Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Oh noes, teraz na pewno nie kupię FFXIII.

 

A na poważnie...

 

O tempora, o mores. Najzabawniejsze jest to, że nie ma absolutnie żadnego, ale to żadnego dowodu że ten gorzej wyglądający build jest nowy. Wręcz przeciwnie. Wbrew temu co pisze ten głupawy fan site materiał jaki trafił do amerykańskiego ACC to trailer z grudnia 2008 roku. Tylko Bóg i ludzie z SE wiedzą na jakim poziomie zaawansowania były sceny z których owy zwiastun zmontowano. No, ale komentarze są, cytowania są to Unofficial Final Fantasy Shite odniosło sukces. Winszuję.

 

Być może SE wypuściło wcześniej bullshoty, ale srsly, wzywam do opamiętania.

Odnośnik do komentarza

Co ty tak przezywasz? :huh:

 

Czy ja napsialem, ze z tego powodu nie kupie gry czy cos?

Poprostu kiedys pisalem, ze screeny byly podrasowane a ludzie mi nie wierzyli (a bylo to widac golym okiem)... a teraz okazuje sie, ze mialem racje.

 

Nie wnikam czy to na dole to nowszy czy starszy build ale wiem, ze screen wyzej jest podrasowany na bank.. i nawet jesli gra bedzie wygladac lepiej niz na tym na dole to na pewno nie tak jak na tym wyzej.

 

Tak czy inaczej ta gra to dla mnie zakup obowiazkowy i raczej nic tego nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, pod Twój adres akurat nie kierowałem żadnych zarzutów. Nie mam w zwyczaju odstrzeliwać posłańców. Chyba że to ty jakimś cudem jesteś autorem tego niusa na UFFS. Hałewer, ze stwierdzeniem "AŻ tak bardzo" to się akurat nie zgadzam nawet gdyby to był najnowszy build. Mnie zresztą dziwi przy tej generacji konsol, że ludzie potrafią szukać takich detali i nakręcać się.

 

I co do przezywania - UFFS to banda skończonych idiotów. Porównanie wstawki CG do sceny na silniku gry i udowadnianie na tej podstawie downgrade'u w grafice to absolutny majstersztyk.

Odnośnik do komentarza

Ehehehe, co prawda to prawda ;)

 

Scenka CG i scenka na silniku gry to dwie zupelnie inne bajki, jezeli ktokolwiek je porownuje, albo bierze jako wyznacznik czegokolwiek to musi sie gleboko zastanowic nad soba.

 

Mnie osobiscie 'wystarczy' jezeli grafika bedzie taka jak w demku, wnioskuje ze aktualnego demka, w ktore mozna grac na konsoli, nie podrasowywali w zaden sposob. Niemniej jednak jestem pewien ze grafika poszla do przodu przez ten czas :)

 

Nie ma sie co pienic (mowia o was obu ;p) ze jakis pojedynczy site umieszcza bzdury. Nie od dzisiaj wiemy ze robienie afery to najlepszy sposob na reklame. :)

Odnośnik do komentarza

FFXIII <_<

Wystarczy?

 

E: O jakie porownanie CG i scenki na silniku gry wam chodzi? O_o

Gdyby to wyzej bylo CG wygladaloby calkiem inaczej (duzo lepiej).. poza trym to dokladnie ten sam fragment (roznica sekund) wiec nie ma mowy o CG vs real-time. W dodatku roznice w wygladzie tego czegos w tle (mostu?).

Nie chce mi sie szukac teraz.. ale keidys tez bylo tak, ze wyszlo kilka screenow... Potem pokazal sie trailer, w ktorym znajdowaly sie scenki ze screenow.. zgadnijcie jakie byly roznice :)

 

Dokladnie takie jak na screenach wyzej.

;)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

No nie moge normalnie ;]

 

A co powiesz na teorie - nowe screeny sa z x360 a stare z PS3? (nie mowie ze tak jest)

 

To jest kompletna bzdura. Firma ktora NIE MA KONKURENCJI w tym gatunku i tego typu grach, ktorej gra sprzeda sie w milionach niezaleznie od jakosci tejze gry, NIE MUSI dawac fake'owych screenow po to zeby sztucznie podniesc hype.

 

Abstrahujac juz od tego, fake oznaczalby ze nie osiagna tego poziomu w koncowej wersji, szczerze mowiac nie obchodzi mnie czy to jest fake czy nie jezeli wersja koncowa bedzie tak wygladac.

