Skocz do zawartości

Monitory do X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem , ze Senti opisywał CRT IBM P260 i że jest dobry itp. ale może ktoś poleci jakiś inny model w podobnej cenie/jakości 21 lub 22 cale . ( Ino nie piszcie że CRT to złom,bo na LCD nie mam siana)

 

 

Pozdro

 

Polecam Ci tego Della lub ewentualnie troszke jego nowszy model, ja mam dokladnie taki:

http://allegro.pl/item304852522_dell_p1110...na_okazja_.html

 

Monitor spisuje sie doskonale, jedyna wada to waga...cos ponad 40Kg i gabaryty(duza duppa:P), uzywalem tego monitora dobre ponad pol roku zanim sie na LCD przesiadlem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem już kiedyś, na początku marca, chcem kupić nowy monitorek. Poradziłes mi Juchy, żeby pochodzić p osklepach, posprawdzać, nie w kązdym się godzili, to znaczy, jak mówiłem, że chciałbym podłaczyć do X-boxa 360, swojego którego przywiozłem, to słyszałem odpowiedż nie za bardzo, do komputeraz możemy panu podłaczyć, ale nie do konsoli, bo na niej się gra na telewizorach. Parodia, inteligencja sprzedawców, ale ja nie o tym, po dużych selekcjach, wybrałem jeden monitorek, chodziło mi o pare rzeczy, przedewszystkim, o to, żeby miał 22 cale, Samsung, mam zaufanie do ich monitorów, ale przedwszystkim chodziło mi o to, żebym mógł podłaczyć do niego Xboxa wejściem VGA i Pleja 3 wejściem HDMI. Wybrałem ten monitorek http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=312037046

 

i teraz pare pytan, czy pod względem parametrycznych, może byc?

Na Xboxie 360, wiem, że będzie wyswietlane wszystko ok, ale nie wiem jak to z Plejakiem 3?

I ostatnie pytanie, jeżeli monitor okaże sie ok, dla dwóch konsol, i tak jak pisałem X podłącze przez VGA, a Plejaka przez HDMI, to co z dźwiękiem, mam tam jakieś głośniki 5.1 z subbuforem komputorowe Logitecha, można je podąłczyc jakoś do tego monitora, żeby był dźwięk w 2 konsolach? oczywiście w zależności, którą akurat włacze?

 

Troche namieszany post, ale licze, że znawcy Juchy i Wampis, skumają o co chodzi? hehe

Odnośnik do komentarza

Witam

Czy jest jakas roznica miedzy tymi kablami chodzi mi o jakosc obrazu ...ktos pisal zeby nie oszczedzac na tym kablu :D mozze brak jakis przejsciowek w tanszym odpowiedniku?

 

http://naszacena.pl/cena/konsola-microsoft...-vga-hd-av.html

 

http://www.allegro.pl/item306933646_kabel_...cany_sklep.html

 

Druga sprawa moj monitor posiada jedno anologowe wyjscie D-sub VGA czy istnieje przejsciowka umozliwiajaca podpiecie pc i xbox jednoczesnie do monitora ? :D

Edytowane przez Sollo
Odnośnik do komentarza
I ostatnie pytanie, jeżeli monitor okaże sie ok, dla dwóch konsol, i tak jak pisałem X podłącze przez VGA, a Plejaka przez HDMI, to co z dźwiękiem, mam tam jakieś głośniki 5.1 z subbuforem komputorowe Logitecha, można je podąłczyc jakoś do tego monitora, żeby był dźwięk w 2 konsolach? oczywiście w zależności, którą akurat włacze?

nie znam sie na glosnikach do kompa, ale jest tam jakis dekoder pewnie. jak ma optyka to najlepiej sie opytkami podlaczyc niezaleznie. bo tak na logike biorac, nawet jak sie przez monitor podlaczysz to raczej bedzie stereo niz 5.1.

 

EDIT

po zerknieciu na aukcje i obrazki stwierdzam brak jakichkolwiek wyjsc poza sluchawkowymi, wiec tylko istnieje mozliwosc bezposredniego podpiecia sie pod glosniki.

ewentualnie potrzebny bylby Ci jakis splitter jesli dekoder nie ma kilku wejsc.

