Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Up - Zdziwiłem się, po nieprzychylnych opiniach spodziewałem się czegoś mniej dobrego. A tutaj taka niespodzianka... 100 procent bezpretensjonalności, przeurocza historyjka i fajni bohaterowie. Szkoda tylko, że te psy nie ruszały gębami (jacyś lenie w tym Pixarze są). Polecam.

Odnośnik do komentarza

Up - Zdziwiłem się, po nieprzychylnych opiniach spodziewałem się czegoś mniej dobrego.

88 na Metacritic, 98% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, średnia ocen na IMDB wyższa od "Odysei Kosmicznej" i dwa Oscary to te nieprzychylne opinie?

 

Szkoda tylko, że te psy nie ruszały gębami (jacyś lenie w tym Pixarze są).

A czemu miałyby ruszać?

Odnośnik do komentarza

Up - Zdziwiłem się, po nieprzychylnych opiniach spodziewałem się czegoś mniej dobrego.

88 na Metacritic, 98% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes, średnia ocen na IMDB wyższa od "Odysei Kosmicznej" i dwa Oscary to te nieprzychylne opinie?

 

Szkoda tylko, że te psy nie ruszały gębami (jacyś lenie w tym Pixarze są).

A czemu miałyby ruszać?

 

1. Tzn czytałem opinie na jakimś forum i na filmwebie i mi się pewnie ubzdurało coś :F.

2. Bo tak wygląda lepiej?

Odnośnik do komentarza
2. Bo tak wygląda lepiej?

Chyba byłeś na wagarach jak Pani na biologii uczyła o aparacie artykulacyjnym u psów.

 

<darmowe korepetycje> Psy nie potrafią mówić! W bajce pt. Up. Psy miały przyczepione aparaty, które przetwarzały ich myśli na mowę</darmowe korepetycje>

Odnośnik do komentarza

Mi "Alicja..." niestety w ogole nie podeszla, poniewaz nie ma nic wspolnego z ksiazka. Przez to fabula jest, hmm... troszke od czapy :/. Samo wykonanie i ogolny design oczywiscie super.

 

Byłem na ''Alicji...'' w sobotę, bardzo mi się nie podobało, fajne efekty i design, ale cała reszta jak dla mnie zbyt disney'owska, niektóre sceny przyprawiały mnie o mdłości (np. ostatnie przemówienie Alicji, jej, miałem ochotę wyjść z kina, niestety takich momentów było więcej).Ogólnie żałuję wydanej kasy i tego, że dałem się namówić na ten film.

Odnośnik do komentarza

Survival Island - bardzo kieprawy film o rozbitkach którzy przez klątwe voodoo rozbijają sie na bezludnej wyspie. Tam na zmiane sie stukają potem polują, czasem jakiś dialog. Gra aktorska nie istnieje. Jedynym plusem jest główna aktorka. 3/10

Hurt Locker - Bardzo dobre kino, nie zasługiwał może na taki wysyp nagród ale warto zapoznać sie z tym filmem z powodu pozytywnego przekazu. 8/10

Odnośnik do komentarza

Milllenium - nawet fajny film kryminalny, niestety wszystko psuja cycki bohaterki, najbrzydsze w historii kinematografii. Jestem ciekaw czy w bestsellerowym pierwowzorze ksiazkowym autor opisywal je jako para sflaczalych, pomarszczonych toreb, czy tez byla to tworcza inwencja rezysera filmu.

 

 

Jezeli nie straszne ci brzydzkie cycki i lubisz filmy kryminalne a'la A. Christie to mozesz atakowac.

Odnośnik do komentarza

Fanboys - czwórka kumpli zatwardziałych fanów SW jadą przez całe stany aby włamać się do domu Lucasa i obejrzeć pierwszy epizod przed premierą (jeden z nich nie dożyje premiery)

masa smaczków i genialna polewa ze star treka, dobry road trip w sosie SW

Mi się też podobał.

 

Szczególnie końcowa puenta już w kinie przed seansem.

 

A wymiękłem przy scenach z "trekami" (Star Trek) hehe. No i ten motyw, że Harrison Ford nie zagrał nigdy w słabym filmie. Po czym najazd na billboard filmu "Sześć dni, siedem nocy" heh.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Myślę, że chodzi o klimat, przerysowane i ciekawe postacie, wciągającą intrygę oraz Lynchowskie, fazowe epizody. Nie zapominajmy też, że serial ma swoje lata. Aaaa całości nie wyreżyserował Pan Dawid L.

