Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Canabis, no sorry, ale chyba cos jest nie tak skoro byles chudzielcem, a teraz jestes mocno zalany. Podpowiem: spuszczasz sie jakie to durum ma niski IG, a nie wiesz, ze gluten (a juz zwlaszcza w takich ilosciach) bardzo, bardzo spowalnia metabolizm :sorcerer: (miedzy innymi). Wczesniej zarles pyzy kilka razy dziennie - no jest to troche takikulturystyczny produkt. Ja musialem podawac ponad tysiac wiecej kalorii kebabem (albo czyms innym xd), bo z doswiadczenia wiem, ze bez takiej nadwyzki waga by mi stala w miejscu, a nie chcialo mi sie tym razem jesc kilogramow ryzu dziennie - do tego odpoczynek od diety byl mi potrzebny, bo juz nie moglem dluzej ciagnac ;/ Poza tym ja jestem ekto, wiec i tak nie bede grubasem :sorcerer:, chociaz oczywiscie robilem zle zrac te (pipi). Dobilem do 100 i teraz znowu dietka. Nie mam juz fazy na masowanie, nie chce wygladac jak niedorozwoj z bramki w klubie - wytne sie i bede trzymal wage.

 

A ten chleb zytni chrupki zamienilbym na pumpernikiel.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że IG jednego produktu samo w sobie niewiele znaczy. Np weźmy ryż biały ma IG 70, jednak nie jemy praktycznie nigdy samego ryżu, po treningu jedząc go powiedzmy z kurczakiem IG całego posiłku się obniża i tak. Gdy w posiłku są tłuszcze i warzywa jeszcze bardziej. Druga sprawa, samo IG nie mówi wiele o tym jak bardzo podniesie się poziom cukru/insuliny. Przykład, ryż biały IG = 70, arbuz IG=75. Pytanie, czy po zjedzeniu 100 g arbuza poziom cukru podniesie się bardziej niż po zjedzeniu 100 g ryżu ? Oczywiście, że nie.

 

 

posilek.jpg

 

100 g ryżu to kalorycznie i w kwestii ilości węglowodanów około 950 g arbuza. Dlatego np marchewka ma wysokie IG, ale nie daje dużego wyrzutu insuliny. A dlaczego ? Z tego samego powodu, a jest nim Ładunek Glikemiczny (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81adunek_glikemiczny).

 

ŁG 100 g ryżu = (76 * 70) / 100 = 53,20

ŁG 100 g arbuza = (8 * 75 ) / 100 = 6,08

ŁG 950 g arbuza = ( [9,5 * 8] * 75 ) / 100 = 57

 

Trzeba zjeść około 950 g arbuza, żeby spowodować taki sam wyrzut insuliny jak po 100 g ryżu.

 

Druga sprawa to ta, że ogromne znaczenie ma ilość całkowita i jakość kalorii w diecie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko, że IG jednego produktu samo w sobie niewiele znaczy. Np weźmy ryż biały ma IG 70, jednak nie jemy praktycznie nigdy samego ryżu, po treningu jedząc go powiedzmy z kurczakiem IG całego posiłku się obniża i tak. Gdy w posiłku są tłuszcze i warzywa jeszcze bardziej. Druga sprawa, samo IG nie mówi wiele o tym jak bardzo podniesie się poziom cukru/insuliny. Przykład, ryż biały IG = 70, arbuz IG=75. Pytanie, czy po zjedzeniu 100 g arbuza poziom cukru podniesie się bardziej niż po zjedzeniu 100 g ryżu ? Oczywiście, że nie.

 

 

posilek.jpg

 

100 g ryżu to kalorycznie i w kwestii ilości węglowodanów około 950 g arbuza. Dlatego np marchewka ma wysokie IG, ale nie daje dużego wyrzutu insuliny. A dlaczego ? Z tego samego powodu, a jest nim Ładunek Glikemiczny (http://pl.wikipedia....nek_glikemiczny).

 

ŁG 100 g ryżu = (76 * 70) / 100 = 53,20

ŁG 100 g arbuza = (8 * 75 ) / 100 = 6,08

ŁG 950 g arbuza = ( [9,5 * 8] * 75 ) / 100 = 57

 

Trzeba zjeść około 950 g arbuza, żeby spowodować taki sam wyrzut insuliny jak po 100 g ryżu.

 

Druga sprawa to ta, że ogromne znaczenie ma ilość całkowita i jakość kalorii w diecie.

 

Ale co to ma do mojej diety? Że niby zła jest?

Canabis, a masz jakies warzywa/owoce w tej diecie?

Tak, zawsze do głównych posiłków dodaje świeże pomidory, sałatke, surówke albo warzywa na patelni.

Odnośnik do komentarza

Panowie co zamiast weidera? Jestem na 19 dniu i juz mam serdecznie dosc. Nie chodzi o to, ze jest trudny bo po pierwszej seriii juz jakos idzie ale monotonnia i fakt, ze trzeba go robic codziennie po prostu zabija mi jakąkolwiek chęć, o ile naprawde lubie biegac i machac hantlami to to doprowadza mnie do (pipi)icy. Po prostu przerzucic sie na brzuszki co drugi dzien czy co?

Odnośnik do komentarza

Panowie co zamiast weidera? Jestem na 19 dniu i juz mam serdecznie dosc. Nie chodzi o to, ze jest trudny bo po pierwszej seriii juz jakos idzie ale monotonnia i fakt, ze trzeba go robic codziennie po prostu zabija mi jakąkolwiek chęć, o ile naprawde lubie biegac i machac hantlami to to doprowadza mnie do (pipi)icy. Po prostu przerzucic sie na brzuszki co drugi dzien czy co?

Lepiej rób 1-2 razy w tygodniu ćwiczenia na brzuch z obciążeniem. Efekt o wiele lepszy niż ten cały weider

Odnośnik do komentarza

Raczej zupelnie inny efekt. Skoro kolo robi a6w to raczej nie chce dalej powiekszac brzucha. Robiac brzuszki nonstop przez dajmy te 8 minut, osiagnie dodatkowo efekt aerobowy. Mozna to jakos fajnie wkomponowac w aeroby, czy na koniec treningu.

Ja generalnie jestem zwolennikiem jak najwezszej talii, chociaz tez mialem epizod z cwiczeniem z obciazeniem. Czesto sie slyszy, ze bez obciazenia nie zrobi sie glebokich bruzd /w sensie masy miesni brzucha do pozniejszej obrobki/, ale "glebokie bruzdy" to juz pojecie wzgledne. W kazdym razie na pewno nie powinno sie zaczynac takiego treningu bez solidnego wzmocnienia miesni brzucha.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy sposób na pozbycie się oponozaura z brzucha to?

 

.Oczywiście żeby nie zaprzepaścić ciężkich 5-6 miesięcy pakowania xd

 

Aktualnie stosuję kombo siłownia+a6w, planuję do tego dodać bieganie (wtorek i czwartek powiedzmy). Dobry czy zły pomysł?

lepszy rowerek albo marsz na bieżni na wzniosie.

ale dużo jest prawdy w tym co yaczes napisał

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...