Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, otoz nie moge polaczyc sie z ruterem za pomoca wifi. Nigdy wczesniej nie probowalem, ale wczoraj chcialem sprawdzic, jak wygladaja funkcje sieciowe w niektorych grach. Wlaczam wlan na konsolce, zaczynam wyszukiwac sieci wifi i zamiast nazwy mojej sieci pojawia sie szary napis 'Not Supported', mimo ze sygnal jest 100%. Ktos wie dlaczego? Dodam, ze wszystkie inne sprzety dobrze wspolpracuja z moim ruterem, tylko PSP ma problem. :confused:

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

To raczej sprawa szybkości karty pamięci, grając z cso na psp go (pamięć wbudowana) często miałem zcinki zwykle podkręcenie procka lub zwiększenie cache-u rozwiązywało sprawę, zwłaszcza to drugie. Na psp 3k i szybkim zestawie 2x 8gb klasa 6 nie miałem żadnych zcinek nawet jak obniżyłem zegar konsoli ( wolniejszy zegar=dłuższa gra)

Odnośnik do komentarza

A co z jakims dobrym menagerem plikow pod psp bezposrednio? Latwy i przystepny w obsludze jak na PS3 multiman? ;]

 

PSP Filer, mocarz. Jak musisz skasować coś/przenieść/skopiować to super się sprawuje. Oprócz tego też zgrywa UMD od *.iso, pozwala na zmianę kolejności gierek w menu (zawsze mnie to wkur,wiało, że najnowsza najwyżej jest) i multum innych bajerów, polecam.

Odnośnik do komentarza

Dobra. Mam sift 5.50 prometheus. Nie dziala mi emu Snesa i CPS - wrzucam wszystko do dobrych katalogow, widac emulator w menu "game", odpalam i wywala jakis komunikat "gra nie moze byc uruchomiona". Ych. Co robie zle?

 

Komunika brzmi: "the game could not be started (80020148):

 

:(

 

 

Zaktualizuj do sobie soft do 6.20 a potem wgraj pernamentnego hen-a najlepiej pro-b 9 lub LCTF ME. LCTF-a nie miałem bo to tylko dla PSP od 01 do 03g (1k i pierwsze 2k) ale PRO-b działa super i co najwarzniejsze aby przerobić nim konsolkę nie musisz wiedzieć nic a nic o hackowaniu samego PSP ;)

 

ps. na życzenie mogę udostępnić stosowne pliki :D

Odnośnik do komentarza

Dobra, teraz pytanie ode mnie, bo widzę jestem BARDZO do tyłu w świecie CFW O_o. Jak widzę od dawna 5.03 przestało być najwyższym "hackable" softem. Jaki teraz jest najwyższy? Chętnie bym skoczył do góry, bo folderki w muzyce i filmach to fajna sprawa. No i ogólnie lubię mieć najnowsze oprogramowanie :D.

 

Czy zmieniło się coś w kwestii stałej przeróbki (czy stało się to możliwe dla PSP 3k)? Mógłbym prosić o mały brief, o listę rzeczy, jakie scena osiągnęła przez ten rok? Jaki jest obecnie najwyższy w pełni "hackable" (jak 5.03) soft dla PSP 3k? Czy są jakieś przeciwskazania co do upgrade'u?

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Więc tak...

 

PSP 1,2 aktualnie są przerabiane na 3 sposoby

1. CTF 5.50... staroć!!!

2. HEN PRO-B 6.20 tą wersje można zainstalować na stałe w każdej konsoli psp 1,2K, hen ten jest czysto softowy więc działa nawet na jak dotąd nieprzerabianych modelach psp 2k!!!

3. LCTF 6.60 ME (nie wiem jaka wersja jest najnowsza bo mam psk 3K i GO)

 

Właściciele PSP 3K i GO do wersji 8g mogą zainstalować HEN-a 6.20 (można downgreadować soft w razie potrzeby)

Posiadacze PSP 3K i GO w wersji 9g do 11g mają do wyboru tylko tymczasowego HEN-a na dowolny soft od 6.35 (dostarczany z 9g) do najnowszego 6.60 dodawanego z nowym obciętym PSP (tania wersja bez wifi)

 

Zarówno CTF ME jak i HEN PRO pozwalają na odpalanie plików iso,cos. Uruchamianie programów HB i gier z PSX-a (w eboot-ach) niedawno pojawił się też popsloader na systemy od 6.20 do 6.60, w sieci krąży też masa ciekawych wtyczek np category light - wtyczka do sortowania w grupy i kategorie gier i programów.

 

HEN PRO doskonale radzi sobie z emulatorami, udostępnia programom HB cały zablokowany ram konsolki i kernel mode! No i co najważniejsze nie trzeba już szukać zpatchowanych gierek WSIO działa od kopa!!!

 

Niedługo pojawi się stabilna możliwość downgreadowania softu na konsolkach 9g do wersji 6.20 którą można potraktować permanentnym HENem

 

ps. jak by ktoś z Krakowa chciał przerobić i zaktualizować swoje PSP to mogę się poświęcić za przysłowiowego browarka czy dwa :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziękuję KiNiO_64, dokładnie o takie coś mi chodziło. Jeszcze jedno małe pytanko. Widziałem, że są jakieś downgradery. One naprawdę działają na KAŻDYM PSP i na czyściutkim, oryginalnym sofcie O_o!? Aż do tego stopnia złamano już PSP :D? Aż niesamowite, że kiedyś przypadkowy update = konsola już tylko do oryginałów i ludzie tracili nadzieje, a tutaj coś TAKIEGO!

 

Mam PSP-3004 jakby co, model płyty głównej Brite (03g).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie robilem. Nigdy nic nie zniklo - ani save'y ani nic innego. A startowalem z 5.50 chyba i doszedlem do 6.60, zachaczajac pare razy o 6.39 i robiac downgrade do 6.20 i nastepnie znowu skaczac po jakims czasie do 6.39 a teraz do 6.60. CO wcale nie oznacza ze innym tez sie uda, ale ryzyka ze cos zniknie z mc jest raczej bliskie 0.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak wiec mysle nad zakupem i mam pare pytan:

-Rozumiem, ze brac 3004? Da sie go trwale przerobic? Bo gdzies slyszalem, ze dzisiaj nie ma juz problemow. (takze do jakiej ceny warto?)

-Jak wiadomo, bateria w PSP nie starcza na zbyt wiele. Mozna kupic lepsza? Jaka? Ile dluzej mozna grac?

-Czekaja mnie jakies konsekwencje za probe zalogowania sie do PSS na CFW/podlaczenia sie do PS3? Da sie na CFW grac online?-Gry z PSX da sie przekonwertowac na PSP. Slyszal ktos o konwertowaniu sejwow? ;)

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza

gdyby to był DS to napisałbym, ze pewnie taśma się wypięła i szaleje. PSP po wypięciu taśm od lcd itp. zazwyczaj nadal dziala... o ile nie zrobiło sie przy okazji jakieś spięcie.

 

trudno ocenic co się stało.

dokladnie cos takiego sie dzieje...

http://www.youtube.com/watch?v=zh3KKeqxQoI

wezme sie za to sam , ale nie jestem pewien od czego zaczac, gdzie szukac(w komentarzach nic nie ma, same nieprzydatne sugestie)?

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...