Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

 

 a drogie te doritosy? Po ile ojro?

 

 

 

tu we francji są średnio po 1,3 ojro, a te oryginalne sosy do nich po 2,6

 

 

No to Figlarz moglby przestac gwiazdorzyc i sobie kupic 5 paczek, bo to widac zaden majatek, zamiast pisac, ze nie kupil zadnej bo za duzy wybor...

 

 

Pringelsy to nie czipsy :potter:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem dzisiaj dla smaku:

5907029001504.jpg

Dobre w smaku i odpowiednio chrupkie, ale bardzo słabe pod względem ostrości.

 

Mój niekwestionowany lider to oryginalne, tajskie:

wasabi_peanuts_large.jpg

Kupowałem je w NL za śmieszne pieniądze, bo 240g kosztowało 1,69 ojro, a wystarczyło zjeść ich z 4-5, żeby się rozpłakać, były takie ostre. W porównaniu do nich to te polskie są jak sos majonezowy w zestawieniu z sambalem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wlasnie zajadam sie takim czyms:

 

http://www.kettlechips.eu/our-hand-cooked-chips/Honey-Barbecue/

 

Pierwsze wrazenie - slabo. Pozniej - b. dobrze. Rewelacji nie ma, choc są smaczne.

 

Na swoja kolej czekają jeszcze http://www.kettlechips.eu/our-hand-cooked-chips/Sour-Cream-and-Sweet-Onion/en

 

 

szukajac info/zdjec tych chipsow znalazlem calkiem smieszny post:

http://www.yelp.com/biz/kettle-foods-salem :D

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 Klasyczne chio paprykowe wycofali dawno temu...

ostatnio jadłem takie, i jedząc poczułem nostalgie i skojarzenia z dawnymi czasami i chiosami paprykowaymi

 

i-wiejskie-ziemniaczki-150g-papryka-z-og

 

 

nie twierdze że to identyczny smak bo w sumie nie pamiętam dobrze tamtego, ale napewno miałem skojarzenia z tymi dawnymi paprykowymi, może warto obczaić

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 Klasyczne chio paprykowe wycofali dawno temu...

ostatnio jadłem takie, i jedząc poczułem nostalgie i skojarzenia z dawnymi czasami i chiosami paprykowaymi

 

nie twierdze że to identyczny smak bo w sumie nie pamiętam dobrze tamtego, ale napewno miałem skojarzenia z tymi dawnymi paprykowymi, może warto obczaić

 

Brachol mi mówił że producent Wiejskich ziemniaczków to dawne chio chips właśnie więc możesz być na dobrym tropie ;D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio trafiłem w sklepie na Laysy, ktorych moje oczy jeszcze nigdy nie widziały, wiec oczywiscie postanowilem wziąć na spróbowanie.

visual_prod_harvest.png

 

Moze zaczne od tych z prawej, gdyz okazaly sie one kompletnym niewypałem i nie posiadały praktycznie zadnego smaku. Tak jakby ktos wsypal do paczki randomowe zioła i miało to smakować super. Mnie to nie urzekło i poza faktem, że same w sobie chipsy smakowały ok, to przyprawy mnie zawiodły.

 

Natomiast smak garlic&sea salt to dla mnie małe mistrzostwo świata. Z racji, że uwielbiam czosnek, każde chipsy o takim smaku powoduja insta bonera w moich spodniach, ale niestety kazde tak samo szybko mnie odrzucaja. Tu spodziewalem sie tego samego i sie zaskoczylem bardzo milo. Pragne obwiescic, ze to sa jedne z lepszych chipsow, jakie jadlem. Są mocno czosnkowe, a do tego sól jest wyczuwalna. Kazdy odpowiednio dobrze przyprawione, nie ma tak jak w niektórych czipsach za 2zł, że dwa są spoko i mają smak, a reszta to jakieś ściepy ledwo muśnięte przyprawami. Niestety Laysy wydaja sie byc dosyc tłuste, wiec wieksza ich ilosc nie jest wskazana (tak jak z wszystkim w sumie). Ja sie nie moglem powstrzymac i wje.bałem cala paczke. Na drugi dzień umierałem przy porannych porzadkach z żołądkiem w wc. Choc to tez moze byc skutkiem wpier.dalania setki innych rzeczy (gastro mnie dopadło :D ). W kazdym razie jesli ktos z was bedzie mial okazje sprobowac tego wynalazku, to szczerze polecam. Warunek konieczny - musicie choć trochę lubić czosnek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O, figiel ty siedzisz teraz w niderlandach. Nie sa to chipsy, ale spróbuj kupić sobie takie chrupiące kuleczki z serem w środku. Najczęściej pakowane w pudełeczka, w których sa paczki z grubej folii. Mi to strasznie smakowało jak tam siedziałem, może i tobie podpasuje. W polszy tego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...