Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak to, że brzuszki nie spalają tłuszczu na brzuchu. Moja kobieta ostatnio zrzuciła 5 kg, głównie tłuszcz i wiadomo, wszystkie koleżanki teraz ojej jak to, jak to zrobić. No to mówi im, że dieta, mało węgli, dużo białka i trochę tłuszczu, no i intensywne ćwiczenia, na przykład Chodakowska inbieganie czasami. No to jej nie wierzą, jak to? Nie robisz brzuszków? Ehh to masz taki organizm, ja nie robię brzuszki i nic. A w robocie, siedzą obok niej i wpier.dalają słodycze, paluszki i jogurty owocowe.

Odnośnik do komentarza

Kiedy ci ludzie wreszcie zrozumieja ze nie da sie jednoczesnie likwidowac i budowac. Czaicie, jednoczesnie budowac i niszczyc. Dorosli ludzie a nie łapia takiej nielogicznosci.

Wytłumacz mi to Ty albo Litwin, bo zbyt płytko siedzę w temacie i nie kumam: likwiduje przeciez tłuszcz, a buduje mięso- gdzie tu nielogiczność i dlaczego nie moze sie to dziać jednocześnie? Chodzi o bilans energetyczny? Czy moze mieso rośnie wyłącznie w kombinacji z tłuszczem, a samo nie? Pytam serio. Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dwa różne szlaki-utrata tkanki tłuszczowej(deficyt kaloryczny-jeżeli dostarczasz mniej niż potrzebujesz,to z czego chcesz zbudować mięśnie?) i przyrost masy mięśniowej(nadwyżka kaloryczna,duże zapasy glikogenu).O ile u nowicjuszy da się zauważyć początkowo utratę tkanki tłuszczowej z jednoczesnym przyrostem mięśni,tak ta tendencja zanika w miarę wytrenowania.

Odnośnik do komentarza

Kanabis/ Litwin to jest w ogóle sens machac ciezarami? Moze samo cardzio a po redukcji ciezary i bilans kcal na plus?

 

Robie tak ze macham zelazem a potem biegam. Przez 7 tyg schudłem 3 kg czyli drama ale w pasie zeszło 8 cm, sporo ryju i w nogach. Biceps skoczył o 1 cm z 36 na 37, przedramie z 29 na 30 (ciezko mi sie mierzy przedramie jak i udo bo niby w najszerszym punkcie ale minimalnie przesun i masz inne rezultaty a przeciez licza sie cm). Czyli moze jednak poszlo troche w miesnie tak mi wychodzi przynajmniej :)

 

Edit o post litwina wyjasnia mą teorie.

Przez ile moge miec takie rezultaty tj tracic fat i budowac?

 

Prze(pipi)anw bo nie jestem gruby z wyglądu ale troche sadla jest na bezbonie i boczki tez. Duzo zlecialo ale jak juz robie to chce porzadnie.

Edytowane przez Croc
Odnośnik do komentarza

Ciężarami i tak musisz machać by dać organizmowi powód by zachował dotychczasową masę mięśniową,jak będzie lekko ćwiczył to pewna ich część spali/zdegraduje.Co do rekompozycji to jest to skomplikowane,kcal są na zero lub minimalny plus,ale wiodąca rola przypada białku,potem trochę wolnych węgli i zdrowy fat.

Odnośnik do komentarza

Jest tez opcja ze jak sie tniesz to wszystko co było pod tłuszczem teraz widac i niektorzy uwazaja ze zrobili miesien a go po prostu odsłonili.

 

Tak jak liti napisał na redukcji jest bilans ujemny na masie zeby roslo dodatni. Sorry musisz wybrac swoja droge, prawie jak w Infamious :/

 

Albo sie tniesz na wior i potem robisz miesnie z delikatnym bilansem dodatnim , albo najpierw robisz mocno mase i miesnie jednoczesnie sie podlewając a potem wszystko co wypracowałes na redukcji odsłaniasz. 

 

Te machanie ciezarkami to nie takie hop siup jak widzisz, bardzo duzo zalezy od tego co robisz poza siłownia nie tylko na niej. 