 

A ostatnio widziałem.

 

Prorok - film obsypany nagrodami, i chyba słusznie. Taka "poważniejsza" Symetria we francuskich, rasistowskich realiach. Dla fanów dosadnego(

epizod z żyletką mnie zmiażdżył

), cięższego kina jak znalazł. Gdzieś wyczytałem zarzut, że film za mało ukazuję nam skrzywioną psyche bohatera i innych. I to prawda. W w/w polskim dziele jest to ukazane o wiele lepiej. Mimo wszystko zdecydowanie na plus. 8/10

 

Droga - Fragmenty książki w filmie nakręciły mnie na papierową wersję. Nie czytałem książki, a film już wydaje mi się bardzo ubogi względem niej. To chyba najbardziej prawdopodobna wizja świata po nuklearnej apokalipsie. Szarość, kanibale, poszukiwanie pożywienia. Dobre role, Vigo Mortensen przekonywujący, przygotowany do roli również fizycznie. Jego syn mimo, że dość irytujący, to jednak naturalny. No i głębszy, pozytywny przekaz zakończony

happy endem

. 7/10

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Ostatnio oglądam same filmy z Al Pacino, no to tak.

 

Scarface - 10/10 tego chyba nie trzeba tłumaczyć

 

Gorączka - Wychwalany film, że utrzymuje w napięciu, że nie wytrzymasz takiej akcji i tak dalej..

mnie po prostu znudził. Mimo to zasługuję na mocne 8 za rolę pacino, dwie sceny

strzelanina na ulicach przed bankiem, "konfrontacja" w barze oraz za to że nie było sztucznego podziału na tego "dobrego" i "złego", do końca nie wiadomo było kto zginie.

 

 

Pieskie Popołudnie (Dog day afternoon) - przed chwilą skończyłem oglądać, lubię filmy, w których wszystko toczy się w jednym miejscu, napad, później negocjację. Mimo, że całościowo film wypada całkiem nieźle traci na tym, że chwilami nie wiedziałem czy oglądam thriller, komedię czy dokument. + dla Johna Cazale`a 7/10

 

Widzę że napisałem wszystko dosyc chaotycznie, nieważne <ok>

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Ostatnio obejrzałem sobie Lynchowskie Twin Peaks. Wytłumaczy mi ktoś na czym polega fenomen tego ultra przeciętnego serialu? I czy drugi sezon jest tak samo nudny jak pierwszy?

klimat, muzyka. Jeśli pierwszy Ci nie podszeł to drugi sobie odpuśc, po wyjaśnieniu kto zabił Laurę jest słabo.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio obejrzałem sobie Lynchowskie Twin Peaks. Wytłumaczy mi ktoś na czym polega fenomen tego ultra przeciętnego serialu? I czy drugi sezon jest tak samo nudny jak pierwszy?

Tłumaczyć gimberowi z avatarem z chińskiej bajki dlaczego TP jest najlepszym serialem wszech czasów, to jak tłumaczyć kobiecie na czym polega spalony.

Edytowane przez Junkhead
Odnośnik do komentarza

Tłumaczyć gimberowi z avararem z chińskiej bajki dlaczego TP jest najlepszym serialem wszech czasów, to jak tłumaczyć kobiecie na czym polega spalony.

 

I do tego jeszcze megan fox jest dla niego (pipi)owa :P No (pipi)a...

Anyway,

 

The Blind Side - miło się ogląda - nie jest to poziom Za wszelką cenę powyżej przeciętnej. 6+/10

The Hurt Locker - poniżej oczekiwań albo inaczej - spodziewałem się czegoś innego. Warto jednak obejrzeć ale nie nastawiać się na akcje tylko psycholgię jak w dniu apokalipsy. Mimo to czuć że kręcony pod oskara - w stylu jak drogi avatar nie wygra to tani hurt locker na pewno tak :> 7+/10

Sherlock Holmes - bardzo ładnie - poprawnie - Downey w szczytowej formie, Law bez jajek - film bez (pipi)nięcia ale 7/10 dam :>

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...