Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w almie natrafiłem na ichnie czipsy o smaku miodu i musztardy. Nie powiem, nieliche zaskoczenie, bo raz, że pierwszy raz spotykam się z taką kombinacją, a dwa, że rzadko się zdarza, żeby chipsy z brandów marketowych wychodziły poza schemat sól, papryka, ser/cebulka.

 

Smak nie jest agresywny, powiedziałbym, że wręcz delikatny. Przez przeplatającą się słodycz i kwaskowość z lekkim posmakiem musztardowym wyraźnie przebija się ziemniaczany smak samych bardzo cienko krojonych chipsów. Dla mnie spoko.

Odnośnik do komentarza

krakersy-ziemniaczane-ostry-chrzan-lays.

 

Strzeżcie się ludzie. Kupiłem, bo nie było już krakersów ostre chilli (i nadal nie ma, za to jest kolejna dostawa tego ścierwa). Smak ogólnie nie w moim guście, ale ostre jak chuy. I to nie tyle ostre, ale po prostu raz na jakiś czas tak mnie piekło, że aż czułem to w swojej głowie (takie pieczące promieniowanie we łbie aż do karku, masakra). Pierwszy i ostatni raz kupiłem, nieprzyjemny posmak chrzanu (kwestia gustu) plus ta ostrość (uwielbiam ostre rzeczy, ale to jest przegięcie a nie normalna ostrość, żebym musiał cierpieć podczas jedzenia). Jak jadłem ostre chilli to usta i przełyk strasznie piekł i to lubię, a nie coś takiego.

 

Kupiłem za to Lays Piekielne Wasabi (pierwszy raz) bo zawsze kupowałem zwykłe ostre chilli, rzadziej piri piri (szkoda że już nie ma diabelskiego cheddara - coś pięknego). Zobaczymy czy mi posmakują.

Odnośnik do komentarza

Nie takie ostre rzeczy jadłem, może coś ze mną było nie tak, bo trochę przeziębiony byłem jak je jadłem, chyba z 5 razy podczas żarcia po prostu mi w głowie strasznie mocno pulsowało/piekło. Jadłem Crusti Croc inferno, Diabelski Cheddar też był dość ostry ale nie miałem nigdy takich jazd :D Czułem się jakby mi nóż się w głowę wżynał. Może to przez ten chrzan.

Odnośnik do komentarza

Dobra, te wasabi jednak chuyowe. Też było uczucie jak podczas jedzenia ostrego chrzanu, że od nosa przeszywa i piecze mnie aż do tyłu głowy. Już nigdy nie kupię, bo są wkurzająco ostre no i smaku prawie zero. Diabelski cheddarze wróć!

 

Kupiłem za to w biedrze te fromage co mersi polecał. Dzisiaj mecze to się obada.

Odnośnik do komentarza

Przecież te krakersy nawet nie są średnio ostre. Delikatne szczypanie w język i goty posmak chrzanu. Jak te krakersy cię zniszczyły, to od strongów wasabi się zesrasz.

 

Jakiś czas temu zrobili je za bardzo noob friendly i straciły całą swoją ostrość :/ Dawniej tak paliło od jednego chipsa, że aż w nosie czułem, a teraz zrobili z tego chrzanową kupkę bez ostrości, tęsknię za dawnym smakiem piekielnych wasabi :( Chyba, że naprawili je ostatnio o czym nie wiem.

Odnośnik do komentarza

ogolnie chrzan ostra popryka to rozny roadzaj odbioru ostrosci - chrzan piecze w nos, papryki w zoladek

 

ja np ostrych popraw nienawidze, piecze mnie, keska nie wezme, za to np sushi z sosem wasabi moga wpie.rdalac zdrowo, uwielbiam jak czuje jak przeczyszczaja mi sie az zatoki w nosie i glowie, moja kobieta znowu chrzanu w zadnej postaci ostrzejszej nie zje, a ostre rzeczy wpier.dala az jej uszy paruja

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie jak Twoja żona, mogę jeść najostrzejsze papryczki, sosy itd itp ze smakiem prawie tego nie czując, ale jak zjem jakąś chrzanową musztardę albo właśnie wasabi do sushi, to aż mi łzy lecą i jest niefajnie :( Tzn. po 2-3 razach już jest okej, ba, nawet wtedy uczucie przeczyszczanych zatok jest całkiem miłe, ale pierwszy kęs zawsze najgorszy 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...