Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Doba moje pyszczki od 2 dni zacząłem trening(zakwasy :( ). Mój cel - przede wszystkim rzeźba i siła. Ważę 80kg na 193cm wzrostu. Jadę cykl na wszystko(wczoraj plecy i trip) pod czujnym okiem brata, który można powiedzieć jest już weteranem w tych sprawach. No właśnie ale bardzo dawno nie ćwiczył więc nie orientuje się w kwestii odżywek i nowych trendów. Podkreślę, że nie stosuję żadnej diety oprócz wpierniczania jogurcików po ćwiczeniu. I nie mam jakiś mega aspiracji, chcę do lata wyglądać po prostu mniej zwiotczałe ;] Polećcie coś tańszego i dobrego.

Odnośnik do komentarza

Doba moje pyszczki od 2 dni zacząłem trening(zakwasy :( ). Mój cel - przede wszystkim rzeźba i siła. Ważę 80kg na 193cm wzrostu. Jadę cykl na wszystko(wczoraj plecy i trip) pod czujnym okiem brata, który można powiedzieć jest już weteranem w tych sprawach. No właśnie ale bardzo dawno nie ćwiczył więc nie orientuje się w kwestii odżywek i nowych trendów. Podkreślę, że nie stosuję żadnej diety oprócz wpierniczania jogurcików po ćwiczeniu. I nie mam jakiś mega aspiracji, chcę do lata wyglądać po prostu mniej zwiotczałe ;] Polećcie coś tańszego i dobrego.

Kura, ryba, kasza, ryż, warzywa, owoce, systematyczny i ciężki trening, to podstawa, reszta to tylko dodatek. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie 5-6 posiłków to na noc polecam białko Hi-Tec Peak Whey Delicious Protein, między posiłkami gainerka Treca Mass XXL (poleciłbym PVL Mutan Massa, ale podobno został wycofany przez sanepid :teehee:). Do tego przed treningiem Carbo (węglowodany) z BCAA (aminokwasy rozg.), po treningu samo Carbo.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Yeti daj wiexej info o tej akcji z sanepidem.

Obecnie to tylko plotki na które trafiłem na kfd.pl i sfd.pl. Kilka osób o tym wspomniało. Możliwe, że ktoś chce zrobić złą reklamę, ale nie można wykluczyć, że to prawda. Lepiej teraz się wstrzymać z kupnem tego gainerka i poczekać na rozwój sytuacji (zabranie głosu przez PVL).

Odnośnik do komentarza
Do tego przed treningiem Carbo

 

Ostatnio wlasnie znajomy dietetyk/trener powiedzial ze Carbo przed treningiem to bezsens.Po treningu bezposrednio, jak najbardziej.Odniosl sie do typu cukrow jakie w nim sa i korzysci jakie moga dac.Duzo lepsze (wg niego) efekty dałyby by wegle wolniej uwalniane (Vitargo) niz zwykle Carbo, ktore jak okreslil, zamula tylko.

Odnośnik do komentarza

Sa rozne szkoly ale najbardziej sensowne wydaje sie wlasnie jedzenie cukru [bo tym wlasnie jest carbo] chwile przed [dla poweru] i chwile po treningu [glikogen]. Lepiej zrec banany ;]

Co do mutanta to wcale bym sie nie zdziwil bo u wiekszosci osob ktore znam [jak i u mnie] wywoluje rewelacje zoladkowe. Do tego ta akcja pare lat temu z dodawaniem ph do mutanta...

Na tamtej partii zrobilem 5kg w 2 miechy ;p

Odnośnik do komentarza

Doba moje pyszczki od 2 dni zacząłem trening(zakwasy :( ). Mój cel - przede wszystkim rzeźba i siła. Ważę 80kg na 193cm wzrostu. Jadę cykl na wszystko(wczoraj plecy i trip) pod czujnym okiem brata, który można powiedzieć jest już weteranem w tych sprawach. No właśnie ale bardzo dawno nie ćwiczył więc nie orientuje się w kwestii odżywek i nowych trendów. Podkreślę, że nie stosuję żadnej diety oprócz wpierniczania jogurcików po ćwiczeniu. I nie mam jakiś mega aspiracji, chcę do lata wyglądać po prostu mniej zwiotczałe ;] Polećcie coś tańszego i dobrego.

