Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Strażnicy Galaktyki 2 - dla mnie ten film był naprawdę przeciętny. Wogóle to MCU to naprawdę już trochę zjadanie własnego ogona, mało już przebłysków w odcinkach tego serialu. Filmów naprawdę udanych było jedynie kilka, min. pierwsi Strażnicy, którzy byli czymś świeżym.

Tu od początku film pokazuje "patrzcie, jeszcze bardziej jesteśmy wyluzowani, śmieszni i mamy nowe piosenki", ale tam gdzie ma być śmiesznie jest konsternacja bo sucharów masa. Sama historia, niby osobista ale taka kuźwa nijaka, do tego stopnia że w sumie najbardziej sie cieszyłem kiedy pokazywali Yondu, resztę mając gdzieś (no może Drax był ok).

 

Może się czepiam, może przesadzam ale w sumie trochę się wkurzyłem bo pierwsza część to jeden z lepszych Marveli. 6/10

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Going in style - nadzwyczaj miły, ciepły i przyjemny film. Trio Freeman, Caine i Arkin świetnie się razem bawi i po prostu przyjemnie się ich ogląda jak planują obrabować bank. Takie "Ocean's 75". Mimo wieku dają radę i czuć ich klasę jako aktorów. Historia prosta, ale sprawnie opowiedziana, trochę niewymuszonego humoru i rodzinnego ciepła. Krzepiący film, 7/10.
Odnośnik do komentarza

Rogue One: A Star Wars Story/Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie.

 

Przyznam szczerze, że te całe uniwersum jest mi zupełnie obce. Od około dwudziestu

pięciu lat nie obejrzałem ani jednego filmu z tej serii. Nigdy nie fascynowały mnie takie "bajeczne" klimaty, lecz kilka postaci jak i kultową scenę z filmu "Imperium kontratakuje" kojarzyłem Sytuacja nieco się zmieniła gdy rok temu na TVN obejrzałem "Nową nadzieję". Fabuła filmu mnie wciągnęła, i od tego czasu ten film jest jednym z moich ulubionych, a ja od tego momentu poznawałem uniwersum tej sagi.

Ten film opowiada o grupie rebeliantów podejmującej się misji niemożliwej, próbując wykraść plany budowy Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium.

Na plus wartka akcja oraz obecność kilku znanych postaci z poprzednich filmów. Główni bohaterowie, z wyjątkiem droida oraz Chirruta Îmwe, nie zapadli mi w pamięć. W końcu

Wszysci zginęli, od początku wiadomo było jak to się skończy, a rebielianci z góry byli skazani na rzeź. W ciągu zaledwie kilku minut nie poczujemy "sympatii" do załogi "Łotra 1".

 

Jest to chyba pierwszy film z sagi z naciskiem na bitwy.

Ocena: 4+/6

Edytowane przez Solderowy123
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio mam szczescie do dobrego polskiego kina i tak ostatnio widzialem:

Jestem morderca- bardzo dobrze zrealizowany chociaz fabula raptem opiera sie na prawdziwych wydazeniach a nie probuje je wiernie odtworzyc. A szkoda bo histroia Wampira oprocz wiadomych niedomowien i skandali ma cholernie ciekawe podloze. Niemniej film oglada sie niezle( czasami moze lekko przynudzac)

serial Sluzby Specjalne- piec mocarnych odcinkow oddajach realia pl

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
John Wick 2 - czyli ktoś znów wkurza Keanu, który nie daje sobie w kaszę dmuchać. Jeszcze więcej strzelania i tańca z pistoletem, świetna scena w muzeum w gabinecie luster i choreografia scen na najwyższym poziomie. Drewniany Keanu w sam raz sprawdza się w takiej roli. Czekam na trzecią część, bo może być niezły rozp.ierdol. Bawiłem się tak jak tego oczekiwałem, 7/10.
Odnośnik do komentarza

Wojna o planetę małp- najbardziej dojrzała część nowej serii, ma kilka wad, ale podoba mi się tempo z jakim prowadzona jest akcja, świetnie podkreślana przez muzę w stylu kina przygodowego lat 70/80. 

 

 

Kolejna Planeta Małp. Nigdy nie byłem fanem tego uniwersum i po tym filmie nadal jest mi to obojętne, szanuję oryginał, te nowe części poza zdjęciami i efektami specjalny to nie mają dla mnie nic do zaoferowania. Małpy wyglądają super, efekty specjalne super, ale fabuła i dziury logiczne na poziomie obcego convenant, film bym podzielił na 3 akty z czego 1 ok, 2- zabijcie mnie 3- zabijcie mnie, ale chociaż są wybuchy i szympansy z karabinami.

Próbowali przemycać suchary między małpami ;/////////// nie wiem jak scenarzysta pisząc te sceny może patrzeć w lustro po tym filmie. płakałem z żenady.

 

imo najgorsza część z "nowych" planet małp

 

dzisiaj obejrzałem i...

 

@pajgus dlaczego uważasz tą część za najbardziej dojrzałą? Moim zdaniem rozrzedzili klimat i postawili właśnie na kino przygodowe lat '80, film zdziecinniał. Ja rozumiem że nie można jechać ciągle na patosie biednych, udręczonych małpek ale no kurde no. ;/

 

Orzeszek w sumie wyjasnił wszystko swoim postem, wyobrażam sobie jaką musiał mieć czerwoną gębę i odcisk na czole od facepalmów w kinie XD Akt 2 jeszcze jakoś ujdzie ale akt trzeci to już takie stężenie głupoty że ojap.ierdole XDD

 

Jak ktoś ma się zamiar jeszcze wybrać do kina to niech lepiej zaczeka na zatokę piratów.

 

:lapka:

Odnośnik do komentarza

Ostatnio forumek mnie oszukał i już wam nie zaufam

 

pisaliście, że Król Artur to nie jest zły film, a Mumię da się oglądać.

 

No i obejrzałem wczoraj i Króla Artura i Mumię. O tym pierwszym szkoda gadać, Guy Ritchie fartem zrobił Przekręt i się skończył. Król Artur to nuda i kupa, brakowało tylko Stathamama i jego "hej mejt <z dyśki>. 3+/10. 

 

Mumia, lol. Najlepiej ten film oddaje dialog między Tomem a tą blondi

 

- Cośtam sarkofag i hieroglify

- Coooo, nie mów do mnie takim nałkowym bełkotem. Nie jeste naukowcem

 

nie mówiąc już o tym, że ta pani doktor nie wiedziała co to jest mumifikacja. 

 

Nie oczekując sensu po popcorniaku, ten film nie miał scenariusza, gra aktorska nie istniała, a dialogi i klimat były... bardzo DZIWNE? 4/10

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Ok, najmocniejsze 3/10, prawie 3+

 

chociaż po namyślę to odemuję oczko za (pipi)owy styl Ricziego i "opowiadanie" akcji oraz skaszaniony montaż

 

2/10

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

The survivalist.

 

Dziwne, że nikt z forum nue wspomniał o tej produkcji, jakże niskobudżetowej, ale i minimalistycznej, pięknej i głębokiej.

Tak oto świat się skończył, a ludność rozsiana po lasach próbuje przeżyć na małych skrawkach swojego świata.

Jest dosadna przemoc, walenie gruchy, sex jako waluta przetargowa i aborcja przeprowadzona domowym sposobem. Jest zdziczenie, zwierzęcość i karuzela przytłaczającego klimatu bezcelowości bytu.

Uffff

Z uwagi na mega niski budżet oczko w górę.

Fani survivalu oczko w górę.

Podsumiwując - mocarne -9/10.

Edytowane przez MAJOCHEY_PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...