Skocz do zawartości

360tka Siadła i Wstać Nie Chce...


Rekomendowane odpowiedzi

Tak musiałbyś wyciągnąć klucz napędu z konsoli żeby wgrać go do swojego starego napędu.

Zależnie od modelu robi się to inaczej.Chyba najłatwiej właśnie z Samsung/Samsung-Hitachi. Sam to robiłem według jednego z tutoriali z internetu ale w tym wypadku nie to jest problemem-Facet na aukcji pisze ze grał na Xbox live na Lt 2.0 i konsola nie jest zbanowana(wg. mnie jeszcze nie)Jego error napędu "Odtwórz DVD" jest spowodowany włożeniem źle nagranej pirackiej płyty i konsola ta jest już zapewne"oflagowana" przez M$ i poleci przy najbliższej fali banów , właściciel pewnie o tym wie :[ .

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No więc sprzedałem swojego szrota, samą konsolę i się zastanawiam co dalej. Na allegro są niby do kupienia dosyć tanio poserwisowe konsole z anglii ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ktoś doradzi?

Ja doradzę : Generalnie nie ma to sensu bo są to uszkodzone konsole z podgrzanymi układami GPU tzw. Reflow, a po takim zabiegu RRoD napewno powróci. Może podziała 2 dni a może max pół roku. Ja kupiłem taką na początku wakacji po trzech tygodniach wyskoczył jej RROD.

Taki szrot nie jest warty więcej niż 100 zł - lepiej dozbierać i kupić Slim'a ( co ja staram się zrobić od 3 miesięcy ;) )

Edytowane przez Darth Krizzo
Odnośnik do komentarza

Tylko że wole tą starą wersję bo mam i dysk i wszystkie kable i zasilacz od tej starej. Chcę to jak najtaniej załatwić. Czyli te po reflow to lepiej nie bo to syf.

EDIT: Co myślicie o tym:

http://allegro.pl/xbox-360-premium-gwarancja-pisemna-lodz-od-firmy-i2668396853.html

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

trzeba nazywac rzeczy po imieniu

reflow a reflow to wielka roznica, to tak jak pisac jadlem zupe i zupa byla syf, tzn. ze ZUPY to SYF?

wazne jest co w rzeczywistosci bylo robione z pelnymi szczegolami i to mozna oceniac, a nie nazewnictwo, ktore sobie kazdy podaje jak chce nawet nie wiedzac co pod tym sie kryje, albo opoiwada o haslach tak by klienta przyciagnac, a pozniej klienci opowiadaja takie brednie, a otwiera sie konsole, a tam co innego, tak jak allegro zaslane opcja REBALLING gdzie pod tym haslem sa nawet xclampfixy, trzeba sie znac i wiedziec ze pewne rzeczy sa nieoplacalne przy takich cenach tych konsol to by sie nie nabieralo na hasla...

 

te z Angli to dostaje na serwis, maja zrobiona jedna z opcji tzw XCLAMP FIXa, biale z pcv podkladki zamiast xclampa i lekko podgrzane uklady (zaden reflow), na pewno luty nie byly w fazie cieklej, mogli to sobie grzac byle czym i byle jak bo itak to nie bylo istotne jesli nie bylo opcji by to polutowalo "zerwane" luty...

czyli reasumujac te konsole w cale nie byly naprawione po awarii tylko zrobiona sztuczka by to pochodzilo jeszcze troche po to by to sprzedac, do uzytkowania to sie w takim stanie nie nadaje...

 

po za tym , na allegro nie kupuje sie takich rzeczy, ani X360 ani PS3, awaryjnosc X360 tego o ktorym mowa to ma powyzej 50%, i tu male znaczenie czy to bylo po naprawach czy nie bo i tak awaryjnosc jest mega, jak sie ktos nie zna to unika takich zakupow jak ognia

 

ze starych w sensie FAT to tylko JASPER wersje mozna celowac z takich zakupow w ciemno od anonimow, a tu znow trzeba sie znac i wiedziec jak to rozpoznac i jak nie dac sie nabrac...

