Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Jakby ktoś się zastanawiał czy Nitrobolon działa (w sensie przyrostu siły, a nie masy) to na swoim przykładzie muszę powiedzieć, że działa i to ostro.

 

Zrestartowałem sobie siłownię po jakiś 3-4 latach nieobecności i ostatnio po 10 miesiącach regularnych ćwiczeń zapodałem sobie ten wynalazek. Efekt jest taki, że brałem miesiąc (2x po 2 kapsułki w dni nietreningowe / 2x po 3 kapsułki w dni treningowe przed i po treningu) i po ciężarach na wszystkich ćwiczeniach widzę minimum o 20% większą wydajność. Zrobiłem miesiąc przerwy z Nitrobolonem i siła nic nie spadła (jak po tych syfnych kreatynach gdzie siła odpływa razem z wodą z mięśni).

 

Na miesiąc (150 kapsułek - olewać zalecane dawki, chyba że ktoś chce to żreć jak koń owies) to koszt 69 zł więc jak ktoś ma luźne 7 dych to może zaryzykować ;)

 

Teraz znowu zaczynam miesięczny cykl i ciekawe czy coś jeszcze z siebie wyduszę :)

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś się zastanawiał czy Nitrobolon działa (w sensie przyrostu siły, a nie masy) to na swoim przykładzie muszę powiedzieć, że działa i to ostro.

 

Zrestartowałem sobie siłownię po jakiś 3-4 latach nieobecności i ostatnio po 10 miesiącach regularnych ćwiczeń zapodałem sobie ten wynalazek. Efekt jest taki, że brałem miesiąc (2x po 2 kapsułki w dni nietreningowe / 2x po 3 kapsułki w dni treningowe przed i po treningu) i po ciężarach na wszystkich ćwiczeniach widzę minimum o 20% większą wydajność. Zrobiłem miesiąc przerwy z Nitrobolonem i siła nic nie spadła (jak po tych syfnych kreatynach gdzie siła odpływa razem z wodą z mięśni).

 

Na miesiąc (150 kapsułek - olewać zalecane dawki, chyba że ktoś chce to żreć jak koń owies) to koszt 69 zł więc jak ktoś ma luźne 7 dych to może zaryzykować ;)

 

Teraz znowu zaczynam miesięczny cykl i ciekawe czy coś jeszcze z siebie wyduszę :)

Nitrobolon też zawiera kreatynę tak btw. Ja przy ścisłej diecie nie tracę siły po cyklu.

Odnośnik do komentarza

Ale to przypadkiem nie jest tak, że siłę trudno stracić? Miałem wfistę, jakiś tam wojewódzki mistrz kafarni i zaliczył dość poważną kontuzję po której przez 2 lata nie trenował. Wrócił na pakiernie i twierdził, że siłowo stracił niewiele (w porównaniu do wyników z przed kontuzji). Fakt, że wyglądał gorzej, ale wyciskał prawie tyle samo. Ja sam za bardzo nie wiem wiele na ten temat. Ot robie swoje + gainer, kreatyna, więc nie chcę mówić, że u każdego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kreatyna działa tak, że zwiększa przyswajanie wody przez tkankę mięśniową i stąd bierze się przyrost siły. Przestajesz brać kreatynę to mięśnie wytracają wodę i siła spada. Sebas jest wyjątkiem od reguły ;)

 

Ja tam wykładam łacha na gainery. Dobre gainery to spore koszty, a zyski są proporcjonalnie nieduże. Zresztą jak ktoś nie ma jakiś specjalnych predyspozycji do rozrostu to ani gainer, ani jakaś super specjalna dieta nic nie pomoże. A z drugiej strony jak ktoś ma predyspozycje to i bez tego będzie rósł i wystarczy, że będzie regularnie ćwiczył i odpowiednio dużo jadł. Trochę tak jak z przyswajaniem kalorii - jeden będzie jadł tyle co dziecko i tył na potęgę, a drugi będzie żarł jak koń i będzie suchy jak patyk :)

Odnośnik do komentarza

Kreatyna działa tak, że zwiększa przyswajanie wody przez tkankę mięśniową i stąd bierze się przyrost siły. Przestajesz brać kreatynę to mięśnie wytracają wodę i siła spada. Sebas jest wyjątkiem od reguły ;)

Nawodnienie mięśni zależy również od diety także nie, nie jestem wyjątkiem od reguły.

