu podepnę konsole kablem z zestawu PREMIUM!.

 

Z góry dzięki za odp. :)

 

 

EDIT: Znalazłem jeszcze taki http://allegro.pl/item340827986_lg_22_lcd_...mo_w_wa_ss.html pytanie czy w WIDEOSCREENIE po podłączeniu do Xo 360 niebedzie czarnych pasów bo bokach??

Edytowane przez Ice Lolek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...