 

W tym momencie trendy jest to:

 

fusion-rocket-fuel-90k-400x400.jpg

 

Jednak w normalnych czasach czyli jeszcze kilkanascie dni temu byla to wlasnie dieta.

 

Lepiej zrec banany ;]

 

Ile ich zjadasz przed treningiem?

Odnośnik do komentarza

3, a jesli sa male to 4. Ale ja nie licze kalorii, bo mam zbyt szybka przemiane.

3 banany? To ja już wole wypić Carbo. Szybko i wygodnie.

 

PS. Co do tego Carbo przed treningiem, to też się spotkałem z opinia, że to nie ma sensu. Zdania są podzielone.

PS2. Kolejne osoby potwierdzają wycofanie mutanta ze sklepów.

Odnośnik do komentarza

Mutant Mass na allegro jak stał tak stoi i po tych samych cenach, widac nikt sie nie zestrachał i co wiecej nawet ceny nie spuścili zeby pozbyc sie tamtej partii ;P

Carbo mi sie zbryliło, bo nie bylo szczelnie zamkniete. Nie traci przez to swoich własciwości?

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

dlaczego to ryż jest lansowany jako dodatek do kuraka a nie np. kasza gryczana która ma wiecej białka w 100g?

Bo to ma być źródło węgli. Jeszcze kasza jaglana jest spoko, ze względu na bardzo niski ig.

 

Niektórzy często pomijają białko pochodzenia roślinnego przy sumowaniu makroskładników w diecie (nie wiem czy słusznie, może ktoś rozjaśni czemu nie), gdyż jest "niepełnowartościowe", czyli składa się tylko z aminokwasów, które organizm sam wytwarza. W każdym razie w diecie powinno się skupić przede wszystkim na białkach pochodzenia zwierzęcego (jakoś nie mniej niż 3/4 wszystkich protein). Przynajmniej tyle wyczytałem kiedyś na sfd.

Odnośnik do komentarza

Wszystko rozbija się o zakres aminogramów w danej formie białka, które są właściwie dzielone na pełnowartościowe i niepełnowartościowe. Lista wszystkich aminokwasów białkowych zwana L-a-aminokwasami dla poglądu: aminok17.gif Jednak najważniejsze dla powyższego pytania są, które nie są syntezowane w organizmie ludzkim, a ich obecność i odpowiednie stężenie w białkach spożywczych decyduje o wartości odżywczej czyli:walina, leucyna, lizyna, metionina, treonina, fenyloalanina, tryptofan, arginina, histydyna zwane aminokwasami esencyjnymi oraz egzogennymi. Walina, lecuyna, izoleucyna są to aminokwasy złożone, które powodują w skrócie powstrzymanie katabolizmu (są składnikami bcca - często z dodatkiem l-glutaminy) oraz odgrywają istotną rolę w syntezie białka mięśniowego. W ogóle nie ma różnicy dla naszego organizmu czy to będzie białko zwierzęce czy roślinne jeśli zdamy sobie sprawę, że białko trawimy na pojedyncze aminokwasy, które są wspólne dla powyższych grup białek, więc jeśli np. dostarczymy pełnowartościowe białko organizmowi razem z nawet niepełnowartościowym białkiem roślinnym, nadal ilość oraz rodzaj aminokawasów z pierwszego białka pozwoli w pełni wykorzystać białko np. niepełnowartościowe. Jeśli natomiast zjadłoby się np. samo białko roślinne ale o pełnym aminogramie, białko w tym wypadku może być liczone tak jak zwierzęce. W skrócie sumując jeśli łączycie jak zwykle węglowodany z białkami podczas jednego posiłku, możecie liczyć również białko roślinne nawet jeśli nie jesteście pewnie co do jego aminogramu. Pełnym aminogramem dysponują np.ziemniaki,ryż,kasza gryczana,orzechy. Tak, właśnie dlatego wegetarianie mogą być nawet przypakowani, ale i tak są (pipi)owi :potter:

Edytowane przez stabik
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam prędzej pytanie takie jak nie pić w ogóle alkoholu jadąc na suplach... zbieram się powoli do jakichś treningów (póki co sesja i inne treningi kolidują), bo wita spadła strasznie, heh. Żadnych odzywek nigdy nie brałem, ale poważnie jak pomyślę, że zero piwka jakiegoś to aż mnie skręca ;p jakieś protipy na silną wolę ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...