Mylisz się również co do działania kreatyny: zwiększenie produkcji cząsteczek ATP, wzrost wydolności. Biegacze, zawodnicy sportów walki również korzystają z krety a napompowane wodą mięśnie nie są im potrzebne tak jak kulturystom.

Odnośnik do komentarza

No ja myślałem że białko to zawsze rano i po treningu , tak na chłopski rozum.

 

Dobra, szykuję się do pierwszego w życiu cyklu na kreatynie (mono), nie miałem jeszcze do czynienia z odżywkami w ogóle. Chcę się zamknąć ze wszystkim w 300 zeta. Planuje mono od Inkospora i co do tego ? Tak żeby wyciągnąć z tego cyklu możliwie jak najwięcej. Gainera chyba sobie odpuszcze, izolat białka jakiś pewnie, dekstroza może jakaś do krety ? Muszę doczytać jeszcze o tym HMB. Dieta postaram się dopiąć możliwie jak najefektywniej, zapewne wspomogę się jeszcze jakimiś shakeami białkowymi (bardzo dobrze toleruję laktoze od małego).

Odnośnik do komentarza

No ja myślałem że białko to zawsze rano i po treningu , tak na chłopski rozum.

 

Dobra, szykuję się do pierwszego w życiu cyklu na kreatynie (mono), nie miałem jeszcze do czynienia z odżywkami w ogóle. Chcę się zamknąć ze wszystkim w 300 zeta. Planuje mono od Inkospora i co do tego ? Tak żeby wyciągnąć z tego cyklu możliwie jak najwięcej. Gainera chyba sobie odpuszcze, izolat białka jakiś pewnie, dekstroza może jakaś do krety ? Muszę doczytać jeszcze o tym HMB. Dieta postaram się dopiąć możliwie jak najefektywniej, zapewne wspomogę się jeszcze jakimiś shakeami białkowymi (bardzo dobrze toleruję laktoze od małego).

Polecam Olimp MegaCaps

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, czy nie lepiej pić białko rano i po treningu, zamiast jak piszą na opakowaniach rano, przed i wieczorem. Nie dość, że zostanie na dłużej niż 10dni/1kg to po treningu szejk białkowy nasyci i nie trzeba będzie nic wpierdzielać. Wy jak pijecie?

 

Nie ma co sie głupio zastanawiać kiedy bo białko sie pije wg braków w diecie. Możesz pic rano, w południe , w nocy, kiedy chcesz.

 

No ja myślałem że białko to zawsze rano i po treningu , tak na chłopski rozum.

 

Dobra, szykuję się do pierwszego w życiu cyklu na kreatynie (mono), nie miałem jeszcze do czynienia z odżywkami w ogóle. Chcę się zamknąć ze wszystkim w 300 zeta. Planuje mono od Inkospora i co do tego ? Tak żeby wyciągnąć z tego cyklu możliwie jak najwięcej. Gainera chyba sobie odpuszcze, izolat białka jakiś pewnie, dekstroza może jakaś do krety ? Muszę doczytać jeszcze o tym HMB. Dieta postaram się dopiąć możliwie jak najefektywniej, zapewne wspomogę się jeszcze jakimiś shakeami białkowymi (bardzo dobrze toleruję laktoze od małego).

HMB to hłyt marketingowy odpuść. Białko do krety jak najbardziej jeśli masz kase to bierz matrixa od syntraxa, genialne białko. dekstroza to też hłyt marketingowy. To glukoza , czyli zwykły cukier prosty, już lepiej w sok zainwestuj. Mono kup zielone od vitalmaxa. Cena mała i jakość dobra. Do kreatyny zamiast tych głupot które wymieniłeś kup tauryne np olimpu.

 

edit: spokojnie myśle że sie zamkniesz w 300. Kup białko, mono vitalmaxa i tauryne, nic więcej nie trzeba do cyklu. No i zainwestuj w wodę mineralną :) Tylko pamietaj żeby patrzec na etykiete bo że pisze mineralka to wcale tak nie jest w większości przypadków ;)

 

edit2: a co do gainera to jak masz braki w diecie to bierz, no ale lepiej jednak te braki uzupełnić jedzonkiem :)

Edytowane przez canabis
Odnośnik do komentarza

O tej dekstrozie wyczytałem gdzieś że bierze się ją razem z kreatyną w celu lepszego jej przyswajania. Tylko nie pamiętam czy to było sfd czy jakaś aukcja na allegro :confused: .

