Skocz do zawartości

Fable 2


tomaszek_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 613
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak sprawa ma sie z ekwipunkiem? Bo w jedynce było go tragicznie mało. Dużo jest w 2 broni, pancerzy itp.?

Jaki ekwipunek ?, przez całą grę zbiera się jakieś pierdoły: bizuterię, eliksiry, kondomy...pancerzy jako takich nie ma w ogóle, są tylko ubrania (koszule, kiecki, spodnie, buty itp.)...broni troche wiecej, ale zauważyłem że typów jest dosyć mało (miecz,szpada,tasak,topór,buzdygan,pistolet,kusza,karabin/strzelba) ale za to każda w kilku odmianach...

Odnośnik do komentarza

Dawno nie grałem w tak irytującą gre...

 

Walka jest albo banalnie prosta (grałem metodą "spluwa only") albo idiotycznie irytująca, nie idzie trafić trolla bo auto targeting jest kretyńsko rozwiązany - po przytrzymaniu Y na zwykłego przeciwnika postać sama sie nakierowuje; na bossie to już nie działa, trzeba naprowadzić celownik w pobliże celu. Do momentu ostatniej walki w Tyglu nie zginąłem ani razu, drasneli mnie ledwie kilkakrotnie, na tym trollu zużyłem chyba z 4 fiolki resurekcji...

 

Jedziemy dalej - zlecenia zabójstw od "gildii" są tak debilnie umotywowane że nie wiadomo czy się śmiać czy kiwać głową z politowaniem (bo wydaje mu sie że jest śmieszny a nie jest; bo beka przy stole). Do tego zabójstwo w środku miasta skutkuje jedynie jednorazową grzywną, niechęć do głownego bohatera jest tak niewpółmierna do popełnionego czynu że z powodzeniem można rozkochac w sobie świadka popelnionego przez nas morderstwa. Rogi na czole to też wymysł chorego człowieka - zapewne dobrej postaci rosną skrzydła, nie wiem i nie mam ochoty sprawdzać. W kwestii podróżowania i wykonywania misji dostaliśmy "idioten kamera" wśród gier - wybieramy misje, gra sie pyta czy przenieś nas do konkretnej lokacji, accept, żółtą dróżką do celu i zrobione. Powtarzać do znudzenia. Nie, że trzeba iść do np. stajni po konia żeby na tym koniu dojechać w konkretne miejsce - umowność podróżowania jest tak bardzo umowna że należy przyjąć iż głowny bohater podróżuje w przestrzeni za pomocą umysłu, napis że dodatrcie na miejsce zajmie np. 82 godziny kiedy to w praktyce kwestia loadingu jest po prostu śmieszny.

 

Kolejna bzdura to to jak traktują nas wieśniacy - nawet jesli mamy już troche na karku i większość od nas ucieka to ci co nie uciekają nadal idą za nami po jednokrotnym wykonaniu gestu "chodź ze mną". Nie trzeba nawet udawać że gostka lubimy - ot chodź ze mną i typ idzie. Żeby było śmieszniej prowadzilem w ten sposob typkow do Świątynie Cienia gdzie szli na rzeź, coś tam jeden płakał ale na 10+ doprowadzonych w ten sposób wieśniaków - kpina. Mini gierki do zarabiania kasy są tak bardzo mini że frajda z ich wykonywania porównywalna jest z wbijaniem sobie igły pod paznokieć. System rozwoju postci to też jakieś żarty - może w przypadku mieczy czy magii jest lepiej ale w przypadku spluw - porażka. Można rozwijać 3 staty w sumie - między innymi celność i celność, tak tak, to własnie chciałem napisać (jest też szybkość odpowiedzialna za szybkość przeładowywania). Jedna celność odpowiada za dmg, druga ułatwia nam celowanie aczkolwiek użycie tutaj słowa "ułatwia" jest nadużyciem. Pierwszy stopień to przybliżanie, drugi to większe przybliżanie, trzeci to możliwość targetowania konkretnej częsci ciała. Frajda że hoho, do tego skoki w ilości potrzebnego doświadczenia są tak duże że cięzko to nazwać "levelowaniem" - ot jest i tyle.

 

Jeśli kogoś kręci, żę może sobie sterowaną przez siebie postacią w grze pierdnąć, pokazać faka czy założyć rodzinę to może kupować. Jak ktoś chce solidnego rpg-a niech sie trzyma z dala od tego dziadostwa.

 

O coopie nawet nie będe wspominał bo po prostu brak słow na to ze ten "ficzer" w takim własnie kształcie przeszedł beta-testy...

Odnośnik do komentarza

Najwidoczniej gra miała taka być , lekka , bawiąca, casualowa , odstresowująca między kolejnymi shooterami . Co do walki zgodzę się , że jest prosta , lecz powiedzieć irytująca to gruba przesada.

