Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Danielskii - Porownuje, bo wiesz... Przy Devil May Cry 4 bawie sie CUDOWNIE mimo ze na liczniku mam juz nabite 25H gry, a wiem ze bedzie drugie tyle :), i naprawde nie wiem jak dziekowac firmie Capcom za to, ze wydali ta gre na X360. A Mass Effect skonczylem bez wiekszego entuzjazmu :)

 

 

Sasori - Życie jest piekne :):), bo sa gusta i gusciki :P

 

ps. Ale jaja, moj post jest 1000 w tym temacie :P

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
Witam.

 

Mam malutki problem , przeszedłem gre juz 4 razy . Teraz zamierzam 5 .

Ale nie odblokowywuje mi achow za przejscie gry na trudnym i bardzo trudnym.

Przechodzac gre na weteranie postacia od 1 lvlu nie zaliczylo mi , teraz mam zamiar zaczac grac na poziomie szalenczym w ktorym napisane jest ze nalezy odblokowac ale normalnie moge zaczac na nim grac. Odblokuje mi achy za poziom trudnosci ?

Prosze o odpowiedz bo to dla mnie sprawa zycia i smierci :)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Hmmm... Poziom trudności ustalasz albo przed rozpoczęciem gry, albo na Eden Prime. Po odpaleniu przekaźnika na Eden Prime NIE MOŻESZ już zmieniać poziomu trudności, inaczej acziw nie wskoczy.

 

Nie spotkałem się jeszcze nigdzie z twoim problemem, więc przypuszczam, że zmieniałeś poziom trudności po Eden Prime - innego rozwiązania, poza ogromnym pechem i trafieniem w unikatowego buga, nie widzę :]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

takie moje 3 grosze. z innej beczki

 

ogolnie jestem przeciwnikiem polskich tlumaczen gier, bo uwazam, ze nie ma w polce dobrych tlumaczy siedzacych w tematyce gier. bo jak wiodomo, by zrobic dobre tlumaczenie nie wystarczy znac angielski perfekcyjnie, a trzeba "czuc klimat" i "wiedziec o co biega". dlatego zawsze preferowalem granie po angielsku. a juz polskie glosy w grach to jakis koszmar. wystarczylo, ze uslyszalem glos narratora w takim Crackdown, by odrazu wrocic do angielskiego. ale to pewnie kwestia gustu.

 

Mass Effect przekonalo mnie jednak, ze polskie tlumaczene nie musi byc takie zle. nie jest oczywiscie jakas rewelacja, ale jest clkiem niezle. na szczescie nikt nie wpadl na pomysl polskiego udzwiekowienia, a opcja kinowych napisow w dialogach sprawdza sie wysmienicie. slucham sobie po angielsku i jak trzeba spomagam napisami.

z menusami jest troche gorzej. funkcje itp sa ok, ale nie rozumiem do konca sensu tlumaczenia nazw przedmiotow. jakos mnie draznia te msciciele, burze, grozy itp. wolalbym avenger'a, storm'a i menace'a. a juz najmniej zrozumiala rzecza sa dla mnie rozbieznosci pomiedzy mapa i zapskami w dzienniku (ale to juz chyba blad tlumacza). dlaczego na mapie mam gromade Voyager i system Amazon, a w dzienniku "system Amazonia w gromadzie Podroznika"?

 

to ja wracam do grania ;)

ps. Ale jaja, moj post jest 1000 w tym temacie :P

z tego co ja widze, to tysiac pierwszy. ktos Cie ubiegl :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Dlaczego na mapie mam gromade Voyager i system Amazon, a w dzienniku "system Amazonia w gromadzie Podroznika"?

 

 

Dokładnie to samo mnie zmyliło. n0 może nie zmyliło dosłownie, ale zdezorientowało. Jednakże porównując system lektora w Crackdownie ze swobodnym logicznym tłumaczeniem w Mass E., to ME robi kolejny krok w przód.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość Albert Wesker

mam problem... zassalem sobie dodatek Bring Down the Sky na koncie US (normalnie mam euro) i wszystko bylo ok ale konsola sie zwalila, pojechala do naprawy i przyslali mi nowa, teraz jak wlaczam ME pisze mi, ze brak dostepu do dodatku :/ to samo jest z REZem :/ stracilem punkty wydane na te rzeczy czy jak?