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
Dokładnie to 5.1 bez dekodera to tylko stereo. A tak jak mówisz, jedyne wejście w tym monitorze to na słuchawki, jeżeli chodzi o dźwięk, Czyli kolejny monitor odpada.

nie wejscie, bo tych jest troche, tylko wyjscie :D

a tak przy okazji - nie lepiej byloby dla Ciebie spupic sie na kupnie monitora jako wlasnie zrodla obrazu, a zmienic zestaw glosnikow? nie jestem oblatanty w temacie, ale podejzewam, ze wyjscie optyczne czy nawet coaxialne z monitora/tv to raczej rzadkosc. przynajmniej szukajac TV nie trafilem na takiego - moze patrzylem na zbyt niskie polki i drozsze maja takie bajery.

wiem, ze zmiana glosnikow to dodatkowy (pewnie nie planowany przez Ciebie wydatek), ale dosc rozsadne glosniki Logitecha Z-5400 mozna uzywane na allegro trafic za 500-600. maja dekoder z dwoma wejsciami opt i jednym coax. mam do nich (choc ja mam model Z-5450 ale roznia sie tylko bezprzewodowymi satelitami) podlaczone 2 konsole i odtwarzacz DVD.

chyba, ze ogolnie jestem w bledzie i znajdzie sie monitor/tv z wyjsciami cyfrowymi.

innym wyjsciem jest uzycie wspomnianego przezemnie wczesniej splittera. osobiscie uzywalem wczesniej splittera component do obrazu. urzadzenie to poza wejsciami R G B i audio L R mialo wejscie optyczne. w ten sposob mozna bylo podlaczyc 3 rozne urzadzenia kablami component z dzwiekiem przez optyka.

Odnośnik do komentarza

I własnie na się zdecydowałem, monitor już mam upatrzony, a kupuje te głośniki co ty masz, Z-5450, tymbardziej, dekoder ten ma 2 optyki, czyli będe mógł podłączyć Ps3 i X. I tak jak pisałeś znaleśc monitor, z wejściem optycznym, a co dopiero 2, prawie niemożliwe, chyba, że za kosmiczne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja mam pytanie: mam zamiar kupić monitor i podłączyć do niego iksa, początkowo rozglądałem sie na jakimś monitorem 22" teraz zwróciłem sie raczej w kierunku 21" monitora gateway z matrycą S-PVA.

monitor chce podłaczyc przez złącze dvi, pewnie takim kablem: http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FFF88E03 ostatecznie za pomoca przejściówki dvi->hdmi i kablem hdmi/hdmi... problem tylko: co z dzwiękiem? hdmi przesyła dzwiek, dvi nie, obudowa wtyczki do podączania composite/component uniemożliwia wtyknięcie do xboxa jednocześnie dwóch kabli... na jednym forum w koncu wyczytałem że można wtyczke do composite zdemontować[ta obudowa to tylko zatrzasniety na wtyczce kawał plastiku] i przez przejsciowke chinch na mini jack podłączyc jakiekolwiek głosniki albo słuchawki, tylko czy z tym nie będzie żadnych problemów? czy xbox nie zbuntuje sie gdy podłącze obydwa kable? w końcu po coś zrobili wtyczke uniemozliwjającą podłączenia obydwu kabli ._.

Odnośnik do komentarza

 

Wiem, nie o to pytałem, wiem ze są takie kable, wiem też ile kosztują w sklepach[jeśli już sie znajdzie] i jak trudno je dostać na allegro... ale post wyzej w tamtym temacie jest pomocny:

Najlepiej kup kabel hdmi i zwykły kabel VGA (tylko po to aby podłączyć dźwięk optykiem do kina domowego)-ja kupiłem taki kabel na giełdzie za 30 zł, lub allegro. Musisz zdjąć z wtyczki kabla VGA górną pokrywę (niewielki płaski śrubokręt wystarczy) i z wierzchu nakleić izolację. Teraz tylko podłączyć optyczny, wtyczka do konsoli i voila

I chciałbym zrobić to samo z kablem composite dołączanym defaultowo do ixa. Już drugi raz czytam o takim rozwiązaniu i to mnie ośmiela i wystarczy mi zebym nie bał sie pakować w takie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wytłumaczyć pewną dziwna rzecz? mianowicie gram na xie na monitorze LCD 17" i jak w konsoli ustawiam obraz panoramiczny to jest trochę "nierozciągnięty" obraz (nie przeszkadza mi to w sumie) ale jak zmieniam na opcje "normalny" to wszystko jest ok ale jakość grafiki wyświetlana jest żenująca : | czego tak sie dzieje, można to jakoś zmienić?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...