Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

That's it. That's all. (2008) - najpiękniejszy film jaki widziałem w życiu. Przecudowny. Moja szczęka jeszcze wala się po podłodze.

Spłycając, to jest to godzinny film o snowboardzie, w którym grupka zapaleńców lata od kraju do kraju i zjeżdża po dotychczas nieokiełznanych terenach. Ale w rzeczywistości to jeden wielki teledysk o naturze, pasji i adrenalinie.

Niesamowite ujęcia krajobrazów, idealnie dobrana muzyka. Ten film powinien służyć jako pokazówka telewizorów HD (szkoda, że najlepszą dostępną wersją jest "tylko" 720p).

 

I mam tylko jeden żal do tego obrazu... że nie obejrzałem go w kinie :(

 

Bezsprzecznie 10/10.

 

Najlepszy film snowboardowy jaki powstał, tylko najlepiej oglądać w zimie, jak mozna samemu iśc pojeździć ;]

Odnośnik do komentarza

Jedyny film jaki może go przebić, to The Art of Flying z tej samej wytwórni, który wychodzi we wrześniu tego roku :)

 

Dopiero uczę się jeździć, ale to co zobaczyłem niesamowicie mnie zmotywowało. Po tym filmie zassałem soundtrack i przeszukałem pół Internetu za innymi tego typu produkcjami.

 

...a jeszcze czekają mnie wszystkie bonusy w wydaniu DVD XD

Odnośnik do komentarza

Love and Other Drugs - dobry film. W sam raz by obejrzeć z kobitką. Niestety końcówka zbyt cukierkowa jak na film o życiowych decyzjach.

 

Ksiądz - łoj, nie wiem jak inni, ale mnie już te beznadziejne adaptacje komiksowe zaczynają dobijać. Nic nadzwyczajnego.

 

Warrior's Way - tak jak nienawidzę anime czy jrpg'ów tak filmy o wojownikach skaczących po drzewach i krwi chlapiącej na ekran już jak najbardziej. Rozrywka i nic więcej.

 

Unknown - film ok. Takie wieczorne kino TVN.

Odnośnik do komentarza

Dawno sie nie wpisywalem, bo sobie tylko na filmwebie oceniam, ale dam tez tutaj cos dla odmiany. Kolekcja o wojnie.

 

No End in Sight (dokument) - dokument przedstawiajacy jaka parodia jest przygotowanie i przeprowadzanie calej wojny w Iraku. Rzecz ktorej nie ma w filmie, a jest dobra ciekawostkla na ten temat - przed wojna z Niemcami USA przygotowywalo sie 2lata, a przed Irakiem 2miesiace... 4+/5

Green Zone (akcja) - Tez Irak. Tym razem jednak film akcji coby przemowic do mniej myslacej czesci widzow (film 3lata swiezszy od poprzednika, a na imdb 10x wiecej glosow). Co nie zmienia faktu, ze tez pokazuje niedorzeczny tok myslenia rzadu USA i ludzi na wyzszych stanowiskach. 4+/5

Armadillo ('dokument') - Tutaj Afganistan i dunsko-angielska ekipa, ktora probuje nie dopuscic Talibow do przejecia terenu. W droge oczywiscie wchodzi stado cywili, ktorych nie da sie odroznic, bo jedynym wyznacznikiem jest to czy ktos ma bron czy nie, ktora mozna schowac pod 'szate'. 4/5

Odnośnik do komentarza

Dawno sie nie wpisywalem, bo sobie tylko na filmwebie oceniam, ale dam tez tutaj cos dla odmiany. Kolekcja o wojnie.