 

Wiadomo ze jest sens machania tylko musisz wybrac czy najpierw zrzucasz sadło, czy nie jest z nim tak zle i chcesz robic sie na hulka

 

Co do rekompozycji. Nie nastawiaj sie na to, zdarza sie dosyc rzadko i wlasnie albo u osob z nadwaga albo zaczynajacych cwiczyc albo wracajacych po dluzszej przerwie (pamięc mięsniowa). Skup sie na albo redukcji albo masie. Nie licz na takie cuda jak rekompozycja

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dwa różne szlaki-utrata tkanki tłuszczowej(deficyt kaloryczny-jeżeli dostarczasz mniej niż potrzebujesz,to z czego chcesz zbudować mięśnie?) i przyrost masy mięśniowej(nadwyżka kaloryczna,duże zapasy glikogenu).O ile u nowicjuszy da się zauważyć początkowo utratę tkanki tłuszczowej z jednoczesnym przyrostem mięśni,tak ta tendencja zanika w miarę wytrenowania.

a nie jest mozliwy taki uklad, ze z dostarczanego bialka i aminokwasow budujesz/wzmacniasz struktury miesniowe po zaburzeniu homeostazy wskutek treningu, a jednoczesnie ewentualny niedobor kalorii na normalne funkcjonowanie organizmu jest brany ze spalania zgromadzonego tluszczu?

Odnośnik do komentarza

Zeby nie bylo, ja nie neguje a pytam.

 

A taki patent: wpier.dalam białko z miecha i odzywki, staram sie miec te 2g na kg (w ch.uj ciezko). Przed treningiem BCAA i w trakcie (gdy z ciezarów ide biegac). W dzien machania ciezarami jem te 2400 czyli moje zapotrzebowanie (bardzo duzo bialka).

 

Drugi dzien to samo cardio- miesnie ma ochronic bcaa (no hellol ponoc takie ma dzialanie inaczej na hooj mi ta torba za 200 zl), kcal na minusie. Trzeci dzien przerwa kcal na min i wracamy

 

Swoich rezultatow jestem pewny bo waga poszła w dól o marne 3 kg w 6 tyg, a straciłem w pasie mniej wiecej tyle jakbym zrzucił z 10 kg (mam porównanie bo w 2007 po rzuceniu fajek uryłem 30 kg, zrzuciłem w 3,5 mies katujac sie strasznie), uda tez sporo mniejsze. 1 cm w bicepsie up i przedramie tez 1 cm.

Odnośnik do komentarza

 

Dwa różne szlaki-utrata tkanki tłuszczowej(deficyt kaloryczny-jeżeli dostarczasz mniej niż potrzebujesz,to z czego chcesz zbudować mięśnie?) i przyrost masy mięśniowej(nadwyżka kaloryczna,duże zapasy glikogenu).O ile u nowicjuszy da się zauważyć początkowo utratę tkanki tłuszczowej z jednoczesnym przyrostem mięśni,tak ta tendencja zanika w miarę wytrenowania.

a nie jest mozliwy taki uklad, ze z dostarczanego bialka i aminokwasow budujesz/wzmacniasz struktury miesniowe po zaburzeniu homeostazy wskutek treningu, a jednoczesnie ewentualny niedobor kalorii na normalne funkcjonowanie organizmu jest brany ze spalania zgromadzonego tluszczu?

 

Jest możliwe ale na bombie.Raz że taki testosteron łączy się z receptorami androgennymi w tkance tłuszczowej i ja rozbiją,bo aby tłuszcz zapasowy mógł być wykorzystany na cele energetyczne musi być w krwi w formie wolnych kwasów tłuszczowych,a dwa to masz większe zatrzymanie azotu,czyli białka.Pomijam wpływ na genom i przyrost masy spowodowany nie przez zatrzymanie azotu,ale przez szlak genomu dna.Musisz wiedzieć że osoba"czysta" słabo wykorzystuje białko.

Odnośnik do komentarza

czy wpyerdalanie poza bialkiem zestawu odzywek

- wspomagajacych wydzielanie testosteronu

- poprawiajacych bilans azotowy

- wspomagajacych spalanie fatu 

cos wymiernie poprawia w tej kwestii czy nie bardzo?