 

Cala ta akcja jest niedorzeczna tym bardziej ze drugi news daje screeny wziete ze wstawek... przeciez to widac golym okiem.

 

Polecam obejrzec ten filmik jeszcze raz :

, wyraznie widac tutaj roznice miedzy CG a wstawkami na silniku gry. Oczywiscie gra nie wyglada tak jak an tym 'lepszym screenie' ale powodem tego jest to ze dobry screen to CG...

 

 

Odnośnik do komentarza

Widze. ze nie ma sensu bo co by wam nie powiedziec to i tak bedziecie swoje...

Ja tez nie wiem po co oni takie screeny wypuszczali.. ale taka jest prawda i glupie gadki, ze to CG a nie bullshot mozecie sobie darowac. To, ze ta strona (nawet nie wiem jak sie nazywa.. link byl PS3 news i zobacyzlem wiec dalem tutaj) to akuraty malo istotna rzecz. Napisalem o wczesniejszych screenach i potem tych samym momentach w trailerze, ale wy nadal swoje. Pisze z PS3 wiec nie nie bede teraz szukal tych screenow.

Ostatnio dziwna "polityke screenowa" ma tez Polyphony Digital, ktore wypuszcza screeny z GT PSP, na ktorych sa modele samochodow z GT5, lub niektore z GT PSP ale wyrenderowane w jakosci GT5...

 

E: Powiem tak.. Poki co koncze gadke na ten temat. Okaze sie jak gra wyjdzie. MI to w zasadzie lotto jak gra bedzie ostatecznie wygladac (a mimo wszystko bedzie wygladac dobrze) bo i tak ja kupie. Poprostu zwracam uwage na pewne szczegoly i fakty.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Ja widze ze cokolwiek do ciebie nie napisac to nie dociera...

 

Te screeny sa z wstaweg CG... Byc moze SE wypuscilo fragmenty jako prerender dawno temu, a potem postanowilo zrobic to jako ingame scenke. To naprawde nie ma znaczenia.

 

Blad moze polegac na tym ze KTOS (w tym przupadku uff) wzielo screeny z CG za screeny z gry wlasciwej, a nastepnie zrobil o to afere. Ale oskarzanie jednej z niewielu firm ktora nie praktykuje (i nigdy nie praktykowala) upiekszania materialow, ze to robia (zwlaszcza gdy wersja grywalna jest od dawna w obiegu i kazdy kto chcial mogl obejrzec obszerne materialy w bardzo wysokiej jakosci) jest smieszne. Tym bardziej ze ewidentnie widac iz lepsze screeny to CG...

 

Edit.

 

Nie zwracasz uwage na fakty, tylko na 'afere' jaka sie pojawila po obejrzeniu 3 screenow. Jaki jest w tym sens? Lepiej jest wejsc na youtube obejrzec filmik autorstwa gamespot i wtedy myslec nad tym jak 'slaba' jest grafika w tej grze. Jak wspominalem roznice miedzy CG a ingame sa oczywiste i bardzo dobrze widoczne, to samo na tych screenach.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Hehe.. mialem jzu nic nie pisac ale..

Przypomnialo mi sie, ze ta "teoria" (jak to nazywasz) nie wynikla z jakies porownania na jakiejsc stronie (przynajmniej w moim przypadku). Ja sam zauwazylem te roznice jzu dawno.. ale wlasnie. Przypomnialem sobie, ze calkiem niedawno (no.. kilka miesiecy temu) SE wypuscilo znowu kilka screenow, z ktorych czesc ma wyraznie zmodyfikowane pewne elementy.

Nie zalezy mi na tym abys mi uwierzyl czy cos (jak chcesz to przeszukaj ten temat.. porownania gdzies w nim sa), ale nie zarzucaj mi pisania bzdur i tego, ze cos do mnie nie dociera.

 

Heh.. teraz juz naprawde koncze :P

 

Peace :closedeyes:

Odnośnik do komentarza
Przecież różnica w tych screenach polega głównie na rozmyciu.

Na dużym ekranie wcale tak jednoznacznie ten drugi screen nie wygląda lepiej ze względu na znacznie mniej szczegółów względem pierwszego.

Równie dobrze może być w grze opcja włączenia/wyłączenia rozmycia.

