Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w cd-action tekst wyczytałem o mass effect: "Jedyną zaletą wersji na konsole było to , że wyszła wcześniej." i coś a tym że pc-ty są najlepsze i takie tam, a takze że" Tak długie loadingi mogą mieć miejsce na konsolach a nie na pc-tach"(I między wierszami także przesłanie że konsole są gorsze). Napisali też że na kompach zrobili lepszą grafe (Jednak usprawiedliwiali śie że jednak iedząc blisko można tego nie dostrzec He he). Czytając to normalnie krew mnie zalała.(A tak przy okazji ale na kompach mają zje***y interfejs, wszystko nawalone na ekranie:))

 

Odnośnik do komentarza

bo cd-action to taka gazetka dla rasowych blacharzy albo fanboyow pc-ta. w sumie nie dziwie im sie ze musza sie porywac na takie teksty bo jak wiemy jesli chodzi o gry to PC przezywa swoje ciezkie chwile. patrzac na wyniki sprzedazy to jego przyszloscia sa simsy i wow. poza tym poza marnymi portami z konsol praktycznie nic wiecej na niego nie wychodzi(gdyby nie Blizzard) i wszelakie zapowiedzi jakogos glosniejszego tytulu rowniez na PC wywiera niesamowita euforie w szeregach jego uzytkownikow. tez niedawno widzialem jakis tekst z cd-action bodajze o mafii 2 gdzie wypisywali jaka to ma nie byc niebo lepsza niz na konsolach, ze tylko PC pozwala tworcom pokazac pelnie gry etc. poprostu totalne bzdury. a najlepsze jest to ze bylo to po zapowiedzi tworcow gry ze wersja pc ma byc duzo pozniej o ile wogole ma byc.

Odnośnik do komentarza

Mnie sie ostatnio wydawalo ze cda powoli robi sie przychylne konsolom (specjalne wydania cda konsole, stały kącik konsolowy i to ze 90% redakcji ma jakąś konsole.) No ale ok może szymen czytał tak jak chciał przeczytac ;]. W sumie wali mnie to bo pisze w innej sprawie..

 

Niedawno kupiłem gre. 1 misja poza cytadelą - Noveria, zima i te sprawy. Stworzyłem lek i mam go oddac Cohenowi (czy jakos tak). Jest na mapce znaczek ! (czyli ze cos zwiazane z watkiem i jeszcze podpisane Cohen) ale kiedy tam dojde nie ma kolesia xD. WTF?

Odnośnik do komentarza

cos mi się wydaję ze nie wyczuliscie ironii ;] prawda signap?

 

 

edit

 

Ja to mam niefarta :/. Wybrałem sie na sam początek na noverie z tandetną załogą u boku -_-. Wrex + Ashley. Poziom chyba cos kolo 12-13. Jak ja do cholerki mam pokoneć tą je.baną benezję sie pytam? Pokonuje 1 przywolany oddział, a drugi juz mnie rozwala.. a przeciez jest jeszcze 3ci LOL.. No wiec pomocy ;]

Edytowane przez bajej
Odnośnik do komentarza

Bez jaj, ile mozna powtarzać, że poziom postaci nie ma znaczenia? :) Przeciwnicy są skalowani do naszego poziomu. Zresztą zwykle biorę Noverię jako pierwszą i zginąłem tam tylko raz - przy pierwszym podejściu, w zamierzchłym listopadzie ;)

 

Kluczem do pozamiatania Benezji jest skrycie się za tym filarem zaraz po prawej stronie od wejścia. Nie możesz pozwolić, by stara rura bezkarnie do ciebie kropiła mocami/gnatem, bo za mocno to rozprasza od zadania poradzenia sobie z falami komandosów Asari.

 

Drużynę na Benezję rzeczywiście masz dobraną kiepsko (no, chyba że sam jesteś biotykiem lub inżynierem albo Wrexa rozwijałeś w kierunku biotyki). Musisz w miarę możliwości rozpieprzyć Asari szyki jakąś obszarówką (rzut, osobliwość albo te tam pierdoły inzyniera, które wyłączają moce biotyczne - redukcja bodajże). Gethy to ciotki, nie powinny sprawiać problemów. Nie zawahaj się tez posłać swoich kompanów jako mięso armatnie do dezorientacji wroga - akurat Ash i ropuch są największymi tankami w grze.

 

Jaką ma profesję twoja postać?

Odnośnik do komentarza

Jak grasz zołnierzem i wziąłeś Ashley to zrobiłeś wielki błąd. Wrex to mały kozak jest gdy rozwiniesz mu shotguna i um. biotyczne. Zrób dokładnie tak jak Sasori ci napisał a nie będziesz miał problemów z Benezią.

 

Odnośnie ekipy i odpowiedniego doboru dwóch ludków, z którymi porzechodzisz grę.

