Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem i przyznaję, że nie mogę doczekać się wersji zrozumiałej. Persona 3 z systemem/poprawkami Persony 4 (kontrola drużyny, zmiany w menu, szczegóły graficzne i temu podobne). Sterowanie kursorem w ogóle mi nie przeszkadza, a nawet uważam je za lepsze (szybsze). Szkoda tylko, że całość ukazana jest wyłącznie poprzez statyczne tła i portrety postaci. Niby nic nowego jeśli chodzi o japońskie simy, ale nie sądzę aby gra tak dobrze oddała emocje/działania bohaterów jak oryginał. Mimo to myślę, że głupotą byłoby nie wydanie tej gry w USA. Kolejny tytuł, na którego z pewnością złożę preordera. Nie pogardziłbym także jakimś prezentem od Atlusa (soundtrack, artbook, whatever) ;>.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie jestem w połowie... drugiego przejścia p3fes :rolleyes: A tu taka nowina :sweat: Jakbym miał psp to bym się wkurzył:diablo: że będę trzeci raz przechodził...

 

I tak nie kupię, na razie mnie nie stać:/ żeby 2x to samo kupować (choć fes drogi nie był...) tylko żeby pograć babką... Nie mówiąc już nic że nie mam psp:(

 

Na moje powinni wydać te dwie persony 2... Choćby na psp. Widać że atlus lubi remake'i i reedycje, więc... Jedynkę już zrobili...:ermm: No oby. Ponoć dwójeczka była lepsza od p3 i p4... :blink:

Edytowane przez AdiC
Odnośnik do komentarza
Ponoć dwójeczka była lepsza od p3 i p4...

Była zdecydowanie "inna" w porównaniu do P3/P4 - jak nie lubisz oldskulu to lepiej nie podchodź.

 

Mnie w sumie nie interesuje ta wersja PSP, mam swojego FES'a z wstawkami anime i eksploracją trybu sim (nie wspominając o innych mniejszych uproszczeniach) i nic mi do szczęścia więcej nie trzeba poza kolejną częścią :P

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

oprocz zenskiego bohatera to tam nic chyba specjalnie nie dodali, amirite?

 

Anway, ogladal ktos anime "Persona Trinity Soul"? Niezły smut, ale uzależniający. Właśnie obejrzałem ostatni odcinek. Są świetni bohaterowie, pokręcona historia, elementy "simowe" oczywiście, powraca paru starych znajomych... Ogólnie najbardziej uderzyło mnie własnie to w jakim tonie cała chińska bajka jest utrzymana. Delikatne, nostalgiczne, liczne retrospekcje i odgrzebywanie starych spraw. Coś takiego jak sama końcówka P3 (genialna notabene). Akcja toczy się powoli, raczej w takim detektywistycznym tempie, walk Person jest mało, ale to akurat dobrze, bo nie o nie tutaj głównie chodzi. Miodzio.

 

Patrzyłem na wydania dvd, ale troche się załamałem. W Japonii wydawali to po dwa odcinki na jedną płytę. Jedna płyta to koszt 50$. Tragedia. Ciekawią mnie tylko te wersje z ebaya, jedna niby z Malezji a druga z Singapuru. Pewnie jakieś piraty, ale żadnego info o tym nie ma dokładnego...

Odnośnik do komentarza

Ja grałem dawno temu w FESa NTSC, ale zepsuła mi się konsola i pozbyłem się gry licząc, że kupię wersję PAL do ps3, a tu jednak nie kupiłem xD i teraz nie wiem....Jak nie kupię do marca to pewnie sobie odpuszczę FESa do wydania P3P bo to będzie to samo, tylko że mam zamiar najpierw przejść naszą nową bohaterką...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No ładnie. Wczoraj drugi raz skończyłem P3FES. Idę do kuchni- poświata. Patrzę za okno- pełnia księżyca.

Gulp... Aż zdjęcie zrobiłem.

Zresztą w ubiegłym roku też skończyłem P3 w okolicach pełni (też mam zdjątko księżyca, tak jak wczoraj)

 

Ej, ale mam pytanko- w intrze (a są dwa) więc może precyzyjniej w tym:

 

 

na końcu filmu MC podnosi palucha. Wiadomo po co, jak kto grał. Ale właśnie w tym sęk że albo coś przeoczyłem albo w grze ta sekwencja jest w pełnym 3D, w sensie na silniku gry, a w intrze jest to film anime. WTF? O czymś nie wiem?

Odnośnik do komentarza

no przeciez trzeba jakos elegancko zakonczyc intro, wielkiej filozofii raczej tu nie ma.

 

Ja w zeszlym tygodniu wreszcie skonczylem The Answer, 20 cos godzin na liczniku. Fabuła nadal pierwsza klasa, ale az sie smutno zrobilo

jak sie zaczęli wszyscy kłócić :(

. Zakonczenie tez swietne.

 

I co robie teraz? Zaczalem ng+, tym razem na hardzie. Ta gra jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nom, zdecydowanie jeden z najlepszych erpegów na ps2, moim skromnym zdaniem. Niedawno zacząłem Personę 4 i po tych 50 godzinach grania stwierdzam, że z tej dwójki to chyba właśnie część trzecia zasługuje na miano lepszej. Ciekawsze postacie, mroczniejszy klimat, wyraźnie wyższy poziom trudności (Nyx do dzisiaj prześladuje mnie w koszmarach) i bardziej wciągająca fabuła - zwyczajnie nie można lubić RPG i nie zagrać w ten tytuł.

Odnośnik do komentarza

Witam ! Mam pytanie- mając do wyboru persone 3 i persone 3:fes którą wybrać ? Nie mogę się do końca połapać co to jest ten fes...to zwykła p3 z jednym dodatkowym scenariuszem czy coś więcej ? może powinienem na początku przejść personę 3 a potem dopiero p3: fes? zaczynając od fes ominie mnie cokolwiek istotnego ?

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Kupuj Fes - to jest Persona 3 + bardzo duży dodatkowy epizod, który jest bezpośrednią kontynuacją Persona 3, jak przejdziesz tylko podstawkę to nie będziesz wiedział tak na prawdę jak kończy się gra :)

Odnośnik do komentarza

Nowości i dodatki P3:FES względem zwykłej Persony 3:

 

- nowe demony

- nowe Arcany

- możliwość fuzjowania broni

- dodatkowe social-linki

- więcej quizów w szkole

- dodatkowe questy od Elizabeth

- wieczorne spacerki z Koromaru

- tryb Hard dostępny od początku

 

no i oczywiście danie główne, którym jest ok. dwudziestogodzinny epizod The Answer, zawierający nowych przeciwników, bossów i odkrywający prawdziwe zakończenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...