Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

 

. Co do tych ćwiczeń to na mnie masa ludu sie gapiła jak robiłem przysiady ze sztangą :)

To chyba chodzisz na jakas pedałownie a nie silownie, typu PURE gdzie liczy sie lepszy fit niz wyniki/sylwetka :]

 

 

No większość to laicy nie mający pojęcia o diecie i treningu.Nie mój problem ja robie swoje

Odnośnik do komentarza

Pytanie ode mnie, na wzmocnienie niskiej partii pleców warto robić coś na wzór martwego ciągu hantlami? Ile powtórzeń optymalnie itp. Hantle to 2x10kg, więc nie za dużo, pleców strasznie słabych nie mam, ale czegoś mi brakuje.

Piszesz o MC na prostych nogach? Bo chyba tylko ten mozna robic hantelkami, ale to bym powiedzial, ze cwiczenie jest bardziej na dwuglowy i posladkowy.Choc prostownik czywiscie tez jest zaangazowany. No ale to tylko hantelka wiec go mocno nie zlomocisz, tak mysle.

Zrob moze to tez:

image049.gif

 

Lub:

image051.gif

Odnośnik do komentarza

A kto napisal ze tylko hantlami? Chodzilo ze tylko na prostych nogach jest sens robic hantelkami, bo ma to jakis cel. Zwyklego martwego ciagu hantelkami juz sobie nie wyobrazam :)

 

Obejdzie sie bez plusa ;) a te drugie mozna latwo tez zrobic, np na tych duzych pilkach, albo na laweczce. Tylko bedziesz potzrebowal partnera by ci nogi przytrzymal. Czy nawet samemu na ziemi mozna to zrobic.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Nie musi być na prostych nogach, musi być hantlami :)

 

Co do piłek i ławeczki  - jak pisałem ćwiczę w domu i takiego sprzętu nie posiadam, mam jednak dostęp do dość dobrze wyposażonej siłowni, ale czasu nie mam tam zajrzeć, i to najbardziej wkurza  :confused:

Odnośnik do komentarza

 

 

bym powiedzial, ze cwiczenie jest bardziej na dwuglowy i posladkowy.Choc prostownik czywiscie tez jest zaangazowany

przedewszystkim dwugłowy i prostowniki, pośladkowy prawie nie pracuje 

 

Jest jako pomocniczy. Tak czy owak to bez wiekszego juz znaczenia.

 

nie, nie jest. możesz sobie spinać poślady jak cie jest wygodniej , ale one nie biorą udziału w tym ruchu. można zrobić to ćwiczenie luzując je zupełnie 

Odnośnik do komentarza

nogi_10.png

łówne mięśnie biorące udział w ćwiczeniu: kulszowo - goleniowe (półścięgnisty, półbłoniasty, dwugłowy uda)
Mięśnie pomocnicze: pośladkowy wielki, przywodziciel wielki, prostowniki grzbietu
Stabilizatory: czworoboczny, dźwigacz łopatki, proste brzucha, skośne brzucha, równoległoboczny

 

I inne żródło

 

17.”MARTWY CIĄG” NA PROSTYCH NOGACH:

-główne mięsnie zaangażowane w ćwiczeniu-prostowniki grzbietu, mięsnie dwugłowe ud, mięśnie pośladkowe

 

 

Tak jak mowisz :]

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

zostanę przy swoim. rysunek bardzo ładny, ale ja twierdzę, że mięsień pośladkowy wielki pełni na tylę marginalną rolę w tym ćwiczeniu, że nie nazwał bym go pomocniczym. prędzej cały trójgłowy łydki, który wykonuje tu większą pracę. a już na pewno nie jako główny, obok dwugłowego uda i prostowników, jak w tym drugim źródle. 

 

w drugim gifie, który wcześniej wkleiłeś (wyprosty tułowia w leżeniu), to napewno tak.  

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Pytanie ode mnie, na wzmocnienie niskiej partii pleców warto robić coś na wzór martwego ciągu hantlami? Ile powtórzeń optymalnie itp. Hantle to 2x10kg, więc nie za dużo, pleców strasznie słabych nie mam, ale czegoś mi brakuje.

Martwy Ciąg na jednej nodze? Chodziaż to też głównie tył ud :/

Edytowane przez M4c
Odnośnik do komentarza

Wejdę między wódkę a..

 

Dziś pyknąłem na maxa klatę, bice, trice i barki. Według tego madafakera bambusa. Uginanie wszystkiego za pomocą siły woli, do wypalenia mięśnia i niemożności utrzymania gryfu, sztangi. No fajne uczucie, wyłączyć się kompletnie i skupić na jednym. 

 

Co ciekawe, nie jadę na żadnych noxach, pumpach. Na niczym, Uruchomiłem szklankę kawy, z 3 łyżek i 2 cukru. PETARDA :), albo taki dzień. Ciśnienie dla mnie perfect.

Odnośnik do komentarza

witam

 

chcialbym poruszyć bardzo ważny temat. technika przy wyciskaniu sztangi na plasko.

 

sam staram się robić tak jak pokazuje Jan Łuka na swoich filmikach , łokcie szeroko, sztanga ląduje mniej więcej na suty.

 

jak wy robicie ? moze z mostkiem?

niby proste cwiczenie a każdy robi inaczej i zapewne sporo osob robi to źle technicznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...