Misje- masz wybór , chcesz mieć hardkorowo wyłącz dróżkę do celu , nie przenoś się do danej krainy , tylko szukaj. Tutaj ewidentnie twórcy dali możliwość wyboru i wcale nie uważam tego za minus , wręcz przeciwnie.

Nie bawi cię humor ? Cóż , jesteś wyjątkiem.

 

"...napis że dodatrcie na miejsce zajmie np. 82 godziny kiedy to w praktyce kwestia loadingu jest po prostu śmieszny. "

Dlaczego śmieszne? W grze jak w wielu innych jest wirtualny czas , krainy są od siebie oddalone. Nie rozumiem , no chyba nie chciałbyś odbyć 82godzinną podróż po pustkowiach , lub gorzej 82godz. loading? :zgon:

 

Mini gierki są dodatkiem , nikt nie zmusza do uczestniczenia w nich.

 

I właśnie twój problem jest taki , że spodziewałeś się solidnego, złożonego RPG-a , rozumiem twoje rozczarowanie, proponuję wymienić na Fallouta ;)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, F2, to taka większa wersja jedynki, więc nie wiem czego ty się spodziewałeś. Rozbudowanego rpg'a na miarę Tormenta, czy BG? Ta gra nigdy nie miała ambicji bycia takowym. Z resztą każdy, kto grał mówił - podobała się pierwsza część, w drugiej się zatracisz. A humor w grze jest przedni, taki trochę a'la Pratchett.

 

Odnośnie walki z trollem, celownik sam się nakierowuje na miejsca do strzelania, więc ręczne celowania mija się z celem. Cały myk polega na tym, że owe sploty co jakiś czas się zakrywają i pewnie dlatego nie mogłeś ich namierzyć.

Odnośnik do komentarza

@ blant - co ja mam do walki z Trollem? Ano tyle że jak postać dostaje umiejętność "odturlowywania się" podczas walki to niech to robi ZAWSZE jak ma wyciągniętą broń a nie tylko jak jest blisko wroga. Wiem , że można sie jeszcze teleportować ale ten czar ma lekkie opónienie i zanim go odpalisz już obrywasz.

 

Jeśli zaś chodzi o to co napisali Bestia i Larou - ja wiem chłopaki że gra preferuje lekkie podejście do tematu ale denerwuje mnie to że nie wie o tym sam Piotrek tylko pieje jakieś peany o przełomowej roli psa jaką niby będzie odgrywać w Fable2 kiedy tak naprawde dostajemy radar wykrywający skarby w troche milszym opakowaniu. Bo chyba nie powiecie mi że bawi Was rzucanie mu piłeczki na zasadzie "jak dobry timing to rzuce daleko". :]

 

Fable2 ma coś w sobie, cały wczorajszy dzień przesiedziałem przy tej grze - tyle że ma masę denerwujących MNIE niedoróbek tudzież niedomówień. A poprzedni tekst pisałem o 3 w nocy, tuż po walce z Trollem więc dałem upust nerwom - i tyle. ;]

Odnośnik do komentarza

W kwestii psa się zgodze , typowy radar , jednak bez niego (w zamian HUD) eksploatacja terenów nie byłaby aż tak przyjemna - bynajmniej w moim odczuciu . Zresztą chyba można go porzucić jak komuś nie pasi ;)

Piotrek to jeden wielki bełkot marketingowy, dlatego od początku przymykałem "uszy" na jego gadki.

 

Pozwolę sobie zacytować:

... nie zrobiono jeszcze gry, która przypadła do gustu każdemu.

Ja mimo niedoróbek na które nie specjalnie zwracam uwagę , bawię się bardzo dobrzy tym tytułem. Tak "bawię" , nie gram.

Odnośnik do komentarza

Witam , mam problem z panią archeolog a mianowicie z : "ostatni artefakt znajduje sie w głębokiej wijącej się jaskini , o niezwykłym wygladzie : ponc przez jej ściany widac ocean " :sciana: Ma ktoś pojęcie gdzie to jest ???

 

OK , znalazłem dla wszystkich poszukiwaczy skarbów ostatni artefakt znajduje się w lokacji Bloodstone --- Tylny korytarz Łupieżcy .

Edytowane przez cts
Odnośnik do komentarza

Tak jak w FF ,tyle że tu od tego jak powerujesz bohatera zależy jego wygląd ,jeżeli idziesz w umiejętności będzie wysoki i szczupły ,jeżeli w siłę będzie niższy ale lepiej zbudowany ,co do magii to będziesz prawie cały w niebieskich pasach + niebieskie oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Gra jest mocno zbugowana ? Zastanawiam się czy kupić bo nie mam dostępu do neta. Da się grać?

Ja podczas kilku(nastu) godzin grania miałem (mam nadal) jednegu buga, a mianowicie po urządzeniu chałupki na wynajem, wziąłem się za głównego questa, a na ekranie wyświetla się cały czas kumunikat , żeby wyjść z domu,aby zakończyć meblowanie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...