Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

Problem to miałem kiedyś, gdy zorientowałem się (przy siadzie ze sztangą), że nie zakręciłem krążków, dopiero po fakcie się skapnąłem :D ale raz zamyśliłem się i zrzuciłem całe 90kg na podłogę, przechyliłem się i zaczęło wszystko lecieć, na łeb na szyję. Final Destination 8.

Odnośnik do komentarza

Znajomy kiedyś na siłowni nie miał tyle szczęścia. Obok niego ćwiczył jakiś schab, wyciskał na ławeczce. Zdejmował ciężar z jednej strony i zdjął za dużo. Sztanga poleciała, uderzyła w lustra. Całe się potłukły, a szkła poleciały na udo kumpla. Tak go pokaleczyło, że nawet mięśnie miał pocięte. Dość poważnie się to skończyło, bo miał operacje, a potem jeszcze gips, żeby unierochmić pokaleczone mięśnie podczas leczenia. Nieszczęśliwa kontuzja.

Edytowane przez krupek1
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

żeby dobre zarabiać w tym zawodzie trzeba być na bombie cały rok to po pierwsze

 

po drugie trzeba z twarzy wyglądać jak brad pitt czy clooney przynajmniej aby bogate kobiety miały mokro na sam widok i kupowały jak najwięcej prywatnych treningów.

 

Ludzie, ktorzy korzystaja z uslug trenerow osobistych nie chca, aby trenowaly ich przerosniete koksy, bo sami nie chca tak wygladac.

 

Kiedys  znajomy  menedzer PURE zapytal mnie czy nie chcialbym zrobic kursu i pracowac dla nich, bo CV podsyalaja im same lyse karki, a takie typy nie maja tam czego szukac, bo odstraszaliby klientow.

 

>łyse karki odstraszają klientów 

>Menadżer prosi Czezkiego o cv

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

co do przypadków na treningach to każdy kto cokolwiek siedział na siłce pewnie takie coś ma. Ja ściągałem krążki z jednej strony a kumpel zamiast trzymać drugą stronę zapatrzył się na laskę i jak mi gryf wyj.ebał w mordę to miałem 3 szwy założone nad brwią.

 

Innym razem poszedłem sam i okazało się że cwaniaki przemalowali wagę krążków i po podniesieniu sztangi zacząłem się dusić i prychać. Koleś który ćwiczył obok zauważył mnie, podszedł, pomógł i pyta czemu nic nie mówiłem (a ja ledwo oddychałem)

Odnośnik do komentarza

Kumpel mial dobra akcje, robil klate, cisnal ze 140kg wtedy, ale byl sam. No i opadl z sil, zaczal wolac pomocy, a na recepcji siedzial 70 letni dziadek, ojciec wlasciciela, ledwo to podniesli we dwoch :D

 

 

co do treningu, drugi raz robie rippetoe, pamietam jak z sila wystrzelilem po pierwszym cyklu

Edytowane przez Traktorzysta
Odnośnik do komentarza

co do przypadków na treningach to każdy kto cokolwiek siedział na siłce pewnie takie coś ma. Ja ściągałem krążki z jednej strony a kumpel zamiast trzymać drugą stronę zapatrzył się na laskę i jak mi gryf wyj.ebał w mordę to miałem 3 szwy założone nad brwią.

 

Łoot, jak to możliwe? W sensie na stojakach do klatki np? przeiez to sie nie da, chyba ze jakiś sprzęt składany w garażu, albo różnica wagi między końcami ogromna. Przeciez to nie ma prawa sie przeważyć przy normalnym ustawieniu. Powiedzmy 30-40kg z jednej i 0 kg z drugiej.

Pamiętam jak kiedyś ileś lat wstecz kumpel w piwnicznej siłce taki test zrobil ze usiadł na 1 końcu sztangi :) na 2gim moze jakies 20kg bylo. No i jakoś nie przeważyło go.

Edytowane przez humanno
Odnośnik do komentarza

 

co do przypadków na treningach to każdy kto cokolwiek siedział na siłce pewnie takie coś ma. Ja ściągałem krążki z jednej strony a kumpel zamiast trzymać drugą stronę zapatrzył się na laskę i jak mi gryf wyj.ebał w mordę to miałem 3 szwy założone nad brwią.

 

Łoot, jak to możliwe? W sensie na stojakach do klatki np? przeiez to sie nie da, chyba ze jakiś sprzęt składany w garażu, albo różnica wagi między końcami ogromna. Przeciez to nie ma prawa sie przeważyć przy normalnym ustawieniu. Powiedzmy 30-40kg z jednej i 0 kg z drugiej.

Pamiętam jak kiedyś ileś lat wstecz kumpel w piwnicznej siłce taki test zrobil ze usiadł na 1 końcu sztangi :) na 2gim moze jakies 20kg bylo. No i jakoś nie przeważyło go.