Zwróć uwagę na ramię bohaterki, włosy i fakturę skóry twarzy ;)

Coście się tak Emeta uczepili, jakby tu jakieś "ataki" na kwadratowych wyprowadzał-stwierdza fakty i tyle, niektórzy dotknięci się poczuli, jakby jakś świętość podkopał :P

Odnośnik do komentarza

Ja sie nie czepiam emeta, drazni mnie tylko przekazywanie zlych informacji dalej :P No i moze za odrobine naiwnosci ;)

 

Nie wiem ile razy bedzie jeszcze trzeba to powiedziec ze lepszy screen jest z CG a gorszy z ingame, jest to ewidentne i lepszy screen ma nie tylko lepsze modele postaci, wlosow i ogrom wiecej szczegolow. Nikt nie twierdzi ze nie. Cirex, niemozliwe jest zeby zmiana byla opcja ingame dlatego ze rozmycie to najmniejsza roznica miedzy obrazkami :)

 

Ja po prostu nie zgadzam sie ze to jest jakis szwindel, tylko naciaganie faktow. Chcialbym zeby ktos zlinkowal te screeny i info wychodza od square ze tak wyglada playable czesc gry, jezeli SE faktycznie mowilo o tym ze to jest ingame to wtedy cofne wszystko co powiedzialem.

 

Dopoki tego nie bedzie, to nie ma to wiekszego sensu. KAZDY wypuszcza screeny z renderow bo one z oczywistych wzgledow wygladaja lepiej :) To ze jakas tam strona podchwyca temat i robi z tego afere aby wbic wiecej hitow, to juz zupelnie inna para kaloszy...

 

 

Odnośnik do komentarza

To tak jakby prosic murzyna o dowod na to ze jest czarny :)

 

Wystarczy popatrzec na to co prezentuje soba ten obrazek. Popatrzec na nadgarstek Light albo na jej wlosy...

 

Kazdy kto gral w Xenosage wie na czym polega roznica.

 

Anyway, jak wspominalem jezeli SE kiedykolwiek mowilo ze tak bedzie wygladala gra grywalna to klamalo, tylko ja chcialby to zobaczyc :P

Odnośnik do komentarza

Mogę się mylić (bo sporo czasu juz upłynęło), ale Sqare sugerowało że tak ma wyglądać gra (właśnie jak na pierwszym screenie), gdyż na tym, jak się teraz okazuje chyba renderze były opcje i komunikaty jakie mamy w czasie walki realtime-owej.

Jesli więc ten pierwszy obrazek to jednak był render ( wg mnie tak, nie wierzę w "zbrzydzenie" grafiki ;) ) to trochę nieładnie się zachowali robiąc render, który właśnie poprzez dodanie ekraników z komendami ma wyglądać jak realtime .

Post trochę typu "masło maślane", ale chyba wiadomo co chciałem przekazać ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o których obrazkach teraz mówimy ale ja miałem na myśli konkretnie to:

http://kontownia.files.wordpress.com/2009/...3_risoulolz.jpg (CG)

http://kontownia.files.wordpress.com/2009/08/ff13_saikin.jpg

 

Jeśli pierwszy screen kiedykolwiek miał uchodzić za target rendera/cut-scenę na silniku gry to ja jestem biskup.

 

A o screenach które pochodzą rzekomo z najnowszego builda już wyraziłem swoje zdanie --> bullshit. Uargumentowałem to chyba przekonująco. Nowe to są tam angielskie suby.

Odnośnik do komentarza

Ale macie rozkmine.

 

Interesujące jest to, że ludzie krytykują developerów za stawianie oprawy gry ponad fabułe w nowych jrpg, a z drugiej strony robią z igły widły gdy gra okazuje się wygladać nieco słabiej niż się spodziewali.

 

Kurde to jest FF, ta seria NIGDY nie zawiodła graficznie więc dajcie już spokój i lepiej martwcie się o fabułę.

Odnośnik do komentarza

@Enkidou

Zgadzam się odnośnie tych screenów. Tutaj widać znaczącą różnicę pomiędzy renderem, a real-time. Natomiast odnośnie screenów wstawionych przez Emeta już tak drastycznej różnicy nie ma. Szczególnie, że oba są z prawie identycznego fragmentu gry, więc oba powinny być CG albo real-time. Dlatego prosiłem Trzcine o dowód na to, że screen na górze przedstawiający dokładnie ten sam urywek gry jest CG, a ten na dole nie.

 

 

Chciałbym też zweryfikować pewną rzecz. Nie popieram ani was, ani Emeta. Nie wiem czy downgrade nastąpił, czy to tylko afera mająca na celu zyskanie większej oglądalności. Widzę natomiast, że jeden obrazek wygląda po prostu lepiej (włosy, tło) od drugiego i coś mi tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...