Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiesz, nie znasz się, ale się wypowiesz, do tego przekręcasz czyjąś wypowiedź, ściemniając, że cytujesz

 

google mówi, że chodzi ci o to

 

http://www.sekretydiety.pl/czytelnia/pytanie_do_dietetyka/czy-napoje-izotoniczne-nawadniaja-lepiej-niz-woda/

 

ona też nie napisała, na czym polega napój izotoniczny, a ty bezmyślnie przepisałeś i rżniesz cwaniaka. do tego boisz się odpowiadac za własne słowa

 

karny ku.tas dla ciebie 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Dodatek cukru i sodu przyspiesza tempo wchłaniania napoju i przyspiesza nawadnianie"

 

nie wiem, może faktycznie jestem ułomny i źle zrozumiałem to zdanie. jeśli tak nie jest, proszę o jakiś artykuł wyjaśniający na czym polega wyższośc napoju izotonicznego nad wodą i który składnik za to odpowiada (bez podtekstów, serio jestem ciekaw). jeśli się mylę, przepraszam i nic już nie piszę.

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

izotoniki izotonikami, a dyskusja dotyczyła wody w różnych stanach skupienia/o różnej "strukturze". znowu to robisz - naginasz fakty na swoją korzyść (tak samo dyskusję na temat kwasu mlekowego sprowadziłeś do dyskusji o wodzie).

Masz problem z czytaniem,nigdzie dyskusji o kwasie mlekowym nie połączyłem z wodą co najwyżej uprościłem to co napisał el loco czoko,napisałem też że wg. mnie taka zamrożona i rozmrożona woda szybciej i lepiej nawadnia,a porównanie tego do smoków i innych cudów jest słabe nawet jak na was :) Zresztą wg. ucznia bio-chem stan skupienia to nie zmiana struktury cieczy,więc nie wiem o czym z wami pisać?Pawlo nie ćwiczy a wypowiada się na temat substancji,której nawet nie pił,do tego uzależnia wchłanianie izotonika od węgli i sodu,litości,poziom tego działu nie może być aż tak niski.

 

"Dodatek cukru i sodu przyspiesza tempo wchłaniania napoju i przyspiesza nawadnianie"

 

nie wiem, może faktycznie jestem ułomny i źle zrozumiałem to zdanie. jeśli tak nie jest, proszę o jakiś artykuł wyjaśniający na czym polega wyższośc napoju izotonicznego nad wodą i który składnik za to odpowiada (bez podtekstów, serio jestem ciekaw). jeśli się mylę, przepraszam i nic już nie piszę.

Zbilansowany poziom elektrolitów oraz ciśnienie osmotyczne, odpowiadające ciśnieniu panującemu w płynach ustrojowych człowieka, pozwala na szybkie ugaszenie pragnienia i uzupełnienie utraconych mikroelementów. Sód zawarty w niektórych napojach izotonicznych przeciwdziała powstawaniu kurczy mięśni.Węgle tylko uzupełniają straty energetyczne.

 

 

Ciśnienie osmotyczne – różnica ciśnień wywieranych na półprzepuszczalną membranę przez dwie ciecze, które ta membrana rozdziela. Przyczyną pojawienia się ciśnienia osmotycznego jest różnica stężeń związków chemicznych lub jonów w roztworach po obu stronach membrany i dążenie układu do ich wyrównania.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

 

ok, ośmieszyłem się powołując się na osobę z wykształcenia i z zawodu zajmującą się żywieniem <tyle przegrać>

 

teraz przekopiuj z wiki info wyjaśniające temat wody strukturyzowanej i możemy kończyć, bo dla ciebie jest to równie oczywiste

 

 

tak jak obiecałem nic już nie piszę

 

Ja się nie śmieję,bo na kursie na instruktora widziałem różnych ludzi,którzy zdali dzięki ściąganiu,i on i ja mamy papier,ale nie chciałbyś rad od niego,mimo szydery z mojej osoby.Zrozum że organizm to nie perpetuum mobile,na wszystkie reakcje w organizmie zużywa energię,aby przyswoić jedzenie i aby dostosować wodę pitną do ten ustrojowej(tutaj cytat z wiki i ciśnieniu osmotycznym),jak pisze coś od siebie to źle bo profesor litwin,jak cytuję z wiki też źle,zdecyduj się czy jesteś w stanie przyjąć cokolwiek co napiszę.