 

moja ówczesna masa - 80kg, czyli po 40 na stronie. Sztanga na dwóch stojakach, bez górnych zabezpieczeń. Zdjąłem krążki i całe szczęście, że je miałem w rękach, bo najpierw by mi się w brzuch wbiło, a tak koniec gryfu przejechał po krążkach i na końcu dostałem w ryj w brew - byłoby jeszcze lepiej gdybym się nie zdążył choć trochę odchylić. Siłka osiedlowa na krakowskiej Nowej Hucie. 

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Cały czas staram się ćwiczyć w domu (innej opcji póki co brak. Aktualny sprzęt: drążek + hantle+meble :)

 

Problem: mało czasu, staram się zmieścić w maksymalnie 40. minutach (warunek konieczny).

 

Ile ćwiczę: 3 dni po rząd, 1 dzień przerwy itd.

 

Co robię (dla każdego 2 ćwiczenia po 3,4 serie, ćwiczenia staram się zmieniać), zdarzają się przerwy, ale mimo wszystko staram się zachować cykl.

1. barki+biceps (naprzemiennie)

2. plecy (drążek, hantle)+triceps (naprzemiennie)

3. klatka + i tutaj różnie, co mi do głowy wpadnie.

Gdzieś tam w przerwach brzuch, nogi na rowerze.

 

Celem moim jest zachowanie jako takiej sprawności, przyznam, że poprawa sylwetki również jakaś tam jest i jestem z tego zadowolony.

Zmiany w żywieniu też wprowadziłem, co przekłada się na moje lepsze samopoczucie.

 

I teraz pytanie, jest sens w taki sposób ćwiczyć, czy wprowadzić zmiany, co dorzucić? Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Cały czas staram się ćwiczyć w domu (innej opcji póki co brak. Aktualny sprzęt: drążek + hantle+meble :)

 

Problem: mało czasu, staram się zmieścić w maksymalnie 40. minutach (warunek konieczny).

 

Ile ćwiczę: 3 dni po rząd, 1 dzień przerwy itd.

 

Co robię (dla każdego 2 ćwiczenia po 3,4 serie, ćwiczenia staram się zmieniać), zdarzają się przerwy, ale mimo wszystko staram się zachować cykl.

1. barki+biceps (naprzemiennie)

2. plecy (drążek, hantle)+triceps (naprzemiennie)

3. klatka + i tutaj różnie, co mi do głowy wpadnie.

Gdzieś tam w przerwach brzuch, nogi na rowerze.

 

Celem moim jest zachowanie jako takiej sprawności, przyznam, że poprawa sylwetki również jakaś tam jest i jestem z tego zadowolony.

Zmiany w żywieniu też wprowadziłem, co przekłada się na moje lepsze samopoczucie.

 

I teraz pytanie, jest sens w taki sposób ćwiczyć, czy wprowadzić zmiany, co dorzucić? Wszelkie sugestie mile widziane.

Dokładnie nie napisałeś jakie cwiczenia robisz ale na pewno zmienił bym zestaw parti które cwiczysz,rób samą klatkę do tego brzuch,możesz w tedy sobie zrobić np bicek z tricepsem w inny dzień albo klatke z bickiem,barki rób z nogami,reszta może być

Odnośnik do komentarza

jeszcze raz powtórzę - wszystko zależy od tego jakie ćwiczenie robisz i w jakiej objętości.

 

jeżeli nie chcesz ćwiczyć nóg w domu i uważasz, że rower ci wystarczy, to ten układ jest dobry, tylko ja bym wrzucił triceps do klatki. głównie dlatego, że masz mało czasu i robił byś triceps na wstępnym zmęczeniu i dobre zastosowanie znalazły by pompki na bardzo wąsko i pompki na poręczach (poręczy w domu pewnie nie masz, ale da się to ćwiczenie symulować przy użyciu mebli). plecy wtedy zostawiasz same, to wymagająca partia (jest drążek między innymi) i pare ćwiczeń da się wykombinować. 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Klatkę robię na hantlach, czyli substytut poręczy jest, barki hantle unoszenie do przodu, na boki, lub unoszenie na stojąco i na boki, biceps hantle unoszone naprzemiennie i unoszenie w siadzie opierając łokieć na kolanie, plecy drążek szeroko i bardzo szeroko nachwyt, później hantle w opadzie. Na każdą partię ciała dwa ćwiczenia po 3, 4 serie. Triceps wąskie pompki i hantle w opadzie bądź na stojąco unosząc ramię nad głową. Technicznych nazw ćwiczeń nie znam :)

Odnośnik do komentarza

traktorzysta - miałem na myśli klasyczne pompki na poręczach z tułowiem pochylonym do przodu, czyli ćwiczenie angażujące klatkę piersiową (zwłaszcza dolne rejony). dipy na filmiku to oczywiście jedno z najlepszych ćwiczeń na triceps, zamienikiem do nich są pompki na poręczach, ale ukierunkowane na triceps, czyli tułów wyprostowany w pionie, przeprost w kręgosłupie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...