 

Ja osobiscie stosujac sie do powyzszego- jesli wierzyc wskazaniom mojej wagi- od poczatku tego roku

- zwiekszylem mase miesniowa o 0.9 kg

- zredukowalem mase tluszczowa o 1.2 kg

- przy tym stale poprawiajac sile (np. na klate wzrost o jakies 17 kg)

Wiem, ze nie sa to zadne powalajace wyniki, ale wszystko przy stosunkowo malo intensywnym programie treningowym (3-4 jednostki / tydz.) i normalnym jedzeniu, bez zadnego katowania sie jakimis ketozami i innymi ostrymi dietami, o ktorych tu czytam, itp., takze ogolnie jestem zadowolony.

Chyba, ze to jeszcze ten efekt u poczatkujacych, o ktorym pisales.

 

Dodam jeszcze, ze prawie wszystko zrobione mniej wiecej do polowy marca- ostatnie 4 tyg. do katastrofa jesli chodz i o forme- jakis masakryczny nagly spadek zaliczylem (opisze moze w wolnej chwili w innym temacie), z ktorego dopiero wlasnie zaczynam wychodzic. Przy okazji wrzuce fote z marca.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Tak to jeszcze ten efekt,organizm uczy się lepiej wykorzystywać białko,które mu dostarczasz,dlatego palisz fat i budujesz mięso,ale dojdziesz do takiego etapu,gdy ilość tych mięśni będzie na takim poziomie,że już organizmowi te dawki pożywienia nie wystarczą,będzie zastój i albo wytniesz nisko i zwiększysz wrażliwość na insulinę,przez co później będzie ci szła lepsza jakościowo masa albo zrobisz świńska masę.Co do początkowych pytań.Zioła(adaptogeny)ok,przydadzą się,ale nawet jeżeli podbiją teścia to tylko do górnic granic fizjologicznych(chociaż i tak wątpię),więc szału nie będzie.Ja je biorę na lepsze libido i lepsze radzenie sobie ze stresem.Większa absorpcja azotu?Szkoda kasy na jakieś acydesterony,jak już to dorośnij do SARM-ów lub SAA.Ze spalaczy warto bawić się tylko w efedrynę i kofeinę,pozostaje kwestia ryzyka jej stosowania i dostępność.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoich rezultatow jestem pewny bo waga poszła w dól o marne 3 kg w 6 tyg, a straciłem w pasie mniej wiecej tyle jakbym zrzucił z 10 kg (mam porównanie bo w 2007 po rzuceniu fajek uryłem 30 kg, zrzuciłem w 3,5 mies katujac sie strasznie), uda tez sporo mniejsze. 1 cm w bicepsie up i przedramie tez 1 cm.

 

Nikt nie pisze ze to nie mozliwe. Ale jest naprawde duzo zaleznosci rekompozycji. Pamiec miesniowa, poczatki cwiczen, duzy bf na poczatku no duzo tego. Takze fajnie ze tak ci poszlo ale nie ma sie tym co tak jarac bo to chwilowe. A gdybysmy rosi cąły czas tak jak przez pierwsze pół roku wygladalibysmy jak hulk tutaj wszyscy. Niecwiczacy organizm na poczatku przygody z silownia dostaje szoku, najwiecej wtedy wybacza czy to bledow w technice czy w diecie, i tak rosniemy. Potem ten proces sie zatrzymuje i musimy juz wiecej staran wlozyc. Dlatego cieszcie sie rosnieciem nowicjusza bo to nie trwa wiecznie. Jak moj szwagier zaczal cwiczyc to przez pierwsze pol roku tak rosl ze dziewczyna mowila ze bedzie niedlugo wiekszy ode mnie. No niestety, po pol roku po osiagnieciu pewnego limitu juz niestety sie szarża zatrzymała. 

 

A co tego twojego kombinowania z jeden dzien masy jeden dzien redukcji to yyy nie wiem. Niech liti sie wypowie bo takiego pomyslu nie slyszalem jeszcze :)

Odnośnik do komentarza

W sumie ja tak teraz jadę,w dzień treningowy sporo węgli,ale tylko w okolicach treningu,a w dnt jeden posiłek z samych owoców na lepsze trawienie a tak to fat i białko,taka rotacja węgli.Jesteśmy dzięki temu wrażliwsi na działanie insuliny,a w dt organizm wybacza nam podjadanie smakołyków i do tego utrzymujemy przyzwoita formę.Co do smakołyków,to oprócz żelek dziś,stuningowałem moje gwiazdki ;)

 

"Wyzwalać zazdrość, ja chcę być gwiazdą"

 

312adls.jpg

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...