 

Gdy masz żołnierza wybierasz do drużyny Tali (inzynier) oraz Wrexa lub Kaidana. Jak już masz Liarę to ją bierzesz zamiast tych dwóch obszczymurów ;) To co potrafią robić razem te dwie kosmitki jest kozackie. Pod koniec gry nawet nie bedziesz musiał zbytnio wdawać się w walkę przy wymasterowanych um. Tali i Liary.

 

Gdy zagrasz np. inzynierem ze snajpą (polecam, bardzo przyjemnie się gra taka klasą) można wziąć Ashley i Wrexa

 

Natomiast do Szturmowca polecam Garrusa i Kaidana.

Odnośnik do komentarza

Jak za pierwszym razem gralem, nie miale mza bardzo rozeznania w klasach i nie wiedzialem co najlepiej rozwijać, gralem szturmowcem, to wybieralem do druzyny zwykle tali i garrusa. Za drugm podejsciem bralem caly czas Garrusa i Wrexa a do niektorych misji, jak np zalezalo mi na zbieractwie to bralem tali i jej wysokna umiejetnosc deszyfracji. Wrex i jego umiejetnosci biotyczne naprawde daja rade.

Odnośnik do komentarza

Wrex to ogólnie jedyna postać, której historia jakoś rusza, zaś jako rasa jest zaprojektowana naprawdę prześwietnie.

 

 

W momencie, gdy ma się wybór czy zabić Wrexa, czy nie, robiłem wszystko, by go uratować. Gdyby nie wysoka umiejętność gadki, a Wrex musiałby paść, płyta z ME wyleciałaby przez okno. Polubiłem tego brutala ;]

 

 

Liczę na to, że się pojawi w dwójce.

Odnośnik do komentarza
Wrex to ogólnie jedyna postać, której historia jakoś rusza, zaś jako rasa jest zaprojektowana naprawdę prześwietnie.

 

 

W momencie, gdy ma się wybór czy zabić Wrexa, czy nie, robiłem wszystko, by go uratować. Gdyby nie wysoka umiejętność gadki, a Wrex musiałby paść, płyta z ME wyleciałaby przez okno. Polubiłem tego brutala ;]

 

 

Liczę na to, że się pojawi w dwójce.

Właśnie ze względu na to co napisałeś w spoilerze liczę, że go nie ujrzę w drugiej części.

Tak samo jak Kaidana i Ashley z wiadomego powodu

. Ciekawe jak rozwiążą problem zakończenia jedynki. Przecież

zostawienie rady przy życiu a ich poświęcenie to bardzo duża różnica, któa w dwójce znajdzie swoje odbicie (musi znaleźć)

. Tak się zastanawiam nad tym i sam nie wiem jak oni moga to rozwiązać. Chyba tylko poprzez mały quiz przed rozpoczęciem ME2.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza
Tak się zastanawiam nad tym i sam nie wiem jak oni moga to rozwiązać. Chyba tylko poprzez mały quiz przed rozpoczęciem ME2.

zrobia pewnie tak jak Kojima w MGS-MGS4 czyli wybiora jedne zakonczenie jako prawidlowe i od niego beda dalej jechac a drugie uznaja za "niebyle"

Stawiam na wersję Goorala...w końcu przy KOTOR2 zrobili quiz (pal licho, że grę stworzyło Obsidian...BioWare nadzorowało przecież ten projekt).

Odnośnik do komentarza

Albo jakaś enigmatyczna historyjka na początku, coś w stylu:

"po wydarzeniach, które doprowadziły do zmiany istoty Rady w jej poprzedniej formule ..."

Oczywiście scenarzysta ze mnie marny ale można opowiedzieć historię półsłówkami z których nie wiadomo będzie czy

skład osobowy Rady zniknął z powodu naszej decyzji, czy np. zawieruchy politycznej po wydarzeniach, których byliśmy świadkiem (ale ocaliliśmy Radę).

Edytowane przez milekp
Odnośnik do komentarza
Wrex to ogólnie jedyna postać, której historia jakoś rusza, zaś jako rasa jest zaprojektowana naprawdę prześwietnie.

 

 

W momencie, gdy ma się wybór czy zabić Wrexa, czy nie, robiłem wszystko, by go uratować. Gdyby nie wysoka umiejętność gadki, a Wrex musiałby paść, płyta z ME wyleciałaby przez okno. Polubiłem tego brutala ;]

 

 

Liczę na to, że się pojawi w dwójce.

Właśnie ze względu na to co napisałeś w spoilerze liczę, że go nie ujrzę w drugiej części.

Tak samo jak Kaidana i Ashley z wiadomego powodu

. Ciekawe jak rozwiążą problem zakończenia jedynki. Przecież

zostawienie rady przy życiu a ich poświęcenie to bardzo duża różnica, któa w dwójce znajdzie swoje odbicie (musi znaleźć)

. Tak się zastanawiam nad tym i sam nie wiem jak oni moga to rozwiązać. Chyba tylko poprzez mały quiz przed rozpoczęciem ME2.

fajnie by bylo jakby zamiast quizu dali opcje wrzucenia save z jedynki... chociaz gre sie przechodzilo na rozne sposoby juz...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...