Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

w kwestiach technicznych widać,że Square woli się zabezpieczyć tłumaczeniem ,że to stary build ewentualne narzekania np. na tekstury czy też framerate podczas demka .Ciekawe czy pełna wersja będzie rzeczywiście bardzo się różnić od demka....no i kwestia dwuwarstwowego bluraya-coś czuje,że na x360 padnie rekord jeśli chodzi i liczbę płyt :D

 

Co do systemu walk-liczę,na połączenie taktycznej warstwy z ffX z efektywnością i widowiskowością.

 

Co do fabuły-lubię s-f i tylko proszę Square by fabuła w tej częśći była jak najbardziej dojrzała i zawierała jak najmniej elementów żartobliwych,kiczowych itp.Dobry żąrt raz na jakiś czas nie jest zły ale Japończycy często przesadzają.

 

Do obu Finali (XIII i vXIII) mam wielkie i to wielkie nadzieje i liczę,że się nie rozczaruje.Niech to będzie ostateczny dowód na to,że jrpg nie umarły i ostatnią ich wielką platformą było ps2...

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

ciekawe co z gambitami. pomysł był wdeszke ale może przez fakt, że starcia będą teraz bardziej 'devil may cry podobne' i będą wymagały większego zaangażowania od gracza to postanowiono zrezygnować z 'auto-fightingu' :)/ z drugiej strony wystarczy, że trzeba bedzie nacisnąć głupie R1(jak w FFVIII) przy każdym ataku albo zainpletowac comobosy jak w Vagrant Story i byłoby zawsze co robić podczas starć. mierzi mnie na sama myśl o kolejnym finalu w którym by rzucić czar trzea przelecieć 10 tabelek.

Odnośnik do komentarza
Jakikolwiek XIII by był, i tak go nie kupie, nienawidze klimatów cyberpunkowej przyszłości. w ogole lubie gry głownie tylko osadzone w naszym obecnym świecie, albo gre w czasach zamków&księżniczek itd xD pod tym względem podobał mi sie Final IV.

 

A ja lubie Cyberupunk i powiem Ci tyle ze po trailerach widze ze go tam jest tyle co rozlanej zupy do okola rondla :)

Odnośnik do komentarza

Kwestia 'ile ta gra bedzie płytek zajmowała na x0' moze co poniektórych zdziwić bo to, że gra na PS3 ma 50 gb to nic jeszcze nie znaczy bo niektórzy twórcy aby przyspieszyć wczytywanie danych na konsoli Sony dublują obraz płyty - innymi słowy, wsadzają 2 takie same gry na jeden krążek (np Oblivion). W przypadku X0 takiego zabiegu nie ma :).

Odnośnik do komentarza
Pod względem szybkości systemowi walki z FFXIII najbliżej do FFX.
I to jest bardzo dobra wiadomość :) System walki w FFX był jak dla mnie idealny więc mogą go nawet skopiować :P

Co do systemu walk-liczę,na połączenie taktycznej warstwy z ffX z efektywnością i widowiskowością.
Jestem za! :)

 

Jakikolwiek XIII by był, i tak go nie kupie, nienawidze klimatów cyberpunkowej przyszłości.
Do cyberpunka to trochu daleko tej grze ;) FF zawsze trzymało się "fantasy", a że czasem dorzucali do tej zupy trochę si-fi - każdemu zdarza się mały skok w bok ;)

 

Kwestia 'ile ta gra bedzie płytek zajmowała na x0' moze co poniektórych zdziwić bo to, że gra na PS3 ma 50 gb to nic jeszcze nie znaczy
Gra pewnie nie przekroczy pojemności jednowarstwowego BD, a mówienie, że "zastanawiali się nad tym, czy gra będzie wymagała jedno, czy dwuwarstwowej płyty Blu-Ray" to zwykły marketing, który ma pokazać jaki to wielki i wspaniały projekt. Myślę, że w przypadku XO zamkną się w 4 DVD - w końcu za każdą dodatkową płytę to oni płacą więc jakby nie patrzeć leży to w ich interesie żeby pomieścić co trzeba na niewielkiej ilości płyt.

 

wsadzają 2 takie same gry na jeden krążek (np Oblivion). W przypadku X0 takiego zabiegu nie ma smile.gif.
Skoro mają taką możliwość to mogą i 8 razy wsadzi jedna grę na jednego BDeka (jest taka możliwość jeżeli gra oryginalna zajmuje jednowarstwową płytę) mi to nie przeszkadza, a jeżeli ma sprawić , że gra będzie płynniejsza to nawet jest to wskazane. W końcu Sony dało taką możliwość twórcom więc czemu nie skorzystać dla lepszej jakości produktu? :) W przypadku XO nie ma takiego zabiegu bo jest niemożliwy w większości przypadków ;)
Odnośnik do komentarza

Są już skany z OPM i Edge. Redaktorzy tych magazynów mieli już okazję zagrać w FFXIII. System walki oraz grafika wyglądają obiecująco.