Odnośnik do komentarza

przyznałem się do błędu, już wcześniej odpisałem na post kazuba, że się nie znam, że nie jestem ekspertem żywienia. to, co skopiowałeś wyżej prawdopodobnie ma sens, ale z równie dużym przekonaniem stwierdzasz, że woda strukturalna lepiej nawadnia i do tego też chciałbym zobaczyć jakieś potwierdzenie

Edytowane przez Pawlo
Odnośnik do komentarza

 

izotoniki izotonikami, a dyskusja dotyczyła wody w różnych stanach skupienia/o różnej "strukturze". znowu to robisz - naginasz fakty na swoją korzyść (tak samo dyskusję na temat kwasu mlekowego sprowadziłeś do dyskusji o wodzie).

Masz problem z czytaniem,nigdzie dyskusji o kwasie mlekowym nie połączyłem z wodą co najwyżej uprościłem to co napisał el loco czoko,napisałem też że wg. mnie taka zamrożona i rozmrożona woda szybciej i lepiej nawadnia,a porównanie tego do smoków i innych cudów jest słabe nawet jak na was :) Zresztą wg. ucznia bio-chem stan skupienia to nie zmiana struktury cieczy,więc nie wiem o czym z wami pisać?Pawlo nie ćwiczy a wypowiada się na temat substancji,której nawet nie pił,do tego uzależnia wchłanianie izotonika od węgli i sodu,litości,poziom tego działu nie może być aż tak niski.

 

 

 

Proponuje wrócić do podstawówki i poczytać

Odnośnik do komentarza

pewnie dla absolwenta liceum o profilu bio - chem jest to śmieszna oczywistość (huy z tym że rzecz dotyczy fizyki), ale ja jestem drętwy z przedmiotów ścisłych i na lekcjach rysowałem gołe baby, albo spałem. czy mógłbyś elegancko wytłumaczyć mniej rozgarniętemu, forumowemu koledze, dlaczego przy zmianie stany skupienia substancji, nie zmienia się jej struktura ? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

Bo po zmianie stanu skupienia woda dalej jest wodą. Woda strukturalna to jakieś brednie tak samo jak brednie o tym że woda zamrożona i dopiero co rozmrożona lepiej nawadnia, takie coś to już wogóle beka tymbardziej że woda w temp od 0 do jmniej więcej 50 stopni ma DOKŁADNIE taką samą przyswajalność, w takiej temperaturze nasz organizm jest po prostu w stanie przyswoić wodę, wolniej lub szybciej ale przyswoić. Nie wiem czego ty sie kazub doszukujesz, jeszcze wyskakujesz z fizyką? Powiedz mi co ze strukturalnością substancji ma wspołnego fizyka? Chyba że trolujesz i pojęcie struktura odbierasz jak na budowie, lód twardy woda mientka , inne struktury, fizyka nie kłamie. Chłopie co ja mam ci tłumaczyć szkołe średnią?


Woda w różnych stanach skupienia różni sie wiązaniami i własciwościami fizycznymi nie chemicznymi.

Odnośnik do komentarza

, takie coś to już wogóle beka tymbardziej że woda w temp od 0 do jmniej więcej 50 stopni ma DOKŁADNIE taką samą przyswajalność, w takiej temperaturze nasz organizm jest po prostu w stanie przyswoić wodę, wolniej lub szybciej ale przyswoić.

To ma taką samą przyswajalność czy szybszą lub wolniejszą?

 

 Przy zamarzaniu objętość lodu jest większa, niż tworzącej go wody, przez co gęstość lodu jest o blisko 10% mniejsza  Dzięki temu lód pływa na wodzie, a zbiorniki wodne zamarzają od powierzchni w dół.

 

Faktycznie kłamią,struktura się nie zmienia,zobacz co znaczy słowo struktura.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

A wiesz że ta objętośc sie zwieksza przez kąt wiązań między atomami a nie ogólnej zmianie struktury chemicznej która pozostaje nie zmieniona?

