Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Na zasadzie eksperymentu przed treningiem wziąłem od znajomego jedną kapsułę  czegośtam (nie pamiętam nazwy, coś chyba z Warp Speed było?), w składzie: johimbina, geranium, kofeina i coś jeszcze.

Po(pipi)ane uczucie: dygawy z zimna, pot, obniżone ciśnienie i temperatura ciała (poniżej 36,5). Szwagier jechał na tym przez pewien czas, ja nie dałbym rady.

Odnośnik do komentarza

mrowienie panowie nie ma wpływu na działanie beta alaniny, to tylko efekt uboczny - rodzaj pewnej nietolerancji ale ogólnie nie ma to najmniejszego wpływu na jej działanie. Ja np. nie doświadczałem najmniejszych mrowień. I tak imo nie warto w to ładować pieniędzy. Co do przedtreningówek to jak dla mnie jest to wydatek zdecydowanie opłacalny. Ja szukam w przedtreningowkach przede wszystkim energii i pobudzenia i jak ktoś pisze, że przedtreningówki bez geranium to nie to samo to polecam spróbować Craze. Uprzedzam pytania, że tam ładują nie wiadomo co - przebadano ostatnio bo jakieś cwaniaki twierdzili, że może mieć coś wspólnego z amfetaminą, wynik negatywny oczywiście. Jasne, dla kogoś kto ma wysoką tolerancję na kofeinę tego typu preparaty mogą słabiej zadziałać, polecam jednak spróbować i stwierdzić czy to się opłaca. Wgle to polecam kanał na youtube BestPriceNutrition, chłopaki wiedzą co mówią.

Edytowane przez Madaxaa
Odnośnik do komentarza

mrowienie panowie nie ma wpływu na działanie beta alaniny, to tylko efekt uboczny - rodzaj pewnej nietolerancji ale ogólnie nie ma to najmniejszego wpływu na jej działanie.

Nikt tego nie napisał.

 

Skąd bierze się to specyficzne uczucie kłucia po wzięciu beta-alaniny?

 

Kłucie to jest spowodowane tym, że beta-alanina związuje się z receptorami nerwowymi, aktywuje je i powoduje ich rozładowanie. Wiele tych nerwów jest pod skórą, co daje taki efekt kłucia. Pojawia się ono średnio po 15-20 minutach od wzięcia beta-alaniny i zazwyczaj trwa przez 1-1,5 godziny. Natomiast trwa ono przez okres paru tygodni suplementacji tym produktem.

 

Ciekawostką jest to, że węglowodany/posiłek mogą osłabić uczucie kłucia spowodowane beta-alaniną.

 

 

Czy jeśli nie czuję kłucia to znaczy, że beta-alanina na mnie nie działa?

W niektórych przypadkach uczucie kłucia w ogóle się nie pojawia, nawet przy jednorazowej porcji wynoszącej 4-6g. Samo uczucie kłucia nie jest natomiast wyznacznikiem tego, że beta-alanina działa.

 

Przykładem są węglowodany, które uczucie to minimalizują i również przyczyniają się do osiągania lepszych rezultatów niż suplementacja tylko beta-alaniną.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Geranium w niektórych krajach jest zakazana, min. w Polsce. Obecnie oficjalnie dobrej przedtreningówki nie kupisz, wszystko co jest na rynku pobudza nie lepiej niż mocna kawa.

Masz teraz pobudzacze na wyciągu z dendronium,pobudza jak 1,3 ale bez zejść i humor nie porównywalnie lepszy dzięki dużej zawartości PEA.Spalacze mają przyśpieszyć metabolizm(na ogół 5%)i dać kopa na ujemnym bilansie kalorycznym do cięższych treningów i jak dla mnie z tego się wywiązują.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...