Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orson

Ostatnio odbyłem seansik z Krzysztofem Kieślowskim. Nie był to seansik jaki daje Nam ostatnio TVP racząc filmami tego wybitnego reżysera w porach wykluczających mnie z roli widza(godziny grubo po północne).

 

 

 

wełasnie kur.wa :diablo: bo taka jest ich misja - o 20 "m jak miłośc " o 1 w nocy Kieślowski :diablo:

 

 

 

___________________________________________________________________

 

 

"Gamer"- film dla Graczy. Jesli nie zaliczas sie do tej grupy , nie dotykaj bo wyda ci sie najzwyklej w swiecie kupą.

 

za to ludzie oddający sie elektronicznej rozgrywce powinni obejrzec, mimo słabych not jakie film zebrał-a to ze względu na stylistykę. Np projekt "społeczenstwo" , jaki istnieje w filmie jak zywo stylistyką przypomina Play Station Home a ujecia akcji , obłozone hudem i grową nomenklaturą (Save point, checkpoint) dają złudzenie jakoby oglądaliśmy gameplay z PS 4 czy 5;- jak pisze- dla Graczy warte obczajki

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

wczoraj byłem na Ksiądz 3d :potter: film na podstawie komiksu, którego nie czytałem, no mozna obejrzeć, takie cos pod underworld skrzyzowane z dantes inferno. 3d wcisniete na siłę. film przeszedł bez echa, zadna scena nie zapadła w pamięci (poza pewnym momentem gdzie efekty specjalne wołaja o pomste do nieba) takie 5/10. zaminusowali u mnie efektami walk, przypominają serial power rangers <_<

Odnośnik do komentarza

Drive Angry- (pipi)ens, całkiem zjadliwe filmidło. Jak już człowiek ma całkiem wy*ebane na grę Nicka, który dalej ma problemy z samym sobą, bo przechodzi obok każdego filmu z taką wprawą, że ręcę same składają się do oklasków, to można się nieźle bawić tym miszmaszem absurdów, gołych bab, strzelania i efektów specjalnych z lat 80. William Fichtner urodził się do roli w tym filmie, a Amber Heard kocham od stóp do głów. 6+/10 i miejsce na panteonie filmów klasy B

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Piraci z Karaibów , trylogia w HD. Sobie odświeżyłem przed obejrzeniem 4 części i...

 

Dobre kino przygodowe które z każdą kolejną częścią rozmienia się na drobne. Już ktoś pisał że film za długi. Fakt, ostatnia cześć to już przeginka. Z chęcią przyjąłbym książkę na podstawie której dopiero powstałby ten film [wiecie, wyjaśnione wszystkie wątki itp.] Pierwsza część najlepsza [surprise! ;f] , jak na kino przygodowe mocne 8+/10 , dwójka słabsza, tak na 7+/10 a trójka to jakieś nieporozumienie i odcinanie kuponów, tak więc łapie 6+/10 . Aż boję się podchodzić do 4 części.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem numerem cztery- kolejne pozytywne zaskoczenie, co nie znaczy, że film jest dobry; z plusów, to zaskakująco poprawna gra aktorska głównych bohaterów(Pettyfer jest minimalistą, ale drewnem pokroju Nicka już nie), dialogi banalne, ale nie tak, by wydać wyrok śmierci na scenarzystę i (jak już się w końcu pojawią) całkiem niezłe fajty. Film był kręcony pod gimbusów, dlatego zamiast sensownych antagonistów, mamy ludków ze Stargate'a (czyt. są przerażający) oraz końskie zaloty głównego bohatera do autsajderki z aparatem. Jak się uniesiemy ponad gimb otoczkę, to da się obejrzeć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

The Limits of Control - Mistyczny, piękny i estetyczny. To, co mówi jedna z postaci oddaje ducha tego obrazu, film jest jak sen. Jest jak poezja, nie ogląda się go, tylko czuje. Wspaniałe zdjęcia, scenariusz, przekaz.

Nie dla wszystkich, dla mnie 9/10

Jarmusch to mistrz.

 

 

e:

 

 

wie ktoś czy można gdziekolwiek kupić takie zapałki?

twocoffeeandmatches.png

 

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Drive Angry- (pipi)ens, całkiem zjadliwe filmidło. Jak już człowiek ma całkiem wy*ebane na grę Nicka, który dalej ma problemy z samym sobą, bo przechodzi obok każdego filmu z taką wprawą, że ręcę same składają się do oklasków, to można się nieźle bawić tym miszmaszem absurdów, gołych bab, strzelania i efektów specjalnych z lat 80. William Fichtner urodził się do roli w tym filmie, a Amber Heard kocham od stóp do głów. 6+/10 i miejsce na panteonie filmów klasy B

 

No właśnie ja się spodziewałem chujni niesamowitej a film jest... całkiem niezły xD

No i jeszcze Nik Kejcz tu gra chyba najwiekszego przeskurwiela w historii kinematografii xDDD

Amber też bym kochał i to bardzo mocno.