 

slim jest bardziej awaryjny od FAT-JASPER, ale nie ma porownania do innych FATOW ktore sa mega awaryjne, czyli w ostatecznosci jak sie ktos upiera na zakupy uzywki na allegro to slim

 

to co CI zostalo mozesz wlozyc do SLIM, tylko samego slim to raczej nie kupisz

ale jak sie uda

to do zasilacza od fat kupujesz tylko adapter wtyczki zasilajacej

hdd to wyjmujesz z obudowy i luzem wsuwa sie do slima, tak jak w kazdym lapku, ramki oryginalnej nie potrzeba...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie pytanie. Padł mi laser, ogólnie cały napęd bym wymienił bo czasami sie nie chce wysuwac tacka. Mam konsole Fat z 2008 roku. Pytanei brzmi.

Chce wymienic cały naped i czy moge zamontowac byle jaki. Czy musi byc taki sam czyli sprawdzic go po producencie i nr seryjnym ?. Help. Z góry dzienkuje

Odnośnik do komentarza

konsola Slim...zaczela strasznie buczec..na poczaku delikatnie natomiast teraz jest to taki dzwiek ze calkowicie uniemozliwia grania..chodzi niczym betoniarka..

da sie cos z tym zrobic??

laser to nie jest bo czy plyta jest czy jej nie ma w srodku to i tak X wyje...

myslicie ze przeczyszczenie wentylatorka pomoze??

 

p.s rozlozylem tylko obudowe i sie naprawilo ;)

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Są określone modele, sam tego nie zrobisz.

Oddaj konsolę do serwisu koszt od 50zł do 200zł

 

wiem jak rozkrecic konsole i wyjac naped. pytanie jak kupie taki sam model napedu. moj model to :

 

MODEL NR :VAD6038

PHILLIPS BENQ

LUTY 2008

sa na allegro po 85 zł

wyjme stary zapodam nowy i smiga ??. czy trza cos wgrywac. konsole mam nie przerobiona i nei chce przerabiac oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Moja konsola może nie siadła (jeszcze) ale coś zaczyna się dziać. Odpaliłem sobie demo Mafii 2, pograłem tak z 6-7 minut a tu nagle na całym ekranie pojawiły się jakieś białe kropki, (cholera wie, artefakty?) rozmieszczone w równych odstępach. Gra nadal działała, można było wejść do dasha bezproblemowo. Dotykam sprzętu, a on nagrzany jak cholera. Wersja konsoli to Slim 250 GB, kupiona jako nówka (teoretycznie) w Media Markcie jakieś dwa tygodnie temu.

Edytowane przez P@cj3nt
Odnośnik do komentarza

@Pacjent nagraj filmik na komórce abyś miał dowód tego co się dzieje z konsolą idz do MM z paragonem powiedz co się dzieje z konsolą ,pokaż filmik i powinni Ci wymienić .

Zadzwon też na linie MS i także przedstaw problem .

 

Koleś miesiąc temu kupił też S 250GB z KInect w MM w zielonej górze po tygodniu konsola zaczęła fiksować przy włączeniu Kinect'a , pokazywały się arty,zwiechy i inne cuda. Koleś nagrał filmik pokazał to gościowi w MM i od ręki dostał nową konsolę.

Typek w sklepie tylko poprosił o zgranie owego filmiku .

Działaj im szybciej tym lepiej dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mój Xbox po 5 latach służby odmówił posłuszeństwa i pojawił się Red Ring of Death. Jest to najstarsza wersja, jeszcze bez HDMI więc oczywiście o rzadnej gwarancji nie ma mowy.

 

Czy da się to jakoś naprawić we własnym zakresie domowymi sposobami? Jeśli nie to ile pieniędzy orientacyjnie szykować na serwis?

tylko ze okreslenie "Red Ring of Death" to hasło, a nie konkret

nawet nie napsiales 1 czy 2 czy 3 czerwone diody...jak 3 to jaki blad szczegolowy itd...

najpierw to musi ktos zdiagnozowac co ma o tym pojecie, a dopiero mozna sobie gdybac co robic...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...