Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaczalem lowic, ale dzisiaj bede nakur.wial karasie. Mam fiola w kazdej grze jak jest wedkowanie to tne na maxa, nier, harvest moon czy nawet fable. Uwielbiam.

 

Swoja droga myslalem ze to bardziej europejskie hobby ale to chyba japonce maja bzika, niemal w co drugim japonskim rpgu mozna miec wedke. Jak to jest tam zetta z rybkami? Ze jesc lubia wiem ale wedkarstwo?

Odnośnik do komentarza

Japońce mają fioła na punkcie ryb ale na wyławianiu kilogramowych wielorybów, delfinów czy co tam, gdzie oglądałem pewien dokument, jedyna nacja na świecie, która ma w dopie prawa i łamie na każdym kroku, które są na wymarciu, a niektóre już kompletnie wybili i całe te ekooszołomy od praw zwierząt z nimi walczą codziennie, stąd te łowienie ryb w Finalu.

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem w końcu grę. Pewnie jeszcze spróbuję wbić platynę.

 

Jak dla mnie najlepsza część od 10. Fabularnie na pewno lepsza od 12 i 13.

Jakoś mnie ten dziwny chapter(y) nie sponiewierały.

Może trochę za długi był 13 rozdział, ale mimo wszystko nie był zły.

Zakończenie także satysfakcjonujące.

Trochę na pewno uproszczona jest walka i zginąć też nie zginąłem, ale w bonusowym labiryncie -

Costlemark Tower

- namęczyłem się niemiłosiernie. Głównie przez zbyt małą ilość uleczałek.

 

Z wad: widać na pewno cięcia (fabuła, brak open world albo jego namiastki po 9 chapterze), momentami dziwną, oszczędną narrację oraz postacie poboczne bez żadnego backgroundu.

Questy także w dużej mierze bezsensowne. Ilość huntów przesadzona.

No i IMO w pewnym momencie trzeba rzucić te questy, bo inaczej nigdy się gry nie skończy.

Denerwuje także, że wszyscy zlecający questy traktują księcia jak jakiegoś lapsa - "fajnie, że jest księciem, ale weźno skiknij się po kamyki co są drugim końcu mapy, lapsie".

 

Ale plusów jest zdecydowanie więcej: ekipa, muzyka, fabuła, zakończenie, główny antagonista, animacje.

 

Miałem niezbyt duże oczekiwania co do tej części i mile się zaskoczyłem.

Jak dla mnie 8,5/10.

Odnośnik do komentarza

Również przeszedłem i może tylko tak w skrócie...

 

Muzyka- świetna

Silnik i grafika - super - gram na pro

System walki - razem z animacjami postaci daje naprawdę radę

Animacje - super animacje, chyba z 9 lat developmentu spędzili na perfekcyjnych animacjach... ;p

Historia - LOL, od rozdziału 9/10 wszystko się sypie

Ostatni rozdział i walka przed ostatnim bossem daje kopa, zwłaszcza jak się odpali audio tak, że podłoga się trzęsie i sąsiedzi płaczą :P

Angielska ścieżka - jak to w grach Square, mimo znajomości JP, gram z angielską ścieżką heh...

 

Mam obawy, że FF16 nie będzie zrobiony z takim rozmachem technicznym.

Odnośnik do komentarza

20h na liczniku i dooiero ukonczony 2 chapter , czy to juz choroba? XD

 

Boze jak w to sie fajnie gra.

 

Ale chyba cos jest z poziomem trudnosci skoro ukonczylem wszystkie polowania z przeciwnikami do 45 levelu. Jezus maria a jazda na chocobosie :banderas:

 

Tylko cos jak wieksza ryba sie trafi to zre mi zylke jak glupia i zawsze peka. Beda pozniej jakies sklepy wedkarskie? Czy to od levelu zalezy bo mam 5.

 

No i ta graficzka , jak to musi wygladac w 4k skoro tak wyglada w full hd.

 

Chyba moje goty bedzie.

Odnośnik do komentarza

W sklepach będzie można kupić mocniejszą żyłke, lepszą wendke i pare innych gratów. Pozniej będzie minimalnie trudniej, ale ogólnie sama gra nie stawia oporów. Ja bym tylko Ci radził jakoś nie siedzieć specjalnie długo w jednym miejscu bo zaczyna się wkradać monotonia, ruszaj z fabułą;)

 

Kanabis w trybie Light dalej jest lock na 30fps?

Odnośnik do komentarza

20h na liczniku i dooiero ukonczony 2 chapter , czy to juz choroba? XD

 

Boze jak w to sie fajnie gra.

 

Ale chyba cos jest z poziomem trudnosci skoro ukonczylem wszystkie polowania z przeciwnikami do 45 levelu. Jezus maria a jazda na chocobosie :banderas:

 

Tylko cos jak wieksza ryba sie trafi to zre mi zylke jak glupia i zawsze peka. Beda pozniej jakies sklepy wedkarskie? Czy to od levelu zalezy bo mam 5.

 

No i ta graficzka , jak to musi wygladac w 4k skoro tak wyglada w full hd.

 

Chyba moje goty bedzie.

Grafika w wersji na Xbox One niestety jest mocno rozmazana w tlach

Odnośnik do komentarza

ZIjQHYn.jpg

 

Ta gra ma mnóstwo wad, widać że jest ewidentnie pocięta i wydana jak najszybciej tylko można było (tak, wiem jak to brzmi) ale do jasnej cholery bawiłem się przednio. Zaraz po pierwszym przejściu od razu new game + i tym razem z japońskim dubbingiem wbita platynka. Jestem pełen podziwu, że Tabata zrobił coś takiego ze zlepku trailerów jakim było FFvsXIII.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyznam ze walki z np dwa razy wyzszymi levelami sa dosyc epickie. Dzis pokonalem jakiegos wielkiego weza z 52 levela samemu majac 28. Zlowilem tez jakiegos pstraga wielkiego ze cyknelismy foteczke. Dostalem ulepszona wedke i zylke. Fajny stawik wynalazlem obok farmy takiego typa. Mnostwo wielkich ryb. Ale mialem za slaby sprzet zeby tam isc teraz sprobuje walnac jakiego karpika

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...