Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

asia argento to jedyne co mu dobrze wyszlo

 

prawdopodobnie, ja zakończyłem filmografie Argento na jego "doskonałej" Suspirii, i uważam że jakiekolwiek komplementy są spowodowane tym ze jakis giermek kiedyś napisał że film jest kultowy, później jak domino reszta owiec powtarzała to na różnych stronach, rozsądny widz na suspirii będzie się smiał/nudził/frustrował.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Już miałem dość tego "jak można nie obejrzeć Gwiezdnych Wojen" no i obejrzałem (starą trylogię). Ciekawe universum, dobre filmy, ale nie wiem czym się ci ludzie aż tak zachwycają. No ale skoro można się jarać avengers...

Edytowane przez mate5
Odnośnik do komentarza

Co polecacie od Argento? Ale tak naprawdę, Głęboka Czerwień zaintrygowała mnie już plakatem(lubię motywy lalek, lalkarzy itp.), na pewno zobaczę.

 

W sumie większość jego filmów z lat 70. i 80. jest ciekawa. Na początem można chyba "Ciemności", potem "Suspirię", "Operę" i inne filmy od pierwszego do "Opery". Co się uda dorwać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Red Dragon / Czerwony Smok - Jako prequel trzyma się dobrze, choć już tak nie przeraża jak Milczenie Owiec. Pewnie dlatego, że wiemy mniej więcej czego się spodziewać. Co trzyma w napięciu to oczywiście genialna kreacja Anthony'ego Hopkins'a, który po raz kolejny wcielił się w postać Hannibala "Kanibala" Lectera. Hopkins wspaniale potrafi "grać" twarzą, pokazując ból, radość, fascynację czy obłęd. I to właśnie wszystkie dialogi z psychopatycznym doktorem są najlepszymi elementami filmu. Drugim kluczowym plusem dla dzieła Ratnera jest postać Willa Grahama (Edward Norton). Były glina posiadający to "coś" co pozwala mu ująć każdego nieuchwytnego psychopatę. Widz podświadomie próbuje razem z agentem poskładać kawałki układanki i poznać tożsamość mordercy. Co do samego psychola to postać ta trochę mnie rozczarowała. Zwłaszcza na końcu, gdy zaczął gadać do siebie tracąc tym samym unikalność i wiarygodność. Chociaż kreacja Ralph'a Fiennes'a jest dobra zwłaszcza podczas relacji z niejaką Rebą McClane. Widać autentyczność w ruchach Mr D.

Mimo dobrych kreacji film do bólu przypomina wspomniane Milczenie Owiec powtarzając schematy. Jest agent, jest psychopata zamknięty przez agenta, który pomaga w śledztwie i jest morderca którego trzeba ująć. Czyli to samo co było wcześniej. No i jest bardziej stonowany pod względem flaków i krwi do części poprzedniej.

Szkoda, że reżyser nie pokusił się o rozwinięcie wstępu, czyli pojmania Lectera przez agenta Grahama. No i cały film został mocno zmieniony względem powieści Harrisa. Typowy zaphajdziura na popołudnie.

Ocena: naciągane 7/10

 

 

Trailer:

 

 

 

Screeny:

http://1.fwcdn.pl/po/23/59/32359/7381659.3.jpg?l=1308364855000

 

http://gfx.filmweb.pl/ph/23/59/32359/184971.1.jpg

 

http://img.stopklatka.pl/film/09300/09376/g-2.jpg

 

http://gfx.tvn.pl/advertProgramOfferP3/7800.0.jpg?l=Wed%20Apr%2011%2010:24:04%20CEST%202012

Odnośnik do komentarza

Melancholia - o w (pipi)ę, ale piękny film. Kolega się załamał, że pierwsze pół po chu.ju nudne, ale ja wsiąkłem całkowicie.

Nie spoilerując napiszę, że chyba nie widziałem tak pięknie ukazanego tak tragicznego w skutkach wydarzenia.

Kirsten Dunst PERFEKCYJNA w swojej roli. Poza tym muzyka, no wszystko.

