Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

The Rite- jedzie niewierzący ksiądz uczyć się odprawiania egzorcyzmów do Watykanu i zgadnijcie co? Tak, tak, dokładnie. Do tego mamy banalnego Hopkinsa i słabe tło w postaci pani Bragi. Bida, wypełniona bzdetną symboliką a'la Matrix i ogólnie bez polotu, jakkolwiek cieszą mnie demony, diabły i inne tałatajstwo.

Zaciekawiłeś mnie tym opisem <uruchamia torrenta> . Nadarza się okazja, żeby zobaczyć banalnego Hopkinsa.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 

 

 

i gloryfikuję się persony, które na to nie zasłużyły to już inna para kaloszy.

 

Ktoś jest w "Social Network" gloryfikowany? Ty w ogóle oglądałeś ten film?

 

 

własnie Fincher pojechał po po bandzie bo nie zostawił ani grama, ani uncji , ani szczypty wątpliwości, ze Mark Zuckerberg to kawał skur.wysyna. Zero ni, podał na tacy swoją inerpretacje, nie wulgarną ale mimo wszystko jednoznaczną, nie zostawiając miejsca na wątpliwości. Jakiekolwiek.

 

Czy film był słaby? Bynajmniej, oglądało sie go bardzo przyjemnie. Fincher to uatalentowany rezyser co potwierdził a typ , który zagrał Zuckerberga wypadł Oskarowo. Jednak uważam film tylko za dobry, no moze troche wiecej niż dobry ale zachwytu ogqozo nie pojmuje. Nie tak dawno obejrzałem biografie (luźną czy nie, inna sprawa) Raya Charlesa i cenię ja sobie wyraznie bardziej ni The social Network.

 

Btw- rozwalały mnie co rusz powtarzane tezy w recenzjach TSN. "Fincher genialnie odkrył przed nami mechanizm działania sieci 2.0". No kur.wa tu nie było czego odkrywa, temat "web 2.0 " był goracy gdzies w granicach 2005 roku, dzis mówiac o odkrywaniu czegoś , popada sie w przesade.

Odnośnik do komentarza
Nie tak dawno obejrzałem biografie (luźną czy nie, inna sprawa) Raya Charlesa i cenię ja sobie wyraznie bardziej ni The social Network.

Otóż to, chociaż nie wiem czy te filmy wypada ze sobą porównywać (Ogqozo ?), to jednak dwa zupełnie odmienne pod względem odczuć emocjonalnych, większe pole do interpretacji i oceny głównego bohatera w Ray-u Tematyka odmienna, bo te postacie i wydarzenia w okół nich dzieli przepaść dziejowa i kulturowa jak i profesja, ale wolę Raya, trwalej zapisze mi się w pamięci. SN to jednak dobry film.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

własnie Fincher pojechał po po bandzie bo nie zostawił ani grama, ani uncji , ani szczypty wątpliwości, ze Mark Zuckerberg to kawał skur.wysyna. Zero ni, podał na tacy swoją inerpretacje, nie wulgarną ale mimo wszystko jednoznaczną, nie zostawiając miejsca na wątpliwości. Jakiekolwiek.

 

To jest fascynujące: kinomani mają wątpliwości, a większość osób nie ma. Tyle że jedni nie mają wątpliwości, że film jest krytyczny wobec Zuckerberga, a inni nie mają wątpliwości, że go gloryfikuje. To może jednak miejsce na wątpliwości jest, co?

 

 

Btw- rozwalały mnie co rusz powtarzane tezy w recenzjach TSN. "Fincher genialnie odkrył przed nami mechanizm działania sieci 2.0". No kur.wa tu nie było czego odkrywa, temat "web 2.0 " był goracy gdzies w granicach 2005 roku, dzis mówiac o odkrywaniu czegoś , popada sie w przesade.

 

No to powiedz, który konkretnie film z odpowiednią wrażliwością ten mechanizm opisał, bo takie teksty widzę w necie non stop, ale jakoś nikt zapytany o konkret nie może sobie przypomnieć choć jednego tytułu.

Odnośnik do komentarza

naprawde nie rozumie jak ktoś mógł odczytac film jako pozytywną ocene twórcy fb, no może poza tym, ze przedstawiony był jako diablo inteligentny typ ale to przecież truizm , który można wziąść poza nawias bo nikt go nie kwestionuje

Odnośnik do komentarza

Battle Los Angeles - niesamowite przeciętniactwo połączone z tyloma żałosnymi scenami 'łączenia się hamerykańskich żołnierzy w bólu oraz sobie współczujących', że można się porzygać. Rodriguez jak była bardzo fajna w Maczecie, tak tu w(pipi)iała niemiłosiernie.

Efektów specjalnych dziwnie mało.

 

4/10

Odnośnik do komentarza

Apocalypse Now - (pipi)a aż wstyd, że do tej pory nie widziałem. O ile Godfather raczej po mnie spływa, tak Apokalipsą Coppola autentycznie rozje/bał system. Co prawda wątek francuskiej plantacji (wersja Redux) mimo tego, że fajnie nakreśla sytuację geopolityczną w tamtym regionie, to jednak trochę za bardzo osłabia tempo i rozwleka całość. Ale poza tym nie mam żadnych pytań. Pierdo/lić cyferki, klasyka klasyki i już.

Odnośnik do komentarza

Little big man, starusieńki western z Dustinem Hoffmanem. Można powiedzieć, że taki pierwowzór Forresta Gumpa. Naprawdę miło się ogląda, taki dziki zachód z przymrożeniem oka. No i trzeba przyznać, że Hoffman jest karłem. Ale dobrze gra.

 

Są wątki podobne do "Krwawego południka", te wybijanie się nawzajem oddziałów amerykańskich i Indian, tyle że na mniej poważnie.

 

 

a i indiański dziadek głównego bohatera - zayebista postać, rozkmina na temat zoofilii jego żony miażdży ;]

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Hobo with a shotgun - za(pipi)iste, 8/10

 

 

Haha, mega film. Choć ja bym dał 7/10 za to, że nie wykorzystano ośmiornicy zamkniętej w pudle :(

 

Przed sekundą skończyłem oglądać, 8/10. za brak ośmiornicy nizsza ocena i mało satysfakcjonujące zakonczenie imo.

Odnośnik do komentarza

Odrabiałem zaległości i obejrzałem 'Skazańca'. Naprawdę dobry film, świetnie zagrany. Spodoba się osobom, które zadowoliły pierwsze 4 odcinki Prajson Brejka. 8/10.

 

Rise of the Footsoldier- kolejny dobry film, godny polecenia. Co mnie się podobało- realistycznie przedstawiona przemoc,

akcja w metrze, dialog na dyskotece rave, sceny z Turkami.

 

Pierwsze 25-30 minut opowiada o boiskowym chuligaństwie, dla zainteresowanych w tym temacie, po obejrzeniu Football Factory i Hooligans ( hehehe ) kolejna pozycja warta obczajenia.

7+/10

Odnośnik do komentarza

A ja nie rozumiem Twojej oceny. Albo oceniasz go przez pryzmat kiczu, albo przez pryzmat normalnych filmów. Tak czy srak nigdy nie wychodzi 4/10 ;)

 

Nawet oceniajac przez pryzmat kiczu to jak dla mnie jest przesadnie kiczowaty, jak niesmaczny zart. Ci bracia z ojcem sa tak wkurzajacy ze to az kluje w oczy i uszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...