 

Woda w temp od 0 do jak powiedziałem ok 50 stopni jest niemal w tak samym stopniu przyswajana jesli chodzi o szybkośc a napewno nie jest lepiej przyswajalna zaraz po rozmrożeniu. Wręcz nawet minimalnie gorzej niż woda gorąca

Odnośnik do komentarza

To może wkleję jeszcze apel Masaru Emoto, jednego z najwiekszych populazyratorów teorii pamięci wody i wpływu wody strukturalnej na nasze zdrowie.

 

Uwaga nie pospadajcie :)!!!

 

Procedura modlitwy jest następująca:

Dzień i godzina:

31 marca 2011 (czwartek)

12:00 w każdej strefie czasowej

Proszę powiedzieć następujące zdanie:

Wodo z Fukushima,

Przykro nam, że tak cierpisz.

Wybacz nam. Dziękujemy, kochamy cię „.

Proszę powiedzieć te słowa na głos lub w myślach. Można je powtórzyć trzy razy, trzymając swoje ręce w pozycji modlitwy.

Ta Modlitwa jest ważna i potrzebna nie tylko w dniu 31 marca - wtedy jej moc będzie zwiększona poprzez masowe, globalne wsparcie ludzi zebranych w tym dniu. Wsyłajmy tę Modlitwę ze szczerego serca - w każdym czasie i tak często, jak zdołamy.

Dziękuję bardzo z całego serca.

Z miłością i wdzięcznością,

Masaru Emoto

Wysłannik wody

 

A tutaj macie strukturę wody, niezależnie czy wczesniej woda była zamrażana, rozmrazana, czy też były odprawiane nad nią modły, czy tez pokazywane obrazki z delfinami.

 

 

image002.gif

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza

A wiesz że ta objętośc sie zwieksza przez kąt wiązań między atomami a nie ogólnej zmianie struktury chemicznej która pozostaje nie zmieniona?

 

Woda w temp od 0 do jak powiedziałem ok 50 stopni jest niemal w tak samym stopniu przyswajana jesli chodzi o szybkośc a napewno nie jest lepiej przyswajalna zaraz po rozmrożeniu. Wręcz nawet minimalnie gorzej niż woda gorąca

Skąd masz info że polecałem picie zimnej wody?Ja ja piję w temperaturze pokojowej.

 

Adi wklej do tematu religia teorie sekciarzy,na bank zyskasz na wiarygodności.Czy ja się na tego japończyka powoływałem?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Nie mów zakwasy bo one są tylko an treningu jak się kwas mlekowy dostanie do mięśni,wtedy pali i nie możesz już więcej ruchów zrobić :) Ten ból co masz to mikro uszkodzenia włókien mięśniowych,woda dostaje się pomiędzy uszkodzone włókna i dlatego taki ból.

 

 

Wiadomo że mowa o glikolizie beztlenowej,ale prościej jest zrozumieć tak jak napisałem niż:

 

Jeśli przeważają warunki beztlenowe, niemożliwa staje się reoksydacja NADH w łańcuchu oddechowym przez przeniesienie równoważników redukujących na tlen. Pirogronian ulega redukcji przez NADH do mleczanu w reakcji katalizowanej przez dehydrogenazę mleczanową. Reoksydacja NADH w reakcji powstawania mleczanu przez odtworzenie NAD potrzebnego w następnym cyklu reakcji umożliwia dalszy przebieg glikolizy w przypadku nieobecności tlenu

Litwin, tak szczerze, stosujesz tą wiedzę w treningach, czy to tylko wiedza w zasadzie "by wiedzieć co i jak działa".

 

po prostu czy ta wiedza ma realne przełożenie. wyuczyć sie fizjologii człowieka w zarysie Traczyka na blache to jest challenge, zrozumieć ją to już wyższy level.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

 

Nie mów zakwasy bo one są tylko an treningu jak się kwas mlekowy dostanie do mięśni,wtedy pali i nie możesz już więcej ruchów zrobić :) Ten ból co masz to mikro uszkodzenia włókien mięśniowych,woda dostaje się pomiędzy uszkodzone włókna i dlatego taki ból.