 

9/10

Edytowane przez Masorz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Elitarni 2 - ciekawa sprawa. Druga część mimo, że mniej intensywna, nie napakowana akcją tak jak Jedynka. A mimo to trzyma za gardło i jaja równie dobrze, w telegraficznym skrócie Dwójka z ulic przenosi się za biurko, krawaty chociaż minimalnej akcji również nie brakuje. Intryga jest jeszcze grubsza, brud i skorumpowanie tym razem na wyższych szczeblach (o wiele wyższych) jeszcze gorsze. A szczególnie finał daje radę, zostawiając nas z " :o" i bijącymi się myślami. 7+/10

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Melancholia - o w (pipi)ę, ale piękny film. Kolega się załamał, że pierwsze pół po chu.ju nudne, ale ja wsiąkłem całkowicie.

Nie spoilerując napiszę, że chyba nie widziałem tak pięknie ukazanego tak tragicznego w skutkach wydarzenia.

Kirsten Dunst PERFEKCYJNA w swojej roli. Poza tym muzyka, no wszystko.

 

9/10

 

Masorz ty jesteś romantykiem :P :P

 

mi tez się podobał , w drugiej połowie , gdy planeta zbliża się w kierunku Ziemii , kapitalna atmosfera. Takiej..pustki.

 

 

 

scena w ktrej Kirsteen w ogrodzie uprawia seks z jakimś typem mnie rozśmieszyła. Rzuca go na ziemie (z ZASKOCZNIA, KOMPLETNIE NIE PRZYGOTOWANEGO) i OD RAZU się na niego nabija.

 

Spoko- typ chodził cały czas ze stojącą pałą :D :D :D

Odnośnik do komentarza

John Carter - film aspirujący do konkurowania z avatarem, niestety fabuła jest nieco bardziej naiwna. Sam świat pomimo tego, ze został wygenerowany komputerowo w wprost wyśmienicie to nie przemówił do mnie swym designem (latające statki jak z Final Fantasy, zwierzęta z +1 parą kończyn, popierdzielający pies ). Widać, że włożono w ten film sporo kasy i czasu ale coś nie zagrało do końca. Może to przez nijakiego głównego herosa. Pomimo tych wad jest to wciąż spora dawka niezłej i niewymagającej rozrywki która spodoba sie mniej wymagającym widzom. 7/10

Odnośnik do komentarza

Rzadko tutaj pisze, ale jakos ze pewnie jestem jednym z pierwszych, ktorzy widzieli tutaj to sie pochwale.

 

Dyktator- ujac to w prosty sposob - spodziewalem sie czegos wiecej po Sashy. Bylem na premierze Borata i Bruna, to tutaj sobie tez poszedlem na premiere i stwierdzam, ze moglem spokojnie czekac na ripa. W przeciwienstwie do dwoch poprzednich wersji, tutaj wszystko jest kompletnie wyrezyserowane, wszystkie gagi sa zamierzone i kazdy z aktorow sie ich spodziewa. Fakt, jest troche scen do posmiania sie, ale film jak dla mnie za bardzo nastawiony na fabule, a za malo na bycie komedia. Jezeli chcecie sie posmiac to proponuje Black Dynamite, kino dosyc abstrakcyjne, ale przynajmniej caly czas jest powod do smiania sie. 3+/5

Odnośnik do komentarza

Wiadomości bez cenzury (Onion Movie - co za idiota to tłumaczył) - wow, że też dopiero teraz na to trafiłem. Wiedziałem, że chłopaki z Onion TV to niezłe porąbańce, ale jak widać poza prasą i wiadomościami, potrafią skręcić całkiem dobrą parodię :) Owszem, film ma nierówności, jedne gagi śmieszą mniej, drugie bardziej. Całość podana w sporych oparach absurdu, ocierająca się czasami wręcz o pythonowską spuściznę - aż dziw bierze, że robili to Amerykanie. Koniec filmu mocno kiczowaty, ale jak się temu przyjrzeć było to raczej zamierzone, by wypunktować również samo amerykańskie kino. Faktyczna końcówka (praktycznie creditsy) za to miażdży :D Ogółem dawno się tak nie uśmiałem, zwłaszcza z parodii - 8+/10 .