 

No End in Sight (dokument) - dokument przedstawiajacy jaka parodia jest przygotowanie i przeprowadzanie calej wojny w Iraku. Rzecz ktorej nie ma w filmie, a jest dobra ciekawostkla na ten temat - przed wojna z Niemcami USA przygotowywalo sie 2lata, a przed Irakiem 2miesiace... 4+/5

Green Zone (akcja) - Tez Irak. Tym razem jednak film akcji coby przemowic do mniej myslacej czesci widzow (film 3lata swiezszy od poprzednika, a na imdb 10x wiecej glosow). Co nie zmienia faktu, ze tez pokazuje niedorzeczny tok myslenia rzadu USA i ludzi na wyzszych stanowiskach. 4+/5

Armadillo ('dokument') - Tutaj Afganistan i dunsko-angielska ekipa, ktora probuje nie dopuscic Talibow do przejecia terenu. W droge oczywiscie wchodzi stado cywili, ktorych nie da sie odroznic, bo jedynym wyznacznikiem jest to czy ktos ma bron czy nie, ktora mozna schowac pod 'szate'. 4/5

 

Domyslam sie ze widziales Restrepo?

Odnośnik do komentarza

Lincz - zawiodłem się okropnie. Kiedyś myślałem, że film ten będzie zagraniczny - zbyt dobry plakat jak na produkcję Polską ;] Sam obraz niestety, pogmatwany, źle zmontowany, sama postać recydywisty owszem przesiąknięta złem ale jakoś tak bez przekonania

Przy scenie jak leje tą babkę po twarzy przez szmatę śmiałem się wniebogłosy xd

. Takie 5/10

 

Yip Man - prościutki film z za(pipi).istymi scenami walki 6+/10

Odnośnik do komentarza

Religulous- zabawny, dobrze zmontowany film o tym, że ruchy religijne są plagą tej ziemi; Maher w roli diabła wcielonego sprawdza się bardzo dobrze, szydzi i ripostuje z dużą wprawą; brak tu jednak głębszej refleksji, czego przykładem jest epilog i podsumowanie tej opowieści; film typowo rozrywkowy (Bill cierpi na chorobę zwaną: niekonsekwencją w logicznym podejściu do problemu) , by traktować go inaczej, ale ogląda się to bardzo dobrze. 8/10

Odnośnik do komentarza

Red Riding Hood- dziewczyna namówiła, więc nie odmawiałem. Klimat jest ale sam film mnie osobiście znużył. Wariacja wilkołaka z czerwonym kapturkiem. Usnąłem w 3/4 filmu więc oceny nie daję.

 

Priest- trailery w kinie były nawet niezłe. Sam film nudny i bez polotu. Nudzą mnie już filmy z wampirami i nadludźmi na nie polującymi. Tez nie daję oceny bo tym razem w połowie padłem.

 

Adjustment Bureau- tu akurat jest dobrze. Matt Damon jako młody wspinający się na szczyt kariery politycznej chłopka, który w pewnym momencie widzi coś czego nie powinien i zaczyna się film;] Czegoś podobnego jeszcze nie było, więc ogląda się to naprawdę przyjemnie. Dam 8/10.

 

Unknown- też dobry film. Myślałem, że w pewnym momencie wyskoczą elementy SF, ale w sumie dobrze, że pozostali przy realistycznym scenariuszu. 7+/10

Odnośnik do komentarza

I saw the devil- nie bardzo rozumiem zbiorową histerię wokół tego filmu; fajny pomysł, który ucierpiał na średnim aktorstwie (jedynie Min-sik Choi daje znowu radę) i karnawale logicznych niedorzeczności; główny bohater niczym Nick Cage przez cały film pierdzi w aktorski stołek, próbując pokazać jak bardzo cierpi; film jest tak abstrakcyjny (w Korei chyba żyją sami psychopatyczni mordercy plus ich nieświadome ofiary), że musiałbym być pod wpływem, by móc zapomnieć o kartonowych postaciach i udawać, że mnie to rusza; końcówka jest już tak wydumana, że pewnie sam JHS nie ma pojęcia o co kaman i pewnie znajdzie głębszy sens w musztardzie z truskawkami niż w zaprezentowanym motywie

bohater robi z siebie większego dupka, niż ten który zabił jego żonę w ciąży, jest zbyt banalny, by się móc spuszczać nad tym obrazem, to musi iść głębiej - umówmy się, że Keyong-cheol Jang miał w nosie swoją rodzinę, więc wtf? Nonsens zemsty wobec gościa który gardzi życiem? ech...