 

 

Wiadomo że mowa o glikolizie beztlenowej,ale prościej jest zrozumieć tak jak napisałem niż:

 

Jeśli przeważają warunki beztlenowe, niemożliwa staje się reoksydacja NADH w łańcuchu oddechowym przez przeniesienie równoważników redukujących na tlen. Pirogronian ulega redukcji przez NADH do mleczanu w reakcji katalizowanej przez dehydrogenazę mleczanową. Reoksydacja NADH w reakcji powstawania mleczanu przez odtworzenie NAD potrzebnego w następnym cyklu reakcji umożliwia dalszy przebieg glikolizy w przypadku nieobecności tlenu

Litwin, tak szczerze, stosujesz tą wiedzę w treningach, czy to tylko wiedza w zasadzie "by wiedzieć co i jak działa".

 

po prostu czy ta wiedza ma realne przełożenie. wyuczyć sie fizjologii człowieka w zarysie Traczyka na blache to jest challenge, zrozumieć ją to już wyższy level.

 

Wiadomo że nie rzucam regułkami,ułatwiam sobie życie jak mogę,ale wiedzę tą stosuję,przyjmując kreatynę z beta alaniną,możesz opóźnić o kilka ruchów glikolize beztlenową,a to sporo.Najpierw następuje rozpad fosfokreatyny,który trwa do 8 sekund a później glikoliza beztlenowa(do 30 sekund). Dostarczając substraty energetyczne,powodujemy szybsze resyntezę ATP i wolniejsze objawy zmęczenia,dlatego się mówi ze po kreatynie i beta alaninie mamy więcej siły,nawet jak ruch jest na tzw. bezdechu.

Edytowane przez Litwin25
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

po prostu czy ta wiedza ma realne przełożenie. wyuczyć sie fizjologii człowieka w zarysie Traczyka na blache to jest challenge, zrozumieć ją to już wyższy level.

Tutaj z Litwinem sie zgadzam. Wiedza o trzech systemach energetycznych naszego organizmu i w jaki sposb na siebie one wplywaja jest bardzo pomocna. I nie chodzi o regulki, one sa, bo jakos trzeba te zjawiska opisac. Pozniej np jak ktos biega, gdy jest w stanie przewidziec kiedy jego organizm jest bliski przelaczenia sie z rezimu tlenowego w beztlenowy i trenuje na tej granicy (umownie) pozwala znaczaco podniesc wyniki itd itd.

Tak samo wiedza o miesniach, jak sa zbudowane, jak dzialaja, jakie sa ich typy,  do jakiego wysilku sie najlepiej nadaja tez ma ogromne korzysci. Ogolnie, wiedza>bezwiedza ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

IMO za dużo, wystarczy pić kilka łyków co jakiś czas. Szklanka w ciagu całego treningu jest wystarczająca według mnie, tym bardziej że nawet biegacze nie wypijają litra wody podczas treningu ;) A picie za dużo wody skutkuje efektem odwrotnym do zamierzonego.


Choc każdy jest inny i ma inne potrzeby ale myśle że szklanka góra dwie jest optymalna.

Odnośnik do komentarza

Robię sobie ten FWB, mam tylko pare pytan:

 

Jakie przerwy miedzy seria i jakie miedzy cwiczeniami? (teraz robie okolo 30-45s miedzy seriami i z 2 min miedzy ćwiczeniami)

Piję wodę w czasie trenningu, ponad 1 litr - później mam brzuch jak w ciąży ;/... Pije zbyt dużo? (ćwiczę ponad 1h)

Ja na jednym treningu wypijam 1,5 litra,czasami brakuje.Pij często ale małymi łykami,szczególnie mineralną.Masz coś z pęcherzem że ci się nie chce a ciebie wzdyma?

Odnośnik do komentarza

 

Szklanka w ciagu całego treningu jest wystarczająca według mnie

 

o (pipi)a chyba umarłbym na suchoty i z przegrzania

 

1 litr to absolutne minimum. ja trenuje 1,5 - 2h i w tym czasie wypijam 2-2,5 litra. czasem po ciężkiej serii potrafie przechylić pół litra na raz. 

 

2 rzeczy, o których ludzie zapominają na treningu, albo myślą, że im wystarczy - oddychanie i picie wody. 

 

 

przerwy rób minute. zamiast je skracać, lepiej podkręcaj ciężar. między ćwiczeniami 2,5 minuty. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...