 

http://i696.photobucket.com/albums/vv325/C...2009/OPM3_W.jpg

 

Więcej: http://finalfantasy-xiii.net/

 

 

 

 

----

Serge : Nie wrzucaj takich wielkich obrazków w treść posta!

Odnośnik do komentarza

Pożarłem całą relację "Edge" i jestem napalony. Zwłaszcza tym, że scenariusz ma być wielowątkowy i mają być nawet całe rozdziały z perspektywy jednej z postaci. To pachnie "szóstką", a to dla mnie najmilszy zapach.

 

Trochę szkoda, że SE przyznają, iż targetem kolejnych części są zawsze nastolatkowie - i że pierwotnie Balthier miał być głównym bohaterem "dwunastki", ale właśnie ze względu na target uczyniono nim Vaana. To jest podejście, które mnie niepokoi, bo jednak nie jestem jedynym, który śledzi serię od dobrych kilkunastu lat i możnaby mieć nadzieję, że seria będzie jednak dorastać, a nie dzecinnieć. Na razie FF13 nie wydaje się tak infantylne, jak poprzednik (nie mówię, że to był jakiś wyjątek wśród jRPG), ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Pożarłem całą relację "Edge" i jestem napalony. Zwłaszcza tym, że scenariusz ma być wielowątkowy i mają być nawet całe rozdziały z perspektywy jednej z postaci. To pachnie "szóstką", a to dla mnie najmilszy zapach.

Tym samym jestem zachwycony i jednocześnie zaskoczony :)

 

Skany pierwsza klasa,szkoda ,że demko płatne :(

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

system walki ma być podobny do starych finali czyli jakaś odmiana ATB,nawet walki nie będą na tej samej planszy na której normalna eksploracja(czyli znowu stare finale). Z tego co widać fabuła w XIII ma się skupićna wielu postaciach,a samo uniwersum ma być na tyle rozbudowane ,że bez trudu będzie można w nim umieścić kilka gier jak np zapowiedziane już FFXIIIversus i FFXIII na konsole przenośne.

Odnośnik do komentarza

http://www.nicovideo.jp/watch/sm5783925 - podobno to battle theme FFXIII (a jak fake to przynajmniej ktoś się trochę napracował), midi, trwa 2:43.

 

Da się to odsłuchać mając konto na Nico Video, nie inaczej. Na Kontowni zamieściłem wczoraj cały proces rejestracji więc zainteresowanych odsyłam właśnie tam. Dopóki ktoś nie wrzuci tego gdzie indziej nie będę Wam w stanie inaczej pomóc. : (

 

Edit: Aha, kawałek bardzo przypomina ten z pierwszego trailera jeszcze z E3 2006.

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Niektórzy już chyba położyli łapska na demie, niektórzy mają je podobno dostać jeszcze w tym tygodniu. Nie wiem czy to poniżej jest prawdą, ale osoba która o tym pisała jest wiarygodna więc zaryzykuję.

 

- w demie niektóre drogi mają być zablokowane

- grę rozpoczyna monolog Vanille

- końcówka dema jest "uderzająca"/"porażająca" pod jakimś względem

- 35-40 minut grania (reszta to jak przypuszczam cut-scenki/CG)

- niemal żadnych loadingów

- pełna kontrola nad kamerą podczas walk

- walk trzeba doświadczyć

- grafika podczas cut-scenek (tj. tych na silniku gry jak sądzę z kontekstu wypowiedzi) może wyznaczać nowe standardy

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

czyli początek 2010 w EU/US.Oby oby,trzymam kciuki ,a tym czasem znowu się wyżalę na skąpych Japończyków i ich płatne demko(choć byyznes is byyyznes jak to się mówi :P).Choć gdzieś w głębi duszy myślę,że jednak się nad nami zlitują i w końcu w okolicach premiery w JPN wypuszczą darmowe demko na ps store.

Odnośnik do komentarza
myślę,że jednak się nad nami zlitują i w końcu w okolicach premiery w JPN wypuszczą darmowe demko na ps store.

BA !, po premierze winni wsadzic demo na PSS !!

Eh zreszta nawet wtedy i tak zostaniemy zalani filmami z gameplay'a , badz pojawia sie maniacy importujacy gre, to oczywiste, wiec jakos te 6 miechow sie przezyje.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...