6/10

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Fear and loathing in Las Vegas / Las Vegas Parano

 

Od kilku lat slyszalem o tym filmie naprawde pozytywne opinie - chcialem sie za niego zabrac, jednak ostatecznie dopiero teraz go obejzalem.

Co tu duzo mowic - cudo. Komedia ktora jest faktycznie zabawna i zasluguje na uznanie (nie jest to film lubiany acz gowniany jak Kac Vegas).

 

Oprocz tego ze jest smieszny, jest tez niezle porypany - akcje sa naprawde niezdrowe :P

 

No i wielki respekt dla Deppa - perfekcyjnie odegral role Thompsona. Kiedy po obejzeniu filmu zaczelem ogladac wywiady itd. z tym typem, naprawde nie moglem wyjsc z podziwu jak idealnie udalo sie Johnnemu odegrac role. Powinien za nia dostac z 10 oskarow - naleza sie mu.

 

Ogolnie film ocenilbym na 9/10. Smieszny, nietypowy, ze swietna gra aktorska i klimatem. Na pewno wielokrotnie go jeszcze obejrze.

 

Jak ktos zna podobne filmy to bylbym wdzieczny :P

Swoja droga, czytal ktos ksiazki Thompsona? Zamierzam obadac Hells Angels bo interesuje mnie tematyka, a ponoc ksiazka jest dobra.

Edytowane przez Yabollek007
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Fear and loathing in Las Vegas / Las Vegas Parano

 

Od kilku lat slyszalem o tym filmie naprawde pozytywne opinie - chcialem sie za niego zabrac, jednak ostatecznie dopiero teraz go obejzalem.

Co tu duzo mowic - cudo. Komedia ktora jest faktycznie zabawna i zasluguje na uznanie (nie jest to film lubiany acz gowniany jak Kac Vegas).

 

Oprocz tego ze jest smieszny, jest tez niezle porypany - akcje sa naprawde niezdrowe :P

 

No i wielki respekt dla Deppa - perfekcyjnie odegral role Thompsona. Kiedy po obejzeniu filmu zaczelem ogladac wywiady itd. z tym typem, naprawde nie moglem wyjsc z podziwu jak idealnie udalo sie Johnnemu odegrac role. Powinien za nia dostac z 10 oskarow - naleza sie mu.

 

Ogolnie film ocenilbym na 9/10. Smieszny, nietypowy, ze swietna gra aktorska i klimatem. Na pewno wielokrotnie go jeszcze obejrze.

 

Jak ktos zna podobne filmy to bylbym wdzieczny :P

Swoja droga, czytal ktos ksiazki Thompsona? Zamierzam obadac Hells Angels bo interesuje mnie tematyka, a ponoc ksiazka jest dobra.

 

wszedlem do tego tematu zeby napisac wlasnie o tym filmie ;]

 

zgadzam się całkowicie

Odnośnik do komentarza

Serpico

 

Kozacki film opowiadajacy prawdziwa historie gliny, ktory nie mogl zniesc korupcji w policji. Swietna rola Pacino.

 

 

Reservoir Dogs / Wsciekle Psy

 

Film jest mega - obejzalem go z zapartym tchem. Tak na dobra sprawe to nie wiem co takiego jest w tym filmie - prawie cala akcja dzieje sie w jednym miejscu, fabula jest prosta, a istota calego filmu sa rozmowy miedzy zakapiorami.

Jest to jednak tak genialnie przedstawione, ze brak slow. Sposob w jaki rozwija sie stopniowo przed nami bieg wydarzen, genialna gra aktorska, humor - wprost magnetyzuja.

 

9/10, nie dziwie sie ze film jest kultowy

 

 

The Warriors

Wielu ludzi pisze, ze film sie postarzal i kiepsko oparl sie probie czasu - ja sie tam z ta opinia nie zgadzam.

Ma fajny klimacik, akcje - w sumie nie ma co sie rozpisywac. Tyle ze to co dla mnie jest zaleta, dla innego moze byc wada. Klimacik jest na tyle specyficzny ze moze wiele osob odrzucic, mi sie on jednak podobal.

 

8/10

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...