Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa"... pytania i odpowiedzi ;]


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla mnie.

 

Odkąd przestały wychodzić nowsze wersje softu CFW, użytkowanie PSP stało się lekko ograniczone, jeśli można to tak nazwać. Mam ochotę zagrać sobie w zamówioną już Personę, a także parę innych pozycji wymagających softu 5.55 lub 6.00. Szkoda mi jednak rezygnować z posiadanego już CFW, nie dlatego, że gram na piratach (kupuje oryginały), ale naturalnie perspektywa gry wyłącznie z UMD, bez możliwości uruchamiania pozycji PSX czy użytkowania homebrew mi się nie uśmiecha. Konsola jest w wersji przerabialnej, dlatego chciałem zapytać, czy istnieje możliwość aktualizacji softu do oryginalnego (aby przejść dajmy na to Personę), a następnie powrotu z niego do starszej, przerobionej wersji bez większych problemów? Zapewne potrzebować będę baterię Pandory i kartę z softem. Do kupienia widziałem takowe na allego. Cena trochę odrzuca ale cóż, lepsze to niż kupowanie drugiej konsoli, co też brałem pod uwagę ;p. Moje pytanie: czy takie zabawy są ryzykowne dla osoby zielonej w tych sprawach? Jak duże jest ryzyko bricka, czy taka zmiana softu szkodzi jakoś konsoli, czy powinienem mieć coś na uwadze przy użytkowaniu baterii? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Kluczowe jest to, jaki model PSP posiadasz. Jeśli jesteś w posiadaniu PSP-1000 to na 99 % takie machlojki są możliwe, nie wiem co ze starym PSP-2000, ale tutaj pewnie też można tak. Na bank nie pobawisz się Pandorą na nowych modelach PSP-2000 i na wszystkich 3000.

 

Też mnie to irytuje, mam kasę, mogę kupić takie Gran Turismo czy LBP, ale nie ma to sensu, bo upgrade = strata wszystkiego, co mi daje CFW, a jest tego od cholery. Durne to jest, chciałbym być uczciwy i mimo to Sony każe mi odebrać sobie wygody CFW. Zabezpieczać gry, by nie poszły z karty - tak, ale nie zmuszać do upgrade'u. Patrząc wstecz, było to bezsensowne, bo wszystko poniżej 5.55 jest złamane i jedyne, przed czym obroniło się Sony, to przed sprzedażą paru kopii więcej. Kto chciał, grę ściągnął i uruchomił po jakimś czasie, kto chciał kupić nie kupił, bo musiał zrobić upgrade.

 

5.55 i 6.00 też pewnie kiedyś będzie złamane (PSP-3000 było nie do złamania, ale w końcu się prawie udało), więc w końcu i w GT sobie pogram. Ale czy z UMD nie wiem, nawet jeśli, to kupię na pewno za niższą cenę niż chciałbym kupić teraz.

Odnośnik do komentarza

Model Slim w starszej wersji, przerabialny, jak już wspomniałem. Gdy kupowałem chyba jeszcze nie było nawet nieprzerabialnych modeli. Chodzi mi po prostu o ewentualne ryzyko bricka lub innego uszkodzenia konsoli. Nie znam się na tym więc pytam.

 

Sony to idioci. Skoro konsola oferuje im olbrzymie możliwości, które twórcy homebrew już rozpracowali, to dlaczego firma nie wprowadzi podobnych zmian oficjalnie? Co to za problem zrobić program do robienia screenów, uruchamiania pdf'ów czy plików txt a także wiele innych? Rozumiem uruchamianie gier z karty (aczkolwiek i tutaj powinni dać możliwość posiadaczom oryginałów samodzielnego zgrania posiadanej kopii z poziomu konsoli) i ewentualny emulator PSX. No ale serio, mam grę która już z karty ma dosyć długie loadingi, a gdy widziałem ją w wersji UMD to wydała mi się ona wręcz niegrywalna. O ile nowe pozycje posiadają opcję Data Install w większości przypadków, tak starocie już nie. A ja mając dysk PS2 i cfw na PSP rozpieściłem się jeśli chodzi o szybkie loadingi. Także PSP to w chwili obecnej jedyny sprzęt na jakim odpalę japońskie gry PSX (tak, też mam oryginały), nie licząc emulatora PC, którego używać nie lubię. Tym samym mógłbym na jakiś czas zrezygnować z cfw, głównie aby przejść Personę, ale chciałbym mieć potem możliwość downgrade'u i powrotu do cfw, dlatego chciałem wiedzieć jak to jest z tą pandorą.

Odnośnik do komentarza

heh widze ze nie tylko ja mam takie problemy..

chetnie bym pogral w niektore nowe gry (moze nie te co własnie wyszyly, ale te co wyjdą w najblizszym czasie) , i wkurza mnie to ze nawet jak kupie oeginal to w niego nie pogram bo bym musial wwyalic wszystkie inne stare rzeczy...

a w wypadku kiedy dodatkowo moja konsola sie kaszani gdy w napędzie jest płytka to tym bardziej mi utrudnia sprawe..

Odnośnik do komentarza

W chwili obecnej Coati wszystko na to wskazuje,że na psp z cfw nie pogramy się w każdą zapowiedzianą nowość nawet jakbyśmy mieli ją oryginalną :/.

 

Choć podobno dla posiadaczy starych psp(1k i część 2k) z przerabianą płytą główną istnieje sposób zainstalowania oficjalnego 6.0 a potem za pomocą pandory i innych magicznych sztuczek powrotu do niższych softów.

 

btw. dla psp 3004 istnieje cfw 5.50 ? czy ostatni soft dla tej konsoli to 5.03-GENa lub b?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Czy istnieje możliwość swobodnego przejścia z 5.50 GEN na 5.00 m-33 ? Chciałem tym powyższym sposobem przetestować Personę, ale niestety się nie uruchamia na m33 (czarny ekran). W sumie nawet nie wiem czym się różni GEN od m33, ale dla tej gry myślę czy nie warto go zmienić. Jednak w razie czego wolałbym mieć możliwość powrotu.

 

EDIT:

Pytanie nadal aktualne, aczkolwiek i tak przesiadłem się na 5.50 GEN-B2. Persona działa w porządku, a w przypadku reszty homebrew i emulatora PSX nie widzę problemów.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Witam!

 

Używałem do niedawna software 5.03 m33 i chciałem się przesiąść na GEN.

Zrobiłem wszystko ładnie, sflashowałem, potem nacisnąłem kółko i konsola się zawiesiła :/

Teraz nie mogę uruchomić ani M33 (CFE) ani GEN.

Można jakoś temu zaradzić? Dodam, że mam nieprzerabialną płytę główną.

Edytowane przez Zaku
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...