 

7/10

Odnośnik do komentarza

Melancholia - "To będzie piękny nudny koniec świata". Reżyser bankowo był skrzywdzony w dzieciństwie - musiał oglądać cały dniami nudne filmy. Teraz mści się na widzach serwując to samo w pompatycznej, pseudofilozoficznej polewie.

Nigdy w życiu nie miałem po seansie tak silnego uczucia zmarnowania sobie ponad 2 godzin. Nie, ale na prawdę - w tym filmie nie ma nic poza dobrą grą Kirsten Dunst. Szkoda więcej pisać. Gdybym był synem Von Triera, poderżnąłbym sobie gardło.

Odnośnik do komentarza

L.A. Confidential - noir w kolorze z mocną obsadą. Podobno nadzwyczaj udana adaptacja powieści Ellroya - nie wiem, nie czytałem - natomiast film jest na tyle dobry, że gdyby nie startował do Oskarów w tym samym roku, co obsrany tytanyk, to pewnie byłby absolutnym klasykiem zeszłej dekady. 9/10

 

the Killing - jeden z mniej znanych filmów Kubricka. Całkiem fajna zabawa ze standardami noir. Do tego zakończenie bez happyendu, ale nie wiadomo czy taki był zamysł czy wymóg (kodeks Haysa itd.). 7+/10

 

Gozu - jak ktoś oglądał Visitor Q albo Ichi, the Killer i mu się podobało, to ten film też może obejrzeć. Miike w formie: trochę obrzydliwości, osobliwości, niszowy humor i szerokie pole do interpretacji. 8+/10

 

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl - udana reanimacja kina przygodowego. I chuj, że od Disneya. 8/10

 

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest - no tutaj już z deka wtórnie się robi, ale dalej można obejrzeć bez większych zgrzytów. 7/10

 

Pirates of the Caribbean: At World's End - nastała kaszana. Pocięte wątki, czerstwe akcje i wrażenie nieumiejętnego pocięcia nagranego materiału, żeby się zmieścić w 2,5 godziny. 6/10

Odnośnik do komentarza

Wieczór- porządny film, momentami dość nachalnie wzbudzający uczucie lekkiej żenady dość prostackimi zagrywkami i natrętną podawaną na tacy symboliką, ale ogólnie jak najbardziej na plus, lekko naciągane: -8/10

Maczeta- przyjemne kino klasy B, na luzie, bez zadęcia, 7/10

The Runaways- zaskakująco niezły film w ciekawym klimacie lat 70tych. Okazuje się, że Dakota Fanning całkiem wyrosła, a laska ze Zmierzchu potrafi zagrać coś poza miną typu 'Ależ ten Edward jest ładny i tajemniczyyy', -7/10

Melancholia- pozytywne zaskoczenie, wstępnie: +7/10

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

A dialogi w tym filmie są luźne (coś jak w Shreku) ? Obejrzał bym, ale nie wiem czy przełknę poetycki ton.

 

Dialogi są filmowe. W sensie, ich poziom nadawałby się do normalnego filmu, a nie animacji. Jakbyś był niewidomy i słuchał dialogów, to nie wiedziałbyś że oglądasz bajkę tylko normalny film (pomijając fabułę).

 

Hangover 2-niedawno wróciłem z seansu,nie zawiodłem się(widownia wyła ze śmiechu:)), to tak jakby jedynka ale w innej scenerii i w szybszym tempie.Aha, aktor grający okularnika ukradł ten film(scena w przebieralni w klubie wymiata) , Zach Galifianakis jako Alan też daje rade.

 

8-/10

 

Czyli jak pierwsza część była dla mnie słaba do bólu i w ogóle mnie nie śmieszyła to mogę olać, tak?

Odnośnik do komentarza

That's it. That's all. (2008) - najpiękniejszy film jaki widziałem w życiu. Przecudowny. Moja szczęka jeszcze wala się po podłodze.

Spłycając, to jest to godzinny film o snowboardzie, w którym grupka zapaleńców lata od kraju do kraju i zjeżdża po dotychczas nieokiełznanych terenach. Ale w rzeczywistości to jeden wielki teledysk o naturze, pasji i adrenalinie.

Niesamowite ujęcia krajobrazów, idealnie dobrana muzyka. Ten film powinien służyć jako pokazówka telewizorów HD (szkoda, że najlepszą dostępną wersją jest "tylko" 720p).

 

I mam tylko jeden żal do tego obrazu... że nie obejrzałem go w kinie :(

 

Bezsprzecznie 10/10.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...