Skocz do zawartości

łakocie


Tori

Rekomendowane odpowiedzi

masz jakis wyprobowany przepis?

Leci mniej więcej tak. Bierzesz:

  • 2 szklanki cukru
  • 2 szklanki mleka, najlepiej 3,2%
  • 1 cukier wanilinowy
  • Pół kostki masła/margaryny - w zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać, o tym dalej.

Wrzucasz to wszystko do garnka, tak żebyś miał dosyć sporo zapasu wolnej przestrzeni. Najlepszy jest wysoki rondelek. Gotujesz ten szajs, mieszając cały czas, jak się zacznie gotować to będzie Ci rosło w garnku więc trzeba odpowiednio kontrolować gaz, żeby nie wykipiało, a jednocześnie żeby było cały czas na krawędzi gotowania. Cel jest taki, żeby całość zgęstniała i nabrała ciemniejszego, brązowego koloru. Kiedy to nastąpi, przelewa się całość do foremki/naczynia, czeka aż przestygnie i ostatecznie kroi w kosteczki.  Robienie tego pierwszy raz to ciągłe bycie na krawędzi poddania się: zastanawiasz się czy to już zmieniło kolor czy po prostu majaczysz od tego ciągłego mieszania? Ale jak się to przejdzie, to później jest już z górki. No i efekt jest IMO o wiele lepszy niż jakiekolwiek kupne krówki.

 

Jeżeli zdecydujesz się na margarynę: dostaniesz takie, które się bardziej ciągną. Masło z kolei produkuje bardziej kruche cukierki. Osobiście preferuję masło, najlepsze są jak poleżą przynajmniej dzień: wtedy warstwa zewnętrzna jest krucha, a środek ciągnący.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Wszystkie rodzaje ciastek typu 'choco chip cookies'. Z orzeszkami, z kawałkami czekolady, pieguski, biedronkowe ciastka :obama:

 

Rzadko jem słodycze, ale jutro chyba zrobię takie z masą krówkową wg przepisu kumpeli z roboty :banderas:

 

Takie ciastka kojarzą mi się z dzieciństwem, do tego szklanka mleka, gotyyyyyy

Odnośnik do komentarza

Ehh przeciągnąłem te krówki chyba, takie ciemne mi wyszło to coś.I mało :( Muszę kiedy indziej spróbować na spokojnie.

Pytanie jak smakowało po zastygnięciu? Jakbyś przypalił to byłoby czuć i latałyby farfocle w środku. Pamiętam, że za pierwszym razem też trochę przedłużyłem, ale nie miało to jakichś negatywnych efektów: jest to dosyć 'elastyczne'.

Odnośnik do komentarza

 

Ehh przeciągnąłem te krówki chyba, takie ciemne mi wyszło to coś.I mało :( Muszę kiedy indziej spróbować na spokojnie.

Pytanie jak smakowało po zastygnięciu? Jakbyś przypalił to byłoby czuć i latałyby farfocle w środku. Pamiętam, że za pierwszym razem też trochę przedłużyłem, ale nie miało to jakichś negatywnych efektów: jest to dosyć 'elastyczne'.

 

Twarde karmelki wyszły by mi, gdybym mógł jakoś to kroić czy dzielić.Roztopiłem to i dodałem masło,mleko.Wyszła masa krówkowa ale ta z kolei nie zastyga.Fajna rzecz na chleb z rana :) Dziś upiekłem placka i przełożyłem tą masą dało radę to wykorzystać inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chałwa z Ukrainy w *uj wie ilu smakach. Jezu jakie to dobre, lżejsze niż turecka, takie swojskie, ciężko nie opier*olić całego opakowania naraz.

 

W ogóle Ukraińcy mają bardzo dobre słodycze. U nas to nieraz jakąś mieszankę cukierków no name jak się kupi to żal potem nawet Cyganom dać takie niedobre. A tam co by nie wziął to i dobre i tanie i nieoszukane. Skubańcy. A ich podróbki Lindorów to już legenda.

Odnośnik do komentarza

Hershey's Cookies & Creme czyli biała czekolada z Oreo prosto z ju-es-ej. No ten tego.. Chyba jedynymi osobami, które lubią czekoladę z USA są ich mieszkańcy. Nie wiem w czym rzecz, ale wali to sztuczyzną i aż piecze w buzi po zjedzeniu. Mleczna za to smakuje jak importowane w latach '90 z Ukrainy wyroby czekoladopodobne. Uhh, niech Amerykańce pozostaną przy BBQ.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...