 

Death Note: Ostatnie imię (Death Note: Last Name - tu akurat trudno było przetłumaczyć, bowiem tytuł jest grą słów, last name to też "nazwisko") - trochę lepszy od jedynki, czyli lepiej niż całkiem dobry. W zasadzie jeśli ktoś oglądał jedynkę, dwójka to po prostu druga część filmu :) Trudno zrobić cały pierwszy sezon anime w jednym, dlatego w zasadzie podzielono to na dwie połowy. W tej części pojawia się Misa Amane, motyw obserwacji więziennej, oraz konfrontacja L i Kiry przybiera na sile, aż do samego finału. Oba filmy dosyć skrupulatnie ekranizują to co było w mandze/anime, ale jest kilka zmian. Najważniejszą jest finał - który różni się od tego z wersji animowanej, i chociażby dlatego ktoś kto już zna tą serię, powinien sięgnąć po film. Oczywiście o ile nie będzie go razić dosyć mało dla nas strawna japońska gra aktorska, oraz czas filmu (jedna część to ponad dwie godziny). Plus za ładne pokazanie shinigami, choć wydaje się że Ryuk trochę różni się swym charakterem od jego wersji animowanej. 7+/10 (dla fanów serii pół oczka wyżej).

Odnośnik do komentarza

Melancholia - o w (pipi)ę, ale piękny film. Kolega się załamał, że pierwsze pół po chu.ju nudne, ale ja wsiąkłem całkowicie.

Nie spoilerując napiszę, że chyba nie widziałem tak pięknie ukazanego tak tragicznego w skutkach wydarzenia.

Kirsten Dunst PERFEKCYJNA w swojej roli. Poza tym muzyka, no wszystko.

 

9/10

 

Masorz ty jesteś romantykiem :P :P

 

mi tez się podobał , w drugiej połowie , gdy planeta zbliża się w kierunku Ziemii , kapitalna atmosfera. Takiej..pustki.

 

 

 

scena w ktrej Kirsteen w ogrodzie uprawia seks z jakimś typem mnie rozśmieszyła. Rzuca go na ziemie (z ZASKOCZNIA, KOMPLETNIE NIE PRZYGOTOWANEGO) i OD RAZU się na niego nabija.

 

Spoko- typ chodził cały czas ze stojącą pałą :D :D :D

 

Opowiedz cały film, skoro już zacząłeś :sleep:

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

ktoś z kimś w filmie uprawia seks- ale spojler.

 

Kurde w kazdym filmie , który nie jest od lat 16 uprawiają seks. W kazdym. albo w 99 % takich filmów.

 

 

nowa strona kur.wa :confused:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Jak ktoś nie lubi wiedzieć nic o filmie który ma zamiar oglądać, jest to spoiler i powinieneś go zakryć.

ty serio? nie wierzę...

 

przecież ta scena nie jest istotna, żaden to spojler!

 

otwórz jakiekolwiek pismo o filmach, zobacz jak pisze się recki filmów- tam to dopiero lecą spojlery , aż do przesady nieraz

 

 

Z TYM, ŻE GDYBY NIE ZDRADZIĆ NIC, ( nawet zarysu) to KAŻDY PISAŁBY JAK Snejk, że bohater ma przygody i strzela

 

no ale i to, że strzela to spojler

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie lubi wiedzieć nic o filmie który ma zamiar oglądać, jest to spoiler i powinieneś go zakryć.

ty serio? nie wierzę...

 

przecież ta scena nie jest istotna, żaden to spojler!

 

otwórz jakiekolwiek pismo o filmach, zobacz jak pisze się recki filmów- tam to dopiero lecą spojlery , aż do przesady nieraz

 

 

Z TYM, ŻE GDYBY NIE ZDRADZIĆ NIC, ( nawet zarysu) to KAŻDY PISAŁBY JAK Snejk, że bohater ma przygody i strzela

 

no ale i to, że strzela to spojler

 

I dlatego ja spoilerów nie czytam więc czemu inni mają?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...