Odnośnik do komentarza

Próbowałeś skasować z dysku to co nie działa i ściągnąć jeszcze raz? Byłeś zalogowany do XL? Zresztą to i tak chyba niewiele pomoże:

 

http://my.imaginationispower.com/archives/000870.html

 

Wydaje mi się, że to identyczny przypadek. Microsoft obiecał, że będzie pracować nad wyeliminowaniem tego problemu, ale zanim to nastąpi pewnie minie "trochę" czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker
Próbowałeś skasować z dysku to co nie działa i ściągnąć jeszcze raz? Byłeś zalogowany do XL? Zresztą to i tak chyba niewiele pomoże:

 

http://my.imaginationispower.com/archives/000870.html

 

Wydaje mi się, że to identyczny przypadek. Microsoft obiecał, że będzie pracować nad wyeliminowaniem tego problemu, ale zanim to nastąpi pewnie minie "trochę" czasu.

 

tak, identyczny

metoda prob i bledow doszedlem do tego, ze gry i dodatek dzialaja tylko na koncie na ktorym je sciagalem i tylko jezeli jestem online... kapa

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
moje pytanka na temat gry

 

- ile zajmuje przejscie gry (fabula+kilka/nascie misji pobocznych)

- duzo jest pukawek w grze czy standart?

- czesta sa dropy czy sporadycznie?

- trudna dla poczatkujacego gracza w rpgi?

- sa jakies bugi ktore strasznie gre utrudniaja?

 

chyba tyle

1. Niektórzy przechodzą grę w 20h ale chyba nie liznęli nawet większości misji pobocznych. Skończenie wszystkich misji pobocznych i main questa zajmuje średnio 35-45 godzin. Znam osobiście ludzi którzy siedzieli przy jednym podejściu 70h. Ale oni czytali absolutnie każdy opis planety i opisy znajdujące się z Leksykonie.

2. Pukawki sa podzielone na cztery rodzaje: pistolety, karabiny maszynowe, snajperki i shotguny. Jest kilka modeli w każdej frupie broni odróżniających się wizualnie i dodatkowo kilkanaście rodzin różniących się od siebie statystykami

3. Dropy są dosyć często w czasie walk. Przy swobodnej eksploracji w cytadeli mamy lekkie szarpnięcia spowodowane stałym doczytywaniem danych

4. Myślę, że nie jest trudna na easy i normal.

5. Czasami się bugi zdarzają, dlatego warto zapisywać tak co 10-20 minut, aby po zauważeniu buga można wczytać poprzedni stan gry. Wtedy najczęściej po bugu nie ma śladu.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
mam konto na europę i polską wersję gry

jak ściągnę kontem na usa dodatek to będzie działał normalnie ?

Powinien. Content ściągany z XBL nie jest przypisywany do konta. Każde konto na danym dysku może korzystać ze wszystkiego co na nim jest oprócz sejwów które sa przyporządkowane do konkretnego gamertaga.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
mam konto na europę i polską wersję gry

jak ściągnę kontem na usa dodatek to będzie działał normalnie ?

Byłem w takiej samej sytuacji. Ściągnąłem dodatek z konta USA a grałem na koncie UK. Wszystko działało normalnie bez żadnych problemów. Polskie napisy też były ;)

 

Mnie martwi natomiast fakt, że wyszedł dopiero jeden dodatek do ME, a twórcy mają do wykorzystania w dodatkach jeszcze 200Gs. Nie obraziłbym się gdyby na E3 zapowiedziano jakiś duży dodatek do ME :D Jeśli w najbliższych miesiącach nic nie pokażą, to pewnie będziemy mogli się pożegnać z kolejnymi dodatkami :( Do premiery dwójki został jeszcze przeszło rok czasu (najprawdopodobniej).

Odnośnik do komentarza

Apropos drugiej części - nie chcę jej widzieć wcześniej niż na jesień 2009 z jedengo prostego powodu. Mam zamiar zamgrać w bardzo dopracowanego pod każdym względem Mass Effecta więc myślę, że dwa lata developingu od premiery jedynki wystarczą Bioware na dopracowanie kontynuacji przygód Sheparda.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...