Co do samej kreatyny to myślałem o jakiejś droższej, zdania co do vitalmaxa są podzielone, wielu ją chwali ale w większości są to początkujący, troche sie obawiam że może być za słaba dla mnie. A jakiś pobudzacz przed treningowy ? Nie za mocny, nic na amfie żeby mi serce nie waliło + kłopoty z zaśnięciem.

Odnośnik do komentarza

Swego czasu szukalem informacji o kreatynie. Jeden wniosek. Na poczatek monohydrat i to obojetnie jaki. Nie ma mocniejszej czy slabszej. Szkoda kasy na "lepsza/lepiej przyswajalna/mega dawke" itp. wiec sam sugeruje sie tylko cena. Najpierw 2-3 dni nasycenia a pozniej z gora 2 miesiace na cyklu przy dawce 10g.

 

http://kulturystyka.pl/kreatyna-monohydrat-kreatyny-vs-rozne-formy-kreatyny/ To akurat o innych formach krety.

 

Pobudzacz? Amed Med-Rx. Serce nie wali. Choc pot leje sie ze mnie masakrycznie. Jest ok choc z efektow podobnych to suchosc w ustach. Nie zapomnij wiec duzej butli wody.

Odnośnik do komentarza

Ja jadłem to:

http://www.fbb.pl/s_img//olimp/creatine_mega_caps_4002.jpg

 

i byłem bardzo zadowolony. Do tego miałem dekstrozę, nie pamiętam jaką, ale chyba też z Olimpu. Dex kosztuje 20zł za kilogram, a podobno lepiej przyswaja kreatynę, to nie ma wielkiej straty. Ta kreatyna to mega kapsułki, są porównywalnie większe, od Trecowskiej, którą też jadłem i o wiele większe przyrosty siły. No ale na opakowaniu jest napisane, żeby jeść do 4 kapsułek dziennie, a ja jadłem 4 rano, 4 przed treningiem i 4 po treningu. 400 tabletem zjadłem w miesiąc to musiało coś pójść :whistling:

Odnośnik do komentarza

No ale na opakowaniu jest napisane, żeby jeść do 4 kapsułek dziennie, a ja jadłem 4 rano, 4 przed treningiem i 4 po treningu. 400 tabletem zjadłem w miesiąc to musiało coś pójść :whistling:

Organizm w ciągu 24h może przyjąć 10g kretyny, ty brałeś 12 sztuk dziennie (ile g w jednej kapsułce?). A więc duże prawdopodobieństwo, że spory procent kreatyny znalazł się w kiblu razem z moczem. :)

Poza tym, na opakowaniach niemal zawsze są podane zawyżone dawki.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

O tej dekstrozie wyczytałem gdzieś że bierze się ją razem z kreatyną w celu lepszego jej przyswajania. Tylko nie pamiętam czy to było sfd czy jakaś aukcja na allegro :confused: .

Co do samej kreatyny to myślałem o jakiejś droższej, zdania co do vitalmaxa są podzielone, wielu ją chwali ale w większości są to początkujący, troche sie obawiam że może być za słaba dla mnie. A jakiś pobudzacz przed treningowy ? Nie za mocny, nic na amfie żeby mi serce nie waliło + kłopoty z zaśnięciem.

O matko Kazub czytaj ze zrozumieniem. Dekstroza to glukoza , to jej inna nazwa po prostu. Tak lepiej sie wchłania ale zamiast tej dekstrozy popij krete np sokiem z czarnej porzeczki i efekt bedzie ten sam a nawet lepszy.

 

Jak kreatyna może byc dla ciebie za słaba jak to twój pierwszy cykl i w tej kwestii tez jestes poczatkującym. A monohydrat jest każdy taki sam, nie warto przepłacać. A i nasycanie tez jest zbedne, od razu wal przez cały cykl 4g na czczo i 4g przed lub po treningu.Pij dużo wody.

 

Q-jot.

zmarnowałeś ponad 130 tabletek :) fajnie prawda?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...